reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

reklama
Turluturlu dobry wybór dzis ponoć dzien pizzy:)

Ja ruchy odczuwam słabo, ale właściwie cała ciąże tak mam.

Od kilku godzin boli mnie pod brzuchem i czasem cos zakłuje. Tez tak macie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam problem, muszę jutro jechać do dentysty bo mam pół twarzy spuchnięte. Z Jagódką zostaje moja mama, postaram się nakarmić ją do syta ale nie wiem jak to będzie i zastanawiam się czy nie zostawić jakiegoś mleka mm. Na ściągnięcie nie mam szans bo nie mam co i nie mam czym. Na necie wyczytałam że są już płynne mleka w jednorazowej butelce na które nakłada sie tylko smoczek. Co o czymś takim myślicie? Używała któraś? I jaki smoczek tam się zakłada?

Tak, Jasiek takie mleko w szpitalu dostawał w jednorazowych malutkich buteleczkach :) wydaje mi się ze kupisz takie w aptece, jest hipp, bebiko, nan, enfamil


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Gdy tak czytam o karmieniu, to mam wrażenie że wszyscy (położne, lekarze itp) to by tylko wciskali mm.
Nie dziwię się swoim koleżankom, że się poddawały z karmieniem po 2 tygodniach..
Ja bardzo chcę cycuchem karmić, ale widzę że to nie lada wyzwanie!
U mnie od 12 silne bóle jak na okres, nie przeszło po kąpieli, nawet poskakałam na piłce to mi trochę ulżyło, skurczy żadnych, brzuchol twardy, może coś ćwiczy w końcu ta moja macica:)
Po ścianach z bólu nie chodzę, więc pizzę zamówiłam i siedzę grzecznie w domku ;-)
Co do ruchów, gdzieś kiedyś czytałam, że są słabsze pod koniec ciąży, u mnie odwrotnie ostatni miesiąc to nieustanna dyskoteka w brzuchu, bolesne rozpychanie i kopanie dołka główką ;)

Turluturlu tez właśnie mi się tak wydaje ze prawie każda mama dostaje zalecenie dokarmiania mm. Nie dość ze trzeba się karmienia nauczyć itp to jeszcze niejednokrotnie postawić lekarzowi czy położnej. Ogólnie nie mam nic przeciwko karmieniu mm jeśli ktoś tak chce ale jeśli nie chce to ciagle kłody pod nogi i brak pomocy.
Martii w ostateczności możesz podać mm, poobserwować ta wagę a potem próbować wrócić do karmienia piersią jeśli chcesz. Znam dzieci, które lubiły jeść i z butelki i z piersi. Chciałam tylko zauważyć ze przyczyn nieprzybierania może być więcej. Nie mleko tylko np przystawianie, to jak długo dziecko je, może byc jakaś infekcja u dziecka, anemia, problemy z jelitami i przyswajaniem substancji odżywczych.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
A jakąś konkretną firmę możecie polecić? Pierwsze słyszę, a może być przydatne :)

Tego mleka jednorazowego? Mój Jasiek w szpitalu dostawał enfamil. Ale jest tez hipp, nan, bebiko. W takich buteleczkach po około 90 ml. Tak wyglada mniej więcej.
73ae840d4b73560d96abb404c3a33bb0.jpg
a083a9487b24a74f58767e613fec8c23.jpg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madaaalena ja dopiero tak naprawdę od kilku dni czuję, jak to jest, gdy dziecko naciska na pęcherz. Ma - sa - kra :p czasami latam nawet co 20 minut do toalety...
Barnek to "super", że położne takie dokształcone... rozumiem, że można czegoś nie wiedzieć, ale chyba powinny w takim razie albo skierować Cię do kogoś, kto Ci pomoże, albo same powinny zdobyć informacje o tym, jak pomóc...
natkaPolka i jak tam u Ciebie? Piszą się jakieś skurcze na ktg?

Ja jutro mam ostatnią wizytę u ginekolog, ciekawe ile mała już waży :)
 
reklama
Do góry