reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

reklama
Z tego co ja słyszałam to wskazaniem do cesarki jest waga dziecka 4500 g. Tylko czy jest to norma uregulowana odgórnie - wątpie. Moze w szpitalu, w którym ja rodzę?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

U nas tez niby tak jest tylko ze musza dziecko wagowo oszacować na tyle a pomyłki się zdarzają tak jak np u rozmaryn z pierwszym dzieckiem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chyba tak naprawdę zależy to od lekarza, jak rodziłam starszaka to doktorka podała wagę 4kg i zapytała mnie czy chcę rodzić przez cc czy sn, wybrałam sn - jednak po 6h, kiedy akcja się w ogóle nie zaczęła to namawiała mnie na cc. Przy drugim mój gin w 38tc zadał mi to samo pytanie, jak wolę rodzić sn czy cc, tu już byłam nastawiona na cc. A teraz to mi powiedział, że cc jest już wskazane ze wzgląd na to, że jest trzecie i że wątpi czy którykolwiek lekarz podjął decyzję o sn o_O
 
Rozmaryn moj lekarz przy ostatnim wazeniu w 30tc jak mala miala 1,8kg to powiedzial, ze bardzo duze dziecko nosze jak na swoja budowe i ze moze sie okazać, że jestem za wąska ma poród sn ale to sie wszystko okaże. Jestem ciekawa czy jakby Pola przy najblizszym wazeniu byla bardzo duza to on bedzie chcial pisac skierowanie na cc czy po prostu bede rodzic sn a w szpitalu lekarze zadecyduja czy nie zrobic cc.

Asienka no wlasnie czytam na internecie, ze ogolnie nie ma zadnych norm i zalezy to od lekarza.

Sojnabig trzymaj sie tam! Domyslam sie, ze jestes zirytowana i mam nadzieje, ze cos sie ruszy lada moment!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klauduska zawsze ostatecznie decydują o planowanych cesarkach w szpitalu. Skierowanie o wskazaniach możesz mieć od gina, okulisty czy kardiologa ale ostateczna decyzja w rękach lekarzy w szpitalu (choć wiadomo, że zwykle nie dyskutują jeśli są wskazania medyczne do cc).
 
Miciur-ka gratulacje wielkie i poród ekspresowy oj żebyśmy wszystkie takie miały :)

Wszystkim chorym lutóweczkom zdrówka na tej nasze końcóweczce życzę :)

A my dalej w dwupaku I lekarze się śmieją ze chyba jeszcze trafi im wywoływać poród na koniec i wcale się nie zdziwię juz psychicznie mam dość. Gadam z synkiem ale cos kurcze nie słucha mamusi ;)
 
Anna w takim razie Ty już niedługo :)
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie wydaje mi się, ale zobaczymy po wieczornej wizycie. Póki co wyblyszczylam dom, a teraz leżę [emoji4]

Sojnabig trzymaj się dzielnie! Może jednak ruszy samo

5djy3e3kpgua6zwe.png
 
Densik - ostatnio myślałam o Tobie :D Ty to się jednak trzymasz :D

Nawet nie mówcie dziewczyny, juz mi się płakać chce... Poza tym maluch tak bardzo naciska że podbrzusze boli mnie dosłownie cały czas... Ani wstać, ani usiąść, ani chodzić...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tam byłam za młoda chyba i nie doświadczona przy pierwszym w ogóle nie zwracalam uwagi na rozmiar ubranek. Miałam duzo nb i 56 a wszystkie na moim wisiały. Jak wyszliśmy ze szpitala to wszystko co miałam musiałam upchac głęboko do szafy bo było za duże i biegać po sklepach szukać mniejszych...mój nie przybrał na wadze w ostatnim miesiącu ciąży i po urodzeniu jeszcze spadł duzo na wadze.
Mój spadł na wadze z 2330 do 2130 a obecnie w 12 dobie ma 2260. Więc powoli rośniemy☺
 
reklama
Witam wszystkich :)

Ellie123 a ja się wyróżnię i jak dla mnie - granatowe :)
Miciur-ka gratuluję! Szybko poszło ;)
Cześć, atomek! Ja niestety nie potrafię Ci doradzić.
Nuśkaaa kuruj się! Dużo zdrówka życzę!
sojna a kiedy chcą wywoływać, jeżeli nic nie ruszy wcześniej?

Moja noc też nie należała do super udanych, nie mogłam dłuuuugo usnąć. Nic mnie nie bolało itp., a mimo to, nie mogłam spać. Co do cc w związku z wagą, to nam na sr powiedzieli, że jak prognozy są na ponad bodajże 4200 kg, to przeważnie w tym szpitalu decydują o cesarce.
 
Do góry