reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny ponawiam pytanie
czy któraś miała robione usg III trestru w luxmedzie w Warszawie?u kogo?i najważniejsze jaki jest opis badania w percentylach czy tygodniach ciazy?chodzi mi o to jak jest napisane:
np masa plodu 32tyg 2 dni
Czy masa plodu 60 centyli
Z góry dzięki za odpowiedź to wazne bo nie wiem czy robic tam to badanie
 
reklama
U nas już drugi skok, od kilku dni interesuje się swoimi rączkami, wklada do buźki, łapie się za uszko, uśmiecha się już od dłuższego czasu. Kotras z Was wspominała o przrkrecaniu z brzuszka na plecy to do tego raczej daleko... Jeśli dobrze kojarzę to moja córka gdzieś w okolicy 5 Msc dopiero to robiła...

W temacie okresu to właśnie dostałam pierwszy... Po 7.5 tygodniach od cc. A karmie tylko piersią. Z córką też szybko dostałam. Widocznie to bardzo indywidualne.

A i dziękuję chyba Fili za info ze śpi bez stanika. Kilka dni temu spróbowałam i wreszcie mogę spać wygodnie. Laktacja już na tyle unormowana że nie ma problemów. Generalnie tym razem obeszło się bez żadnych nawalow, zastojow... Z córcia problemów większych też nie miałam ale jakiś nawał pamiętam a teraz nic.
 
Jest dokładnie tak jak piszesz kiedy śpi to blednie A kiedy płacze robi się strasznie czerwone [emoji21] czyli to trądzik?
raczej tak, moja Zosia też to ma. Tzw. brzydka skóra drugiego miesiąca ;) ja kilka razy dziennie przemywam wodą przegotowana i dwa razy dziennie największe krostki/skupiska kremem Dermaveel przeciwzapalny, który można stosować już u takich brzdąców. Trądziku prawie już nie widać a jest od około tygodnia ;)
też mam HiPP od pierwszych dni jak i mama przywiozła mi z Eloderm ale nie przestudiowałem składu choć czasem użyłam wychodzac na dwor
eloderm ma wodę na pierwszym miejscu w składzie, nie stosuj na mróz tylko, bo będzie marzła buźka ;)
Nie wspomnę już że spala od północy do teraz tylko 3 godziny a tryska wręcz energią... I wczoraj w dzień też nie spała. Masakra, padam na głowę już dzisiaj
widzę, że możemy sobie piątkę przybić z tymi naszymi Szatankami ;P czasem się zastanawiam, ile takiemu dziecku potrzeba snu, bo mojemu niewiele ;P
 
Dziewczyny pomocy moja mała ma wysyłkę na buzi dajcie znać czy to trądzik niemowlęcy czy może jeszcze coś innego i co z tym zrobić . Pomocy !
U mnie pomogło przemywanie wodą z mąką ziemniaczaną. Odrobinę mąki ziemniaczanej zalewasz wrzątkiem i mieszasz energicznie jak kisiel. Tak parę dziewczyn z forum też radziło.
Dziewczyny ponawiam pytanie
czy któraś miała robione usg III trestru w luxmedzie w Warszawie?u kogo?i najważniejsze jaki jest opis badania w percentylach czy tygodniach ciazy?chodzi mi o to jak jest napisane:
np masa plodu 32tyg 2 dni
Czy masa plodu 60 centyli
Z góry dzięki za odpowiedź to wazne bo nie wiem czy robic tam to badanie
Miałam w LuxMedzie na Chmielnej (dr Jaguś) i wynik był w tygodniach. W centylach robią bezpłatne w szpitalu na Żelaznej w 36-37 tygodniu ciąży w ramach badań naukowych. Oprócz tego w wynikach dostałam graficzne przedziałki dla konkretnych części ciała, z których było widać np. jak bardzo kość udowa odstaje od średniej.
Link do: BADANIE NAUKOWE: niewydolność łożyskowa, dodatkowe usg w 37 tc - Szpital Św. Zofii
U nas już drugi skok, od kilku dni interesuje się swoimi rączkami, wklada do buźki, łapie się za uszko, uśmiecha się już od dłuższego czasu. Kotras z Was wspominała o przrkrecaniu z brzuszka na plecy to do tego raczej daleko... Jeśli dobrze kojarzę to moja córka gdzieś w okolicy 5 Msc dopiero to robiła...
U mnie nie ma mowy o dłuższym leżeniu na brzuszku, tak bardzo tego nie cierpi. A co dopiero mówić o przekręcaniu się z brzuszka na plecy :)
Dziewczyny póki są pieniądze z Chrztu chce chustę kupić, oczywiście używaną.
Podobno dobra opinie ma ta
Kupiłam używaną elastyczną LennyLamb (też na Olx) i jestem zadowolona, łatwo się wiąże i dziecko w niej spokojne. Ale nie mam porównania z innymi chustami. Link do: Chusta do noszenia dzieci, elastyczna - Czarny - rozmiar standardowy 5.0 m
 
raczej tak, moja Zosia też to ma. Tzw. brzydka skóra drugiego miesiąca ;) ja kilka razy dziennie przemywam wodą przegotowana i dwa razy dziennie największe krostki/skupiska kremem Dermaveel przeciwzapalny, który można stosować już u takich brzdąców. Trądziku prawie już nie widać a jest od około tygodnia ;)

eloderm ma wodę na pierwszym miejscu w składzie, nie stosuj na mróz tylko, bo będzie marzła buźka ;)

widzę, że możemy sobie piątkę przybić z tymi naszymi Szatankami ;P czasem się zastanawiam, ile takiemu dziecku potrzeba snu, bo mojemu niewiele ;P
Boże ja też się zastanawiam.... Obudziła się znów w południe i dopiero z 5 minut temu przysneła.. Ciekawe na jak długo..
 
U mnie pomogło przemywanie wodą z mąką ziemniaczaną. Odrobinę mąki ziemniaczanej zalewasz wrzątkiem i mieszasz energicznie jak kisiel. Tak parę dziewczyn z forum też radziło.

Miałam w LuxMedzie na Chmielnej (dr Jaguś) i wynik był w tygodniach. W centylach robią bezpłatne w szpitalu na Żelaznej w 36-37 tygodniu ciąży w ramach badań naukowych. Oprócz tego w wynikach dostałam graficzne przedziałki dla konkretnych części ciała, z których było widać np. jak bardzo kość udowa odstaje od średniej.
Link do: BADANIE NAUKOWE: niewydolność łożyskowa, dodatkowe usg w 37 tc - Szpital Św. Zofii

U mnie nie ma mowy o dłuższym leżeniu na brzuszku, tak bardzo tego nie cierpi. A co dopiero mówić o przekręcaniu się z brzuszka na plecy :)

Kupiłam używaną elastyczną LennyLamb (też na Olx) i jestem zadowolona, łatwo się wiąże i dziecko w niej spokojne. Ale nie mam porównania z innymi chustami. Link do: Chusta do noszenia dzieci, elastyczna - Czarny - rozmiar standardowy 5.0 m
Bardzo dziękuję za odpowiedź tez właśnie idę na Chmielną.I podobno badanie w tygodniach nie jest tak dokładne jak w centylach.Nie wiem co o tym sądzić i dlatrgo zastanawiam sie czy nie przepisać sie gdzoes gdzoe robią w centylach... :/
 
Nie wspomnę już że spala od północy do teraz tylko 3 godziny a tryska wręcz energią... I wczoraj w dzień też nie spała. Masakra, padam na głowę już dzisiaj


u mnie młody od tygodnia albo o trochę dłużej robi kupki z rana ze 2 i potem poznym wieczorem !! ze 3 pod rząd albo robi je na raty tak do 24 .. rzadziej w środku dnia
i jak to zmienić haha?? by jak zaśnie po 21 już spał a nie kupkal ???no nic hehe
.. przez to się wybudza wnerwia . Fakt czesto pomaga wtedy wietrzenie jajek! jest wtedy uśmiechnięty radosny ':):):):) jeśli normalny rytuał z usypianiem nie dziala .
Lulam i owszem ale nie jest bujany do sufitu i na siłę więc nie raz dłużej to wszystko schodzi no ale co zrobić .

ostatnio poznym wieczorem wyginal się strasznie .ani tak ani siak ..w końcu poprosiłam męża.aby go wziął na chwilę (swoje już waży ..ręce bola) i lulajac go na podusi płakał i płakał Mąż coraz bardziej bujać zaczął . i mocniej .. widząc to Mówię Nie!! heh
jesli takie lulanie nie działa to się zatrzymaj..zobacz jak młody zareaguje ..a on w krzyk większy ..Mąż się patrzy na Mnie no i co teraz.. mówię wytrzymaj się jeszcze chwilkę .. a młody coraz ciszej i się patrzy .aż zaczął lulac i zasnął ooo


dlatego jak coś nie działa to zmieniam że tak napiszę -->scenariusz

raczej tak, moja Zosia też to ma. Tzw. brzydka skóra drugiego miesiąca ;) ja kilka razy dziennie przemywam wodą przegotowana i dwa razy dziennie największe krostki/skupiska kremem Dermaveel przeciwzapalny, który można stosować już u takich brzdąców. Trądziku prawie już nie widać a jest od około tygodnia ;)

eloderm ma wodę na pierwszym miejscu w składzie, nie stosuj na mróz tylko, bo będzie marzła buźka ;)

tak
Szczęśliwego Nowego Rokij

widzę, że możemy sobie piątkę przybić z tymi naszymi Szatankami ;P czasem się zastanawiam, ile takiemu dziecku potrzeba snu, bo mojemu niewiele ;P

no I dziękuję kochana .co prawda nie ma mrozów ale dobrze wiedziec:)


tak ..Szczęśliwego Nowego Roku !!
U nas już zarelko gotowe .teraz się naszykować :):):)
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedź tez właśnie idę na Chmielną.I podobno badanie w tygodniach nie jest tak dokładne jak w centylach.Nie wiem co o tym sądzić i dlatrgo zastanawiam sie czy nie przepisać sie gdzoes gdzoe robią w centylach... :/
A powiedz, czegoś się obawiasz, że chciałabyś widzieć od razu wydruk w centylach? Dostaniesz informację o wymiarach i w razie czego w internecie możesz sprawdzić centyle. A to że nie ma automatycznego opisu który to centyl nie świadczy o tym, że badanie jest niedokładne.
 
Do góry