reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

reklama
Witam wszystkich :)
Ja poszłam spać po 2, więc dzisiaj spałam do 11 ;) spało się bardzo dobrze, skurcze na szczęście na razie mnie nie męczą.
Airfix ja też nie lubię nadzienia z pączków, a w sklepie nie idzie dostać bez. Na szczęście moja teściowa jak smaży, to dla mnie specjalnie robi bez nadzienia ;)
kasia.zosia badanie gotowości szkolnej trwało 15 minut? A może będzie jeszcze jakaś druga część? Bo jeżeli nie, to jako pedagog jestem na NIE takim "specjalistom" i ich badaniom...
densik może książka Brazeltona "Rozwój dziecka 0-3"?


Widzę, że pomiary idą, to i ja się zmierzyłam - 103 cm w brzuchu. Mam wrażenie, że ostatnio coś nie rośnie. Za to waga jak najbardziej :o
Zamierzam dzisiaj zaopatrzyć się w herbatę z liści malin. 35+6 to nie za wcześnie, żeby zacząć pić, prawda?
 
Witam wszystkich :)
Ja poszłam spać po 2, więc dzisiaj spałam do 11 ;) spało się bardzo dobrze, skurcze na szczęście na razie mnie nie męczą.
Airfix ja też nie lubię nadzienia z pączków, a w sklepie nie idzie dostać bez. Na szczęście moja teściowa jak smaży, to dla mnie specjalnie robi bez nadzienia ;)
kasia.zosia badanie gotowości szkolnej trwało 15 minut? A może będzie jeszcze jakaś druga część? Bo jeżeli nie, to jako pedagog jestem na NIE takim "specjalistom" i ich badaniom...
densik może książka Brazeltona "Rozwój dziecka 0-3"?


Widzę, że pomiary idą, to i ja się zmierzyłam - 103 cm w brzuchu. Mam wrażenie, że ostatnio coś nie rośnie. Za to waga jak najbardziej :o
Zamierzam dzisiaj zaopatrzyć się w herbatę z liści malin. 35+6 to nie za wcześnie, żeby zacząć pić, prawda?

Herbatkę możesz juz spokojnie pic :)
Ogólnie całe to badanie trwało około 30-40 ale większa cześć to było badanie wzroku i słuchu.
Badanie przeprowadzała Pani "asystent lekarza"- to jest tutaj taki zawód oddzielny. Jest to badanie obowiązkowe zlecane przez powiat i ci asystenci tak jada do danego przedszkola i cały dzień badają po kolei wszystkie dzieci z zerówki. Drugiej części nie ma, jedynie rozmowa z wychowawca zerówki i ewentualnie kimś ze szkoły. A ja potem mam zdecydować..


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super, że już mogę - dzisiaj się w nią zaopatrzę ;)
Czyli to jest badanie tak bardziej pod względem medycznym, a pod względem psychologiczno-pedagogicznym ocenia wychowawca?
 
Misia, ale mój gin np ostatnio na wizycie - 10 dni temu - zastanawiał się, czy mnie nie położyć do szpitala i nie podać powtórki sterydów. Potem stwierdził, że raczej donoszę do bezpiecznego momentu - kazał mi wytrzymać tydzień, który już minął. Często dzieciaki, teoretycznie donoszone lądują pod tlenem, bo jeszcze mają problem, a sterydy to eliminują. Także spokojnie:)
No i dobra, to mnie troche przekonuje ;-)
 
reklama
Super, że już mogę - dzisiaj się w nią zaopatrzę ;)
Czyli to jest badanie tak bardziej pod względem medycznym, a pod względem psychologiczno-pedagogicznym ocenia wychowawca?

Szczerze mówiąc to nie wiem jak oni na to patrzą. Ona mi wystawiła opinie ze dziecko należy obserwować. A mi mówiła ze powinnismy poczekać z posłaniem do szkoły. Ogólnie badanie medyczne to bilans u pediatry, który tez miał wczoraj robiony i on właściwie się pokrywa z tym co ona robiła. A pediatra przeciwwskazań nie stwierdził. Przypuszczam ze w razie gdyby stwierdzili większe problemy to musiałabym się udać do pedagoga/psychologa. W sumie to dowiem się co i jak po rozmowie z wychowawczynią.
Właściwie co powiat (bo to chyba coś jak powiat w Polsce) to inaczej. Wcześniej mieszkaliśmy w innym i tam znowu było badanie przeprowadzane przez opiekunki dla wszystkich czterolatków przez kilka tygodni, samo omówienie z rodzicem to była godzina, a tu gdzie teraz mieszkam w ogole nie ma czegoś takiego.
A czeka nas tez rozmowa z polskim pedagogiem bo zapisujemy Jaśka do pierwszej klasy w Libratusie (Polska szkoła i internetowa).


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry