reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny macie zupełnie ciemno jak dzieciątko Wam zasypia? Czy gasicie dopiero jak zaśnie światło? Bo nie chce żeby Synek mi się wystraszył jak się przebudzi...
My mamy cotton ballsy przyczepione do łóżeczka, ale poniżej poziomu gdzie śpi dziecko. Nie świeci jej po buzi, a wystarcza mi to, żeby w nocy karmić bez zapalania światła i rozbudzania Małej.
Jaką polecacie matę edukacyjną? I czy się opłaca kupywac? [emoji4]
wg mnie wszystko jedno, wszystkie są podobne, z perspektywy użytkowania widzę, że mi np. przydałaby się melodyjka przy macie, teraz muszę puszczać z karuzeli. Wkładam do niej malą jak chcę zjeść albo wypić kawę, wtedy Zosia zajmuje się w niej sama sobą jakieś 20 minut i mam chwilę dla siebie, a w łóżeczku ona sama leżeć nie lubi.
Ja kupiłam właśnie z melodyjką, a właściwie z pianinkiem, w które Esterka kopie nóżkami. Na razie jeszcze nie wyciąga rączek, trzeba jej potrząsać te zabawki, ale myślę, że niedługo się nauczy :) Mamaginekolog ostatnio miała wpis o rozwoju dzieci i tam maty edukacyjne były polecane.
Taką mamy:
Link do: Mata z pianinkiem Muzyczne zwierzątka FWT13 Fisher Price - Sklep Pati i Maks
 
reklama
@FiLi88 Ty chyba pisałaś jak zrobić krochmal do kąpieli dla dziecka? Nie mogę tego odnaleźć. Ile tej mąki wymieszać? Dam to do wanienki i nie muszę później zmywać tego z dziecka? Małą mi wysypało, lekarka mówi, że wygląda to na uczulenie na środek chemiczny, a ja od jej urodzenia używam tego samego i wcześniej tak nie było, więc nie wiem od czego to :(
 
Widzę ze temat spania ciagle na tapecie :) u nas trzeci dzień przyzwyczajania do łóżeczek, dziewczyny zaliczają piękne drzemki conajmiej godzinne a Dori przespała od 19 do 9,00 cała noc karmiona na śpiocha o 23 i 6. Druga płakała i przysypiała po uspokojeniu ale generalnie od. 22,30 tez spała do 9 z karmieniami o 22 i 6. Chwilo trwaj ;) koniec z nocnymi karmieniami.

Nooo tooo gratulacje, oby tsk dalej. Jestem w szoku szczerze piwiem jak ta dwojeczke ogarniasz :)

Zasnela o 4ej i spała do 10ej także sobie też pospałam [emoji4] Później jedzonko i o 14znowu teraz trochę się z nią pobawiłam i właśnie usypia. Jest trochę spokojniejsza mam nadzieję że to nie cisza przed burzą... Wczoraj tak jakby "zżołkła" tą rana w oczku a dziś już prawie jej nie ma [emoji847]

Świetnie, widze swiatelko w tunelu, jest coraz lepiej. Im starsza tym bedzie latwiej - z pewnymi rzeczamu przynajmniej ;)
Super,ze troche sie wyspalas. Od razu lepiej co? ;) ( pytanie retoryczne hehe)
 
@FiLi88 Ty chyba pisałaś jak zrobić krochmal do kąpieli dla dziecka? Nie mogę tego odnaleźć. Ile tej mąki wymieszać? Dam to do wanienki i nie muszę później zmywać tego z dziecka? Małą mi wysypało, lekarka mówi, że wygląda to na uczulenie na środek chemiczny, a ja od jej urodzenia używam tego samego i wcześniej tak nie było, więc nie wiem od czego to :(

Ja to robie na oko, na wyjsc kisiel. W kubeczku zimna wida do tego ze dwie lyzki maki ziemjiaczanej, wlewam do gotujacej sie wody. Jak za zadkie to dorabiam w kubeczku i dolewam. Nie zmywa sie tego, tylko postaraj sie wlosow nie moczyc bo sie pokleja. No i nie wycieraj odrazu. Tak zeby triszke ba skorze zostalo i taka warstwe ochronna stworzylo. Masz krem z lanolina na sutki ?? Jak sa miejsca gdzie mocniej wysypana to mozna lanolina tez sprobowac.
Nie jadlas ostatnio cytrysow ??
 
