reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Uspokoilyscie mnie. Cos mi switalo,ze w pierwszej ciazy sie nie zdecydowalam bo a)drogi b)nie do konca miarodajny,ale ta babka mi namieszala. Tez ostatnio robilam krew i z 5 czy 6 probowek bylo,ale trwalo tyle co jedna jakos prozniowo czy cos zasysaly ;) czy Wasze malutkie dzieci (2lata i mniej) rozumieja juz,ze w brzuchu jest dzidzia? Glaszcza itp? Moj Maks nie ogarnia totalnie,caly czas na mnie siada,przy zasypianiu wierzga nogami i tlunaczenie nic nie daje poki co. Ma 1,5roku.
 
reklama
Sudennly ja mam córkę 13-miesięczna wiec ona oczywiście nic nie rozumie :) Syn miał 3 lata jak zaszłam w ciążę z nią i był bardzo szczesliwy, teraz ma prawie 5 lat i znowu jest szczesliwy-czeka na brata :D

My się wybieramy w poniedziałek do lekarza całą gromadka tzn zabieram moje dzieci bo musze. Syn się bardzo cieszy, a córka pewnie będzie marudzić całą wizyte, ostatnio przeplakala całe usg :D
 
Moj ma 7,5 roku i tez zapomina o dzidziusiu, wieczory najgorsze z kopaniem i wierzganiem, skakaniem po łożku. Ostatnio powiedziałam, ze dzidzia juz ma struny głosowe i od czasu do czasu popłakuje ( czytałam to w jakiejś aplikacji ciążowej na tel ), to przyłożył ucho do brzucha i mowi ze nie słyszy zeby płakało tylko słyszy ze je cos heheh ja jadę w środę tylko z mężem ( mam nadzieje, bo to wieczor i marudzenia młodego nie chce mi sie słuchać do 21 ) na to usg genetyczne ale nie wiem czy bede chcieć do gabinetu go prosić. Nie wiem jak to badanie robi, czy przez brzuch czy dopochwowo. Moj raczej badania dopochwowo nie chce oglądać, by sie zdziwił jak to wyglada hahah


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Airfix, genetyczne zazwyczaj już przez powłoki brzuszne jest robione, ale to też zależy od lekarza.
Mój dwulatek jak się doweidział, że w brzuchu mam "lalę", bo tak mówi na niemowlęta, to pogłaskał brzuch i kilka razy pytał czy tu, pokazując na mój brzuch. Kokosi się dalej, ale upominam go za każdym razem, bo jest bardzo nieostrożny i nie raz wsadził mi łokieć w podbrzusze.
 
Jagodka Jeśli by było przez brzuch to może Maz by wreszcie zobaczył hehe ale znów ja mam macice obniżona i szyjke bardzo nisko i tak myślę ze mnie uraczy tym dopochwowym haha zobaczymy:) byle do środy.

Ja mam dziś od rana ciśnienie przez młodego podnoszone, zresztą od 2tyg przechodzi sam siebie. Dość ze sił nie mam to standardem jest ze on je na obiad co innego. Ciągle wymysla -to nie,tamto nie,to nie dobre. Od 2tyg je kluski z cukrem i masłem na obiad. Oczywiście gotuj obiad plus jemu inny makaron bo innego nie zje, masło utop. To się tylko tak wydaje. Ja gotuję na 4 palnikach i czasem brakuje. Gorac,upał i zero przewiewu w kuchni. Potem każdemu podaj ,a jest nas 4 osoby. A mnie na wymioty ciągnie. Jak już siade, to młody głodny za chwilę i zaczyna się marudzenie- zrób mi to, tamto. Po całych dniach siedzę jak kopciuch w kuchni. Głównie nad robieniem żarcia młodemu. Ciastka mi piec każe od rana jak ja kompoty i ogórki robię.
 
Co do różnych badań zalecanych kobietom w ciąży to ja jestem podobnego zdania do mojego lekarza a mianowicie jeżeli nic się nie dzieje i nie ma wyraźnego powodu to im mniej tych badań tym lepiej.

Suddenly- ja mam synka 9-miesięcznego więc on jeszcze nie rozumie, chociaż jak zapytam gdzie jest dzidzia to ładnie paluszkiem pokaże na mój brzuch:)
 
Ja z moim chodzilam do lekarza od samego poczatku, przed ciaza mowil mi ze sama bede chodzila ale na pierwsza wizyte poprosilam bo balam sie ze nie bede rozumiala po angielsku ( mialam usg dopochowe ale bylam cala zaslonieta ze maz widzial tylko moja twarz i monitor) teraz to bez gadania ze mna chodzi, chyba mu sie spodobalo ogladanie dzidziusia :) P.S co wy gotujecie dla siebie na obiad?? Ja od poczatku ciazy tylko raz cos zrobilam a wszystko kupuje bo jak o czyms pomysle to zaraz mam mdlosci... Chcialabym wkoncu cos ugotowac zeby dzidzius zdrowo sie odzywial.. :)
 
