reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Turlu tylko lekarz nie robił mi USG a wymacał małą przez brzuch. Lekarz ma ponad 30 prawie 40 lat doświadczenia w zawodzie i nie jedno dziecko rodził więc jak mówi że mała jest duża to jest.
 
reklama
Magdalena, nie miałam wcześniaka. Klaudia była urodzona w terminie, jedynie z wagą wcześniaczą. Niestety nie karmiłyśmy się długo, a głupie położne od razu zaczęły ją dokarmiać, bo było parcie na przybieranie na wadze. Dziecko przyzwyczaiło się do butelki, mi rozwaliło laktację, bo brały ją pod lampy i kazały przychodzić na karmienie - jak przychodziłam to było "dziecko już nakarmione". Taki sposobem położnictwo nam załatwiło karmienie mm:( Nie miałam tyle wiedzy co z Adamem, ona się źle przystawiała, poraniła mi brodawki, ciągle zasypiała przy piersi przez żółtaczkę nie miała siły ssać. Przy Adasiu się zaparłam i mimo trudnego startu udało się karmić 14 miesięcy.
 
gdyby to było perwsze dziecko to cc byłoby na bank ale teraz każdy mówi że szlaki są już przetarte. zastanawiam się jeszcze nad sn, może rzeczywiście dam radę... jak ta szyjka puści w końcu bo jak nie to wiadomo cc

Może będzie łatwiej i szybciej właśnie ze względu na to ze drugie ale w sumie jak już przed terminem podaje ci taka waga to lepiej byłoby jak najszybciej urodzić. Nie ma możliwości wywoływania najpóźniej w dniu terminu?
Jasne ze rodzi się duże dzieci, da się to zrobić i lekarze tacy zawsze przekonani, tylko co po porodzie? Co z ciałem? Łatwo mówić ze dasz rade urodzić ale nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami po porodzie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miciurka - wielkie gratulacje! Zazdroszczę, że tak szybko poszło :)
magdalena79 - pewnie już niedługo Was wypuszczą, będzie ok :) co do kp po tym, jak już dziecko przyzwyczaiło się do lateksu - położna z mojej sr mówiła, że można próbować z nakładkami na piersi. Aczkolwiek nie wiem, jak to się ma do takich kruszynek wcześniaczków...
turluturlu - współczuję, że musiałaś się tyle stresu najeść przez lekarza. Najważniejsze, że w szpitalu stwierdzili, że wszystko ok. Poza tym dzieci pod koniec ciąży już chyba malutko przybierają? Jeżeli łożysko jest wydolne, ilość wód prawidłowa, to ja bym się już nie zamartwiała. Choć wiem, jak to w ciąży człowiek potrafi sobie nawkręcać ;)
Ja za to ostatnio udzielam się towarzysko, drugi raz w tym tygodniu spotkanie ze znajomymi, w sobotę kino (La la Land) :D coś czuję, że musimy teraz wykorzystać wszystkie okazje, bo później może być kiepsko ;)
Miłego dnia wszystkim! :)
 
Hej dziewczyny, mamy synusia urodził się dziś SN o 11.50 - jeny jaki maluch ! Cała akcja trwała niecałe 2 h, pęcherz płodowy przebili o 10 a maluszek wyskoczył przed 12 z wagą 3360 nie wiemy ile mierzy, jutro pediatra przyjdzie zmierzy i wychodzimy do domku, ja z tego wszystkiego to w szoku byłam i tata spisał się na medal, przeciął pepowine wspierał cały czas - teraz trzeba szybko imię myśleć. No i cala zgaga wieczorna ma teraz sens bo wyszedł z burza czarnych włosów i ogólnie owlosiony [emoji16] hihi ,

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom

Uhuuu gratulacje !!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak to jest u nas w Pl w ogole z cc ze względu na wagę dziecka? Rozmaryn czy ogolnie jest tak, ze przy pierwszym i duzym dziecku sa juz wskazania do cc?

Tez was podczytuje ale nie mam sily pisac. A jak juz naskrobalam dluzsza wiadomosc to mi sie skasowala [emoji29]

Nuska trzymaj sie tam i oby w koncu antybiotyki zaczely dzialac!

.jagodka u mnie syndrom wicia gniazda minął, za to u męża w pełni [emoji23]

Miciur-ka gratulacje! I tak bardzo zazdroszczę! [emoji7]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klauduśka z tymi wskazaniami to różnie bywa bo to też zależy od wymiarów kobiety a ja podobno jestem stworzona do rodzenia dużych dzieci
 
Z tego co ja słyszałam to wskazaniem do cesarki jest waga dziecka 4500 g. Tylko czy jest to norma uregulowana odgórnie - wątpie. Moze w szpitalu, w którym ja rodzę?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry