reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

16 dni temu moja malutka ważyła 2771 a dziś 2920.
Wg niego za mało przybrała w ciągu 16 dni.
Do tej pory to było 200 g na 2 tygodnie, raz podskoczyła 400 g.
Leżałam na tej leżance pod usg 40 minut i umierałam ze strachu bo tak wszystko mierzył.
Ale wszystko ok, powiedział że może to być niewydolne łożysko, że może trzeba będzie wywoływać jak nie będzie Mała rosnąć, że lepiej żeby przybierała na zewnątrz a nie w brzuchu.
Jutro idę na to ktg, wezmę męża bo ja już trzeźwo nie myślę.
Wkur*** mnie jedno. 6 tygodni temu zapowiedział, że będzie kruszynka, że do 2800 max dociągnie a dziś wielkie zdziwienie.
No kurna, skoro wszystko jest ok, ja rozumiem że trzeba ktg zrobić itp, ale ten stres mi jest niepotrzebny...:(
 
reklama
16 dni temu moja malutka ważyła 2771 a dziś 2920.
Wg niego za mało przybrała w ciągu 16 dni.
Do tej pory to było 200 g na 2 tygodnie, raz podskoczyła 400 g.
Leżałam na tej leżance pod usg 40 minut i umierałam ze strachu bo tak wszystko mierzył.
Ale wszystko ok, powiedział że może to być niewydolne łożysko, że może trzeba będzie wywoływać jak nie będzie Mała rosnąć, że lepiej żeby przybierała na zewnątrz a nie w brzuchu.
Jutro idę na to ktg, wezmę męża bo ja już trzeźwo nie myślę.
Wkur*** mnie jedno. 6 tygodni temu zapowiedział, że będzie kruszynka, że do 2800 max dociągnie a dziś wielkie zdziwienie.
No kurna, skoro wszystko jest ok, ja rozumiem że trzeba ktg zrobić itp, ale ten stres mi jest niepotrzebny...:(

Kurcze z tego co widzę to termin masz na 11. Ja na 16 i mój młody w poniedziałek ważył 2900, wiec porównywalnie.
Rozumiem, że lekarze musza informować ale czasem chyba przesadzają i nie pomyślą ze zestresuje przyszła mamę.
Ja w grudniu usłyszałam, że mam mało wod płodowych [emoji15] - afi wynosiło ok 7.
Przejęłam sie i piłam jeszcze wiecej. Ostatnio Odkryłam ze na tej wizycie komputer nie zarejestrował jednej komory q4 która wchodzi w skład afi[emoji23] I teraz sie okazało ze mam 14 w nie 7 (dodatkowo wzrosły jak tak piłam i piłam jak szalona)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Turluturlu na moje oko to waga jest dobra !!! Moj w 36 wazyl 2800 ale lekarka powiedziala ze wg niej jedt mniejszy bo wiadomo usg

Jenny no powiem Ci ze niezla waga dzidziusia :) ciekawe ile przy porodzie wyjdzie :)

Trzymam kciuki za wszystkie maluszki no i ciekawe kiedy nastepny sie pojawi :)
 
Ja mam kilka fajnych zdjęć, ale moja lekarka mi robi usg co wizytę. Muszę chyba kupić taką książeczkę typu "Pierwszy rok mojego dziecka", tam jest chyba też miejsce na zapiski i zdjęcia z czasu ciąży. Ma któraś z Was coś takiego i może polecić konkretne wydanie? :)
Jenny_1502 podobno w szpitalu podajesz adres przychodni i nazwisko lekarza i oni wysyłają do tej przychodni papiery.
Turluturlu dobre pytanie - czy waga mieści się w normie? Pod koniec ciąży dzieciaki chyba już trochę mniej przybierają. Wiem, że łatwo się mówi, ale staraj się uspokoić.
 
Zapisywalam godziny skurczy oglądając tv a teraz zdaje sobie sprawę, że utrzymują sie caly czas ale sa juz slabsze. Jest sens brac no spe? Czy po prostu czekac?


1485381597-aaaaaa.png


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurcze z tego co widzę to termin masz na 11. Ja na 16 i mój młody w poniedziałek ważył 2900, wiec porównywalnie.
Rozumiem, że lekarze musza informować ale czasem chyba przesadzają i nie pomyślą ze zestresuje przyszła mamę.
Ja w grudniu usłyszałam, że mam mało wod płodowych [emoji15] - afi wynosiło ok 7.
Przejęłam sie i piłam jeszcze wiecej. Ostatnio Odkryłam ze na tej wizycie komputer nie zarejestrował jednej komory q4 która wchodzi w skład afi[emoji23] I teraz sie okazało ze mam 14 w nie 7 (dodatkowo wzrosły jak tak piłam i piłam jak szalona)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Asienka norma afi jest i tak podobno od 5 do 20 :) ale swoją droga fajny psikus ci lekarz zrobił :) ja mam afi prawie 23 czyli wielowodzie ale lekarz w szpitalu powiedział ze to u mnie jest taka natura (z synem tez miałam) i nie wynika to z żadnych wad ani dzidziusia ani moich.
Turluturlu z tymi normami wagowymi to nawet ciężko powiedzieć. W 40 tygodniu rodzą się dzieci między 4 a 5 kg i tez takie między 2 i 3 kg. Wiec gdzie tu właściwie jest norma? Chyba od lekarza zależy co sobie ustali, to takie bardziej wróżenie niż nauka, tym bardziej biorąc pod uwagę to o ile potrafią się pomylić pod koniec ciąży z szacowaniem wagi


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasia.Zosia on mówił ze w normie ale wolaby żebym miała wiecej :)
Norm wagowych chyba nie ma. Ja mam takie wykresy dotyczące np. bpd, ofd, hc, ac, fl


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Moja lekarka to mi praktycznie nigdy nie podaje wagi, co najwyżej mówi ze dzidziuś rozwinięty prawidłowo, albo mówi ze długi i ma duża glowke. Może się boi właśnie ze się z waga pomyli.. :D


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry