reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Witam wszystkich :)

Ellie123 a ja się wyróżnię i jak dla mnie - granatowe :)
Miciur-ka gratuluję! Szybko poszło ;)
Cześć, atomek! Ja niestety nie potrafię Ci doradzić.
Nuśkaaa kuruj się! Dużo zdrówka życzę!
sojna a kiedy chcą wywoływać, jeżeli nic nie ruszy wcześniej?

Moja noc też nie należała do super udanych, nie mogłam dłuuuugo usnąć. Nic mnie nie bolało itp., a mimo to, nie mogłam spać. Co do cc w związku z wagą, to nam na sr powiedzieli, że jak prognozy są na ponad bodajże 4200 kg, to przeważnie w tym szpitalu decydują o cesarce.

W środę szpital, jak nic nie ruszy...

U mnie też nawet jak nie boli to nie śpię :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie dlugo nas nie trzymali, zoltaczke tylko dlugo mial, urodzilam 13 a jakos 27 wyszlismy. Obaw bylo sporo tym bardziej, ze to pierwsze dziecko. Pamietam, ze non stop sprawdzalam czy oddycha. Wiem ze dla wczesniakow monitor oddechu sie poleca. My nie mieliśmy.

Największy problem był z karmieniem, ale sie udało karmić piersią. Budziłam regurlanie z zegarkiem w ręku na karmienie co 2,5-3 godziny. Zmiana pieluchy, rozebrany do body, i i patrzyłam aby aktywnie ssał.czeste ważenie mieliśmy.

Dużo go kangurowalismy, spał często na mnie lub na mężu. Skóra do skory i na to kocyk. Jakbyś miała jakies pytania, to pisz. Chętnie odpowiem na ile będę umiała.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję za cenne wskazówki☺
będę musiała pomyśleć o tym monitorze oddechu bo to idzie zwariować co chwilę nachylać się by sprawdzić czy oddycha. Tym bardziej że mój w 5 dobie miał niewydolność oddechową.
O ważeniu też wspominali tylko nie wiem czy to ja powinnam kupić wagę czy położna jak będzie przychodzić to wystarczy jak zważy...?
Zastanawiam się czy nie kupić tych kapturków do karmienia piersią. Czy one pomagają w przejściu z butli na pierś.
A kangurowanie fajna sprawa.
 
U nas miala polozna wage, ale czesto przychodzila, tak ze regularnie co drugi Dzien byl wazony.

Co do kapturkow to nie wiem, bo ja nie uzywalam wiec nie umiem podpowiedziec. A masz wogole jakies doswiadczenie w karmieniu, bo tak naprawde to pomaga.

A Sam sie na karmienie budzi? Przystwiasz go zawsze przed butelka? Kangurujesz? Bo to wazne, nawet jak tylko mm podajesz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
z tego co nam na szkole rodzenia mówili, to mamy 4 wizyty patronażowe położnej, także nie za wiele, ale jak tak słucham o niektóych położnych, to może aż nadto;p
 
z tego co nam na szkole rodzenia mówili, to mamy 4 wizyty patronażowe położnej, także nie za wiele, ale jak tak słucham o niektóych położnych, to może aż nadto;p

My mamy wizyty położnej przez dwa tygodnie co drugi dzień, ale szczerze to ja dziękuje. Nie będę się w ogole umawiać a w razie potrzeby będzie pediatra.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie !!!
Miciurka gratuluję Synka !!! :) Kwiaty dla Ciebie !!! :)
images

Naprawdę dużo naskrobałyście, trochę mi zajęło przeczytanie ;)
Wróciłam z ktg i konsultacji, generalnie wszystko wskazuje na cc - taką otrzymałam rekomendację . Od dziś mam być pod kontrolą w szpitalu i 2x w tygodniu przyjeżdżać na ktg ... no cóż, podczas konsultacji doszłam do wniosku, że nie ma co się upierać przy sn, a bezpieczeństwo i zdrowie najważniejsze
 
U nas miala polozna wage, ale czesto przychodzila, tak ze regularnie co drugi Dzien byl wazony.

Co do kapturkow to nie wiem, bo ja nie uzywalam wiec nie umiem podpowiedziec. A masz wogole jakies doswiadczenie w karmieniu, bo tak naprawde to pomaga.

A Sam sie na karmienie budzi? Przystwiasz go zawsze przed butelka? Kangurujesz? Bo to wazne, nawet jak tylko mm podajesz.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dwóch synów karmiły piersią po 2 lata. A teraz odciągam swój pokarm i przelewam do butelki. Wcześniej nie pozwalały mi go wyciągać z inkubatora. Raz tylko dały do kangurowania. Dopiero od wczoraj dostałam synka i próbowałam go dostawić ale nie poradził sobie. Może spróbuję przed każdym karmieniem najpierw dać cyca☺
 
ja po wizycie sprawdzających stan mojego serca i płuc i na szczęście jest oki, drobne odchylenia w EKG, na pewno mam mocno uciśnięte lewe płuco i stąd problemy z głębokim oddychaniem, lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do dotrwania do terminu :D ginowi mam tylko wspomnieć o kontroli :) no i usłyszałam, że ciąża mi służy i powinnam być w tym stanie cały czas :D to podziękowałam, ale powiedziałam, że wolę być brzydsza, ale pełnosprawna :p najlepsze jest to, że powinnam spać na prawym boku ze względu na to, żeby nie uciskać żeber płuca lewego, a ja właśnie wtedy czuję największy dyskomfort ;)
 
Dwóch synów karmiły piersią po 2 lata. A teraz odciągam swój pokarm i przelewam do butelki. Wcześniej nie pozwalały mi go wyciągać z inkubatora. Raz tylko dały do kangurowania. Dopiero od wczoraj dostałam synka i próbowałam go dostawić ale nie poradził sobie. Może spróbuję przed każdym karmieniem najpierw dać cyca[emoji5]

To masz mega doswiadczenie w karmieniu :), wiec na pewno wiesz jak przystawiac aby maluch dobrze zlapal piers.

U mnie w szpitalu od razu moglam kangurowac, i tez moj maluch sobie nie radzil. Wiec to dla takich maluszkow norma.

Na pewno musi troche wagi załapać bo im starszy i wiecej wazy tym latwiej bedzie mu pracowac. Tak to jeszcze sily za pewne nie ma.

Odruch ssania pojawia sie chyba dopiero jakos w 36 tygodniu, wiec tak naprawde dopiero teraz.

Zobaczysz bedzie dobrze,tylko próbować musicie. I daj sobie i jemu czasu.

A jak sie nie uda, to trudno. Wiele jest mam karmiących odciągamy mleczkiem.





Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
ja po wizycie sprawdzających stan mojego serca i płuc i na szczęście jest oki, drobne odchylenia w EKG, na pewno mam mocno uciśnięte lewe płuco i stąd problemy z głębokim oddychaniem, lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do dotrwania do terminu :D ginowi mam tylko wspomnieć o kontroli :) no i usłyszałam, że ciąża mi służy i powinnam być w tym stanie cały czas :D to podziękowałam, ale powiedziałam, że wolę być brzydsza, ale pełnosprawna :p najlepsze jest to, że powinnam spać na prawym boku ze względu na to, żeby nie uciskać żeber płuca lewego, a ja właśnie wtedy czuję największy dyskomfort ;)

Wiesz dobrze, ze sprawdziłas i wiesz na czym stoisz :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry