reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Dziewczyny a jak podchodzicie do tematu wakacji i wyjazdów samolotem? Majówka się zbliża i otwiera się super okno urlopowe, lato za pasem - macie jakieś przemyślenia w tej kwestii?
W poprzedniej ciąży, którą co prawda się zatrzymała, byłam na wakacjach samolotem w 6 tc. i lekarze nie mieli nic przeciwko. Od razu uczulili mnie, że będzie co ma być i lot samolotem tego nie zmieni (miałam dziwne plamienia na początku i mój lekarz był sceptyczny co do utrzymania ciąży). Zaraz po powrocie byłam u lekarza i zarodek urósł książkowo, a samo zatrzymanie miało miejsce już w 8 tc. Niby wiem, że można latać co widać u gwiazd, które w ciąży podróżują po całym świecie, ale jestem ciekawa Waszych opinii? :)
Ja bede leciała 22 maja samolotem i czytałam na necie że 2 trymestr jest najbezpieczniejszy, a jak wczoraj powiedziałam o tym położnej na wizycie na NFZ to pokręciła nosem, że nie wie czy lekarz sie zgodzi i czy mowiłam mu o tym bo latanie w ciąży jest niebezpieczne. Myśle że w zagrożonej z krwawieniami itp to nie odważyla bym sie ,ale tak normalnie to czemu nie.
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do tematu wakacji i wyjazdów samolotem? Majówka się zbliża i otwiera się super okno urlopowe, lato za pasem - macie jakieś przemyślenia w tej kwestii?
W poprzedniej ciąży, którą co prawda się zatrzymała, byłam na wakacjach samolotem w 6 tc. i lekarze nie mieli nic przeciwko. Od razu uczulili mnie, że będzie co ma być i lot samolotem tego nie zmieni (miałam dziwne plamienia na początku i mój lekarz był sceptyczny co do utrzymania ciąży). Zaraz po powrocie byłam u lekarza i zarodek urósł książkowo, a samo zatrzymanie miało miejsce już w 8 tc. Niby wiem, że można latać co widać u gwiazd, które w ciąży podróżują po całym świecie, ale jestem ciekawa Waszych opinii? :)
My lecimy w czerwcu do Turcji. Będzie już 2 trymestr więc niby bezpieczniej. Mam nadzieję że się już lepiej poczuje bo z taką energia i apetytem jak mam teraz to szkoda kasy 🤣
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do tematu wakacji i wyjazdów samolotem? Majówka się zbliża i otwiera się super okno urlopowe, lato za pasem - macie jakieś przemyślenia w tej kwestii?
W poprzedniej ciąży, którą co prawda się zatrzymała, byłam na wakacjach samolotem w 6 tc. i lekarze nie mieli nic przeciwko. Od razu uczulili mnie, że będzie co ma być i lot samolotem tego nie zmieni (miałam dziwne plamienia na początku i mój lekarz był sceptyczny co do utrzymania ciąży). Zaraz po powrocie byłam u lekarza i zarodek urósł książkowo, a samo zatrzymanie miało miejsce już w 8 tc. Niby wiem, że można latać co widać u gwiazd, które w ciąży podróżują po całym świecie, ale jestem ciekawa Waszych opinii? :)
My mamy zaklepane Rodos na 31 maja, ale odpada bo l4. Ja należę do ludzi bardzo stresujących się, więc odpuszczę sobie takie atrakcje 😅 przez ten weekend jak było ciepło to już jakiś dziwnie ciężko mi było, a kocham upał. W zeszłym roku byliśmy dwa razy w Turcji i zawsze z atrakcjami jakimiś, więc wiem, że dla mnie najlepsza opcja to odpuszczenie, podjęliśmy decyzję, że będziemy jeździć na jakieś krótkie wypady w Polsce.
 
