reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

I jaką masz dawkę?
U mnie insulina ( o ile pamiętam)
11-36-29 z jakimis końcówkami
Także tragedii nie było ..ale w sumie dostałam, lek, zaczęłam się ruszać tak 6x w tyg. 🙈, dieta niski ig i 8kg nadprogramowych

Miałam w poprzedniej ciąży 2 razy krzywą robioną, bo najpierw cukier wyszedł za wysoko na czczo i lekarz zlecił krzywą. Wyszło wszystko ok, ale potem w połowie ciąży i tak musiałam jeszcze raz robić
No u mnie wychodziłoby 3 razy... ale no nie wiem czy jest sens teraz wykonywać. Ginekolog narazie nic nie wspomina o krzywej. Glukoze teraz mialam w normie tylko, że biorę metforminę do konca 10tyg, a co dalej?
 
reklama
A ok. No bo się zdziwiłam, że jesteś na diecie z niskim ig. A to krzywej nie robilaś jeszcze?
Z jajkiem no tak ile osób tyle zdań. Ale z tego co wiem gotujesz go w 100 stopniach więc jeśli coś jest to raczej wyginie. A najzdrowsze to właśnie na miękko.
@afelka jesli mialaś 92 to raczej Ci nie da skierowania, bo mieścisz się w normie. Choc to od lekarza zakeży, bo jesli jesteś po 35 roku, to może dać krzywą, albo tylko glukozę. Ja mialam 95 na czczo i mowił, że ok, ale przez to że miałam wcześniej to już robiłam.
Z ciekawości znalazłam badania z pierwszej ciąży i miałam 89 wtedy, więc w sumie podobnie, ale w normie. Chyba po świętach zrobię z ciekawości jeszcze raz glukozę na czczo, żeby wiedzieć dla siebie. W sumie cała rodzina mojej babci miała cukrzycę typu 2, więc jakoś genetycznie mogę być obciążona... Mam w sumie 30 lat dopiero, więc może dlatego tak na granicy. Jak tak to przemyślałam na spokojnie to wolę mieć pewność i iść na dietę już teraz niż jak się okaże później.
 
Mój lekarz rodzinny mówi, ze może wystawić e-skierowanie na podstawie tego papierowego.
Ale pamiętaj ze lekarze rodzinni są „specyficzni”. Ja pracuje z wieloma, i wiem ze niektórzy są po prostu „mało ludzcy”. Poradnie to nie kosztuje nic, bo za badanie czy wizytę fundusz płaci jednostce wykonującej.
Ja szybciutko zmieniłam rodzinnego na takiego z sercem na dłoni (podobno). Ostatni raz w przychodni byłam kilka lat temu i nie przywiązywałam do tego wagi. Wizytę w POZ mam po Świętach.
@Stylenka dziękuję!
 
U mnie sałatki zrobione, jajca nafaszerowane, galaretka drobiowa tężeje, a babeczki już z kremem też są 😁 chata ogarnięta, aż się zdziwiłam że tak sprawnie mi poszło, bo ostatnio czułam się jak flak 🙈 brzuszek delikatnie się zaokrąglił, dzisiaj 11+5. Cycki mniej bolą, ani razu nie wymiotowałam, ale mdlić to mdliło konkretnie 😵. W środę mam prenatalne i już mi ciśnienie świruje, bo u ginki byłam 24 marca i 22 kwietnia teraz. Miesiąc dosłownie jak rok. Nic się działo, ale tyle razy miałam chęć pojechać na Sor, żeby zobaczyć na USG czy wszystko ok 🤔 to już jakaś psychoza 😁
 
reklama
Do góry