reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

W ogóle wiem że nie powinnam, ale w sumie ksiedzem nie jestem nie obowiazuje mnie tajemnica spowiedzi 😅 rok temu tez przed wielkanocą przyszła do mnie babka 1 raz, i od wejscia rzuciła że jest w ciąży w 5 tyg ale chyba właśnie roni bo plami krwią, ja szok, ona jak niby nigdy nic przyszła na pazy. Pytam czy była u lekarza a ona jak gdyby nigdy nic , że za pare dni dopiero ma 😅 i zrobilam jej te paznokcie ,ale omg no gdzie w takiej sytuacji ktoś myśli o paznokciach ....
Brzmi jakby poroniła niechcianą ciążę, ale z drugiej strony reakcja na takie sytuacje może być dziwna... Ale ogólnie szok!
 
reklama
Ja potrzebuje rady, a z racji tego, że na razie nikomu nie mówimy o ciąży to musicie Wy mi doradzic ;) Mam umowę do lipca i pomimo tego, że są że mnie zadowoleni, to zakładałam że jak się dowiedzą o ciąży, to z oczywistych powodów mi jej nie przedłuża. Moja przełożona dzisiaj mnie zapytała czy chciałabym wcześniej przedłużyć umowę i oczywiście potwierdziłam, że bardzo chętnie 😁 No ale teraz dorwały mnie rozterki etyczne. Jeśli przedłużę i nie powiem o ciąży, to prawdopodobnie będą mieli zdanie, że naciągnęłam firmę. Jeżeli powiem, to na 99% nie przedłuża mi umowy. Co byście zrobiły?
Podpisuj umowę, nie rozkminiaj tego. Tobie ma być dobrze! Też zawsze mam takiego moralniaka, że ja naciągam firmę, że trącą na mnie. Lepiej za dużo nie myśleć czasem 😉
 
Dzień dobry,
Chciałabym się przywitać :)
Pozytywny test kilka dni temu, czekam właśnie na pobranie beta hcg.

U mnie 3 latek na pokładzie także będzie ciekawie :)

Miłego dnia dla Was ❤️
Super, dołączaj i zostań do listopada 🥰 Ja mam 2 latka, też wulkan energii, więc trochę się boję tej mieszanki 🫣
 
Brzmi jakby poroniła niechcianą ciążę, ale z drugiej strony reakcja na takie sytuacje może być dziwna... Ale ogólnie szok!
Właśnie nie , bo potem przyszła do mnie drugi raz w grudniu przed świętami i wiadomo ja nic nie pytałam,choć dobrze pamiętałam historie. A ona sama już w sumie wychodząc do mnie mówi,że wtedy nie poroniła tej ciąży, dopiero chyba w 5 czy 6 miesiącu poroniła ale mówiła że z jej winy bo za późno do szpitala pojechała ale już nie pamiętam o co chodziło. Stwierdziła tylko ,ze ma jedno dziecko i po prostu chyba nie jest jej dane mieć drugiego bo ma 38 lat. Smutny final ma ta historia
 
Właśnie nie , bo potem przyszła do mnie drugi raz w grudniu przed świętami i wiadomo ja nic nie pytałam,choć dobrze pamiętałam historie. A ona sama już w sumie wychodząc do mnie mówi,że wtedy nie poroniła tej ciąży, dopiero chyba w 5 czy 6 miesiącu poroniła ale mówiła że z jej winy bo za późno do szpitala pojechała ale już nie pamiętam o co chodziło. Stwierdziła tylko ,ze ma jedno dziecko i po prostu chyba nie jest jej dane mieć drugiego bo ma 38 lat. Smutny final ma ta historia
O ja, straszna historia 😥
 
To są moje domysły, nikt mi przecież tego nie powiedział. Niemniej nie znam takiej sytuacji gdzie pracodawca by w przypadku ciężarnej przedłużył (pomijając jakieś prywatne konotacje), więc ja ich nie oceniam przez to negatywnie.
Ja bym nic nie mówiła :) to Twoja sprawa prywatna i ani pracodawca nie ma prawa Cię o to pytać, ani Ty nie masz obowiązku niczego mówić :) jesteś na tak początkowym etapie ciąży, że zrozumiałym jest, że często nie dzielisz się informacją o ciąży z bliskimi osobami, nie mówiąc już nic o pracodawcy. Tym samym, nawet gdyby za jakiś czas ktoś wyciągnął ten temat (chociaż nie powinien i w żadnej szanującej się firmie nikt nic nie powie), według mnie masz gotowy argument, ze to była bardzo wczesna ciąża, więc nie widziałaś związku, bo też różnie mogło być ;)
 
Dziewczyny a jak u was było z L4 w ciąży? Lekarze raczej je wypisują bez większych problemów, jeśli się o nie prosi?
 
reklama
Do góry