reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Oo tak magnez ja bralam caly czas w ciąży Asmag B6 i odstawiałam z miesiac przed porodem . Ten gin nic nie wspomniał o tym 🤔 ale myśle że magnez jest bardzo ważny
Czyli magnez można brać w ciąży ? Bo już się gubię jestem lekko przeziębiona i nie wiem co brać kupiłam specjalnie dedykowane leki dla kobiet w ciąży ale średnio mi przechodzi … jestem w 6 tygodniu . A pracuje z dziećmi w przedszkolu jeszcze nie jestem na l4
 
Czyli magnez można brać w ciąży ? Bo już się gubię jestem lekko przeziębiona i nie wiem co brać kupiłam specjalnie dedykowane leki dla kobiet w ciąży ale średnio mi przechodzi … jestem w 6 tygodniu . A pracuje z dziećmi w przedszkolu jeszcze nie jestem na l4
Magnez jest nawet zalecany, bo w ciąży zwiększa się jego zapotrzebowanie ale to bardziej na bóle brzucha/różne skurcze. Weź cynk i witaminę c, a magnez to tak dodatkowo jeśli nie bierzesz zestawu witamin 😉
 
Raczej dobrze go zrozumiałam, bo u mnie nie ma jeszcze pęcherzyka :)
Dlatego zapytałam odnośnie wielkości jaja, ponieważ tłumaczył mi że poronienia pustego jaja zdążają się w większości bardzo szybko, na etapie 6-8 tygodnia ciąży podobno jest to już o wiele żadsze. 8-10 mm jajo może mieć jeszcze prawo nie mieć widocznego zarodka :)
Ogólnie rozmawiałam z nim trochę o poronieniach i "statystykach". Większość wczesnych strat nie jest się w stanie zbadać, a te potwierdzone przyczyny są u kobiet które już miały jakieś problemy i mocno kontrolują swój cykl - dlatego mamy w takich przypadkach potwierdzone informacje.

Dlatego nie straszyła bym innych na zapas :)

Puste jajo płodowe określa się kiedy pęcherzyk ciążowy ma minimum 25mm i nie ma w nim zarodka.
Naprawdę rozumiem dawanie nadziei, brak straszenia ale niech to będzie zgodne z aktualną wiedzą medyczną

Edi. PS. Kiedy pęcherzyk ciążowy ma 8-10mm pojawia się zwykle pęcherzyk żółtkowy - YS, a po nim w ciągu 1-2 dni powinien pojawić się zarodek
 
Puste jajo płodowe określa się kiedy pęcherzyk ciążowy ma minimum 25mm i nie ma w nim zarodka.
Naprawdę rozumiem dawanie nadziei, brak straszenia ale niech to będzie zgodne z aktualną wiedzą medyczną

Edi. PS. Kiedy pęcherzyk ciążowy ma 8-10mm pojawia się zwykle pęcherzyk żółtkowy - YS, a po nim w ciągu 1-2 dni powinien pojawić się zarodek

Olka, a Ty na kiedy masz termin?
 
Ale mnie wczoraj przeorało, do 3 w nocy bolała mnie głowa,zalewały poty , słabo mi było jak by jakieś choróbsko, dziś na szczęście ok 😊

Sosna, tak mi przykro ❤️ nie wyobrażam sobie co musisz czuć 🥹

Ludek , a masz pęcherzyk żółtkowy? Jeśli masz to może do zapłodnienia doszło później i zarodek będzie lada chwila. Trzymam kciuk

Nic nie mówił na temat pęcherzyka żółtkowego. Beta ma wszystko rozstrzygnąć niestety.
W piątek ma podjąć decyzję
 
reklama
Do góry