O właśnie się zastanawiam czy na L4 ciążowym mogę jechać z rodziną nad morze? Czy na zwolnieniu nie można?
Nie można, l4 ciążowe to takie samo l4 jak inne chorobowe można robić jedynie to co ma na celu poprawę zdrowia (czyli leczenie choroby na którą jest wystawione bo nie jest wystawione z powodu samej ciąży tylko czegoś co się dzieje) niektórzy myślą że jak mają l4 ciążowe ,,chodzone” to mogą wszystko a tak nie jest. I ZUS ostatnio lubi kontrolować ciężarne, wtedy w razie nieobecności w domu trzeba mieć dowód że się było np w aptece czy u lekarza
 
Nie można, l4 ciążowe to takie samo l4 jak inne chorobowe można robić jedynie to co ma na celu poprawę zdrowia (czyli leczenie choroby na którą jest wystawione bo nie jest wystawione z powodu samej ciąży tylko czegoś co się dzieje) niektórzy myślą że jak mają l4 ciążowe ,,chodzone” to mogą wszystko a tak nie jest. I ZUS ostatnio lubi kontrolować ciężarne, wtedy w razie nieobecności w domu trzeba mieć dowód że się było np w aptece czy u lekarza
No dobrze, ale jak mam ciężką fizyczna pracę i pracodawca nie ma gdzie mnie dać do lżejszej pracy, to co? To jestem na L4 dlatego, że mam taką prace a nie inną. Jakbym miała pracę biurową nie poszłabym na L4. ;)
 
No dobrze, ale jak mam ciężką fizyczna pracę i pracodawca nie ma gdzie mnie dać do lżejszej pracy, to co? To jestem na L4 dlatego, że mam taką prace a nie inną. Jakbym miała pracę biurową nie poszłabym na L4. ;)
Rozumiem ale według przepisów to pracodawca ma cię zwolnić z obowiązku pracy jeśli nie może zapewnić innego stanowiska. Zusu to nie obchodzi i broń Boże nigdy nie mów że jesteś na l4 bo masz fizyczna pracę bo zabiorą ci odrazu zasiłek
 
No dobrze, ale jak mam ciężką fizyczna pracę i pracodawca nie ma gdzie mnie dać do lżejszej pracy, to co? To jestem na L4 dlatego, że mam taką prace a nie inną. Jakbym miała pracę biurową nie poszłabym na L4. ;)
Prawda jest taka ,że jak jedziesz na 7 dni to trzeba by miec ogromnego pecha żeby mieć wtedy kontrole. Zasada jest taka,żeby nie dodawać zdj na social mediach i nie chwalić sie całemu światu bo życzliwy zawsze sie może znalezc 😉
 
Ja 15 kwietnia lecę na wakacje i po prostu wezmę sobie dodatkowe ubezpieczenie. Podpytam też teraz na wizycie lekarza, ale tak jak piszesz, co ma być, to będzie 😉 Mam tylko nadzieję, że do tego czasu będę się już dobrze czuć i w pełni skorzystam.

Extra, super to czytac🥳 15 już będziesz praktycznie wkraczać w 2 trymestr, więc na tym etapie podobno podróże są najlepszym pomysłem 💪
 
reklama
Prawda jest taka ,że jak jedziesz na 7 dni to trzeba by miec ogromnego pecha żeby mieć wtedy kontrole. Zasada jest taka,żeby nie dodawać zdj na social mediach i nie chwalić sie całemu światu bo życzliwy zawsze sie może znalezc 😉
No mamy wykupiony pobyt na 10 dni.
Rozumiem ale według przepisów to pracodawca ma cię zwolnić z obowiązku pracy jeśli nie może zapewnić innego stanowiska. Zusu to nie obchodzi i broń Boże nigdy nie mów że jesteś na l4 bo masz fizyczna pracę bo zabiorą ci odrazu zasiłek
A rozumiem, bo myślałam, że może lekarz zezwolić na wyjazd, i jak to nie pogorszy zdrowia to wtedy można.
 
Do góry