reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Prościej napisać czego nie można podawać niemowlakowi
 

Załączniki

  • Screenshot_20220428-224906.png
    Screenshot_20220428-224906.png
    222,3 KB · Wyświetleń: 47
  • Screenshot_20220428-224900.png
    Screenshot_20220428-224900.png
    175,7 KB · Wyświetleń: 39
reklama
Hej dziewczyny. Sto lat mnie nie było i nie udało mi się wszystkiego nadrobić. Ostatnie tygodnie to wieczny kołowrotek a kolejne tez się szykują intensywne. Udanego rozszerzania diety. Kolejny etap :)))
U nas dopiero od kilku dni (zaczęłam jak skończyła 6 miesięcy. Na razie batat i awokado weszło całkiem całkiem a rano kasza jaglana. Minimalne ilości ale nie odrzuca jej od jedzenia wiec cieszę się.
Powodzenia!
 
Hej dziewczyny. Sto lat mnie nie było i nie udało mi się wszystkiego nadrobić. Ostatnie tygodnie to wieczny kołowrotek a kolejne tez się szykują intensywne. Udanego rozszerzania diety. Kolejny etap :)))
U nas dopiero od kilku dni (zaczęłam jak skończyła 6 miesięcy. Na razie batat i awokado weszło całkiem całkiem a rano kasza jaglana. Minimalne ilości ale nie odrzuca jej od jedzenia wiec cieszę się.
Powodzenia!

A ostatnio o Tobie myślałam jak udała się podróż samolotem z Maleństwem 😉. To prawda, kolejny etap, jakoś tak szybko one po sobie następują, zaraz będziemy prasować naszym dzieciom białe koszule na pierwszy dzień w szkole 😂
 
Moja 26. 04 skończyła 5mc i w majówkę chcemy zacząć rozszerzanie diety. Wolę to robić powoli żeby od 6mc już ładnie jadła. Zresztą wieczorem po jedzeniu z 2 piersi domaga się jeszcze więc od ponad tygodnia dostaje butelke z mm i dopięto wtedy jest w stanie zasnąć. Inaczej krzyk. Mamy głodomorek :) m
W ogóle nam fizjo poleciła takie krzesełko do karmienia bo mała sama jeszcze nie siedzi. Mamas&papas baby snug i powiem wam całkiem stabilnie w tym wygląda. Oczywiście na razie tylko do posiłków będzie wykorzystywane. Później jak już sama stabilnie usiądzie to ma takie nakładki do zabawy.
A wasze maluchy już siedzą?
 
Mieszkamy u teściów i szczerze nie gotuję, bo mamy wspólną kuchnię.. i jak mam iść coś zrobić to już mi się nie chcę, chyba wiecie o co mi chodzi.
Oj ja doskonale rozumiem. Mam identyczną sytuację. Tylko że ja czekałam, aż synek zacznie jeść, żeby móc choć jemu gotować sama, skoro dla siebie i partnera nie mogę.
Słoiczki możesz podawać nawet do roku. Znajdziesz tam i kaszki i obiady i owoce. Na początek marcheweczka, brokuł, dynia.
Prościej napisać czego nie można podawać niemowlakowi
Wiesz co, ja już się przekonałam, że te pozycje z listy to są ruchome jak liść na wietrze... Stałe są na pewno miód, mleko krowie, ryżowe, cukier, sól.

@Juana19 ja też ostatnio o Tobie myślałam, czy wróciłaś już z USA czy nie, a może przegapiłam post 🙊 Pisz co u Was jak znajdziesz chwilę.
 
Moja 26. 04 skończyła 5mc i w majówkę chcemy zacząć rozszerzanie diety. Wolę to robić powoli żeby od 6mc już ładnie jadła. Zresztą wieczorem po jedzeniu z 2 piersi domaga się jeszcze więc od ponad tygodnia dostaje butelke z mm i dopięto wtedy jest w stanie zasnąć. Inaczej krzyk. Mamy głodomorek :) m
W ogóle nam fizjo poleciła takie krzesełko do karmienia bo mała sama jeszcze nie siedzi. Mamas&papas baby snug i powiem wam całkiem stabilnie w tym wygląda. Oczywiście na razie tylko do posiłków będzie wykorzystywane. Później jak już sama stabilnie usiądzie to ma takie nakładki do zabawy.
A wasze maluchy już siedzą?

Samodzielnie nie. Podobno ręce i plecki ma silne, ale siedzi tylko na kolanach. Nie zmuszam, nie staram się przyspieszać, czekam ( za 3 dni pół roku 😅).
 
Dziewczyny czy juz wasze dziećki się kazde fika z pleców na brzuch ? U nas na boki się nakreci ale przekręcic się jeszcze nie przekręca
U nas w 4 mc się przekręcila z pleców na brzuch ale okazalo się ze zrobiła to nieprawidłowo. Teraz chodzimy na rehabilitację i zaczęliśmy ją przekręcać na boki bo ten etap ominęła. I od 2 dni zaczęła się obracać już prawidłowo - oczywiście nie wszystkie razy ale idzie ku dobremu :) ale 99% to obroty przez lewy bok, także pokazujemy jej cały czas obroty przez prawy.
Także myślę że czasem lepiej jak zrobi to maluch później a od razu prawidłowo. A jak już przekręca się na boki to spora część drogi za nim :)
 
reklama
U nas w 4 mc się przekręcila z pleców na brzuch ale okazalo się ze zrobiła to nieprawidłowo. Teraz chodzimy na rehabilitację i zaczęliśmy ją przekręcać na boki bo ten etap ominęła. I od 2 dni zaczęła się obracać już prawidłowo - oczywiście nie wszystkie razy ale idzie ku dobremu :) ale 99% to obroty przez lewy bok, także pokazujemy jej cały czas obroty przez prawy.
Także myślę że czasem lepiej jak zrobi to maluch później a od razu prawidłowo. A jak już przekręca się na boki to spora część drogi za nim :)

A jesteś w stanie odpisać jak to jest prawidłowo? U nas przekręca się na boki tak, że nóżki są z tułowiem pod kątem 90 stopni, jedna rączka pod plecakami, a dalej nie idzie 😔
 
Do góry