reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2022

Najpierw ćwiczyliśmy na lalkach kilka razy, a potem na malutkiej ;) położna (akurat specjalizuje się w chustonoszeniu też) pokazywała nam jeden rodzaj wiązania, chyba zwie się kieszonką. Mogliśmy dowolną liczbę razy próbować od nowa wiązanie, pod jej czujnym okiem. Też nam doradziła jak się ubrać teraz w zimie z chustą. Na koniec wypożyczyliśmy jedną chustę, żeby sobie poćwiczyć, ale pewnie docelowo poszukamy jakiejś, pewnie używanej (one raczej się nie niszczą i drugi obieg jest ok). Naprawdę polecam, zwłaszcza że dojedzie do domu.

Ja mam chuste Little frog do sprzedania 😁
 
reklama
Dziewczyny, zwłaszcza te po porodzie sn. Podajecie dzieciom probiotyki, np. biogaja? Położna zaleciła, pediatra odradziła, matka stanęła w rozkroku.

My od wczoraj podajemy espumisan, liczymy na brak kolek. Kuba go lubi, śmieszną minę zrobił po pierwszym podaniu bo to ma bananowy smak 🍌
Moja położna i pediatra mówiła by z biogają uważac. Ja podaję tylko espumisan100 i myśle, że wystarczy jeden taki wspomagacz. Priobotyku nie daję, bo podobno przy sn nie trzeba.. jeśli espumisan nie będzie dawał rady wtedy pomyślę nad probiotykiem.
 
Ale espumisan ma pomòc przy brzuszku i gazach.
Właśnie dlatego dajemy.

Ja przeżywam trudne chwile w związku z tym, że miałabym karmić nie częściej niż co 1.5 h. Momentami Kuba krzyczy jak obdzierany ze skóry i nie uspokaja go nic innego, tylko pierś... Ja się poddaję i mu daję, bo nie działa nic, bujamy, tulimy, masujemy, ogrzewamy brzuszek... a dziecko reaguje tylko coraz głośniejszym wrzaskiem, pręży się cały, smoczkiem pluje na odległość. Nie wiem, czy dobrze robię, ale nie znajduję innego sposobu. Przy piersi cisza w 1 sekundę.
 
Właśnie dlatego dajemy.

Ja przeżywam trudne chwile w związku z tym, że miałabym karmić nie częściej niż co 1.5 h. Momentami Kuba krzyczy jak obdzierany ze skóry i nie uspokaja go nic innego, tylko pierś... Ja się poddaję i mu daję, bo nie działa nic, bujamy, tulimy, masujemy, ogrzewamy brzuszek... a dziecko reaguje tylko coraz głośniejszym wrzaskiem, pręży się cały, smoczkiem pluje na odległość. Nie wiem, czy dobrze robię, ale nie znajduję innego sposobu. Przy piersi cisza w 1 sekundę.
Moim zdaniem robisz bardzo dobrze, bo słuchasz potrzeb swojego dziecka ❤️
 
Moja położna i pediatra mówiła by z biogają uważac. Ja podaję tylko espumisan100 i myśle, że wystarczy jeden taki wspomagacz. Priobotyku nie daję, bo podobno przy sn nie trzeba.. jeśli espumisan nie będzie dawał rady wtedy pomyślę nad probiotykiem.
Oo, a mówiły dlaczego uważać?
 
Moim zdaniem robisz bardzo dobrze, bo słuchasz potrzeb swojego dziecka ❤️
Tylko to się zamienia w festiwal jedzenia (to mi nie przeszkadza) i ulewania naprzemian (ulewanie przeszkadza mi mocno). I pewnie znów przytyje ponad normę.

Niemniej po iluś takich cyklach dziecko pada na kilka godzin, ok. 4.

Wyboru innego nie widzę, bo on naprawdę wyje wniebogłosy.
 
Tylko to się zamienia w festiwal jedzenia (to mi nie przeszkadza) i ulewania naprzemian (ulewanie przeszkadza mi mocno). I pewnie znów przytyje ponad normę.

Niemniej po iluś takich cyklach dziecko pada na kilka godzin, ok. 4.

Wyboru innego nie widzę, bo on naprawdę wyje wniebogłosy.

Moja pierworodna tak miala. Dokladnie tak samo. Tyla ponad norme. Jadla, ulewala, czasem nawet wymiotowala, a potem dalej jadla. Jak zaczela siadac to jak reka odjal 😊
 
reklama
Oo, a mówiły dlaczego uważać?
Mi mówiły, że może być większa ilość 💩 ..
@Nat_Ra wydaje mi się, że u Was cycuś to uspokajacz. No i wydaje mi się, że on ma potrzębę ssania, a nie jedzenia. I to ulewanie moze byc od tego, że brzuszek przepełniony. Moja np tfu tfu nie ulewa, choć właśnie kilka razy mi siŕ zdarzyło za często pasac pierś, bo płakusiała i efektem tego było ulanie jak tylko m
Ńwypuściła pierś. A jak dajesz smoka to to co on wyedy robi?
 
Do góry