Robiłam dziś moją jedyną na świecie najukochansza sałatkę krabowa...
Zygac mi się chciało przy krojeniu składników....
Smakuje mi jakoś gorzko....
Ale powiedziałam sobie że jak mam zjeść coś konkretnego to albo to albo nic.
Żyje i na ten moment mnie nie mdli :-)
 
P.S co wy gotujecie dla siebie na obiad?? Ja od poczatku ciazy tylko raz cos zrobilam a wszystko kupuje bo jak o czyms pomysle to zaraz mam mdlosci... Chcialabym wkoncu cos ugotowac zeby dzidzius zdrowo sie odzywial.. :)

Różnie, w sumie jem to co zwykle, mdli mnie na głodnego raczej niż od konkretnego jedzenia. Dzisiaj na obiad domowe hamburgery, wczoraj sos z tuńczykiem do makaronu, wcześniej boloński, fasolka po bretońsku. Ze 2-3 razy w tyg na mieście jemy/zamawiamy, w nd u rodziców najczęściej. Z obiadami nie mam problemów raczej, na słodkie nie mam ochoty. Nie jem mleka ani żadnych przetworów i pszenicy prawie wcale i dalej się tego trzymam, choć teraz raz na tydzień - dwa będę coś z "zakazanej" listy wprowadzać.
 
reklama
Kurde stworzylam posta i mi skasowało gr :/

Wybaczcie ze tak napisze otwarcie dziewczyny ja się tak nie udzielam ostatnimi czasy bo mój ex nie daje mi żyć (dosłownie ) i niestety też przez to moje dziecko nie może jeszcze wiedzieć o drugiej dzidzi , ale i tak mnie mały nie oszczędza hehe skacze chce biegać piłkę kopać a ja bez sił mroczki przed oczami hah - juz nie te lata..

Widziałam ze trzeba dopisać kilka mam do tabelki i ogólnie zrobić porządek tylko narazie miałam / mam latanie po prawnikach i nie ma kiedy - ale ogarnę ..

Mam nadzieje ze wszystko się u mnie wyklaruje bo nasz wyjazd jest zagrożony przez tego debila bo mu się odwidziało ma jakieś filmy mały nie może jechać BO Nie I tyle..

Airfix - to samo właśnie miałam poprzednio napisane ze szkoda żeby odbierać tacie przyszłemu te możliwość zobaczenia na żywo dzidzi jak sobie fika :) , ubierz tunike albo coś dłuższego w razie wu, co do gotowania to dziwię ci się ze dodatkową robotę sobie dajesz kobieto u mnie nie ma ze boli i wszyscy jedzą to samo tak gotuje żeby było zdrowo dla małego i wprowadzam małe modyfikację np jak jemy kotlety z mizeria to on dostaje po prostu jakieś inne gotowane warzywa bo mizerii nie zje a tak to samo i nie ma gadki ;)

Ja musze naprawdę odwiedzić jakiś sklep h&m czy coś po jakieś tuniki bo mi kulka wyskoczyła najlepiej mi w leginach ciążowych i jakiejś tam bluzce tunice itp.

A teraz mi powiedzcie co ja.mam.nosic żeby mi brzucha nie było widać i to tak myślę że taki 18-19 tygodni brzuszek żeby zakryć .... oto jest pytanie ... wow

Ellie- fajna rozrywka dla faceta chodzenie na usg heh, mój też bardzo lubi , ja dzis byłam. W knajpie jeść ostre curry - tez nie zbytnio chce gotować ale musze bo mały jest, czasem.prosze W. I on gotuje, ale też czekam.na dzień w którym żaden zapach mi nie będzie przeszkadzał hehe

Misia-A - nie wiem czy coś takiego jest dla faceta ale twój chyba zaczął panikować hahha ;) ,

Ja tam wole tradycyjne usg żeby patrzeć co z dzidzia testów krwi nie robie , ale takie na nfz jak dają to bym zrobiła dla świętego spokoju duszy ;)

Suddenly '- mój też nie ogarnia tematu rodzeństwa ale będzie musiał czasem jak widzi dzidzie to się pytam czy może dzidzia przyjść i się z nim pobawić haha - ale zawsze mówię że jak przyjdzie to będziemy się nią opiekować i juz zostanie hehe ;) mój ma 23 mies i ma przebłyski ze wie ale jak już pisałam narazie cicho siedzę ;)


Kasia.zosia- podziwiam Cię ze wybierasz się z całą oranżeria (z dziećmi ;) ) do lekarza heh, ja byłam. Raz i dałam sobie spokój bo tylko stres,

Jagódka - mój syn to tez nawet aż za nadto się na mnie "wiesza" i wbija mi nogi łokieć itp . Chyba czuje coś w powietrzu ze nie będzie długo sam

Ja się nawet ostatnio sama rozkleiłam jak go kąpałam ze juz nie będzie naszym rodzynkiem i w ogóle hahha :D






Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry