reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Masakra !! [emoji28][emoji1787]
Nooo straszne to było. A jeszcze napisałam post, wypiłam kawę, ogarnęłam się, wsiadam w samochód i pojechałam do pracy. Jakież było moje zdziwienie gdy w pracy zobaczyłam mnóstwo wiadomości z gratulacjami.... Szok straszny. A w dodatku 2 Msc wcześniej moja bliska kuzynka pochowala po ciężkiej chorobie rocznego synka i to był ostatni sposób w jaki chciałabym ją o ciąży poinformować, n a szczęście ona tego nie widziała. Ale stresu się najadlam. Przez głupotę
 
reklama
Mysle ze chicco do momentu az maluch zacznie siadac, czyli nie za dlugo. One nie sa duzo wieksze od koszy, szersze tak, ale na dlugosc niezbyt. No i jak bobek siedzi to za moment zaczyna sie


Sasance chodzi o kolory kontrastowe bialo czarne, plus czerwien. Kiedys pisala na ten temat, ze to bardzo dobrze wplywa na rozwoj wzroku.
Tak właśnie myślę że do momentu aż zacznie siadać chociaż to jednak nie jest jak kołyska bo jak jest podczepione pod łóżko chyba nie powinno się przechylic?! Nie wiem jak spraw rozwiązać bo klasyczne łóżeczko nam się nie zmieści :/


A co do maty to dokładnie tak jak piszesz. Kolory dla takich Maluszków idealne.
 
Tzn ja mam takie coś nad łóżeczko i kupiłam bo nie wiedziałam że dzieci nie dostrzegają pastelowych kolorów, ale mała od 2 tygodni zaczęła na nią patrzeć, nawet jak muzyka nie leci tylko się kręci to patrzy na te zabawki ruszajace się
To chyba pastelowe kolory nie ?? [emoji848]
Ale matę to chyba wolałabym jakoś ostro kolorową i żywą, przejdę się do sklepu na dniach i popatrzę co mają Zobacz załącznik 934523
Oj tak, takich szarości to pewnie wcześniej nie dostrzegała nad sobą, choć z punktu widzenia dorosłego człowieka karuzelka śliczna. Dzieci najpierw widzą kontrasty, czerń i biel. Później dodatkowo czerwony. A w następnych miesiącach kolejno zielony, żółty i niebieski, najlepiej jaskrawe
 
Oj tak, takich szarości to pewnie wcześniej nie dostrzegała nad sobą, choć z punktu widzenia dorosłego człowieka karuzelka śliczna. Dzieci najpierw widzą kontrasty, czerń i biel. Później dodatkowo czerwony. A w następnych miesiącach kolejno zielony, żółty i niebieski, najlepiej jaskrawe
Ja dlatego się tak zastanawiałam później jak przeczytałam na co ona się tak patrzy, bo wodzi wzrokiem za tymi zabawkami... Tzn jedna ta zabawka już leci dalej z nad główki i szybko oczkami na ta co nadchodzi i tak w kółko (az jej sie znudzi) Ale może na te sznureczki białe i dodatki białe ma zabawkach się patrzy nie wiem..
 
Ooo masz next to me. Powiedz mi do jakiej wagi oni jest, jak myślisz ile Wam posłuży? My mamy kosz Mojżesza w sypialni, w pokoju dzieci łóżeczko ale póki co nie przeniosę go tam. Z kosza wyrasta i myślę o tym chicco ale jeśli ma mi służyć znów 3 Msc to bez sensu...
Powiem Ci ze super sprawa, ALE... Zawsze jakieś ale się znajdzie [emoji23] Jest extra i na pewno sobie je odloze dla następnej dzidzi, bo te pierwsze miesiące świetnie się tak główka przy główce śpi. I teraz też, jak się wierci to nieraz mu tylko palec do Dziuba wsadze, possie i śpi dalej. A ja nawet nie wstaje. Jak się dobrze wygne to i cycke tam wsune, tak że Tobiasz ma kolacje pod nos postawiona, nawet oczu nie musi otwierać [emoji1787] No ale długi jest, i niestety nie wiem ile nam jeszcze posłuży. Wstawię zdjęcie bo akurat mi się wyprostować jak ołówek to widać ile miejsce jeszcze zostalo:
20190117_225907.jpeg
 
My sie teraz karmimy....
Od 21 wrzask, nam nadzieje,ze pi karmieniu juz zasnie bo i on i ja padnieci....
Lulanie na rekach, spacery, spiewanie, troszke dluzej w bujaku zabawil, juz o 23 zasnal, odlozylam do lozeczka,5 min i łeee

Mate mam jeszcze po starszym ale jeszcze w piwnicy, czas wyciagnac i wyprac ;)
Choc Julka zbytnio nie interesowala z tego co pamietam ......dostal od babci i taka mielismy, cos z czerwonym, ale malo atrakcyjba hehe ;)

Spokojnej nocki mamy i dzidziolki
 
Tzn ja mam takie coś nad łóżeczko i kupiłam bo nie wiedziałam że dzieci nie dostrzegają pastelowych kolorów, ale mała od 2 tygodni zaczęła na nią patrzeć, nawet jak muzyka nie leci tylko się kręci to patrzy na te zabawki ruszajace się
To chyba pastelowe kolory nie ?? [emoji848]
Ale matę to chyba wolałabym jakoś ostro kolorową i żywą, przejdę się do sklepu na dniach i popatrzę co mają Zobacz załącznik 934523
My na święta dostaliśmy karuzele z pastelowymi misiami. Ja kupiłam w pasmanterii grube wstążki i każdemu misiowi pod głową wywiazalam kokarde... Jednemu czarna, drugiemu białą a trzeciemu czerwona:)
 
reklama
My na święta dostaliśmy karuzele z pastelowymi misiami. Ja kupiłam w pasmanterii grube wstążki i każdemu misiowi pod głową wywiazalam kokarde... Jednemu czarna, drugiemu białą a trzeciemu czerwona:)
Dziękuję za pomysł na pewno skorzystam kochana [emoji8] Bo ona niby się patrzy z zaintrrowaniem ale nad kołyską ma inną karuzele i taka ostro zarówiastą i tą akurat łapie rączkami to chyba te kolory bardziej jej odpowiadają
Co do maty to kiedyś zawsze mówiłam "tyle kolorów pomieszanych jak to wygląda" jak w sklepie widziałam hmm, teraz widzę że to jest ważne w rozwijaniu się i szukam maty jak najbardziej żywej i z dużą ilością różnych zabaw, ciekawe czy taką znajdę
Pójdę do sklepu tam gdzie wózek kupiliśmy a jak tam czegoś sobie nie upatrze to popatrzę na Internecie

Teraz mam też problem ze smoczkami od butelek, dalej daje te ze szpitala ale to co dookoła smoczka jest już we wszystkich 7iu popsute i mleko wycieka.. Jednego mam dobrego. Żadnego innego smoczka nie toleruje, znalazłam je na Internecie bo tamte ze szpitala wzięłam ale tylko na fakturę je wystawiają dla szpitali.. Wysłałam emaila czekam może zdolam ich namówić żeby mi sprzedali..

I jeszcze tak się zastanawiałam, bo o tym cukrze odkąd osteopata mi powiedział żebym sok lub cukier dawała na noc żeby zrozumiała że noc to noc a dzień dniem, i tak czytałam że to uspokaja dzieci. I pamiętam że w szpitalu miała codziennie nowy smoczek Avent-Philips o smaku waniliowym słodkim!!!! I sobie myślę kuzwa, ja przynioslam z domu inny a oni "nie nie on nie dobry, ten lepszy" coś tam coś tam, i on leżał na boku.. Te ku* chciały żeby moje dziecko im nie plakalo broń Boże no szok!!!!

I faktura 700€ za pobyt małej.. Za mój oddzielnie hmmm... Oszaleje
 
Do góry