reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

wyczytałam, że 7-9 tydzień to kolejny sko rozwojowy, więc jak najbardziej może pojawić się kryzys laktacyjny. Ja miałam przy piewszym. Niestety albo stety pomaga na to tylko częste przystawianie. Moja jadła wtedy na siłę. Możesz wspomóc się jakąś herbatka czy tym na F, ale i tak Michasia musi ściągać, po pieresze, żeby rozbudzić laktacje, po drugie, żeby nie zleciala na wadze. Potem miałam chwilowy nawal i laktacja się znowu ustabilizowala, więc powinno być dobrze ;)

Dziewczyny, spałam w ostatnim tygodniu jakieś 18-20 godzin łącznie, czyli średnio 3-4h/dzień. Właśnie przez ten skok. Zosia całe nocki nie spała, a w dzień była walka z kryzysem laktacyjnym i przystawianie co 2h...Byłam wykończona. W końcu porzuciłam swoje założenia i wzięłam Zosię do nas do łóżka, bo po prostu już nie miałam siły jej karmić na siedząco a potem usypiac 2 godziny ;( no i przy tym łóżkowym karmieniu zasnęłam i ona tak samo :szok: bez bujania, odbijania płaczu i walki z odkładaniem. Potem tylko budziła pyszczek do ciumkania i spała dalej, aż jej przez 5 czy 6 godzin nie zmieniłam pieluchy, bo w ogóle się prawie nie rozbudzalam. No i przespalam 9 godzin tej nocki! Dziecko nie do poznania! Dziś zrobiłam tak samo i znów jestem wyspana. Zosia zostaje z nami w łóżku, przynajmniej ns razie ;) mam siłę na Święta i w ogóle siłę żyć :D i ona też widzę, że jest spokojniejsza i szczesliwsza jak śpi z nami.
A tak się zarzekalam, że powinna spać u siebie, no ale co pan zrobisz ;P

Dziewczyny, Wesołych Świąt! Dzięki za życzenia! Świętujcie ze swoimi maleńkimi pociechami, czas tak szybko mija... ;*

No my tak sypiamy od poczatku I od kad mlodego w nocy nie przwijam to mimo karmienia czuje sie jakbym spala ciagiem. Moje dzieci na tym etapie juz nocke przesypialy bez karmienia Ale Nikolas widze jeszcze nie gotow hehe
Niewazne Ja bardziej wyspana dzieki temu ze on spi lepiej. Czasem odkladam Ale raczej nie mecze sie dlugo kiedy widze ze szybko sie wybudza:p


@Dita_333 strasznie dziwne te rozmiarowki! Nikolas ma juz 6.5kg takze klocuszek jest ale zapewne na dlugosc tak samo jak twoj babelek hihi
I super ze mlodemu kaszelek minal!!

@Paulaaa25 Zadzwon I sie umow na wizyte ze swoim gp Juz dzis NP. Na jutro aBy dziecko zostalo osluchane. Przeziebienie to z reguly wirusy atakuja Ale od dziecka zalezec bedzie czy sobie poradzi I nie przerodzi sie w nic gorszego. Oczywiscie jest duza szansa ze nie takze
Najwazniejsze by wietrzyc mieszkanie I nie bylo za cieplo. Mozna Inhalacje jak @Dita
Pisalam ta wiadomosc wczesniej a teraz wysylam

@samsungmonika pierwszy raz slysze o takiej rurce oO
Czytalam ze jesli kupka jest plynna po prezeniu wykupkaniu to nie wina zatwardzenia a tego ze pod wplywem strrsu dxiecka zwiazanego z wiatrami np. Zwieracz sie zaciska zamiast rozluzniac...

Nie mam pojecia co ci doradzic bo sama oprocz masazy brzuszka Kladzeniu na brzuszku it'd niczego innego nie stosowalam I nie wiem czy faktycznie jelitka sie moga przez to rozlenowic...

