reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny ponawiam pytanie
czy któraś miała robione usg III trestru w luxmedzie w Warszawie?u kogo?i najważniejsze jaki jest opis badania w percentylach czy tygodniach ciazy?chodzi mi o to jak jest napisane:
np masa plodu 32tyg 2 dni
Czy masa plodu 60 centyli
Z góry dzięki za odpowiedź to wazne bo nie wiem czy robic tam to badanie
 
reklama
U nas już drugi skok, od kilku dni interesuje się swoimi rączkami, wklada do buźki, łapie się za uszko, uśmiecha się już od dłuższego czasu. Kotras z Was wspominała o przrkrecaniu z brzuszka na plecy to do tego raczej daleko... Jeśli dobrze kojarzę to moja córka gdzieś w okolicy 5 Msc dopiero to robiła...

W temacie okresu to właśnie dostałam pierwszy... Po 7.5 tygodniach od cc. A karmie tylko piersią. Z córką też szybko dostałam. Widocznie to bardzo indywidualne.

A i dziękuję chyba Fili za info ze śpi bez stanika. Kilka dni temu spróbowałam i wreszcie mogę spać wygodnie. Laktacja już na tyle unormowana że nie ma problemów. Generalnie tym razem obeszło się bez żadnych nawalow, zastojow... Z córcia problemów większych też nie miałam ale jakiś nawał pamiętam a teraz nic.
 
Jest dokładnie tak jak piszesz kiedy śpi to blednie A kiedy płacze robi się strasznie czerwone [emoji21] czyli to trądzik?
raczej tak, moja Zosia też to ma. Tzw. brzydka skóra drugiego miesiąca ;) ja kilka razy dziennie przemywam wodą przegotowana i dwa razy dziennie największe krostki/skupiska kremem Dermaveel przeciwzapalny, który można stosować już u takich brzdąców. Trądziku prawie już nie widać a jest od około tygodnia ;)
też mam HiPP od pierwszych dni jak i mama przywiozła mi z Eloderm ale nie przestudiowałem składu choć czasem użyłam wychodzac na dwor
eloderm ma wodę na pierwszym miejscu w składzie, nie stosuj na mróz tylko, bo będzie marzła buźka ;)
Nie wspomnę już że spala od północy do teraz tylko 3 godziny a tryska wręcz energią... I wczoraj w dzień też nie spała. Masakra, padam na głowę już dzisiaj
widzę, że możemy sobie piątkę przybić z tymi naszymi Szatankami ;P czasem się zastanawiam, ile takiemu dziecku potrzeba snu, bo mojemu niewiele ;P
 
Dziewczyny pomocy moja mała ma wysyłkę na buzi dajcie znać czy to trądzik niemowlęcy czy może jeszcze coś innego i co z tym zrobić . Pomocy !
U mnie pomogło przemywanie wodą z mąką ziemniaczaną. Odrobinę mąki ziemniaczanej zalewasz wrzątkiem i mieszasz energicznie jak kisiel. Tak parę dziewczyn z forum też radziło.
Dziewczyny ponawiam pytanie
czy któraś miała robione usg III trestru w luxmedzie w Warszawie?u kogo?i najważniejsze jaki jest opis badania w percentylach czy tygodniach ciazy?chodzi mi o to jak jest napisane:
np masa plodu 32tyg 2 dni
Czy masa plodu 60 centyli
Z góry dzięki za odpowiedź to wazne bo nie wiem czy robic tam to badanie
Miałam w LuxMedzie na Chmielnej (dr Jaguś) i wynik był w tygodniach. W centylach robią bezpłatne w szpitalu na Żelaznej w 36-37 tygodniu ciąży w ramach badań naukowych. Oprócz tego w wynikach dostałam graficzne przedziałki dla konkretnych części ciała, z których było widać np. jak bardzo kość udowa odstaje od średniej.
Link do: BADANIE NAUKOWE: niewydolność łożyskowa, dodatkowe usg w 37 tc - Szpital Św. Zofii
U nas już drugi skok, od kilku dni interesuje się swoimi rączkami, wklada do buźki, łapie się za uszko, uśmiecha się już od dłuższego czasu. Kotras z Was wspominała o przrkrecaniu z brzuszka na plecy to do tego raczej daleko... Jeśli dobrze kojarzę to moja córka gdzieś w okolicy 5 Msc dopiero to robiła...
U mnie nie ma mowy o dłuższym leżeniu na brzuszku, tak bardzo tego nie cierpi. A co dopiero mówić o przekręcaniu się z brzuszka na plecy :)
Dziewczyny póki są pieniądze z Chrztu chce chustę kupić, oczywiście używaną.
Podobno dobra opinie ma ta
Kupiłam używaną elastyczną LennyLamb (też na Olx) i jestem zadowolona, łatwo się wiąże i dziecko w niej spokojne. Ale nie mam porównania z innymi chustami. Link do: Chusta do noszenia dzieci, elastyczna - Czarny - rozmiar standardowy 5.0 m
 
raczej tak, moja Zosia też to ma. Tzw. brzydka skóra drugiego miesiąca ;) ja kilka razy dziennie przemywam wodą przegotowana i dwa razy dziennie największe krostki/skupiska kremem Dermaveel przeciwzapalny, który można stosować już u takich brzdąców. Trądziku prawie już nie widać a jest od około tygodnia ;)

eloderm ma wodę na pierwszym miejscu w składzie, nie stosuj na mróz tylko, bo będzie marzła buźka ;)

widzę, że możemy sobie piątkę przybić z tymi naszymi Szatankami ;P czasem się zastanawiam, ile takiemu dziecku potrzeba snu, bo mojemu niewiele ;P
Boże ja też się zastanawiam.... Obudziła się znów w południe i dopiero z 5 minut temu przysneła.. Ciekawe na jak długo..
 
U mnie pomogło przemywanie wodą z mąką ziemniaczaną. Odrobinę mąki ziemniaczanej zalewasz wrzątkiem i mieszasz energicznie jak kisiel. Tak parę dziewczyn z forum też radziło.

Miałam w LuxMedzie na Chmielnej (dr Jaguś) i wynik był w tygodniach. W centylach robią bezpłatne w szpitalu na Żelaznej w 36-37 tygodniu ciąży w ramach badań naukowych. Oprócz tego w wynikach dostałam graficzne przedziałki dla konkretnych części ciała, z których było widać np. jak bardzo kość udowa odstaje od średniej.
Link do: BADANIE NAUKOWE: niewydolność łożyskowa, dodatkowe usg w 37 tc - Szpital Św. Zofii

U mnie nie ma mowy o dłuższym leżeniu na brzuszku, tak bardzo tego nie cierpi. A co dopiero mówić o przekręcaniu się z brzuszka na plecy :)

Kupiłam używaną elastyczną LennyLamb (też na Olx) i jestem zadowolona, łatwo się wiąże i dziecko w niej spokojne. Ale nie mam porównania z innymi chustami. Link do: Chusta do noszenia dzieci, elastyczna - Czarny - rozmiar standardowy 5.0 m
Bardzo dziękuję za odpowiedź tez właśnie idę na Chmielną.I podobno badanie w tygodniach nie jest tak dokładne jak w centylach.Nie wiem co o tym sądzić i dlatrgo zastanawiam sie czy nie przepisać sie gdzoes gdzoe robią w centylach... :/
 
Nie wspomnę już że spala od północy do teraz tylko 3 godziny a tryska wręcz energią... I wczoraj w dzień też nie spała. Masakra, padam na głowę już dzisiaj


u mnie młody od tygodnia albo o trochę dłużej robi kupki z rana ze 2 i potem poznym wieczorem !! ze 3 pod rząd albo robi je na raty tak do 24 .. rzadziej w środku dnia
i jak to zmienić haha?? by jak zaśnie po 21 już spał a nie kupkal ???no nic hehe
.. przez to się wybudza wnerwia . Fakt czesto pomaga wtedy wietrzenie jajek! jest wtedy uśmiechnięty radosny ':):):):) jeśli normalny rytuał z usypianiem nie dziala .
Lulam i owszem ale nie jest bujany do sufitu i na siłę więc nie raz dłużej to wszystko schodzi no ale co zrobić .

ostatnio poznym wieczorem wyginal się strasznie .ani tak ani siak ..w końcu poprosiłam męża.aby go wziął na chwilę (swoje już waży ..ręce bola) i lulajac go na podusi płakał i płakał Mąż coraz bardziej bujać zaczął . i mocniej .. widząc to Mówię Nie!! heh
jesli takie lulanie nie działa to się zatrzymaj..zobacz jak młody zareaguje ..a on w krzyk większy ..Mąż się patrzy na Mnie no i co teraz.. mówię wytrzymaj się jeszcze chwilkę .. a młody coraz ciszej i się patrzy .aż zaczął lulac i zasnął ooo


dlatego jak coś nie działa to zmieniam że tak napiszę -->scenariusz

raczej tak, moja Zosia też to ma. Tzw. brzydka skóra drugiego miesiąca ;) ja kilka razy dziennie przemywam wodą przegotowana i dwa razy dziennie największe krostki/skupiska kremem Dermaveel przeciwzapalny, który można stosować już u takich brzdąców. Trądziku prawie już nie widać a jest od około tygodnia ;)

eloderm ma wodę na pierwszym miejscu w składzie, nie stosuj na mróz tylko, bo będzie marzła buźka ;)

tak
Szczęśliwego Nowego Rokij

widzę, że możemy sobie piątkę przybić z tymi naszymi Szatankami ;P czasem się zastanawiam, ile takiemu dziecku potrzeba snu, bo mojemu niewiele ;P

no I dziękuję kochana .co prawda nie ma mrozów ale dobrze wiedziec:)


tak ..Szczęśliwego Nowego Roku !!
U nas już zarelko gotowe .teraz się naszykować :):):)
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedź tez właśnie idę na Chmielną.I podobno badanie w tygodniach nie jest tak dokładne jak w centylach.Nie wiem co o tym sądzić i dlatrgo zastanawiam sie czy nie przepisać sie gdzoes gdzoe robią w centylach... :/
A powiedz, czegoś się obawiasz, że chciałabyś widzieć od razu wydruk w centylach? Dostaniesz informację o wymiarach i w razie czego w internecie możesz sprawdzić centyle. A to że nie ma automatycznego opisu który to centyl nie świadczy o tym, że badanie jest niedokładne.
 
Do góry