reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Witam po szczepieniu na pneumokoki. Mały troszke zapłakał ale ogólnie zniósł raczej dobrze, odespał, pomarudził i teraz po kąpieli i po jedzonku normalnie pogugał i się pośmiał. Niestety na wizycie pani doktor powiedziała że ma objaw zachodzącego słońca. Powiedziała ze to czasem wystepuje niemowlaków i mija ok 3 miesiąca. Mamy jeszcze miesiąc, ale mimo wszystko jak o tym przeczytałam to się mocno zaniepokoiłam. Czy ktoras z mam miala podobnie ze swoim maluszkiem?
Dzwonila do mnie pielegniarka srodowiskowa i przychodzi jutro na wizyte patronazowa.. Jeszcze nie slyszalam zeby pielegniarka przychodzila, no ale cóż zobaczymy co to bedzie za wizyta.
 
reklama
Ja to robie na oko, na wyjsc kisiel. W kubeczku zimna wida do tego ze dwie lyzki maki ziemjiaczanej, wlewam do gotujacej sie wody. Jak za zadkie to dorabiam w kubeczku i dolewam. Nie zmywa sie tego, tylko postaraj sie wlosow nie moczyc bo sie pokleja. No i nie wycieraj odrazu. Tak zeby triszke ba skorze zostalo i taka warstwe ochronna stworzylo. Masz krem z lanolina na sutki ?? Jak sa miejsca gdzie mocniej wysypana to mozna lanolina tez sprobowac.
Nie jadlas ostatnio cytrysow ??
Dzięki :) wykąpana. lekarka przepisała nam maść z hydrokortyzonem i tym posmarowałam miejsca gdzie jest najwięcej - okolice łokci i uda.
Cytrusów nie jem za bardzo. Może z tydzień temu 3 kawałki mandarynki. Mleko i jogurty też przestałam jeść w razie czego z tydzień temu kiedy to zaczęło się pojawiać. Jeszcze czekolada jest możliwa, bo nie jadłam w ciąży przez zaparcia i ostatnio sobie tak dość dogadzałam.
 
Ostatnia edycja:
Fajnie tak czytać o tych Waszych próbach łóżeczkowych i im więcej czytam tym większą presję czuję, że i na mnie czas przyzwyczaić do łóżeczka :) Ale tak mi się strasznie nie chce wstawać co chwila... Już widzę te mega nieprzespane noce. A w dużym łóżku nakarmię i zaśnie, w nocy jak zacznie płakać to utulę. A mój synek i tak ostatnio coś niespokojny w nocy, często się budzi i trochę płacze.

Powiem Wam, że muszę nas pochwalić ;) fajne nam to forum wyszło, nie plujemy na siebie jadem, możemy się zawsze doradzić i nikt nikogo nie linczuje, nawet jeśli ktoś ma odmienne opinie. Taka piękna tolerancja i wsparcie tu panują! I w ogóle jak ktoś o coś zapyta, to zawsze można przeczytać pomocną, merytoryczną odpowiedź, nikt nie stara się być "głupio-mądry". Jak tak przejrzałam inne fora, to u nas jest naprawdę przytulnie ;) i w ogóle jakieś chyba najfajniejsze i najbardziej uświadomione dziewczyny mamy na naszym forum ;) aż żałuję, że nie jestem z Wami od początku...

Mam nadzieję, że forum tak szybko nie umrze śmiercią naturalną.



Miłego dnia moje drogie panie! ;*
Super podsumowanie, też tak myślę :) I nawet jak rzadko piszę, to regularnie podczytuję.

Ja się leczyłam Procto-Glyvenolem. Przy zaparciach polecam też dodatkowo lactulosę 3x dziennie. Gdybym nie karmiła piersią, to użyłabym Posterisan H, ale na niego musiałabyś mieć receptę.

Powiem Ci tak... Ja też czekam z nadzieją, że zniknie... Podleczyłam się i już było super, ale u mnie problemem są też zaparcia (odkąd zaczęłam karmić piersią... A pije dużo płynów) i znowu mam dolegliwości z tym związane od kilku dni...



Ja jestem za tym żeby całkowicie przenieść się na prywatny dział.
Mi też w czasie porodu wyskoczył jeden guzek hemoroidalny i stosowałam właśnie Procto-Glyvenol. W ulotce jest mowa o stosowaniu tydzień, a ja używałam jakieś 6 tygodni, ale przeszło na szczęście.

Zasnela o 4ej i spała do 10ej także sobie też pospałam [emoji4] Później jedzonko i o 14znowu teraz trochę się z nią pobawiłam i właśnie usypia. Jest trochę spokojniejsza mam nadzieję że to nie cisza przed burzą... Wczoraj tak jakby "zżołkła" tą rana w oczku a dziś już prawie jej nie ma [emoji847]
Ale dobre informacje :)

Jaką polecacie matę edukacyjną? I czy się opłaca kupywac? [emoji4]
Ja mam kontrastową BabySense i kolorki się super sprawdzają, ale zabawki na niej już mniej. Są mało atrakcyjne. Mam też drugą matę, pastelową, na którą w tej chwili w ogóle nie zwraca uwagi. Ale Twoja córeczka jest taka rozgarnięta, że dla niej może kolory już nie są wyzwaniem. A o Fisher-price rainforest, którą poleciła @Paulaaa25, też słyszałam same dobre opinie.
mata.jpg


ja mam 172cm waga 63kg i aby nie mniej bo zniknę hahaha
Ja też 172 i niemal podobna waga, bo 64kg w tej chwili, a jakoś na zdjęciach to wydajesz mi się taka szczupła w porównaniu do mnie :) Przed ciążą ważyłam jakieś 4kg mniej i liczę, że jeszcze kiedyś do tego wrócę.
 
Ja jestem za żeby się przenieść, bo tak wątki się mieszają i można zapomnieć się na którym się jest.
Fb dla mnie spoko, bardziej personalnie tam jest- kojarzy się osoby a nie ikonki. Nie pamietam jak wszystkie wyglądacie i czasami mi się myli która co pisała, tam by tak nie było. Ale rozumiem ze nie wszystkim to może pasować :)
Dokładnie! I można też prowadzić jakby dyskusje pod każdym wątkiem. Ja z czerwcowkami z czasów ciąży z córką przenioslysmy się tam i codziennie był nowy post a pod spodem ciąg dalszy. Grupa się podzieliła ale do dzis mam codzienny kontakt z dwiema.

A jeśli ktoś nie ma konta na fb zawsze można założyć tylko na potrzeby, fikcyjne. Sama właśnie obecnie mam dwa, jedno takie pełne moje a drugie do konktatu właśnie w tej grupie a mam tak od momentu gdy omyłkowo założyłam post zamiast w tej grupie to na mojej tablicy, ogłaszając tym samym wszystkim moim znajomym to że nazajutrz idę do ginekologa potwierdzić Nikosiowa ciąże... Ha ha ha dziś się śmieje...
 
Fajnie tak czytać o tych Waszych próbach łóżeczkowych i im więcej czytam tym większą presję czuję, że i na mnie czas przyzwyczaić do łóżeczka :) Ale tak mi się strasznie nie chce wstawać co chwila... Już widzę te mega nieprzespane noce. A w dużym łóżku nakarmię i zaśnie, w nocy jak zacznie płakać to utulę. A mój synek i tak ostatnio coś niespokojny w nocy, często się budzi i trochę płacze.


Super podsumowanie, też tak myślę :) I nawet jak rzadko piszę, to regularnie podczytuję.


Mi też w czasie porodu wyskoczył jeden guzek hemoroidalny i stosowałam właśnie Procto-Glyvenol. W ulotce jest mowa o stosowaniu tydzień, a ja używałam jakieś 6 tygodni, ale przeszło na szczęście.


Ale dobre informacje :)


Ja mam kontrastową BabySense i kolorki się super sprawdzają, ale zabawki na niej już mniej. Są mało atrakcyjne. Mam też drugą matę, pastelową, na którą w tej chwili w ogóle nie zwraca uwagi. Ale Twoja córeczka jest taka rozgarnięta, że dla niej może kolory już nie są wyzwaniem. A o Fisher-price rainforest, którą poleciła @Paulaaa25, też słyszałam same dobre opinie.
Zobacz załącznik 934518


Ja też 172 i niemal podobna waga, bo 64kg w tej chwili, a jakoś na zdjęciach to wydajesz mi się taka szczupła w porównaniu do mnie :) Przed ciążą ważyłam jakieś 4kg mniej i liczę, że jeszcze kiedyś do tego wrócę.
Tzn ja mam takie coś nad łóżeczko i kupiłam bo nie wiedziałam że dzieci nie dostrzegają pastelowych kolorów, ale mała od 2 tygodni zaczęła na nią patrzeć, nawet jak muzyka nie leci tylko się kręci to patrzy na te zabawki ruszajace się
To chyba pastelowe kolory nie ?? [emoji848]
Ale matę to chyba wolałabym jakoś ostro kolorową i żywą, przejdę się do sklepu na dniach i popatrzę co mają
Screenshot_20181110-190425_Samsung%20Internet~2.jpeg
 
Dokładnie! I można też prowadzić jakby dyskusje pod każdym wątkiem. Ja z czerwcowkami z czasów ciąży z córką przenioslysmy się tam i codziennie był nowy post a pod spodem ciąg dalszy. Grupa się podzieliła ale do dzis mam codzienny kontakt z dwiema.

A jeśli ktoś nie ma konta na fb zawsze można założyć tylko na potrzeby, fikcyjne. Sama właśnie obecnie mam dwa, jedno takie pełne moje a drugie do konktatu właśnie w tej grupie a mam tak od momentu gdy omyłkowo założyłam post zamiast w tej grupie to na mojej tablicy, ogłaszając tym samym wszystkim moim znajomym to że nazajutrz idę do ginekologa potwierdzić Nikosiowa ciąże... Ha ha ha dziś się śmieje...
Masakra !! [emoji28][emoji1787]
 
Hej dziewczyny! Ostatnio się nie odzywam, bo dni mam wypełnione Tobiaszem [emoji3] Wczoraj było nasze pierwsze szczepienie, chyba to najgorsze milion w jednym... Zniósł jak twardziel, przydrugim wkluciu już się popłakałam ale tylko na moment, a po trzecim ryk niesamowity... Ale też niedługo. Dzień przespal, a wieczorem temperatura ponad 39 stopni. Zbilismy Calopolem, no i noc też przespal przyzwoicie. Rano już wrócić do siebie [emoji4] Teraz czekam na tego mega kupala po doustnej co nim wszystkie straszycie [emoji3]
Widzę że poruszany był temat spania. Ja od początku spałam z malutkim, ale ostatni tydzień czy nawet ponad zaczęłam go wkładać do łóżeczka (mam to łóżko Next2me, doczepione do mojej strony łóżka). Więc jakby jestem obok jak mnie potrzeba, ale technicznie każde ma swoje wyrko. Mogę uspokaja na lezaco, bez potrzeby wstawania [emoji16][emoji28] I ja od zawsze w nocy bez światła spałam z dzieckiem. Dzień to dzień, hałasy, głosy i światło. Zaś nocą cisza jak makiem zasial i ciemność. Jakoś nie przychodziło mi do głowy żeby lampeczki zapalac, czytałam że po ciemku wytwarza się lepiej melatonin i dziecku się łatwiej zasypia (jak i nam). Tak kiedyś przeczytałam i się tego trzymam :D
Mam też zawrót głowy z weselami, 22 lutego jedziemy na dwa dni na wesele (Tobiasz ki i Janki zostają z babcią!) i przygotowuje się do tego mentalnie [emoji28] Janek to nie problem, jego ślę na wakacje na 6 tygodni do Polski w wakacje. Bardziej się boję rozlaki z Tobim. Muszę naprodukowac mleka żeby jej trochę zostawić, zostawię też mm (te gotowe w butelkach) żeby miała mi go czym nakarmić. Ostatnio je wyprobowalam, ciągnął z butli pięknie, nie było wariacji zoladkowych więc nie szukam dalej tylko kupię dwie litrów butelki tego płuc zostawię swoje. Z pewnością wystarczy :[emoji4][emoji6] Latam za sukienka, bo rozmiar wciąż nie przed ciążowy więc sukienka musi ukryć mankamenty urody pociazawej [emoji23] Zamówiłam dziś buty, i tiulowa halke. Jeszcze torebka i jestem gotowa. Powoli też zaczęliśmy planować nasze wesele, wybraliśmy sobie termin na 1 sierpnia 2020. Weselic się będziemy w moim rodzinnym Poznaniu, będzie trochę załatwiania na odległość ale damy radę [emoji6][emoji3]

A co do tych prywatnych czatow i sfer, weźcie mnie ze sobą, nie zostawiajcie mnie tu samej [emoji3]
Ooo masz next to me. Powiedz mi do jakiej wagi oni jest, jak myślisz ile Wam posłuży? My mamy kosz Mojżesza w sypialni, w pokoju dzieci łóżeczko ale póki co nie przeniosę go tam. Z kosza wyrasta i myślę o tym chicco ale jeśli ma mi służyć znów 3 Msc to bez sensu...
 
Dla mnie absolutnym hitem z punkty widzenia optometrysty jest ta mata
Link do: KONTRASTOWA MATA EDUKACYJNA 100% BAWEŁNA SENSORYCZ

Gdyby nie to że po córce mamy tą mate to z pewnością bym ją kupiła. Wtedy takich nie było.

Link do: MATA - PLAC ZABAW GIMNASTYKA DLA BOBASA TINY LOVE
Tą co @Anka_x ma tak?
Bo chyba chodzi o to że im więcej żywych kolorów tym lepiej nie ?
Ja patrzyłam tej Link do: MATA EDUKACYJNA LEŻACZEK GYMOTION SIT-UP YOOKIDOO ale szczerze to się na tym zbytnio nie znam..
 
reklama
Ooo masz next to me. Powiedz mi do jakiej wagi oni jest, jak myślisz ile Wam posłuży? My mamy kosz Mojżesza w sypialni, w pokoju dzieci łóżeczko ale póki co nie przeniosę go tam. Z kosza wyrasta i myślę o tym chicco ale jeśli ma mi służyć znów 3 Msc to bez sensu...

Mysle ze chicco do momentu az maluch zacznie siadac, czyli nie za dlugo. One nie sa duzo wieksze od koszy, szersze tak, ale na dlugosc niezbyt. No i jak bobek siedzi to za moment zaczyna sie
Tą co @Anka_x ma tak?
Bo chyba chodzi o to że im więcej żywych kolorów tym lepiej nie ?
Ja patrzyłam tej Link do: MATA EDUKACYJNA LEŻACZEK GYMOTION SIT-UP YOOKIDOO ale szczerze to się na tym zbytnio nie znam..

Sasance chodzi o kolory kontrastowe bialo czarne, plus czerwien. Kiedys pisala na ten temat, ze to bardzo dobrze wplywa na rozwoj wzroku.
 
Do góry