Dzis moj mlody pryknie sporadycznie. Nic mu nie dolega :) :) :) :)
Musze odsprzedacczy oddac ten espumisan I delicol Bo w ogole nie uzywalismy
 
reklama
A jak stosujecie Espumisan to jeszcze oprócz tego Delicol czy wtedy tylko Espumisan??

Maluch dosłownie przesypia mi cały dzień a nadchodzi wieczór i nie chce spać do rana, tylko sobie podsypia. Wydaje mi się, że to przez problemy z brzuszkiem bo wtedy pręży się i widać, że się męczy. Robimy wszystko co przychodzi nam tylko do głowy. W dzień próbuje go budzić żeby w nocy spał, ale nie wychodzi, nawet jak budzi się na jedzenie to mu się podsypia. A w nocy oczy jak 5zł a raczej 5gr takie malutkie ;) Pewnie te problemy z brzuszkiem dlatego, że dokarmiam :( Walczę o laktacje, ale bez dokarmiania zazwyczaj się nie udaje, tylko z rana mam więcej pokarmu
Kochana, moje dziecko miało to samo w 5 tyg. życia, zrzuciłam to na skok rozwojowy, przeszło i jest w porządku ;) dlaczego myślisz, że nie masz pokarmu? Ja mam często miękkie piersi, jak naciskam, to nic nie leci, a bobas jak zassie to jeszcze je i je. I przybywa na wadze 35g/dzień, więc raczej musi coś tam w tych piersiach być i to nawet całkiem dużo ;)
 
@SlodkaM Im wiecej dokarmiasz tym mniej pokarmu bedziesz miec to napewno. Zauwaz sama.
Musialabys teraz walczyc z wiszeniem dziecka na piersi w czym musi efektywnie ssac I coraz mniej mm dawac any bylo wiecej. Innej ready nie ma naprawde. Ale to bedzie wiazalo sie z nerwami zapewne.. Tymbardziej z poczatku

I pamietaj by naprawde duzo pic.
Jak mniemam to prpblemow z. Tarczyca nie masz?
 
Ostatnia edycja:
@SlodkaM Im wiecej dokarmiasz tym mniej pokarmu bedziesz miec to napewno. Zauwaz sama.
Musialabys teraz walczyc z wiszeniem dziecka na piersi w czym musi efektywnie ssac I coraz mniej mm dawac. Ale to bedzie wiazalo sie z nerwami zapewne..

I pamietaj by naprawde duzo pic.
Jak mniemam to prpblemow z. Tarczyca nie masz?
Pewnie macie rację, ale sprawdzam laktatorem po tym jak wypluwa i płacze i faktycznie nic nie wycisnę. Za każdym razem pierw daje mu piersi i raz najada się, raz dopije trochę a zdarza się, że dojada jakbym nic tam nie miała. Pije herbatkę na laktacje, czekam aż przyjdzie mi f** na laktacje, może pomoże. Z tym piciem racja, pije dużo, ale i za mało i tak bo to 3l najmniej powinnam, a ja ledwo tyle daje rade. Muszę zmusić się więcej.
 
No my tak sypiamy od poczatku I od kad mlodego w nocy nie przwijam to mimo karmienia czuje sie jakbym spala ciagiem. Moje dzieci na tym etapie juz nocke przesypialy bez karmienia Ale Nikolas widze jeszcze nie gotow hehe
Niewazne Ja bardziej wyspana dzieki temu ze on spi lepiej. Czasem odkladam Ale raczej nie mecze sie dlugo kiedy widze ze szybko sie wybudza:p


@Dita_333 strasznie dziwne te rozmiarowki! Nikolas ma juz 6.5kg takze klocuszek jest ale zapewne na dlugosc tak samo jak twoj babelek hihi
I super ze mlodemu kaszelek minal!!

