reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Rozmaryn Powodzenia i bezbolesnego porodu !!!

Ja od rana sprzątam, układam, piore, koła od wózka wymylam...ciągle mi się wydaje ze robię za mało :/ ze muszę coś więcej. Jeszcze mama przyjeżdża z siostrą która mnie w święta umordowala- znów będą mi udowadniać ze coś jest nie tak zrobione. Położyłam się na siłę bo już skurcze się zaczynały. Coś czuje ze wpadam znów w jakąś depresję. Muszę się w garść wziąść.
 
reklama
Rozmaryn Powodzenia i bezbolesnego porodu !!!

Ja od rana sprzątam, układam, piore, koła od wózka wymylam...ciągle mi się wydaje ze robię za mało :/ ze muszę coś więcej. Jeszcze mama przyjeżdża z siostrą która mnie w święta umordowala- znów będą mi udowadniać ze coś jest nie tak zrobione. Położyłam się na siłę bo już skurcze się zaczynały. Coś czuje ze wpadam znów w jakąś depresję. Muszę się w garść wziąść.

Airfix moja mama zawsze mi daje jakieś porady odnośnie pieczenia a sama nigdy ani jednego ciastka nie zrobiła :D Nie daj się!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Airfix cos ty? Jaka depresja? Nie musisz nic więcej, robisz to co możesz i chcesz.
Odpoczywaj Teraz bo jak sie maluch urodzi to czasu bedzie mało na odpoczynek.
Mama i siostra niech sie martwią o siebie, ty zrobiłaś tak jak umiałas najlepiej. Głowa do góry!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Airfix moja mama zawsze mi daje jakieś porady odnośnie pieczenia a sama nigdy ani jednego ciastka nie zrobiła :D Nie daj się!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
O no to tu jest dokładnie to samo. Tydzień temu dzwonila to mi kazała podłogi nie myć bo ze ona jak przyjedzie za tydzien ponad to zrobi to. Spytalam tylko - czy się słyszy co mówi? Miałam zapłon sadzy w domu, cały salon i ogólnie dół domu był w sadzy bo od dymu się roznioslo i straż nanosila drugie tyle. Podłogi czarne! 8 razy myte i to środkami chemicznymi i dalej widać. A ta kazala mi to zostawić.
Ostatnim razem obiecała ze łazienkę mi umyje tzn płytki po układaniu, 2mce minęło, wysiedziala się i łazienki nie tknela.
Przyjechała pomoc wtedy ze dziecko będzie odbierać ze szkoły -ani razu nie była. Raz nawet ja prosiłam żeby poszła to dostałam opieprz od jej kolezanki- ze matka ma swoje załatwienia. Ok wiec ja sie nie proszę więcej,a ta znów obiecuje co ona to nie zrobi mi przez pół roku co będzie.
I próbuje ustawiać nas ze np.wózek ma stać u niej w domu (obok naszego ), zaraz lozeczko każe też tam wstawić;) bo z tego co wnioskuję ona po porodzie nie zamierza wcale mi dziecka ze szkoły odbierac tylko z małą siedzieć. Ja z krwotokiem do szkoły mam chodzić, pomoc jak...
 
Olej. Zdrowsza będziesz. Moja mama i teściowa skończyły z dobrymi radami przy pierwszym dziecku, bo okazało się, że świetnie sobie radzę i nagle nie miał nic do roboty. Pewnie każda babcia by chciała siedzieć z dzieckiem, a Ty sprzątaj, gotuj itp. Skoro chce pomóc, to niech to będzie pomoc dostosowana do Twoich potrzeb. Dlatego mi nikt nigdy nie pomagał przy noworodku. Ja pamiętam jak moja mama przy Adasiu mi kładła do głowy, że po co ja męczę tak dziecko i siebie tym cyckiem - butelkę mu daj! No kuźwa lek na wszystko, szczególnie przy dziecku uczulonym na mleko. Kiedyś się wkurzyłam i jej wygarnęłam, że pewnie łatwiej dać butelkę z niebieskim mlekiem niż zrobić coś dla dziecka - bo ona żadnego swojego dziecka nie karmiła piersią - zamknęłam jej usta na wieki na temat karmienia.
 
Uwielbiam ludzi typu " wujek dobra rada"[emoji51]
Tak samo jak nud lubię ludzi pokroju mojej ciotki, pyta co u mnie, odpowiadam,ze martwi mnie to i to, ze nie mam tego owego, na co słyszę odpowiedz - eee nie ma co się przejmować, za naszych czasów ...i tu się zaczyna[emoji51] Po co takie osoby pytają, zamiast wesprzeć słowem to sprowadzają nasze problemy do jakiś błahostek.

