reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Cześć dziewczyny, ja z grudniówek, ale wasz wątek też obserwuje. Powiedzcie sprawdzone sposoby na kolki u malucha. Kupiłam despumisan, ale nawet nie wiem ile kropli mu dawać. Od wczoraj wieczora pręży się, nagle przeraźliwie płacze. Dodam że ma dopiero niecały tydzień. Karmię piersią. Liczę na waszą pomoc.

Espumisan mozna dopiero po skonczonym miesiecu podawac dzidziolkowi. Tak jest w ulotce napisane. Takiemu malenstwu to biogaja, albo inne probiotyki. Mamy tutaj farmaceutki, wiec na pewno fachowo doradza. Ukladanie na brzuszku. A zwlaszcza brzuszek do brzuszka w pozycji pol lezacej i kolysanke lekkie gora dol i na boki, wymasuje i rozgrzeje brzuszek co tez powinno przyniesc ulge. Masowanie brzuszka nozkami dzidzia, tak aby ulatwic sprawe jelita. No i duzo spokoju i sily.
 
reklama
U nas tez juz przewijania w nocy nie ma. Zazwyczaj ok 5-6 rano jak spania wiem ze nie bedzie ogarniam mlodemu toalete. Im dzieci starsze tym tych kupek i kleksow jest coraz mniej, stad ten brak przewijania w srodku nocy. U nas jest jeszcze kwestia tego, ze mlody nie zrobi kupki w pieluszke, wiec musze rozebrac, wysadzic, pogadac, pozniej pocycamy, potulamy i spimy razem dalej :) dzis odsypialismy do prawie 11 ;) bosko bylo.

Powiem Wam, ze ja sie dobrze czuje z tym tematem wysadzania mlodego i uwazam to za cos dobrego, ale jak byla tesciowa to wypalila z tekstem jak znajomej pod szkola opowiadałam, ze „ja tak nauczylam” i teraz mam jak mam.... powiedziala to w taki sposob, jakby to bylo cos zlego.... Troszke mnie to zdziwilo, bo kurna paka, jak mlody ewidentnie informuje, ze jest potrzeba sie zalatwic. Nie chce cycka, nie chce na rekach, nic nie chce, a tylko poloze na przewijaku i zaczne rozbierac uspokaja sie, a jak wchodze do lazienki wywieszam go to jest moment i kupsztal idzie, po chwili siusiek i wiem ze mozemy myc dupala i polezec chwile z dupka gola na przewijaku, az zacznie machanie nogami i stekanie na kolejne siusiu. No taki mamy schemat i ewidentnie mu to pasuje, a tesciowa mi cholera z takim tekstem.... poczulam sie jakbym serio conajmniej krzywde robila.... ale moj menzu mi powtarza, ze jestem super i swietnie z mlodym sie „dogadujemy” i tego mam sie trzymac ;)

Dlatego kochane, jak Wasze dzieci maja problemy z zalatwieniem, polecam wypróbować wysadzenie, to taka naturalna pozycja do wyproznienia, ja na lezaco bym nie umiala sie wykupac ;)

@Balonsbalons mysle o Was, jak sie macie ??

A co do mleczka, to na mnie dziala heineken 0,0%. Wieczorem jak wypije mala puszeczke, to w nocy zalewisko gotowe, a juz bez stanika sypiam, bo mi mega niewygodnie i ramiona bolaly. Nie mam problemu z laktacja, mlody rosnie jak szalony, ale zauwazylam wlasnie ta zwiekszona ilosc po piweczku ;)


Hej jak miło dziękuję
Jakoś czasu bylo brak... I po tych zmianach na forum cos mi ciezko to na tel dziala.
Na wyniki nadal czekamy
Nikodem dalej kaszle okropnie ale juz bez gorączki
Malutki na szczescie zdrowy
Wigilie spędziliśmy u mojej siostry bylo sporo ludzi bardzo glosno i wesolo
Objadlam sie bardzoo wszystkiego
Maly spal cale nasze wigiliowanie wrocilismy o 23 do domu wykapalam dzieciaki i o polnocy poszlismy dopiero spać ale za to spalismy do 12!!! No wiadomo ze bylo cycowanie przez sen... O 3 o 6.30 i o 9 a potem to dopiero kolo 13 wiec cudownie. Dzis od 15 bylismy u moich rodziców. Teraz dzieci śpią ja tez juz ukladam sie do snu.spoźnione życzenia dla wszystkich bez wyjątku
20181224_182338~2.jpg
20181225_160353~2.jpg
20181225_200445~2.jpg
20181225_200235~2.jpg
 
Słodka Musisz po prostu uwierzyc w siebie, przestac mierzyc ilosc laktatorem (kazde dziecie tez je tyle ile samo chce) I miec Swiadomosc ze sa owe Skoki rozwojowe gdzie dziecie znow moze chciec wisiec wiecej I to ze w tych 30min myslac ze malo zjadl nie oznacza ze nie nadrobi tego w nastepnych 30min ssania jesli rpzumiesz o co mi chodzi;) . No tak to dziala ze nie jest tak jak mleczko z butelki.. Ze leci od razu w duzej ilosci
I nie zaglodzi sie dziecka ktore ma akurat skok rozwojowy I wis na piersi bo chce wiecej

.. Dziecie bedzie mialo mniej kiedy bedzie mniej ssac piers a zeby wrocic do samej piersi z czestego dokarmiania to trzeba znow wrocic do wiszenia na poersi doslownie, jakby codnac sie do poczatkow.. Z mm schodszic stopniowo a lalktator do mierzenia wyrzucic.. Sa szkoly ze kaza od razu odstawic mm calkowicie

Ja wierze ze mlody moze miec tyle ile potrzebuje


U mine laktacja unormowana... Ale mimo wszystko widze ze kiedy mniej pije to jest mniej odczuc wzbierania mleczka czy sa dni ze ssie czesciej Dluzej Ale Ja woem ze to normalne s czemu? Bo nie jestem robotem!


Dzisiaj przychodnia u nas była zamknięta, w sumie myślałam ze jutro tez..
Dzwoniłam na NHS 24 ale twierdzą ze nie trzeba przyjeżdżać i ze Mała sobie sama z przeziębieniem poradzi. Jakby było gorzej to mam dzwonić. Tak czy siak jutro rano spróbuje ją zapisać na wizytę do GP.

Jasne ze z wirusowka sobie poradzi I z samym katarem tez bym nie szla do lekarza.. Ale Kiedy dochodzi kaszel jeszcze zalezy jaki u takoiego malucha to warto by lekarz osluchal I mam nadxieje ze oslichowo bedzie czysto I mala szybko wyzdrowieje :)

U mnie to samo a nie dokarmiam... tylko moje słabo spia tez w dzień. Teraz coraz częściej myśle ze przez problemy z brzuchem mało spia, są zmęczone i wieczór wrzeszczą bo nie umieją zasnąć i tak w koło Macieju. Kaja wczoraj trzymała mnie do 2 w nocy, przysypiała na 2 minuty wrzask i AK ciagle. W dzień wcale nie lepiej... taki bobas powinien więcej spać. Czekam na lepsze czasy.

Kochana masz racje. Mom mlody tez sie prezyl ssal piers I znow sie prezyl.. Prykal. Nie spal a wszuystko przez brzuszek Ale dzis juz jest super I woierze ze I twoim dziewczynkom w koncu sie poprawi:) :) zobaczysz
U nas tez juz przewijania w nocy nie ma. Zazwyczaj ok 5-6 rano jak spania wiem ze nie bedzie ogarniam mlodemu toalete. Im dzieci starsze tym tych kupek i kleksow jest coraz mniej, stad ten brak przewijania w srodku nocy. U nas jest jeszcze kwestia tego, ze mlody nie zrobi kupki w pieluszke, wiec musze rozebrac, wysadzic, pogadac, pozniej pocycamy, potulamy i spimy razem dalej :) dzis odsypialismy do prawie 11 ;) bosko bylo.

Powiem Wam, ze ja sie dobrze czuje z tym tematem wysadzania mlodego i uwazam to za cos dobrego, ale jak byla tesciowa to wypalila z tekstem jak znajomej pod szkola opowiadałam, ze „ja tak nauczylam” i teraz mam jak mam.... powiedziala to w taki sposob, jakby to bylo cos zlego.... Troszke mnie to zdziwilo, bo kurna paka, jak mlody ewidentnie informuje, ze jest potrzeba sie zalatwic. Nie chce cycka, nie chce na rekach, nic nie chce, a tylko poloze na przewijaku i zaczne rozbierac uspokaja sie, a jak wchodze do lazienki wywieszam go to jest moment i kupsztal idzie, po chwili siusiek i wiem ze mozemy myc dupala i polezec chwile z dupka gola na przewijaku, az zacznie machanie nogami i stekanie na kolejne siusiu. No taki mamy schemat i ewidentnie mu to pasuje, a tesciowa mi cholera z takim tekstem.... poczulam sie jakbym serio conajmniej krzywde robila.... ale moj menzu mi powtarza, ze jestem super i swietnie z mlodym sie „dogadujemy” i tego mam sie trzymac ;)

Dlatego kochane, jak Wasze dzieci maja problemy z zalatwieniem, polecam wypróbować wysadzenie, to taka naturalna pozycja do wyproznienia, ja na lezaco bym nie umiala sie wykupac ;)

@Balonsbalons mysle o Was, jak sie macie ??

A co do mleczka, to na mnie dziala heineken 0,0%. Wieczorem jak wypije mala puszeczke, to w nocy zalewisko gotowe, a juz bez stanika sypiam, bo mi mega niewygodnie i ramiona bolaly. Nie mam problemu z laktacja, mlody rosnie jak szalony, ale zauwazylam wlasnie ta zwiekszona ilosc po piweczku ;)

To prawda jest ze robisz cos z czym sie jeszcze sama nie spotkalam Ale ty jestes zadowolona I mlody rowniez wiec Ja jestem na duze TAK Ale widzisz nie kazdy do tego tak podchodzi... Jak ktos robi cos inaczej to odrazu to zlo...
Sluchaj Meza I glowado gory no robisz jak sa czujesz ze jest dla was najlepsze


Ja majteczek coreczce nie prasowalam I dla mojej tesciowej to tez bylo najgorsze zlo hehe

Ja dzis z mlodym spalam do 11!!! Masakra
Maz slyszal jak mlody rana strzela w pampersa ale na szczwscie pucia ladna bylam jak umylam
No tak Nam sie dobrze spalo oO

Mlody spi na noc a Ja ide na dol posiedziec z rodzinka
 
Cześć dziewczyny, ja z grudniówek, ale wasz wątek też obserwuje. Powiedzcie sprawdzone sposoby na kolki u malucha. Kupiłam despumisan, ale nawet nie wiem ile kropli mu dawać. Od wczoraj wieczora pręży się, nagle przeraźliwie płacze. Dodam że ma dopiero niecały tydzień. Karmię piersią. Liczę na waszą pomoc.
Hej [emoji4] A trzymasz dietę? Tzn jesz jak chcesz ? Naprawdopodobniej problem tkwi w tym czym jesz jeśli maluszek jest tak mały.
 
Tak, dokładnie, jak napisała @FiLi88 , espumisan od skończonego miesiąca. Najlepiej na razie nic nie podawać wg mnie, niech układ pokarmowy sam dojrzeje i znajdzie równowagę, ewentualnie można podać ten probiotyk. Najlepiej nie podawać ŻADNYCH leków i suplementów w pierwszym miesiącu życia, jeśli nie ma wyraźnej potrzeby. Sposoby na bolący brzuszek też pięknie @FiLi88 opisała, spróbuj, może coś podziała ;)
 
Tak, dokładnie, jak napisała @FiLi88 , espumisan od skończonego miesiąca. Najlepiej na razie nic nie podawać wg mnie, niech układ pokarmowy sam dojrzeje i znajdzie równowagę, ewentualnie można podać ten probiotyk. Najlepiej nie podawać ŻADNYCH leków i suplementów w pierwszym miesiącu życia, jeśli nie ma wyraźnej potrzeby. Sposoby na bolący brzuszek też pięknie @FiLi88 opisała, spróbuj, może coś podziała ;)
Popieram w 200%
 
U nas tez juz przewijania w nocy nie ma. Zazwyczaj ok 5-6 rano jak spania wiem ze nie bedzie ogarniam mlodemu toalete. Im dzieci starsze tym tych kupek i kleksow jest coraz mniej, stad ten brak przewijania w srodku nocy. U nas jest jeszcze kwestia tego, ze mlody nie zrobi kupki w pieluszke, wiec musze rozebrac, wysadzic, pogadac, pozniej pocycamy, potulamy i spimy razem dalej :) dzis odsypialismy do prawie 11 ;) bosko bylo.

Powiem Wam, ze ja sie dobrze czuje z tym tematem wysadzania mlodego i uwazam to za cos dobrego, ale jak byla tesciowa to wypalila z tekstem jak znajomej pod szkola opowiadałam, ze „ja tak nauczylam” i teraz mam jak mam.... powiedziala to w taki sposob, jakby to bylo cos zlego.... Troszke mnie to zdziwilo, bo kurna paka, jak mlody ewidentnie informuje, ze jest potrzeba sie zalatwic. Nie chce cycka, nie chce na rekach, nic nie chce, a tylko poloze na przewijaku i zaczne rozbierac uspokaja sie, a jak wchodze do lazienki wywieszam go to jest moment i kupsztal idzie, po chwili siusiek i wiem ze mozemy myc dupala i polezec chwile z dupka gola na przewijaku, az zacznie machanie nogami i stekanie na kolejne siusiu. No taki mamy schemat i ewidentnie mu to pasuje, a tesciowa mi cholera z takim tekstem.... poczulam sie jakbym serio conajmniej krzywde robila.... ale moj menzu mi powtarza, ze jestem super i swietnie z mlodym sie „dogadujemy” i tego mam sie trzymac ;)

Dlatego kochane, jak Wasze dzieci maja problemy z zalatwieniem, polecam wypróbować wysadzenie, to taka naturalna pozycja do wyproznienia, ja na lezaco bym nie umiala sie wykupac ;)

@Balonsbalons mysle o Was, jak sie macie ??

A co do mleczka, to na mnie dziala heineken 0,0%. Wieczorem jak wypije mala puszeczke, to w nocy zalewisko gotowe, a juz bez stanika sypiam, bo mi mega niewygodnie i ramiona bolaly. Nie mam problemu z laktacja, mlody rosnie jak szalony, ale zauwazylam wlasnie ta zwiekszona ilosc po piweczku ;)
No raczej ze to super sprawa :) fajnie ze tak dobrze rozumiesz swoje dziecko i potrafisz reagować na takie sygnały. Ja czasem widzę ze będzie kupa ale najczęściej nie. Dopiero jak mokry kleks wystrzeli to wiadomo ;)

Ja tez w nocy nie przebieram, moje kupują w dzień. W nocy siuski i tylko raz mi się zdarzyło ze sie jedna przesikala
 
@FiLi88 ja chyba spróbuję tego wysadzania:) zwłaszcza, że u młodego kupa jest co 2 dzień i o stałej porze już od 5.12 :) może się uda.

Powiedzcie mi (może już było, jeżeli tak to przepraszam) do kiedy wybudzac w nocy na karmienie? Młody ostatni posiłek je koło 22.30-23.00 i gdybym go nie budziła w nocy to pewnie spalby jakieś 6-7h (2 razy tak nam się zdarzyło, bo włączyłam budzik przez sen). Mały ma prawie 5 tygodni, przybiera na wadze, ale nie są to jakieś mega przyrosty, bo w 4 tyg około 800 g. Karmię piersią. Dodam, że ja muszę mu zmienić pampersa, bo inaczej w ogóle się nie ocknie, a i tak to 1 karmienie trwa chwilę, bo zaraz śpi... Jak myślicie? Budzić czy dać mu pospać?
 
Espumisan mozna dopiero po skonczonym miesiecu podawac dzidziolkowi. Tak jest w ulotce napisane. Takiemu malenstwu to biogaja, albo inne probiotyki. Mamy tutaj farmaceutki, wiec na pewno fachowo doradza. Ukladanie na brzuszku. A zwlaszcza brzuszek do brzuszka w pozycji pol lezacej i kolysanke lekkie gora dol i na boki, wymasuje i rozgrzeje brzuszek co tez powinno przyniesc ulge. Masowanie brzuszka nozkami dzidzia, tak aby ulatwic sprawe jelita. No i duzo spokoju i sily.
Dziękuję. Na pewno popróbuje. Jeśli chodzi o despumisan nic nie znalazłam na ulotce że od 1 m-ca życia Pani farmaceutyka mi go zleciła...
 
reklama
Hej [emoji4] A trzymasz dietę? Tzn jesz jak chcesz ? Naprawdopodobniej problem tkwi w tym czym jesz jeśli maluszek jest tak mały.
Cześć, nie nie trzymam,jedynie mało doprawione. Dopiero rozpoczynam przygodę z karmieniem, znam pare osób które nie stosują, zresztą czytałam , że dieta matki nie ma żadnego wpływu, sama już jestem z tego głupio. A jaka dietę Ty stosujesz?
 
Do góry