@Paulaaa25 Zadzwon I sie umow na wizyte ze swoim gp Juz dzis NP. Na jutro aBy dziecko zostalo osluchane. Przeziebienie to z reguly wirusy atakuja Ale od dziecka zalezec bedzie czy sobie poradzi I nie przerodzi sie w nic gorszego. Oczywiscie jest duza szansa ze nie takze
Najwazniejsze by wietrzyc mieszkanie I nie bylo za cieplo. Mozna Inhalacje jak @Dita
Pisalam ta wiadomosc wczesniej a teraz wysylam

@samsungmonika pierwszy raz slysze o takiej rurce oO
Czytalam ze jesli kupka jest plynna po prezeniu wykupkaniu to nie wina zatwardzenia a tego ze pod wplywem strrsu dxiecka zwiazanego z wiatrami np. Zwieracz sie zaciska zamiast rozluzniac...

Nie mam pojecia co ci doradzic bo sama oprocz masazy brzuszka Kladzeniu na brzuszku it'd niczego innego nie stosowalam I nie wiem czy faktycznie jelitka sie moga przez to rozlenowic...

Dzis moj mlody pryknie sporadycznie. Nic mu nie dolega :) :) :) :)
Musze odsprzedacczy oddac ten espumisan I delicol Bo w ogole nie uzywalismy

Dzisiaj przychodnia u nas była zamknięta, w sumie myślałam ze jutro tez..
Dzwoniłam na NHS 24 ale twierdzą ze nie trzeba przyjeżdżać i ze Mała sobie sama z przeziębieniem poradzi. Jakby było gorzej to mam dzwonić. Tak czy siak jutro rano spróbuje ją zapisać na wizytę do GP.
 
Pewnie macie rację, ale sprawdzam laktatorem po tym jak wypluwa i płacze i faktycznie nic nie wycisnę. Za każdym razem pierw daje mu piersi i raz najada się, raz dopije trochę a zdarza się, że dojada jakbym nic tam nie miała. Pije herbatkę na laktacje, czekam aż przyjdzie mi f** na laktacje, może pomoże. Z tym piciem racja, pije dużo, ale i za mało i tak bo to 3l najmniej powinnam, a ja ledwo tyle daje rade. Muszę zmusić się więcej.
już niejednokrotnie dziewczyny pisały że laktator nie jest wyznacznikiem ilości pokarmu w piersiach. Tym w ogle się nie sugeruj.
Spróbuj pić sok warzywny lub z jabłek. Do tego woda, jakieś herbatki ziołowe i się uzbiera. Ja też kilka razy dokarmiłam mm, ale to było wieczorem po ponad dwugodzinnym wiszeniu na cycu i nerwach synia oraz braku sił i bólu cycusiów u mnie. Dziś też przygotował wodę w butli na mm, bo źle się czuję i myślałam, ze znowu będzie wisiał i wisiał na cycku, ale synio mnie zaskoczył i zasnął w miarę szybko. Teraz pewnie wcześniej wstanie niż zawsze, ale to nic.

@majacyr @mayfly @maksimas (nigdy nie pamiętam która z Was pracuje w aptece) można podczas KP metafen brać? Dziś wzięłam jedną tabletkę, bo ból lewej nerki był okrutny, a to działa troche przeciwzapalnie.
 
A jak stosujecie Espumisan to jeszcze oprócz tego Delicol czy wtedy tylko Espumisan??

Maluch dosłownie przesypia mi cały dzień a nadchodzi wieczór i nie chce spać do rana, tylko sobie podsypia. Wydaje mi się, że to przez problemy z brzuszkiem bo wtedy pręży się i widać, że się męczy. Robimy wszystko co przychodzi nam tylko do głowy. W dzień próbuje go budzić żeby w nocy spał, ale nie wychodzi, nawet jak budzi się na jedzenie to mu się podsypia. A w nocy oczy jak 5zł a raczej 5gr takie malutkie ;) Pewnie te problemy z brzuszkiem dlatego, że dokarmiam :( Walczę o laktacje, ale bez dokarmiania zazwyczaj się nie udaje, tylko z rana mam więcej pokarmu
U mnie to samo a nie dokarmiam... tylko moje słabo spia tez w dzień. Teraz coraz częściej myśle ze przez problemy z brzuchem mało spia, są zmęczone i wieczór wrzeszczą bo nie umieją zasnąć i tak w koło Macieju. Kaja wczoraj trzymała mnie do 2 w nocy, przysypiała na 2 minuty wrzask i AK ciagle. W dzień wcale nie lepiej... taki bobas powinien więcej spać. Czekam na lepsze czasy.
 