@Ewela2805 mata im bardziej wyrazista tym lepiej uwage przyciaga. My mamy ta co Paula wstawila. Ja mlodego tez czesto klade na mojej macie do jogi i chce mu dokupic w Ikei taki drewniany palak z klockami kolorowymi, zeby je tracal i sie podciagal. Uwazam ze warto kupic. My za nasza zaplacilismy 10 funa, uzywana. Wypralam, zabawki wyczyscilam, jak nowa wyglada ;)
 
Nooo tooo gratulacje, oby tsk dalej. Jestem w szoku szczerze piwiem jak ta dwojeczke ogarniasz :)



Świetnie, widze swiatelko w tunelu, jest coraz lepiej. Im starsza tym bedzie latwiej - z pewnymi rzeczamu przynajmniej ;)
Super,ze troche sie wyspalas. Od razu lepiej co? ;) ( pytanie retoryczne hehe)
Hehe właśnie nie ogarniałam i zawsze miałam kogoś do pomocy, już myślałam o pomocy niani, ale jeśli dzień będzie się tak układał jak teraz to nie będzie potrzeby.
 
Kilka dni temu, mialam dokladnie takie same przemyslenia !! Wyjelas mi to z ust :) Bardzo „nas” lubie tutaj :)
Zastanawiam sie tylko, czy nie powinnysmy sie przeniesc na prywatne, bo czasami tematy sa osobiste, a biorac pod uwage co sie w internetach potrafi przytrafic, to mkze bedzie bezpieczniej. Co myslicie ??

@Weronikakrz pytalas o Maje, kilka dni temu zamienulam z nia slowko na insta. Zycie ja pochlonelo, za malo czasu. Miala problem z laktatirem, bo sie popsul elektryczny, ale juz doszedl nowy, wiec na pewno odetchnela, bo na recznym machac porcyjke 120 ml to masakra i czasu od cholery. Jezdza jeszcze na zaplanowane wizyty z Matim, ale wszystko jest ok.

@Ewela2805 Jak Maja po tej mega porcji mleczka ?? Spala ladnie ??

Ja dzis mam wrazenie ze wstawalam milion razy. Nie wiem o co kaman, ale mlody praktycznie co godzine wolal, az w koncu wzielam go do siebie. Chcial sie przytulac. Niby odlozony zasypial, ale tak na czuwaniu. Teraz przenioslam go z fotelika, bo chlopakow odwozilismy i spi w lozeczku. Moze chwile pospi to i ja oko przymkne.

@Dita_333 @Balonsbalons @Szara20 @kasia98 @piorunem heeeeeelooooooł ;) Moze ktoras sciagne ;)

pospalas???:)
no tak to bywa że z dziećmi to różnie 'bywa'

Kurcze pisałam długiego posta który mi się skasował....
Moje dziecko od dobrych kilku tygodni zasypia około 22 i śpi do 9 z 3 przerwami na karmienie po których od razu zasypia [emoji4] Wczoraj to wogole było super bo zasnęła już o 20 i spała do rana [emoji4] Pierwszy raz nie pamiętam od kiedy się urodzila miałam wolny wieczór i jestem przeszczęśliwa [emoji16]
W dzień ma 3 drzemki po około 30-40 minut.

Mała śpi z nami w pokoju i do pierwszej drzemki w swoim łóżeczku czyli około 2. Później czasem uda mi się ją odłożyć ale jednak zanim ona się naje na dobre to przysypiam więc śpi z nami.



Wogole moje dziecko ostatnio w nocy tak się przesuwa że śpi w poprzek łóżeczka. Aż się boję żeby sobie nóżki nie wykręciła bo czasem jej wpadnie między szczebelki.

