reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Już po. Wszystko cudownie. 63 mm, 157 RR, przezierność 0.13, pęcherzyk moczowy wypełniony, pępowina bez przepukliny, kość nosowa w porządku. Zdjęcia wrzucę potem, no i na 99% dziewczyna [emoji1]
W życiu nie miałam lepszego poniedziałku.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Czesc dziewczyny, wiem już, że u nas będzie chlopiec na bank bez pomyłek i niespodzianek. Przyszly moje wyniki z Nifty. W sobotę lekarz przekazał m nowinę telefonicznie. Ujął to slowami: Ma pani zdrowego genetycznie synka.[emoji6]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Gratuluję kochane!!! ja mam wizyte w srode ale nie wiem czy ginka mi zrobi usg, bo mialam prenatalne w zeszly wtorek. Moze byloby juz widac plec...

Czesc dziewczynki.

O snach to mi nie mowcie, ciagle mam koszmary :( dzisiaj snilo mi sie, ze dzieciom serduszko przestalo bic i ze szukalismy w sklepie ladnej szkatulki aby je tam wlozyc. Koszmar!

A moj niemaz zrobil mi prezent i kupil detektor. Jutro ma byc paczka. Powiedzial, ze jak raz na jakis czas go uzyje i sie uspokoje to moze nie bede juz tak schizowac. Zobaczymy jak przyjdzie, najwyzej dostane ataku paniki jak nie znaje tetna i bedzie musial mi spod ziemi wygrzebac USG. Sam sobie bedzie winny [emoji12]

Gratuluje udanych wizyt :)

@Chrzaszczyk ja jeszcze czekam na wyniki cffDNA ale smutno mi troche, ze nie poznam plci tak na bank. Poki co posilkowalam sie roznymi zdjeciami USG lekarki na instagramie i patrzac na jej diagnozy plci to wychodzi mi dziewczynka [emoji16] ciekawe czy sie potwierdzi [emoji16]


A tutaj mam super filmik z USG z profilu tej lekarki. Jeszcze sie nie urodzil a juz typowy facet [emoji23]
Link do: Instagram post by Dra.Carolina Ruiz Chopite • Aug 3, 2017 at 6:29pm UTC


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Co do detektora to 2 tygodnie temu bylo ciezko znalezc, a teraz juz od razu czasem nawet w ta sonde puknie :)

Są zakochani w mamusiach

Oj tak! :)
 
reklama
Ja nie mam pojecia kiedy odwaze sie cos kupic [emoji85]mam juz wybrane mebelki, kolor scian i ogolnie wystroj pokoju ale pokoj jescze nieruszony. Na ubranka nawet za bardzo nie patrze bo sie boje i nie mam odwagi [emoji85]widze ubranek tyle co mi reklamy na fejsie wyskakuja.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Anifen, ja też jutro wizytuje, prenatalne i mam nadzieję że dowiemy się kto mieszka u mnie pod serduchem

Sylviia, też olx przeglądam i polecam lokalne grupy na facebooku dla mam ;)

Sloneczko87 różnie z tą płcią z Magdzią dowiedzieliśmy się dopiero w 21 tygodniu a z Pawełkiem już w 12

Ja jestem ciekawa która pierwsza ruchy będzie czuła i nie.mogę się tego już doczekać.
 
Haha, to wreszcie rozumiem o co chodzi z tym okiem :D ale już chyba większej bzdury nie slyszalam. [emoji23] [emoji23] ja mam w obu oczkach, noszę soczewki więc i niestety oczka bardziej niedotlenione i żyłki się tworzą :D

Ja coś się rozglądam za wózkami nieśmiało, ale nie znam się więc nie wiem na co patrzeć, dla mnie one wszystkie mają to samo... Liczę na dobre rady :D ubranek nie kupuje, bo jakoś jeszcze nie czuję się gotowa. Myślę, że jak poczuję ruchy to do mnie coś wreszcie dotrze.
 