No my tak sypiamy od poczatku I od kad mlodego w nocy nie przwijam to mimo karmienia czuje sie jakbym spala ciagiem. Moje dzieci na tym etapie juz nocke przesypialy bez karmienia Ale Nikolas widze jeszcze nie gotow hehe
Niewazne Ja bardziej wyspana dzieki temu ze on spi lepiej. Czasem odkladam Ale raczej nie mecze sie dlugo kiedy widze ze szybko sie wybudza:p


@Dita_333 strasznie dziwne te rozmiarowki! Nikolas ma juz 6.5kg takze klocuszek jest ale zapewne na dlugosc tak samo jak twoj babelek hihi
I super ze mlodemu kaszelek minal!!

@Paulaaa25 Zadzwon I sie umow na wizyte ze swoim gp Juz dzis NP. Na jutro aBy dziecko zostalo osluchane. Przeziebienie to z reguly wirusy atakuja Ale od dziecka zalezec bedzie czy sobie poradzi I nie przerodzi sie w nic gorszego. Oczywiscie jest duza szansa ze nie takze
Najwazniejsze by wietrzyc mieszkanie I nie bylo za cieplo. Mozna Inhalacje jak @Dita
Pisalam ta wiadomosc wczesniej a teraz wysylam

@samsungmonika pierwszy raz slysze o takiej rurce oO
Czytalam ze jesli kupka jest plynna po prezeniu wykupkaniu to nie wina zatwardzenia a tego ze pod wplywem strrsu dxiecka zwiazanego z wiatrami np. Zwieracz sie zaciska zamiast rozluzniac...

Nie mam pojecia co ci doradzic bo sama oprocz masazy brzuszka Kladzeniu na brzuszku it'd niczego innego nie stosowalam I nie wiem czy faktycznie jelitka sie moga przez to rozlenowic...

Dzis moj mlody pryknie sporadycznie. Nic mu nie dolega :) :) :) :)
Musze odsprzedacczy oddac ten espumisan I delicol Bo w ogole nie uzywalismy
jak to nie przewijasz w nocy? To się tak da? Ja mam wrażenie, że Zosia ciagle robi kupę i jak nie sprawdzę przy budzeniu to się odparzy jak nic ;P pewnie przesadzam?
już niejednokrotnie dziewczyny pisały że laktator nie jest wyznacznikiem ilości pokarmu w piersiach. Tym w ogle się nie sugeruj.
Spróbuj pić sok warzywny lub z jabłek. Do tego woda, jakieś herbatki ziołowe i się uzbiera. Ja też kilka razy dokarmiłam mm, ale to było wieczorem po ponad dwugodzinnym wiszeniu na cycu i nerwach synia oraz braku sił i bólu cycusiów u mnie. Dziś też przygotował wodę w butli na mm, bo źle się czuję i myślałam, ze znowu będzie wisiał i wisiał na cycku, ale synio mnie zaskoczył i zasnął w miarę szybko. Teraz pewnie wcześniej wstanie niż zawsze, ale to nic.