Kochana mam to samo ..już przeglądałam osłony grube do łóżeczka bo pakuje nóżki między szczebelki czy ręce hahha
no ciągle śpi w poprzek!!! jest coraz gorzej im większy jest
Ja się zastanawiam czy z moim małym jest wszystko ok... Piszecie że drzemki 20-30 min a u nas to on tyle jest aktywny... Mógłby ciągle spać. Max godzinę wytrzymuje na zabawach po czym już musi iść spać. Jak jesteśmy na dworze albo w międzyczasie np u mnie w pracy to ostatnio spał nawet 4.5 godziny i nie przeszkadza mu przekładanie z fotelika do wózka... Później trochę gorzej jest z zasypianiem na noc bo jak Wykąpię go ok 19 to zazwyczaj zaraz po zasypia i budzi się ok 21 no i potrafi nie spać do 24. Jak zaśnie o 24 jak wczoraj tak śpi do teraz z przerwami co 3 h na jedzenie i może 40 min aktywności jak szykuje córkę do przedszkola... może jeszcze odsypia chorobę? Moja mama mówi że byłam taka sama. :)

I ja też lubię nasze forum i myślę jak Fili o czymś bardziej prywatnym a moze raczej personalnym... To chyba jedynie fb wchodzi w grę.

jak najbardziej jest normalny. śpi tyle ile sam potrzebuje:) trafił ci się spioszek i się ciesz! he

moj.. dziś np z mężem który już na nocki chodzi pospal do 11 (karmiłam i przewinelam go o 8 i znów przy cycu uspilam na lozku i tak mężowi pasuje także cieszy się tym czasem )
potem nie spał z 1h ..ja wróciłam o tej 12.30 i go nakarmilam i znów spał z 1.5h ..w tym czasie robiliśmy demolkę w sypialni i wstawiłam obiad .
no i tak dalej
a to przekładanie z fotelika do wózka itd to mamy podobnie hahaha



po 16 spał i w tym czasie pocwiczylam nogi i dupkę że sztanga i wzięłam prysznic ..
będę mieć jutro zakwasy oO oO
i teraz śpi znow z 40min a ja usiadłam z moją kawusia

Ja to już figury nie mam, gine w oczach hahaha 51kg, 180cm. Szok! Z 10kg by mi się przydało ...Daj spokój, gine w oczach no... Ale zamówiłam syrop na apetyt i tycie [emoji123] Czekam na dostawę Nie wpadłam na to [emoji4] Dobry pomysł [emoji847]

