reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Wyglada jak tradzik. Jest tylko na buzi ?? Moj mial szyje glowe i za uszami. Czysta woda i nie przegrzewac. Kilka razy dziennie ciepla woda. Nie nawilzalam, dopiero jak skora zaczela robic sie sucha i krostki wysuszone.

@springflower my tutaj w uk mamy takie mleko “swieze” z terminem kilku dni i ono wydaje mi sie ze jednak ma wplyw. A roznice widze oo jednym dniu nie picia.

Tak jak u Ciebie na buzi za uszami na szyjce lekko wchodzi w linie włosów . Czym nawilżałaś ?
 
reklama
@majacyr ja wypozyczylam wagę z takiego sklepu co też laktatory są. U nas na mc to jest koszt 40 zł a na tydzień 10 zł + kaucja. Może nie od razu trzeba kupowac:)
Wagę na olx można tanio kupić. Mnie udało się za 50 zł. Dodatkowo odbiór osobisty niedaleko. Warto szukać tam.
 
Tak jak u Ciebie na buzi za uszami na szyjce lekko wchodzi w linie włosów . Czym nawilżałaś ?

Tym co zawsze cale cialo po kapieli.
9BDB7422-BD4F-41E8-BB5A-85C265226621.jpeg


Ale to jeszcze jest zaognione u Was. Ja bym odczekala z nawilzaniem az zblednie.
 
Dziewczyny pomocy moja mała ma wysyłkę na buzi dajcie znać czy to trądzik niemowlęcy czy może jeszcze coś innego i co z tym zrobić . Pomocy !Zobacz załącznik 929250Zobacz załącznik 929251
Mi też to wygląda na trądzik, mój pierwszy syn miał też tego sporo i dosyć długo parę msc, teraz Leonka też wysypalo ale o wiele łagodniej i już schodzi. Jeżeli blednie np jak śpi, albo na spacerze i Mała nie odczuwa dyskomfortu to raczej to. Najlepiej przemywac woda.
 
Mi też to wygląda na trądzik, mój pierwszy syn miał też tego sporo i dosyć długo parę msc, teraz Leonka też wysypalo ale o wiele łagodniej i już schodzi. Jeżeli blednie np jak śpi, albo na spacerze i Mała nie odczuwa dyskomfortu to raczej to. Najlepiej przemywac woda.
Jest dokładnie tak jak piszesz kiedy śpi to blednie A kiedy płacze robi się strasznie czerwone [emoji21] czyli to trądzik?
 
Jest dokładnie tak jak piszesz kiedy śpi to blednie A kiedy płacze robi się strasznie czerwone [emoji21] czyli to trądzik?
Czyli prawdopodobnie trądzik niemowlęcy, na to najlepszy jest czas. Trzeba przyznać że Malutką porządnie wysypało, ale i tak jest śliczniutka[emoji7] lepiej na razie jej nie smarować, żeby tego nie zaostrzyc a przy najbliższej okazji pokazać pediatrze.
 
Hej dziewczyny. Któraś pytała o wyburzanie dziecka w nocy. Ja od dawna tego nie robię. W nocy mała śpi ciągiem nawet do 8 godzin. Budzi się uśmiechnięta. Dzisiaj spała od 2 do 9:40.
Od 23 mam zgaszone światło. Chodzi telewizor. Jak zaśnie przy cycu to wyłączam tv i ją jeszcze troszkę noszę. Po odłożeniu potrafi się rozbudzić i wtedy powtarzam schemat. Zasypia o różnych godzinach. Między 24 a 4. W dzień za to śpi bardzo mało. Ma sporo czasu aktywności. Albo sobie sama leży na naszym łóżku albo ja ją zamawiam. Jak jest ciemno to wytwarza się melatonina.
U nas zaraz zacznie się skok rozwojowy więc zobaczę jak będzie że spaniem.
 
reklama
Dziewczyny, które odstawiamy laktozę ze swojej diety (@FiLi88 @ONAONAONA ?) po jakim czasie zoobserwawylyscie różnice?
Znalazłam ciekawe artykuły, które mówia ze laktoza spożywana przez matkę nie przechodzi do mleka : Link do: Czy nietolerancja laktozy u dziecka jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią?

Link do: Mleczne zamieszanie - nietoleracja laktozy a alergia na białka mleka krowiego - Wymagajace.pl - Magdalena Komsta

laktoze my same prdukujemy bez wzgledu na to co jemy podobnież
odstawilam mleko z mysla o krostkach w sumie ze względu na białko mleka krowiego bo kupki w tamtym czasie byly ok hmm

enzym laktaza podobnież najwięcej mają noworodki . są nim nafaszerowane ale zdarza się tak że jest go za mało i układ dojrzewając dzięki florze bakteryjnej zaczyna produkować go więcej


a i co do prezenia wzdęć gazów ..największą różnicę .poprawę zauważyłam po odstawieniu Wit.D ...wystarczyło że parę tydzień jej nie ppdawalam było ok i jeden raz dałam a po tym od razu problem także oo

Jest dokładnie tak jak piszesz kiedy śpi to blednie A kiedy płacze robi się strasznie czerwone [emoji21] czyli to trądzik?

jak dotykasz i blednie to tak. albo na dworzu i kruszynie ogólnie nic nie dolega

i ja miałam półmrok lampke na początku aby się nie zabić jak wstawałam przewijać a od kad nie wstaje to ciemno i palca koło sutka biorę by młodemu do buzi trafić haha raz mi zrobil niezła malinke na otoczce :p przy zapalonym świetle to ciężko byłoby się wyspać
 
Ostatnia edycja:
Do góry