@majacyr @mayfly @maksimas (nigdy nie pamiętam która z Was pracuje w aptece) można podczas KP metafen brać? Dziś wzięłam jedną tabletkę, bo ból lewej nerki był okrutny, a to działa troche przeciwzapalnie.
ja i Maja pracujemy w aptece. Ibuprofen generalnie jest jak najbardziej bezpieczny, nie wiem dlaczego (a spojrzałam z ciekawości) w ulotce metafenu jest napisane, że nie można przyjmować w okresie karmienia... Masz może sam ibuprofen? Bo metafen jest z paracetamolem, który w zasadzie też jest bezpieczny ;P być może połączenie tych dwóch substancji ma znaczenie. Lepiej weź sam ibuprofen, od razu po karmieniu i najbezpieczniej jest odczekać minimum 2h do następnego karmienia ;)
 
Cześć dziewczyny, ja z grudniówek, ale wasz wątek też obserwuje. Powiedzcie sprawdzone sposoby na kolki u malucha. Kupiłam despumisan, ale nawet nie wiem ile kropli mu dawać. Od wczoraj wieczora pręży się, nagle przeraźliwie płacze. Dodam że ma dopiero niecały tydzień. Karmię piersią. Liczę na waszą pomoc.
 
reklama
jak to nie przewijasz w nocy? To się tak da? Ja mam wrażenie, że Zosia ciagle robi kupę i jak nie sprawdzę przy budzeniu to się odparzy jak nic ;P pewnie przesadzam?

ja i Maja pracujemy w aptece. Ibuprofen generalnie jest jak najbardziej bezpieczny, nie wiem dlaczego (a spojrzałam z ciekawości) w ulotce metafenu jest napisane, że nie można przyjmować w okresie karmienia... Masz może sam ibuprofen? Bo metafen jest z paracetamolem, który w zasadzie też jest bezpieczny ;P być może połączenie tych dwóch substancji ma znaczenie. Lepiej weź sam ibuprofen, od razu po karmieniu i najbezpieczniej jest odczekać minimum 2h do następnego karmienia ;)

U nas tez juz przewijania w nocy nie ma. Zazwyczaj ok 5-6 rano jak spania wiem ze nie bedzie ogarniam mlodemu toalete. Im dzieci starsze tym tych kupek i kleksow jest coraz mniej, stad ten brak przewijania w srodku nocy. U nas jest jeszcze kwestia tego, ze mlody nie zrobi kupki w pieluszke, wiec musze rozebrac, wysadzic, pogadac, pozniej pocycamy, potulamy i spimy razem dalej :) dzis odsypialismy do prawie 11 ;) bosko bylo.

Powiem Wam, ze ja sie dobrze czuje z tym tematem wysadzania mlodego i uwazam to za cos dobrego, ale jak byla tesciowa to wypalila z tekstem jak znajomej pod szkola opowiadałam, ze „ja tak nauczylam” i teraz mam jak mam.... powiedziala to w taki sposob, jakby to bylo cos zlego.... Troszke mnie to zdziwilo, bo kurna paka, jak mlody ewidentnie informuje, ze jest potrzeba sie zalatwic. Nie chce cycka, nie chce na rekach, nic nie chce, a tylko poloze na przewijaku i zaczne rozbierac uspokaja sie, a jak wchodze do lazienki wywieszam go to jest moment i kupsztal idzie, po chwili siusiek i wiem ze mozemy myc dupala i polezec chwile z dupka gola na przewijaku, az zacznie machanie nogami i stekanie na kolejne siusiu. No taki mamy schemat i ewidentnie mu to pasuje, a tesciowa mi cholera z takim tekstem.... poczulam sie jakbym serio conajmniej krzywde robila.... ale moj menzu mi powtarza, ze jestem super i swietnie z mlodym sie „dogadujemy” i tego mam sie trzymac ;)

Dlatego kochane, jak Wasze dzieci maja problemy z zalatwieniem, polecam wypróbować wysadzenie, to taka naturalna pozycja do wyproznienia, ja na lezaco bym nie umiala sie wykupac ;)

@Balonsbalons mysle o Was, jak sie macie ??

A co do mleczka, to na mnie dziala heineken 0,0%. Wieczorem jak wypije mala puszeczke, to w nocy zalewisko gotowe, a juz bez stanika sypiam, bo mi mega niewygodnie i ramiona bolaly. Nie mam problemu z laktacja, mlody rosnie jak szalony, ale zauwazylam wlasnie ta zwiekszona ilosc po piweczku ;)
 
Do góry