Co do wózka to opierając się na doświadczeniach z użytkowania poprzedniego z synkiem, mam już jakieś wyobrażenie nt dobrego wózka :) to oczywiście moje subiektywne przemyślenia, jeśli macie inne to chętnie poczytam :)
- po 1. wózki 3w1. Bardzo dużo osób mi mówiło, że i tak później sprzedam, żeby kupić samą spacerówkę. Oczywiście nie zgadzałam się z tym, po czym po pół roku mój wypasiony wózek 3w1 sprzedałam, żeby kupić samą spacerówkę :) tym razem zamierzam kupić ładny, ale używany zestaw, a skupić się później na lepszej spacerówce.
-po 2. zwróćcie uwagę na wagę wózka.
-po 3. wielkość gondoli- synka woziłam przez zimę, więc dochodził kombinezon, jakiś kocyk itp- u nas teraz im starsze będzie dziecko tym mniej ubrań, ma to więc nieco mniejsze znaczenie, aczkolwiek nie, że wcale :)
-po 4.- dostępność adapterów/ możliwość wpięcia fotelika, jeśli nie kupujemy w zestawie z wózkiem.
-po 5. jeśli kupujecie nowy wózek, najlepiej kupić go jak najbliżej porodu, żeby nie tracić gwarancji.
-po 6.- kolor, lato sprzyja jakimś muszkom itp, a żółte kolory mogą je przyciągać.
To tyle co mi przychodzi do głowy, słyszałam jeszcze np o wysokości wózka, że im niższy to więcej spalin z samochodów się dostaje, ale ja raczej nie kierowałam się tym przy wyborze wózka ;)
 
ja mam podobnie, ubranek jeszcze nawet nie oglądam, po pierwsze to czekam na genetyczne, po drugie na znajomość płci a po trzecie też już poważnie myślałam o tych styczniowych wyprzedażach, bo teraz to dużo letnich ciuszków wyprzedają, a takich zimowych będzie większy wybór w styczniu.
Ale ja to w ogóle jestem daleko za większością z Was, bo mam termin na 27, więc mam w porównaniu do niektórych miesiąc więcej na zakupy :)
co do wózka to po doświadczeniach z córką dla mnie podstawa to pompowane zwrotne kółka, dobra amortyzacja, no i mi zależało na jak największej gondoli, bo wiedziałam, że jak będzie zima to będzie już duża kilkumiesięczna, więc żeby się wygodnie mieściła w tych śpiworach itp.

A, i ja akurat miałam 2 w 1, ale korzystałam ze spacerówki, dla mnie była ok, później kupiliśmy małą lekką parasolkę tylko i długo nam posłużyła i była rewelacyjna
 
Ja w każdej ciazy kupowałam prawie od początku sukcesywnie. Teraz też już mam pokaźną ilość. Oglądam teraz wózki i poczytuję opinie o nich. Wózek kupie jakis miesiąc przed porodem. Nie wczuwam się zbytnio w te przesady odnoszące się do późniejszych zakupów. Czułam również, że nie przydarzy mi się poronienie. Zresztą kupowanie tych malusich fatalaszkow sprawia mi przyjemność i nie potrafię sobie tego odmówić. Poza tym mam byc zrelaksowana, zadowolona i szczęśliwa wiec jak tu sobie odmówić. Później siedzę i oglądam swoje zdobycze, a jeszcze teraz wyprzedaże to już w ogóle mam niezbity argument.[emoji9]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Swietnie :-) podziel sie czyms co kupilas :-) ja obecnie jestem nad morzem, ladujemy z mezem akumulatory bo pozniej przez najblizsze 2,3 latka nie pojedziemy :-)
 
A co ma zima do spacerów? Ja tam mam zamiar spacerować ile się da [emoji12] a kto wie, może luty będzie ciepły, a w kwietniu spadnie śnieg [emoji23]


16ud3e3kpztre1wh.png
Hehe :-) no ja raczej w lutym z moim nie wyjde.. Poczekam do wiosny :-) najpewniej kwiecien ,maj czy na Wielkanoc :-) a z wozkiem chodzilo mi czy gleboki to nie jest tylko na pare miesiecy? Najlepiej chyba kupic jakis 3w1 bo z takiej gondoli szybko wyrosnie? Nie wiem moze sie myle.. Doradzcie dziewuszki ;)
 
reklama
@kruszynka28 wielkie dzięki, mi każda informacja się na prawdę przyda :)

@Paraplu, ja swojego detektora nie używałam już od środy :D teraz już wystarczy, że wiem że w każdej chwili mogę sprawdzić. Wiem, że łobuz ma się dobrze! Mam nadzieję, że Tobie również posiadanie detektora pomoże, może też wystarczy świadomość że w każdej chwili możesz sprawdzić :)

A u mnie trymestr się kończy, mdłości mam nadal, ale już nie sikam w nocy! Gdzieś mi się ta macica lepiej ułożyła :) także czekam jeszcze na obiecywany przypływ sił witalnych i tylko cieszyć się ciążą [emoji41]
 
Do góry