ty masz 180cm!!! i taka waga masakra.
ja mam 172cm waga 63kg i aby nie mniej bo zniknę hahaha
aaa i musiałabyś okrągły rok się tymi bułeczkami przejadać dzień w dzień by coś ci się odłożyło:p
Hej dziewczyny! Ostatnio się nie odzywam, bo dni mam wypełnione Tobiaszem [emoji3] Wczoraj było nasze pierwsze szczepienie, chyba to najgorsze milion w jednym... Zniósł jak twardziel, przydrugim wkluciu już się popłakałam ale tylko na moment, a po trzecim ryk niesamowity... Ale też niedługo. Dzień przespal, a wieczorem temperatura ponad 39 stopni. Zbilismy Calopolem, no i noc też przespal przyzwoicie. Rano już wrócić do siebie [emoji4] Teraz czekam na tego mega kupala po doustnej co nim wszystkie straszycie [emoji3]
Widzę że poruszany był temat spania. Ja od początku spałam z malutkim, ale ostatni tydzień czy nawet ponad zaczęłam go wkładać do łóżeczka (mam to łóżko Next2me, doczepione do mojej strony łóżka). Więc jakby jestem obok jak mnie potrzeba, ale technicznie każde ma swoje wyrko. Mogę uspokaja na lezaco, bez potrzeby wstawania [emoji16][emoji28] I ja od zawsze w nocy bez światła spałam z dzieckiem. Dzień to dzień, hałasy, głosy i światło. Zaś nocą cisza jak makiem zasial i ciemność. Jakoś nie przychodziło mi do głowy żeby lampeczki zapalac, czytałam że po ciemku wytwarza się lepiej melatonin i dziecku się łatwiej zasypia (jak i nam). Tak kiedyś przeczytałam i się tego trzymam :D
Mam też zawrót głowy z weselami, 22 lutego jedziemy na dwa dni na wesele (Tobiasz ki i Janki zostają z babcią!) i przygotowuje się do tego mentalnie [emoji28] Janek to nie problem, jego ślę na wakacje na 6 tygodni do Polski w wakacje. Bardziej się boję rozlaki z Tobim. Muszę naprodukowac mleka żeby jej trochę zostawić, zostawię też mm (te gotowe w butelkach) żeby miała mi go czym nakarmić. Ostatnio je wyprobowalam, ciągnął z butli pięknie, nie było wariacji zoladkowych więc nie szukam dalej tylko kupię dwie litrów butelki tego płuc zostawię swoje. Z pewnością wystarczy :[emoji4][emoji6] Latam za sukienka, bo rozmiar wciąż nie przed ciążowy więc sukienka musi ukryć mankamenty urody pociazawej [emoji23] Zamówiłam dziś buty, i tiulowa halke. Jeszcze torebka i jestem gotowa. Powoli też zaczęliśmy planować nasze wesele, wybraliśmy sobie termin na 1 sierpnia 2020. Weselic się będziemy w moim rodzinnym Poznaniu, będzie trochę załatwiania na odległość ale damy radę [emoji6][emoji3]

A co do tych prywatnych czatow i sfer, weźcie mnie ze sobą, nie zostawiajcie mnie tu samej [emoji3]

super ta dostawka nie:)?
też się i Ciebie dużo będzie dziać w najbliższym czasie widzę :)
a pdemi poodciagasz i będzie dobrze ale jak z Tobą powiedz?? weźmiesz laktator ze sobą na wesele ??



Ja to robie na oko, na wyjsc kisiel. W kubeczku zimna wida do tego ze dwie lyzki maki ziemjiaczanej, wlewam do gotujacej sie wody. Jak za zadkie to dorabiam w kubeczku i dolewam. Nie zmywa sie tego, tylko postaraj sie wlosow nie moczyc bo sie pokleja. No i nie wycieraj odrazu. Tak zeby triszke ba skorze zostalo i taka warstwe ochronna stworzylo. Masz krem z lanolina na sutki ?? Jak sa miejsca gdzie mocniej wysypana to mozna lanolina tez sprobowac.
Nie jadlas ostatnio cytrysow ??
też tak robiłam .. ja to jeszcze wlewalam to prosto do wanienki gdzie wpierw lalam gorącą wodę

w ogóle dziewczyny dziś przez to że wstał młody o 11 z tatą i tata taki zmarzlak bo niewyspany to nie poszli na spacer i młody chciał jeść gdyż nie spał więc aby go nie telepotac to tata rozmrozil porcje mojego mleczka i nie chciał nawet zassać! długi czas już nie jadł mojego mleczka z butelki ..
mleczko nie było gorzkie bo próbowałam także piknie
sama sprobowalam dać mu butle zanim go nakarmilam wróciwszy z pracy .. nie tam .. ..zaciskał dziąsłami , bawił się tym smokiem a kiedys to od razu zasysał także teges
sobie pierś upodobał a im dziecko starsze tym bardziej kumate i oo


też jestem za prywatnym forum

i o co chodzi z tym Instagramem . czemu on służy . samym fotkom?
 
pospalas???:)
no tak to bywa że z dziećmi to różnie 'bywa'



