reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

My z Klaudia zaczynaliśmy od 50, bo wtedy było cienko na rynku z mniejszymi ubrankami jak 56. Myślę, że 44 na nią by było lepsze, ale z braku laku..
Jak miała miesiąc to zaczęła nosić mniejsze 56.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
jestem już po wizycie. na ktg standardowo skurcze co 10 minut a szyjka wysoko nie do końca zgładzona rozwarcie na "luźny palec" tak jak było tak jest. Lekarz stwierdził że być może zobaczymy się za tydzień ale nie jest do końca pewny. No i mam się nie łudzić na małe dziecko bo na pewno ma ponad 4 kg.
 
Ja tam byłam za młoda chyba i nie doświadczona przy pierwszym w ogóle nie zwracalam uwagi na rozmiar ubranek. Miałam duzo nb i 56 a wszystkie na moim wisiały. Jak wyszliśmy ze szpitala to wszystko co miałam musiałam upchac głęboko do szafy bo było za duże i biegać po sklepach szukać mniejszych...mój nie przybrał na wadze w ostatnim miesiącu ciąży i po urodzeniu jeszcze spadł duzo na wadze.
 
jestem już po wizycie. na ktg standardowo skurcze co 10 minut a szyjka wysoko nie do końca zgładzona rozwarcie na "luźny palec" tak jak było tak jest. Lekarz stwierdził że być może zobaczymy się za tydzień ale nie jest do końca pewny. No i mam się nie łudzić na małe dziecko bo na pewno ma ponad 4 kg.

Nic nie mówił o możliwości cc jakby dzidzius dużo podrósł w ten tydzień? Jest w ogole jakaś norma wagowa po której raczej na pewno robia cc?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A długo was trzymali w szpitalu? Miałaś obawy czy sobie poradzisz z taką kruszynką w domu? Bo ja jestem pełna obaw. :hmm:

Nie dlugo nas nie trzymali, zoltaczke tylko dlugo mial, urodzilam 13 a jakos 27 wyszlismy. Obaw bylo sporo tym bardziej, ze to pierwsze dziecko. Pamietam, ze non stop sprawdzalam czy oddycha. Wiem ze dla wczesniakow monitor oddechu sie poleca. My nie mieliśmy.

Największy problem był z karmieniem, ale sie udało karmić piersią. Budziłam regurlanie z zegarkiem w ręku na karmienie co 2,5-3 godziny. Zmiana pieluchy, rozebrany do body, i i patrzyłam aby aktywnie ssał.czeste ważenie mieliśmy.

Dużo go kangurowalismy, spał często na mnie lub na mężu. Skóra do skory i na to kocyk. Jakbyś miała jakies pytania, to pisz. Chętnie odpowiem na ile będę umiała.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
My z Klaudia zaczynaliśmy od 50, bo wtedy było cienko na rynku z mniejszymi ubrankami jak 56. Myślę, że 44 na nią by było lepsze, ale z braku laku..
Jak miała miesiąc to zaczęła nosić mniejsze 56.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Widzę że ty też jagódko miałaś wcześniaczka. Udało Ci się karmić piersią? Czy na butli się skończyło? Mój zjada odmierzone 45 ml co 3 godziny. A jak próbuję mu dać pierś to pomymla i nie wie o co chodzi. Nauczył się z lateksu. A tak chciałam karmić piersią ...
 
Chyba nie ;-) byłam na usg z babka której powiedział że dziecko ma 4.5kg. Ona się aż przerazila i mówi do lekarza że ona taka mała i drobna to jak to da rade? A lekarz tylko powiedział że rodzą się większe i kazał dużo chodzić przed terminem ;-)
 
Nic nie mówił o możliwości cc jakby dzidzius dużo podrósł w ten tydzień? Jest w ogole jakaś norma wagowa po której raczej na pewno robia cc?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
gdyby to było perwsze dziecko to cc byłoby na bank ale teraz każdy mówi że szlaki są już przetarte. zastanawiam się jeszcze nad sn, może rzeczywiście dam radę... jak ta szyjka puści w końcu bo jak nie to wiadomo cc
 
Miciurka-gratuluacje!!! Zdrówka :)
Nuuuśka-zdrówka i dla Ciebie, kuruj się dziewczyno..:(
Rozmaryn-z tą wagą się nie stresuj, wiadomo że jest dopuszczalny jakiś błąd, także jeszcze może być kruszynka ;-)

U mnie żadnych skurczy, szyjka ponoć super trzyma, termin za dwa tygodnie, cisza taka że hej..jedyne bóle to takie jak na miesiączkę..silne..i już...
Doleczam grzybka i biorę się za sssex:D

A ciuszki u mnie 56-62 zakupione..czekają i czekają na małą księżniczkę :)

I dzwoniłam dziś do swojego lekarza, bo kazał się odezwać po wizycie na izbie... Mówię mu, że wg lekarzy w szpitalu wszystko ok (przepływy, ktg, ilość wód plodowych) i że im wyszła większa waga. On jakiś taki nieprzekonany (Ja znów się spięłam), że koniecznie chce mnie przed porodem jeszcze zobaczyć czy wszystko ok.
Rozumiem go, że chce być spokojniejszy, zobaczyć czy dziecko przybiera normalnie.
Ja się na tym nie znam, nie wiem ile powinno przybierać przez 2 tygodnie dziecko, ale kur*** wolałabym przed wizytą u niego już urodzić, bo to co przeżyłam wczoraj na izbie i noc wcześniej to nie życzę nikomu i na pewno nie było potrzebne to mnie ani dziecku.
 
reklama
Widzę że ty też jagódko miałaś wcześniaczka. Udało Ci się karmić piersią? Czy na butli się skończyło? Mój zjada odmierzone 45 ml co 3 godziny. A jak próbuję mu dać pierś to pomymla i nie wie o co chodzi. Nauczył się z lateksu. A tak chciałam karmić piersią ...

Magda nie poddawaj się, to jeszcze za wcześnie żeby rezygnować z piersi. Macie bardzo duże szanse żeby się karmić naturalnie. A Jagódka chyba nie miała wcześniaka tylko po prostu malutkie dzidzi :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry