reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
my już jakiś czas w domu po spacerze a młody wciąż śpi w wózku w korytarzu ooo ...

Właśnie dziewczyny, mam do was 2 pytania jak sobie radzicie w takich sytuacjach.
1. Jestescie na spacerze. W parku. Do domu jakieś 15min spacerem. Jest zima, 0 stopni, dziecko jak i wy opatulone. W pobliżu żadnego centrum handlowego, żadnej kawiarni. Dziecko zaczyna płakać i chce cyca. Co robicie? :D Bo ja tak się zapuszczam coraz dalej na te nasze spacerki i tak myśle, ze byłaby katastrofa jakby nagle Mała chciała jeść.

2. Jak chodzicie na zakupy do jakiś marketów to gdzie wkładacie te zakupy na sklepie? Bo logiczne ze mając duży wózek (gondole) to nie będzie się brało jeszcze dodatkowego wózka albo koszyka. Wkładacie do jakiejś torby albo do kosza od wózka i potem wyciągacie przy kasie? Bo tak się wydaje najlogiczniej, ale ja jestem jakiś dzikus i bałabym się ze zaraz mnie posadzą, ze kradnę
emoji23.png

1)
szczerze.. jeszcze nie wybraliśmy się z młodym na spacer do lasu hehehe
ale gdybym miała to skoczylabym do auta albo zaliczyła pierwsza ławeczkę gdyby jakimś cudem mi się wybudził :p jak karasjowa haha

tyle że ja wiem że jak młody zje i zaśnie to na spacerze mam te bite 1.5-2h więc w takiej sytuacji się nie znalazłam


wczesniej wybudził mi się na zakupach więc wtedy biorę go do przymierzalni czy kawiarni i wtedy dalej śpi.. takie karmienie nie trwa długo

a jak był maleńki to krążyłam na osiedlu:p

2) pakuje do wózka hahahah.. w nóżki... a jak dużo mam to biorę koszyk na kółkach z wózka i już

napisze że pierwszy syn jak miał 2 latka napakowal do kosza w wózku różności do kuchni.. rzecz.jasna zobaczyliśmy to dopiero w domu hahahah

oo mały się rusza
 
Ile czasu Wasze dzieci korzystały z pieluch 1? Mój książe ma 3 tygodnie i jeszcze są ok, mam prawie 3 paczki w zapasie i zastanawiam się czy poprosić męża by jutro dokupił. Nie mamy Rossmanna pod nosem, trzeba specjalnie jechać, a jutro akurat mąż będzie w mieście. Używamy pieluch baby dream
 
@Ewela2805 jak mała po nowym mleku? Może pisałaś, a ja przegapiłam?
Chyba nawet nie pisałam, te stare mleko smierdzialo tuż po wymieszaniu jak skisniete, te ma normalny zapach więc już jest plus. Do tego mała od dawania czopkow itd ustala prawie z wagą i nie tyła więc na nowym mleku jesteśmy od 2 dni, w następny wtorek na ważenie żeby sprawdzić czy tyje..
Brzuszek mniej ją boli i mniej płacze ale jeszcze nie do końca.. Dziś w nocy znów od 6ej do 9ej marudziła non stop. Ale za to robi sama kupkę i to takie konkretne (1 dziennie), tylko że w kupce jakby jakieś małe białe grudki są, nie wiem czy to normalne.. Czekam do piątku jak nie to wymaz zrobię..
 
Hej dziewuszki. Jakich butelek używacie dla swoich maluszköw?
Dzisiaj odciagnełam troche pokarmu, chciałam podać małemu z butelki a on nie chce jeść.. Mam butelke aventa i tomme tippee. W poniedziałek muszę go na chwile zostawić więc musze kupić jeszcze jakąś butle z której zje w razie gdybym nie zdarzyła na kolejne karmienie
To zależy czy chcesz łączyć karmienie czy przejść na mm.
Avent dla mojego młodego jest za trudny.
Z nuka za szybko leci i młody potem nie chciał cyca.
W szpitalu miał takie pojemniki 50ml i do tego smoczek dla wcześniaka z nuka, ale te pojemniczki zaczęły być nieszczelne i kupiłam nuka i się dławił tak mu leciało.
Więc kupiłam lovi i choć wolno leciało szybko się przy niej męczył.
Minęło 2 tygodnie jest silniejszy i lovi to jego ulubiona butelka
 
reklama
@karmal trzymam kciuki żeby ruszyło po masażu szyjki. Jak już jest rozwarcie to może się uda.

@MMMagdalena trzymam kciuki w takim razie żeby się samo rozkręciło... Masakra męczyć się całe noce ze skurczami..

@SlodkaM Ja mam takie kłucia jak Mała mi się tam wierci, w nocy są bardzo bolesne, ale moja lekarka mówi, że to normalne.

@Ewela2805 czytałam, że dziecko i układ trawienny też się muszą przyzwyczaić do nowego mleka, to może jak już jest jakaś poprawa to będzie tylko lepiej,trzymam kciuki :)

A my pojechaliśmy sobie dzisiaj na wycieczkę do moich rodziców, może jazda po nierównych polskich drogach coś ruszy :p Jak na razie to zamiast porodu mała ma czkawkę po ananasie :p
 
Do góry