Kochana mam to samo ..już przeglądałam osłony grube do łóżeczka bo pakuje nóżki między szczebelki czy ręce hahha
no ciągle śpi w poprzek!!! jest coraz gorzej im większy jest


jak najbardziej jest normalny. śpi tyle ile sam potrzebuje:) trafił ci się spioszek i się ciesz! he

moj.. dziś np z mężem który już na nocki chodzi pospal do 11 (karmiłam i przewinelam go o 8 i znów przy cycu uspilam na lozku i tak mężowi pasuje także cieszy się tym czasem )
potem nie spał z 1h ..ja wróciłam o tej 12.30 i go nakarmilam i znów spał z 1.5h ..w tym czasie robiliśmy demolkę w sypialni i wstawiłam obiad .
no i tak dalej
a to przekładanie z fotelika do wózka itd to mamy podobnie hahaha



po 16 spał i w tym czasie pocwiczylam nogi i dupkę że sztanga i wzięłam prysznic ..
będę mieć jutro zakwasy oO oO
i teraz śpi znow z 40min a ja usiadłam z moją kawusia



ty masz 180cm!!! i taka waga masakra.
ja mam 172cm waga 63kg i aby nie mniej bo zniknę hahaha
aaa i musiałabyś okrągły rok się tymi bułeczkami przejadać dzień w dzień by coś ci się odłożyło:p


super ta dostawka nie:)?
też się i Ciebie dużo będzie dziać w najbliższym czasie widzę :)
a pdemi poodciagasz i będzie dobrze ale jak z Tobą powiedz?? weźmiesz laktator ze sobą na wesele ??



też tak robiłam .. ja to jeszcze wlewalam to prosto do wanienki gdzie wpierw lalam gorącą wodę

w ogóle dziewczyny dziś przez to że wstał młody o 11 z tatą i tata taki zmarzlak bo niewyspany to nie poszli na spacer i młody chciał jeść gdyż nie spał więc aby go nie telepotac to tata rozmrozil porcje mojego mleczka i nie chciał nawet zassać! długi czas już nie jadł mojego mleczka z butelki ..
mleczko nie było gorzkie bo próbowałam także piknie
sama sprobowalam dać mu butle zanim go nakarmilam wróciwszy z pracy .. nie tam .. ..zaciskał dziąsłami , bawił się tym smokiem a kiedys to od razu zasysał także teges
sobie pierś upodobał a im dziecko starsze tym bardziej kumate i oo


też jestem za prywatnym forum

i o co chodzi z tym Instagramem . czemu on służy . samym fotkom?
Taki mam zamiar właśnie, biorę laktator I będę odciagac... Przynajmniej sobie coś wypije w piątek, bo cała sobotę będę odciagac [emoji23] w drodze do domu. Szukam właśnie torebki takiej nie za duzej żeby nie wyglądać przasnie ale i nie za małej, żeby mi laktator wszedł... [emoji28][emoji1787][emoji28]
@karasjowa a Ty od @Dita_333 nie dostalas linka do priv watku ?? Jak nie to moze jeszcze nam mamuska Cie zalatwi.
Wiesz co widziałam że macie ten wątek ale nigdy się nie pchalam. Jak można by ten link prosić, to byłoby bardzo miło [emoji6][emoji3]
 
reklama
@ONAONAONA cos pokimalam, ale do spania spania to mi daleko... mlody ma wwidentnie skok, tylko przytulas jest wazny. Chwile popatrzy na karuzele, czy na macie sie zabawi, ale nie za dlugo. Ladnie spal jak pojechalam po starczego i chwile pospacerowalismh, a tak caly czas na czuju jest. Jak w nocy bedzie mi sie tak wybudzla, to zabieram go do nas.

Bedziesz Nikolasa uczyla butli ?? Czy myslisz ze chlopaki dadza rade cekac az wrocisz ??

Tak Instagram to w zasadzie tylko zdjecia ;) Lubie tam czasami wpasc i poogladac foteczki. Mam tez kilka „znanych” i sibie ich codzienne relacje przegladam.


@karasjowa to musi Edytka zalatwic, bo moderator musi Cie dodac. Jak @Dita_333 wpadnie na forum to na pewno doczyta i sprawke zalatwi. Trwa to zazwyczaj kilka dni. Poki co jeszcze na prywatne nie uciekamy ;)
 
Do góry