reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Jeszcze 7 dni do usg 😱 teraz to już zleci z górki 😊 piszcie dziewczyny kto ma w tym tyg wizyty bo chyba większość ma 😉 będzie to na pewno tydzień pełen wrażeń, aż nie moge sie doczekać 😁

U mnie dziś od rana lekkie mdłości, nie wiem czy to z głodu czy nie 😉 nie mam tez zbytnio apetytu wiec póki co o samej kawie. A co do kawy to pije jedną dziennie rozpuszczalną. Unikam wszystkiego co niedozwolone, a z kawą to myśle że jedna słaba jest w porządku.
A co Twoim zdaniem jest niedozwolone? 😏☺️
 
A co Twoim zdaniem jest niedozwolone? 😏☺️
Alkohol 😅 ale bardziej tez zwracam uwage np na sery żeby były z pasteryzowanego mleka, czy np lubiałam sobie pić takie soczki sklepowe tłoczone na zimno i niepasteryzowanych też lepiej unikać. Surowe mięso i ryby to też taka oczywista oczywistość jak alkohol. I np też ostatnio kupiłam sobie kiełki brokułu i też ponoć są nie bardzo wskazane w ciąży , tego nie wiedziałam , tzn nie że brokułu tylko poprostu kupne kiełki.

Dziś mam zjazd siły, tak jak dziś mi sie nie chce to dawno tak nie miałam
 
Alkohol 😅 ale bardziej tez zwracam uwage np na sery żeby były z pasteryzowanego mleka, czy np lubiałam sobie pić takie soczki sklepowe tłoczone na zimno i niepasteryzowanych też lepiej unikać. Surowe mięso i ryby to też taka oczywista oczywistość jak alkohol. I np też ostatnio kupiłam sobie kiełki brokułu i też ponoć są nie bardzo wskazane w ciąży , tego nie wiedziałam , tzn nie że brokułu tylko poprostu kupne kiełki.

Dziś mam zjazd siły, tak jak dziś mi sie nie chce to dawno tak nie miałam
O matko to ja o tych soczkach bym nie pomyślała w ogóle, skąd takie info ? W poprzedniej ciąży nikt mi o czymś takim nie mówił a panikara że mnie ze nawet camembertu nie jadłam;p
 
O matko to ja o tych soczkach bym nie pomyślała w ogóle, skąd takie info ? W poprzedniej ciąży nikt mi o czymś takim nie mówił a panikara że mnie ze nawet camembertu nie jadłam;p
A z internetu , nawet nie wiem czy nie na tym forum gdzieś to wyczytałam. Pamietam tylko że przez to że są niepasteryzowane jest ryzyko zarażenia sie salmonellą i e coli, pewnie małe ale jest skoro każą unikać 😉 oczywiście przeczytałam to po wypiciu takiego właśnie soku 😅 teraz czytam czy pasteryzowany, i te wybieram. Camembert też są różne, są te pasteryzowane i te nie pasteryzowane. Ostatnio nawet kupiłam parmezan pasteryzowany, teraz z niczym nie ma problemu. Wczoraj nawet piłam prosseco 0,0% 😇
 
Alkohol 😅 ale bardziej tez zwracam uwage np na sery żeby były z pasteryzowanego mleka, czy np lubiałam sobie pić takie soczki sklepowe tłoczone na zimno i niepasteryzowanych też lepiej unikać. Surowe mięso i ryby to też taka oczywista oczywistość jak alkohol. I np też ostatnio kupiłam sobie kiełki brokułu i też ponoć są nie bardzo wskazane w ciąży , tego nie wiedziałam , tzn nie że brokułu tylko poprostu kupne kiełki.

Dziś mam zjazd siły, tak jak dziś mi sie nie chce to dawno tak nie miałam

W poprzedniej ciąży chodziłam do szkoly rodzenia, to położne gadały, że tatar i sushi dozwolone :D Z niedozwolonych to tylko alkohol.. ale wiadomo, każdy robi tak, jak uważa za stosowne :)
 
W poprzedniej ciąży chodziłam do szkoly rodzenia, to położne gadały, że tatar i sushi dozwolone :D Z niedozwolonych to tylko alkohol.. ale wiadomo, każdy robi tak, jak uważa za stosowne :)

A pijecie może herbatę? Jak tak to taka zwykła czarna czy jakieś konkretne? Wiem że zawiera kofeinę ale zamiast kawy której nie pije..
 
reklama
Dziewczyny jak u Was nastroje i stres? Ja mam wrażenie, że u mnie to wielka sinusoida w tym temacie. Staram się nie nakręcać i myśleć pozytywnie, ale czasem sama nie potrafię zapanować nad czarnymi myślami... 🥺
 
Do góry