reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

Tyle z Was jest już po prenatalnych, więc rozwiejecie moje wątpliwości - trzeba się idąc na nie jakoś specjalnie starać o to, żeby pęcherz był pełny? Mi lekarka w zasadzie powiedziała tylko, że to badanie wykonuje się już przez brzuch, a ja nie pomyślałam, żeby zapytać.
Zasada prosta jak przez pochwę do pęcherz pusty...bo zwyczajnie zasłania wszsko ... Jak przez brzuch pęcherz pełny... Tak mówił mój lekarz ...

Ogólnie chyba dobrze mieć pełny pęcherz, choć ja mogę do toalety chodzić co 5 minut🫣
U mnie był źle ułożony Maluch i dr powiedzial żebym wyszła wypiła kawę zjadła coś słodkiego, a on przyjął inna pacjentkę. Jak wróciłam to już był ok ułożony. I też miałam głównie przez brzuch, ale na koniec dr było łatwiej sprawdzić jakieś przepływy przez pochwe także możesz mieć tylko przez brzuch lub też przez pochwe.
Słodkiego 😁 dzieciaczki lubią słodkie u mnie wystarczy że jakiś owoc zjem i maluch fikołki robi 😍
 
reklama
Ogólnie chyba dobrze mieć pełny pęcherz, choć ja mogę do toalety chodzić co 5 minut🫣
U mnie był źle ułożony Maluch i dr powiedzial żebym wyszła wypiła kawę zjadła coś słodkiego, a on przyjął inna pacjentkę. Jak wróciłam to już był ok ułożony. I też miałam głównie przez brzuch, ale na koniec dr było łatwiej sprawdzić jakieś przepływy przez pochwe także możesz mieć tylko przez brzuch lub też przez pochwe.
To mega dziwne bo mnie lekarz kazał pęcherz koniecznie opróżnić i byłam w toalecie minutę przed wejściem do gabinetu... A byłam ogólnie u lekarza, który badania prenatalne zapoczątkował w tym kraju więc wierzę, że wiedział co robi 👀
 
To mega dziwne bo mnie lekarz kazał pęcherz koniecznie opróżnić i byłam w toalecie minutę przed wejściem do gabinetu... A byłam ogólnie u lekarza, który badania prenatalne zapoczątkował w tym kraju więc wierzę, że wiedział co robi 👀
Dodam, że miałam badanie przez brzuch. Słyszałam, że na połówkowe dobrze mieć pełny pęcherz, ale nie jest to mus.
 
Ja ze względu na tłuszczyk na brzuchu miałam przez pochwę w pierwszej ciąży. Tez wtedy synek tak się obracał że nie szło nic zobaczyć. Zobaczymy za tydzień jak będzie.
 
Byłam na prenatalnych i ja, ryzyka niskie, wszystko ok :D Niestety byłam badana na oba sposoby, finalnie dopochwowo więcej się udało zmierzyć, co nie zmienia faktu, że w gabinecie spędziłam w zasadzie godzinę z długą przerwą na spacerowanie wokół budynku i zjedzenie czegoś, bo dziecko nijak się nie chciało pokazać z profilu. Także już nie mogę się doczekać kolejnych tego typu badań, bo mimo moich prób i ruchu po prostu obróciło się na drugi bok i dalej średnio współpracowało szturchane przez lekarkę ;)
 
Byłam na prenatalnych i ja, ryzyka niskie, wszystko ok :D Niestety byłam badana na oba sposoby, finalnie dopochwowo więcej się udało zmierzyć, co nie zmienia faktu, że w gabinecie spędziłam w zasadzie godzinę z długą przerwą na spacerowanie wokół budynku i zjedzenie czegoś, bo dziecko nijak się nie chciało pokazać z profilu. Także już nie mogę się doczekać kolejnych tego typu badań, bo mimo moich prób i ruchu po prostu obróciło się na drugi bok i dalej średnio współpracowało szturchane przez lekarkę ;)
Super 😊 u mnie też w pierwszej ciąży tylko szturchanie pomogło 😅
 
U mnie do połowy pierwszej ciąży była Kasia a potem się okazało że jednak chłopak bo tak ściskał nóżki na każdym badaniu. Wczoraj lekarz próbował zobaczyć ale pępowina zasłaniała. Dopiero we wtorek mam prenatalne.
Dziewczyny jak się czujecie? Miewacie też bóle w prawym boku? Ja zauważyłam że jak się za dużo ruszam w pracy i noszę dużo to wieczorem boli.
 
reklama
U mnie do połowy pierwszej ciąży była Kasia a potem się okazało że jednak chłopak bo tak ściskał nóżki na każdym badaniu. Wczoraj lekarz próbował zobaczyć ale pępowina zasłaniała. Dopiero we wtorek mam prenatalne.
Dziewczyny jak się czujecie? Miewacie też bóle w prawym boku? Ja zauważyłam że jak się za dużo ruszam w pracy i noszę dużo to wieczorem boli.
bóle też głównie wieczorem, ale teraz dopadły mnie zaparcia, nigdy nie miałam takich problemów, a teraz brzuch głównie od tego boli :(
 
Do góry