reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny błagam uspokujcie mnie.... czy któraś z Was zjadła w ciąży świeżą kurkumę? ja napiłam się wody z cytryną z połową łyżeczki takiej kurkumy i ją zjadłam. Zjadłam jeszcze kanapkę z pokrojoną kolendra, której też nie można, co dopiero po fakcie doczytałam.
Płakać mi się chce i nie wiem co mnie napadło, że to zjadłam i nie sprawdziłam wcześniej :(
Sama nie wiem czy mnie teraz boli brzuch z nerwów czy mam skurcze :( :( :(
 
reklama
Dziewczyny błagam uspokujcie mnie.... czy któraś z Was zjadła w ciąży świeżą kurkumę? ja napiłam się wody z cytryną z połową łyżeczki takiej kurkumy i ją zjadłam. Zjadłam jeszcze kanapkę z pokrojoną kolendra, której też nie można, co dopiero po fakcie doczytałam.
Płakać mi się chce i nie wiem co mnie napadło, że to zjadłam i nie sprawdziłam wcześniej :(
Sama nie wiem czy mnie teraz boli brzuch z nerwów czy mam skurcze :( :( :(

SPOKOJNIE! niektóre baby piją i pala w ciąży a wszystko u nich ok, więc nie zakładaj najgorszego. Pij i jedz żeby się wypróżniać. Nie jadłaś tego w kilogramach więc spokojnie. Obserwuj.
Ja np piłam herbatę a się okazuje, że też się nie powinno jej pić 🤦‍♀️
 
SPOKOJNIE! niektóre baby piją i pala w ciąży a wszystko u nich ok, więc nie zakładaj najgorszego. Pij i jedz żeby się wypróżniać. Nie jadłaś tego w kilogramach więc spokojnie. Obserwuj.
Ja np piłam herbatę a się okazuje, że też się nie powinno jej pić 🤦‍♀️
Wiem i takie patuski, które nie dbają o siebie najczęściej rodzą zdrowiutkie dzieciątka. Tzn. to wspaniale, ale jednak takie troche niesprawiedliwe... :(
Jejku muszę się uspokoić ale wciąż tak bardzo się boję, nie potrafię się jeszcze cieszyć :(
Dzięki za słowa otuchy! :*
 
Dziewczyny błagam uspokujcie mnie.... czy któraś z Was zjadła w ciąży świeżą kurkumę? ja napiłam się wody z cytryną z połową łyżeczki takiej kurkumy i ją zjadłam. Zjadłam jeszcze kanapkę z pokrojoną kolendra, której też nie można, co dopiero po fakcie doczytałam.
Płakać mi się chce i nie wiem co mnie napadło, że to zjadłam i nie sprawdziłam wcześniej :(
Sama nie wiem czy mnie teraz boli brzuch z nerwów czy mam skurcze :( :( :(
Luz, bardziej Ci nerwy zaszkodzą niż ta kurkuma i kolendra. Żeby coś się stało to chyba z pół kilo musiałabyś zjeść. Bez przesady.Głowa do góry 😙
 
Rozumiem. W Łodzi chyba nic nie ma z takich programów z UE.

A powiedz mi : udało się ustalić przyczynę Twoich niepowodzeń ? 😔
Po 3 poronieniach badania genetyczne są bezpłatne.Natomiast b często jest tak ze wady zdarzają się na poziomie samego zarodka i wtedy nic na to nie poradzisz. Poronienia w 1 trymestrze są właśnie z tym związane, a ze 60 % zarodków ma nieprawidłowy materiał genetyczny dlatego są one dość częste.
Możecie się przebadać natomiast ja bym polecała udać się do jakiejś dobrej kliniki. W Poznaniu jest np Drews i tam jest Centrum Diagnostyki Poronień i zajmują się właśnie diagnostyka i leczeniem. Zwykły ginekolog jest średnio ogarnięty wiec nie szlabym ta droga, strata czasu i kasy.
Przede wszystkim należy zrobić kariotypy a potem różne mutacje. Natomiast ważna jest również immunologia. Można tez wybrać się do kliniki leczenia niepłodności i oni zleca odpowiednie działania 😌
 
pewnie to samo odparłabym każdej z Was gdyby o to zapytała, ale wiesz jak to jest .... :/
dzięki ! kochane jesteście ! :*
Kochana, taka jest prawda 😙😙😙😙mamy nie jeść: surowego mięsa i ryb. Koniec kropka😌
Mnie p dr wyśmiała kiedy powiedziałam ze nie zjadłam pizzy bo było w niej oregano i bazylia...🤣🤣🤣nie idźmy tym tropem 😘😘😘😘
 
Jeśli chodzi o klinikę niepłodności i specjalizację w ciazach po poronieniu w Łodzi to polecam Salve Medica
Ja do Salve mam zawsze pecha, zawsze źle trafiam. Rejestratorki kompletnie nieogarnięte. Własnie do nich dzwoniłam ze skierowaniem na prentalne, a oni do mnie ma pani 35 lat. Ja, że nie to się rozłączyła. Moja lekarka też przestała tam przyjmować . No i tez w moim przypadku mogę rodzic w szpitalu z 3 stopniem referencyjności (nawet bym się bała w innym) i chcę mieć lekarza z Madurowicza. Wszystkich tam znam i czuję się bezpiecznie.
 
reklama
Po 3 poronieniach badania genetyczne są bezpłatne.Natomiast b często jest tak ze wady zdarzają się na poziomie samego zarodka i wtedy nic na to nie poradzisz. Poronienia w 1 trymestrze są właśnie z tym związane, a ze 60 % zarodków ma nieprawidłowy materiał genetyczny dlatego są one dość częste.
Możecie się przebadać natomiast ja bym polecała udać się do jakiejś dobrej kliniki. W Poznaniu jest np Drews i tam jest Centrum Diagnostyki Poronień i zajmują się właśnie diagnostyka i leczeniem. Zwykły ginekolog jest średnio ogarnięty wiec nie szlabym ta droga, strata czasu i kasy.
Przede wszystkim należy zrobić kariotypy a potem różne mutacje. Natomiast ważna jest również immunologia. Można tez wybrać się do kliniki leczenia niepłodności i oni zleca odpowiednie działania 😌
Od tamtego roku po 2 poronieniach .Miałam te badania na NFZ w grudniu kierowali mnie prosto ze szpitala.
 
Do góry