reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

"Centrala" mojej firmy jest w innej miejscowości, nie mam prawka, a mąż pracuje w godzinach kiedy biuro jest czynne... wiec osobiście raczej kiepsko.
Nie muszę pracować nawet 1dnia by pójść na l4 po wychowawczym, bo prawo pracy mówi ze po nieobecności w pracy wynikającej z wychowawczeg, chorobowe należy się już od 1dnią. Pracodawca musiałby wyrazić zgodę na mój powrót jeśli nie zachowała bym 30dni na wczesniejsze powiadomienie. Może mnie nie przyjąć tylko jeśli jest w likwidacji. Wiec wszystko "mi się nalezy" tylko jestem w szoku ze robią mi problemy i mówia rzeczy niezgodne z prawem pracy. Tego się nie spodziewałam. :(
 
reklama
List wysłałam poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru, wiec chyba wszystko zrobiłam ok. Nie rozumiem dlaczego im się to nie podoba jak po 33 dniach to i tak ZUS będzie mi płacił, a oni chyba większych strat przeze mnie nie będą mieli...
 
Pyski sprawdzcie czy widzicie poprawnie tabelke bo ostatnio mialam straszne problemy z nia na tym ciulowatym kompie. Jutro bede miec nowego laptopa [emoji1377][emoji173]️

@NianiaOgg dobrze wyslalas. I porzucaj im przepisami jak beda cos kombinowac. Ehh nie wiem po co ludziom tak utrudniaja zycie.
Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny za pomoc, @kruszynka28 właśnie też naczytalam się przepisów i właśnie do takich wniosków jak na gorze doszłam :).
I bądź tu spokojny i szczęśliwy w ciąży, jak co chwile jakieś pierdoly denerwują... a hormony robią swoje i zamiast olać, to się rozmyśla godzinami :/.
 
No wiesz takie wazne wskazania to uwzgledniaja i robia cesarke ale to nadal precentowa mniejszosc wszystkich ciaz blizniaczych.
W kwestii porodow to jak pisalam, Holandia jest popie*dolona na punkcie SN i przypadki ktore w zyciu by nie przeszly w Polsce jako SN tutaj sa na porzadku dziennym.
I dalatego nie ufam i pod wzgledem SN przy ciazy blizniaczej bo sie boje, ze ze to ich popie*dolenie spowoduje, ze beda probowali dokonczyc porod za pomoca SN mimo, ze bylby w trakcie SN przeslanki co CC.

Musze z nimi to przegadac bo nie chce nigdzie wyjezdzac i byc zdala od domu :( bardzo mnie ta sytuacja meczy psychicznie. Chcialabym juz luty. Ja nie wiem kobietki jak Wy decydujecie sie na kolejne ciaze. Dla mojej glowy to jest taki rollercoaster, ze mlodszego rodzenstwa dzieciaki pewnie sie nie doczekaja.

<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
Paraplu moja pierwsza ciąża to była masakra, nie dość, że nieplanowana wogole to zdychłam i wtedy mówiłam, że nigdy więcej, ale jak już jesteś po porodzie widzisz malucha to zapominasz jak było ciężko, taka jest prawda. W sumie to my jakoś tak z marszu zdecydowaliśmy o drugiej ciąży, chodziło o to, że ja mam poczucie, że jak wyjdę z domu to już nie będę chciała dziecka, chodziło o moją pracę i o to, żeby mały miał rodzeństwo i myślałam, że przemęczę się raz i spokój i miałam nadzieję, że ta ciąża będzie troszkę inna. Choć przyznam, że już mam dni kiedy mam wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy, chyba nie spodziewaliśmy się, że tak szybko pójdzie w naszym przypadku... Ty będziesz miała dwójeczkę więc jest inna sytuacja, Twoje dzieci od początku będą miały siebie. Fajnie macie bo raz przemęczysz się i będziecie mieli dwójeczkę :)

Przedwczoraj powiedziałam do męża, że zapomniałam jak ja bardzo nie lubię być w ciąży i on powiedział, że też nie lubi jak ja jestem w ciąży... Więcej dzieci u nas nie będzie :( nie potrafię skakać z radości jak wiecznie mnie coś kłuje, boli, chce mi się kawy, chce mi się energetyka, chce mi się zapalić... Z resztą ja wogóle jestem dziwna po tym względem o_O
 
Pyski sprawdzcie czy widzicie poprawnie tabelke bo ostatnio mialam straszne problemy z nia na tym ciulowatym kompie. Jutro bede miec nowego laptopa [emoji1377][emoji173]️


@NianiaOgg dobrze wyslalas. I porzucaj im przepisami jak beda cos kombinowac. Ehh nie wiem po co ludziom tak utrudniaja zycie.
Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Ja widzę ładna tabelke :), a co trzeba zrobić, by się w niej znaleźć?
 
@Dotkass chyba nie, przecież masz prawo wrócić do pracy, wychowawczy jest bezpłatny, nie może być tak, że czekasz aż szef znajdzie Ci miejsce bo przecież i rok mógłby nie wyrażać zgody ;) przy przejściu na l4 trzeba wrócić na min. 1 dzień do pracy i wtedy dać zwolnienie.

Napisałam ze w korporacjach szef musi wyrazić zgodę, ale poprostu musi- nie może odmówić...chodzi o ścieżkę...tak czy inaczej jeśli nie ma wolnego miejsca, musi natychmiastowo utworzyć nowe z ta sama pensja a na pewno nie niższa


16ud3e3kpztre1wh.png
 
@AlexF nawet nie wiesz, jak bardzo się z Tobą zgadzam! Ostatnio sobie nawet ukradłam łyczka energetyka od mojego. Chcę już luty!

Nie chcę wyjść na potwora, decyzja o drugim była świadoma i planowana, chodzi bardziej o ten stan ;) źle się czuję i jak ktoś mówi, że ciąża to piękny stan to mi się śmiać chce (ostatnio mój manager bez dzieci powiedział, że ciąża to piękny czas ;) ) ja wolę jednak ten czas kiedy dziecko jest już po tej stronie, w ramionach ;)
 
reklama
@Paraplu super tabelka, tylko przesunął mi się termin na 15.02- edytujesz? :) :) :)
Pewnie. Zaraz to zrobie bo juc ogarnelam chyba jak dziala ten szmelc zwany komputerem skoro widzicie tabelke [emoji1377][emoji1377][emoji1377][emoji1377][emoji1377]

Ja widzę ładna tabelke :), a co trzeba zrobić, by się w niej znaleźć?

Napisz mi na priv dane jakie chcesz umiescic w tabelce i zaraz Cie dopisze bo wlasnie pracuje przy kompie :)



<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
 
Do góry