reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

O super, że wpuścili już na rynek nową wersję z dha, dobiorę swój komplet i przejdę na te jak polecacie 😁
@Aleksandra_z gdzie takie rzeczy czytałaś? Kwas foliowy może maskować niedobory B12 i jeśli ma się mutację, to może być toksyczny zarówno dla matki jak i dziecka, najnowsze wytyczne mówią, że mogą powodować autyzm, alergie i inne.
 
reklama
O super, że wpuścili już na rynek nową wersję z dha, dobiorę swój komplet i przejdę na te jak polecacie 😁
@Aleksandra_z gdzie takie rzeczy czytałaś? Kwas foliowy może maskować niedobory B12 i jeśli ma się mutację, to może być toksyczny zarówno dla matki jak i dziecka, najnowsze wytyczne mówią, że mogą powodować autyzm, alergie i inne.
Kurczę nie pamiętam, na pewno gdzieś w Internecie… pisali też że ta cała mutacja to trochę chwyt marketingowy i na dobrą sprawę, to człowiek przed braniem jakiegokolwiek suplementu musiałby się przebadać pod kątem wszystkich możliwych mutacji.
Ale nie jestem genetykiem ani żadnym specjalistą , dlatego biorę suplementy jakie zaleciła mi lekarka.
 
O super, że wpuścili już na rynek nową wersję z dha, dobiorę swój komplet i przejdę na te jak polecacie 😁
@Aleksandra_z gdzie takie rzeczy czytałaś? Kwas foliowy może maskować niedobory B12 i jeśli ma się mutację, to może być toksyczny zarówno dla matki jak i dziecka, najnowsze wytyczne mówią, że mogą powodować autyzm, alergie i inne.
Ja badałam sobie poziom kwasu foliowego i Wit b12 i mam ponad dwa razy przelroczone normę kwasu, a witaminę b12 tak w połowie normy. Lekarz jednak mi kazał brać normalnie te witaminki z kwasu foliowym, ale tak żebym 0.8 g nie przekraczała. Tak patrzę a przy staraniach brałam aż 1.6 g kwasu bo brałam z 3 różnych źródeł i niw zajarzyłam:/
Też o tym autyzmie się naczytalam, bo mój synek prawie 3 letni jest diagnozowany i już zaczęłam kminic czy to nie przez ten kwas xd choć lekarz mnie zapewniał, że niedobór jest znacznie groźniejszy niż nadmiar. Dodatkowo mówił, że kobiety w ciąży wydalaja kwas foliowy tzn jego nadmar z moczem, więc jakoś rąk spokojniej łykam witaminki :)
 
A jak się dziś czujecie? Ja miałam tydzień spokoju od mdłości i dzisiaj wróciły… (głupia miałam nadzieję, że to ich koniec😂)
Ja mam wrażenie ze się powtarzam ale dalej czuje się bardzo złe. Mdłości, zawroty głowy, zmęczenie i wzdęcie 🤦🏻‍♀️

Staram się tu zaglądać i byc na bieżąco, mam nadzieje ze niedługo trochę mi te objawy odejdą i będę więcej się udzielała.
 
A jak się dziś czujecie? Ja miałam tydzień spokoju od mdłości i dzisiaj wróciły… (głupia miałam nadzieję, że to ich koniec😂)
Ja mam mdlosci rano, i czasem wymioty, po 15 godzinie tylko mi się odbija i mam okropny ucisk na mostek i pieczenie.. i ogólnie zmęczenie, ale piersi no w ogóle nie są obrzmiale ani nie bolą..
 
Ja od wczoraj w ciągu dnia śpię 3 razy dziennie, jestem taka zmęczona samym leżeniem, że aż sama nie wierzę, że taki poziom zmęczenia jest możliwy 😅
Poza tym bez zmian, brak mdłości, brodawki bolą tylko z różnym natężeniem plus te okropne wzdęcia 🥺 a no i bez zmian są z różnym natężeniem bóle brzucha.

Co do witamin, to prawda. Za kilka lat znowu zmienią się badania i kolejne wytyczne. Dojdą do wniosku, że co innego nas truje a co innego powinniśmy brać. Czasem jak wybieram warzywa i patrzę jest naklejka bio to myślę sobie, co jest w tych obok bez bio 🙈
 
reklama
Mnie fascynuje, że dla niektórych babek ciąża to doskonały czas a inne ledwo zipią. Ale to chyba tak samo jak z okresem - niby nie choroba i jedne z nas nie czują, że go mają … a ja zawsze miałam takie bolesne, że mdlałam i kończyłam na kroplówkach w szpitalu 🙄
Życzę nam, żebyśmy się wszystkie czuły jak najlepiej
 
Do góry