Rozmaryn dalej trzymamy kciuki
Ostatnio zauważyłam, ze potrzebuje coraz mniej snu. Późno chodzę spać i wcześniej się budzę . W nocy 6 godzin snu dla mnie jest jak 12[emoji12] i drzemek popołudniowych jakby mniej.
Juz się nastawiłam psychicznie, na szpital w niedziele 22 stycznie. Mam nadzieje, ze wszystko pójdzie z planem i urodzę tego dnia.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agatucca mhm "jak się czujesz?", a potem "ee tam, mnie boli to to i to, chyba się stąd zabiorę, do lekarza długie kolejki, pieniędzy dużo na leki wydaję.." No kurna, nawet nie zdążysz odpowiedzieć:D
 
Hej dziewczyny :)

Chyba muzę wejść na wątek przepisowy bo za dużo mówicie o tych bułeczkach i juz musze je zrobić [emoji23][emoji23][emoji23] hahha

Airfix - kobieto ! Daj spokoj z tym sprzątaniem! połóż się i odpoczywaj musisz jeszcze tydzień przetrzymać a ty się męczysz, nogi do góry i leż bo później nie będzie takiego luksu ;), mama i siostra bym się zupełnie nie przejeła jak mają gadać to i tak będą czy masz błysk czy nie, czy coś jest poskladane tak jak powinno czy nie itp. przestań się przejmować twój dom twoje zasady

Kasia.zosia- słyszałam juz na temat tych fotelików ze właśnie dzieci z nich wypadają, także kompletnie takim nie ufam, ja chcę kupić taki tyłem do kierunku jazdy, teraz dla synka mam Recaro tez dobry drogi ale zapinany pasami od auta i na isofixie, myślę czy albo nie dokupić żeby miał pasy fotelikowe jeśli się da, albo dokupić taka sprzaczke tylko słyszałam tez ze to nie działa zbytnio, nie wiem.bede myśleć coś

Rozmaryn - powodzenia ! To jak ty juz idziesz to ja pewnie niedługo po Tobie :), oby bo juz marudze ze aż mi samej siebie szkoda [emoji23][emoji23][emoji23] haha - chociaż mam dziwne przeczucie ze przenosze te ciążę mimo skurczy które mnie męczą

Grabcia - jak się czujesz ? Już w domku jesteście ?

To jest straszne z tymi szpitalami, jak ja byłam na IP w grudniu to fartem było ze 1 sala porodowa była wolna i mogli mnie spr. Ale mega oblężenie, jak dla mnie ogólnie kiepsko rodzic w zimę, wole cieplutko wiosna - lato :D, a teraz przez mrozy i grypy to nawet jak się urodzi maluch to ja nie wychodzę na dwor, po jakim czasie planujecie iść na 1 spacer?

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agatucca mhm "jak się czujesz?", a potem "ee tam, mnie boli to to i to, chyba się stąd zabiorę, do lekarza długie kolejki, pieniędzy dużo na leki wydaję.." No kurna, nawet nie zdążysz odpowiedzieć:D
O to jest dobre:) U mnie jest jeszcze " jak się czujesz?" Odp:.."acha..." albo "no to cuz ".
I wczorajszy tekst od osoby która dzieci nie ma pobił wszystko " Rozumiem ja też się tak mordowalam,wiem jak to boli, a w ogole kiedys mocz trzymałam i dopiero to był bol".
Wiecie co...chętnie zamienię się na ból pęcherza z moimi skurczami i bólem szyjki.
 
reklama
Hej dziewczyny :)

Chyba muzę wejść na wątek przepisowy bo za dużo mówicie o tych bułeczkach i juz musze je zrobić [emoji23][emoji23][emoji23] hahha

Airfix - kobieto ! Daj spokoj z tym sprzątaniem! połóż się i odpoczywaj musisz jeszcze tydzień przetrzymać a ty się męczysz, nogi do góry i leż bo później nie będzie takiego luksu ;), mama i siostra bym się zupełnie nie przejeła jak mają gadać to i tak będą czy masz błysk czy nie, czy coś jest poskladane tak jak powinno czy nie itp. przestań się przejmować twój dom twoje zasady

Kasia.zosia- słyszałam juz na temat tych fotelików ze właśnie dzieci z nich wypadają, także kompletnie takim nie ufam, ja chcę kupić taki tyłem do kierunku jazdy, teraz dla synka mam Recaro tez dobry drogi ale zapinany pasami od auta i na isofixie, myślę czy albo nie dokupić żeby miał pasy fotelikowe jeśli się da, albo dokupić taka sprzaczke tylko słyszałam tez ze to nie działa zbytnio, nie wiem.bede myśleć coś

Rozmaryn - powodzenia ! To jak ty juz idziesz to ja pewnie niedługo po Tobie :), oby bo juz marudze ze aż mi samej siebie szkoda [emoji23][emoji23][emoji23] haha - chociaż mam dziwne przeczucie ze przenosze te ciążę mimo skurczy które mnie męczą

Grabcia - jak się czujesz ? Już w domku jesteście ?

To jest straszne z tymi szpitalami, jak ja byłam na IP w grudniu to fartem było ze 1 sala porodowa była wolna i mogli mnie spr. Ale mega oblężenie, jak dla mnie ogólnie kiepsko rodzic w zimę, wole cieplutko wiosna - lato :D, a teraz przez mrozy i grypy to nawet jak się urodzi maluch to ja nie wychodzę na dwor, po jakim czasie planujecie iść na 1 spacer?

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom

My z tych co lubią mróz i hartowanie :D powerandujemy trochę i pewnie na drugi/ trzeci tydzień spacerek, zobaczymy jaka będzie temperatura. Ale raczej nie zapowiada sie bardzo zimno, zreszta -5 to dla nas nie jest mróz. Prognozy nam pokazują 0 do 3 stopni w lutym. Chyba ze będzie tak wiało to będziemy czekać.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry