reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej dziewuszki. Jakich butelek używacie dla swoich maluszköw?
Dzisiaj odciagnełam troche pokarmu, chciałam podać małemu z butelki a on nie chce jeść.. Mam butelke aventa i tomme tippee. W poniedziałek muszę go na chwile zostawić więc musze kupić jeszcze jakąś butle z której zje w razie gdybym nie zdarzyła na kolejne karmienie
Lovi bo z aventa za szybko mu lecialo a kupilam znowu ta nowosc z canpol haberman to w ogole z tego nie je, ssie, ssie a mleko nie schodzi,musialby ze dwie godziny ciumkac.
 
reklama
A może to plamienia związane z tymi tabletkami- organizm reguluje się hormonami. Jak jak kiedy brałam tabletki anty to plamilam przez 3 miesiące.
Ale jak się stresujesz to idź to lepiej sprawdzić. :)

Dziewczyny, co Wasza maleństwa robią gdy nie śpią? (W dzień)
Bo mój Jasiek w przerwach snu tylko je. Aktywny jest jakieś 2 h dziennie i wtedy kładziemy go na matę edukacyjna, pokazujemy książeczkę itp. Ale jak nie chce spać dłużej niż te dwie godziny to nie wiem co z nim robić...

gadam w stylu gugu Gaga :-Da tak to jak ładnie leży dluzej to ogarniam co mogę . lubię się wcześniej że wszystkim wyrobić co ta zrobić muszę by na spokojnie później było:) ale wczoraj pomyślałam że już tuż tuż i będę wyjmować maty i grzechotki !!!


@Ewela2805
Ja jestem 6tygodni po i miałam już po krwawieniu, czysto przez tydzień czy nawet dłużej, moze czasami taki sluz przezroczysty z różowym a od dwóch dni jakby znowu delikatnie plamie. Do lekarza w przyszłym tygodniu idę, ale jakoś spokojnie do tego podchodze. Albo to już okres będzie - przed ciążą zawsze plamilam pare dni przed okresem, albo jeszcze połóg..zobaczę co lekarz powie ale jestem dobrej myśli
emoji5.png
jak sie martwisz to pójdź do innego lekarza i zweryfikuj to
emoji106.png


Miałam tyle napisać i nic nie pamietam
emoji33.png


Mama Zuzi i Antosia
Nie masz czym sie przejmować
emoji5.png
Mały piękne przybiera, a laktator to zaden wyznacznik. Jak mu pasuje butelka z twoim mleczkiem to jak dasz mu czasami to nic sie nie stanie przecież
emoji16.png
emoji106.png


Karolina
Pięknie wazy twój Nikolasek
emoji8.png
mój nawet pięciu kilogramów nie ma!!!
emoji23.png
ale ja jestem do tylu ponad dwa tygodnie kiedy kiedy spadał z wagi i nie przybierał..
emoji28.png
najważniejsze, ze dzieciaki rosną zdrowo i takie przystojne z nich chłopaki
emoji173.png
emoji7.png


Koka
A przypomnij mi, czemu miałaś robione te badania? W sensie dziecko
emoji28.png

I broń Boże nie czytaj neta!! Ja staram się unikać takich stron bo zawsze wszystko co najgorsze mi wyszukuje
emoji33.png
emoji85.png


@azamanew
Kochana, rob jak uważasz z karmieniem, jak ci w sercu gra j nie słuchaj nikogo
emoji5.png
najmniej patrz na teściowa, ona juz swoje dzieci wychowała, ty wychowujesz po swojemu
emoji106.png
emoji5.png

@Edytka zdrowie najważniejsze! .kazde dziecię przecież jest inne :)

Szczerze mówiąc też mam taką nadzieję, że jutro napiszę, że mam nawal. Dziś już kilka razy się płakałam. On jest jeszcze taki malutki. Na wieczór zdoił cycochy, później 50ml mojego z butli, później znowu cycochy. Teraz leży ze mną na łóżku i memla cycocha. Nie je, bo nie słychać by łykał.
Ściąganie dla mnie to masakra. Męczące i czasochłonne. Kupiliśmy Be-bilon i jak będzie dalej taka dupa z moim pokarmem to dołączę mm.

Kochana starasz się próbujesz i to jest najważniejsze więc jeśli przyjdzie czas że podasz to mm to napewno się tym zadręczać nie powinnaś .wiem że łatwo się mówi bo pewnie sama też bym to tak przeżywała gdyż widzę ile samej mi daje karmienie piersią . ale duża szansa że mimo jednego karmienia mm laktacja dalej będzie się utrzymywać ...
Niesprawiedliwe to bywa że te kobietki które chcą karmić napotykają same problemy a te co nie chca muszą hamować laktację ehh


ja młodego wybudzalam jak był mały w dzień i w nocy .max 3h spał ale teraz kiedy jest większy to w nocy może dla mnie spokojnie spać dłużej ..wybudzać nie zamierzam..
moje dzieci spały całe noce od 8 tyg i pamiętam że miałam przeboje z pełnymi piersiami na początku ale potem się to unormowało ..w dzień karmiłam normalnie a w nocy miałam dłuższą przerwę min. 6h ... a Nikolasek to widzę odmienne dziecko hehehehehe ... czy będzie takim śpiochy jak dwójka moich dzieci to zobaczymy jeszcze bo widzę że długo czasem potrafi nie spać ...

@Mama Zuzi i Antosia pisałaś o ciągnięciu sutka i puszczaniu i jakby ciele waliło o sutek by to mleko leciało ..
u mnie młody tak robi kiedy...... jest mega zmęczony a nie zasnął przy piersi wielokrotnie przystawiany wcześniej... i zaczął się tak zachowywać od momentu jak przyleciała babcia ..która bujała usypiała większości w dzień LOL
za pierwszym razem myślałam że go coś boli ! bo mleczko leciało..dławił się ale puszczał i był wrzask!! jakby się wkurzał że mu leci i musi połykać i zz drugim razem do mnie doszło..że on chce Zasnąć!! za 3 razem jak mu się tak zdarzyło to już wiedziałam że go muszę po prostu poprzytulac i polulac ..
rodzice dziś pojechali także będzie spokojniej i nasz rytm będzie lepszy jednak ... co przełoży się na najmłodsze dziecko ..dużo wrażeń i tak bywA


@samsungmonika młoda jest maleńka. dopiero się urodziła..teraz ja tylko cyc uspokoji jak bujanie czy noszenie bo tego nie zna jeszcze aż tak kiedy będąc starsza zakuma co to znaczy. a ssać chce i to normalne . no jakoś nauczyć się ssać twoja pierś musi. a z czasem będzie inaczej ... cierpliwość i czas na wagę złota teraz
 
Hej dziewuszki. Jakich butelek używacie dla swoich maluszköw?
Dzisiaj odciagnełam troche pokarmu, chciałam podać małemu z butelki a on nie chce jeść.. Mam butelke aventa i tomme tippee. W poniedziałek muszę go na chwile zostawić więc musze kupić jeszcze jakąś butle z której zje w razie gdybym nie zdarzyła na kolejne karmienie

Znajoma bardzo chwali sobie butelke z Medeli Calma. Jako jedyma jest przystosowana dla niemowlakow, ktora nie zakloca natutalnego rytmu ssania i bez problemu przechodzi z piersi na butelke i odwrotnie

Link do: Calma
 
Wieści są takie
Mały waży 3500 spojenie lonowe jest ok mieli mi dzisiaj założyć holter nie wiem po jakiego diabła skoro na ekg jest w porządku i nawet mi echo serca zrobili i jest ok. Wypisza mnie pewnie we wtorek a na czwartek mam termin
[emoji53][emoji53][emoji53] albo nie wyjdę już póki nie urodze. Pewnie przed wyjściem sprawdza jakie rozwarcie o tyle.
 
gadam w stylu gugu Gaga :-Da tak to jak ładnie leży dluzej to ogarniam co mogę . lubię się wcześniej że wszystkim wyrobić co ta zrobić muszę by na spokojnie później było:) ale wczoraj pomyślałam że już tuż tuż i będę wyjmować maty i grzechotki !!!




@Edytka zdrowie najważniejsze! .kazde dziecię przecież jest inne :)



Kochana starasz się próbujesz i to jest najważniejsze więc jeśli przyjdzie czas że podasz to mm to napewno się tym zadręczać nie powinnaś .wiem że łatwo się mówi bo pewnie sama też bym to tak przeżywała gdyż widzę ile samej mi daje karmienie piersią . ale duża szansa że mimo jednego karmienia mm laktacja dalej będzie się utrzymywać ...
Niesprawiedliwe to bywa że te kobietki które chcą karmić napotykają same problemy a te co nie chca muszą hamować laktację ehh


ja młodego wybudzalam jak był mały w dzień i w nocy .max 3h spał ale teraz kiedy jest większy to w nocy może dla mnie spokojnie spać dłużej ..wybudzać nie zamierzam..
moje dzieci spały całe noce od 8 tyg i pamiętam że miałam przeboje z pełnymi piersiami na początku ale potem się to unormowało ..w dzień karmiłam normalnie a w nocy miałam dłuższą przerwę min. 6h ... a Nikolasek to widzę odmienne dziecko hehehehehe ... czy będzie takim śpiochy jak dwójka moich dzieci to zobaczymy jeszcze bo widzę że długo czasem potrafi nie spać ...

@Mama Zuzi i Antosia pisałaś o ciągnięciu sutka i puszczaniu i jakby ciele waliło o sutek by to mleko leciało ..
u mnie młody tak robi kiedy...... jest mega zmęczony a nie zasnął przy piersi wielokrotnie przystawiany wcześniej... i zaczął się tak zachowywać od momentu jak przyleciała babcia ..która bujała usypiała większości w dzień LOL
za pierwszym razem myślałam że go coś boli ! bo mleczko leciało..dławił się ale puszczał i był wrzask!! jakby się wkurzał że mu leci i musi połykać i zz drugim razem do mnie doszło..że on chce Zasnąć!! za 3 razem jak mu się tak zdarzyło to już wiedziałam że go muszę po prostu poprzytulac i polulac ..
rodzice dziś pojechali także będzie spokojniej i nasz rytm będzie lepszy jednak ... co przełoży się na najmłodsze dziecko ..dużo wrażeń i tak bywA


@samsungmonika młoda jest maleńka. dopiero się urodziła..teraz ja tylko cyc uspokoji jak bujanie czy noszenie bo tego nie zna jeszcze aż tak kiedy będąc starsza zakuma co to znaczy. a ssać chce i to normalne . no jakoś nauczyć się ssać twoja pierś musi. a z czasem będzie inaczej ... cierpliwość i czas na wagę złota teraz
Ja też się zdzwiwilam, jak Tobi zaczął mi właśnie tak głową o pierś walić, ciągnąć, prezyc się I płakać. I też mu się to zdarza zawsze jak jest zmęczony, po takich 4-5h maratonach nie spania... Poprzekladam go trochę z lewej na prawą, sutka przystawie a on zamyka oczy i zasypia... [emoji28]
Dzisiaj byliśmy pierwszy raz w markecie, przejechałam się do Aldiego moje mile panie. Młody spał, więc zrobiłam sobie zakupy, zapłaciłam, i wróciłam do domu a on dalej kimka. Teraz się założę że auto otworzę i wstawię go tmdo domu i się oczy otworzą raz dwa [emoji28][emoji1787]
 
Ja też się zdzwiwilam, jak Tobi zaczął mi właśnie tak głową o pierś walić, ciągnąć, prezyc się I płakać. I też mu się to zdarza zawsze jak jest zmęczony, po takich 4-5h maratonach nie spania... Poprzekladam go trochę z lewej na prawą, sutka przystawie a on zamyka oczy i zasypia... [emoji28]
Dzisiaj byliśmy pierwszy raz w markecie, przejechałam się do Aldiego moje mile panie. Młody spał, więc zrobiłam sobie zakupy, zapłaciłam, i wróciłam do domu a on dalej kimka. Teraz się założę że auto otworzę i wstawię go tmdo domu i się oczy otworzą raz dwa [emoji28][emoji1787]

haha właśnie odebrałam córkę że szkoly a młody w foteliku ani drgnie..czekam aż zje i idziemy na spacer mimo że ponuro i co rusz zakropi także przeloze go do gondoli.. na spacerze śpi naprawdę długo
i wlasnie ..u Mnie babcia i dziadek gadali długo i bezustannie do młodego a potem babcia bujała i młody zasypial tak a jak zakazalam bujać(nieustannie) to takie cyrki przy piersi .a było tak że po nie spaniu bralam znów do piersi by dojadl po tej 1h i zasnął ..to po tym spał pare..parenascie minut( chyba bo nie bujany Haha) i znów oczy jak 5 zł więc jak zleciało takie 3 h np.nto już właśnie że zmęczenia ma takie zachowanie potem przy piersi bo wlasnie on wolal lulanie ale grunt to właśnie uczyć się zrozumieć własne dziecko
mam nadzieję że jakoś dojdziemy do ładu po tych odwiedzinach :) napewno tak

@springflower oj tak .. ja również chce korzystać z każdego dnia z moim maleństwem jaki dzień by to nie był ..czy bardziej bądź mniej kolorowy ..już rozmyślam głupia ja że zaraz będą wakacje a.po wakacjach trzeba będzie się ogarnac i koniec laby która zaczęłam doceniac bo nie siedze sama w domu a z Nikolaskiem...kurde wiem że to zleci jak te 9m które właśnie Nam zleciało oO
ale myślmy o tym co jest dziś:)
ubieram małego w świąteczne stroje hihihi fajnie wygląda:)


assassin's @Szara20 super książka odnośnie karmienia:)
wiesz że raz więcej ściągnęłam z piersi z której z paręnaście minuy młody jadł niz z tej co miała spokój .. dlatego lubię też młodego na minutę przystawić właśnie przed sciagnaniem by pobudzić bądź ściągać w trakcie karmienia druga ..widzę że wtedy idzie mi łatwiej i szybciej
 
Ostatnia edycja:
Właśnie dziewczyny, mam do was 2 pytania jak sobie radzicie w takich sytuacjach.
1. Jestescie na spacerze. W parku. Do domu jakieś 15min spacerem. Jest zima, 0 stopni, dziecko jak i wy opatulone. W pobliżu żadnego centrum handlowego, żadnej kawiarni. Dziecko zaczyna płakać i chce cyca. Co robicie? :D Bo ja tak się zapuszczam coraz dalej na te nasze spacerki i tak myśle, ze byłaby katastrofa jakby nagle Mała chciała jeść.

2. Jak chodzicie na zakupy do jakiś marketów to gdzie wkładacie te zakupy na sklepie? Bo logiczne ze mając duży wózek (gondole) to nie będzie się brało jeszcze dodatkowego wózka albo koszyka. Wkładacie do jakiejś torby albo do kosza od wózka i potem wyciągacie przy kasie? Bo tak się wydaje najlogiczniej, ale ja jestem jakiś dzikus i bałabym się ze zaraz mnie posadzą, ze kradnę [emoji23]
 
Właśnie dziewczyny, mam do was 2 pytania jak sobie radzicie w takich sytuacjach.
1. Jestescie na spacerze. W parku. Do domu jakieś 15min spacerem. Jest zima, 0 stopni, dziecko jak i wy opatulone. W pobliżu żadnego centrum handlowego, żadnej kawiarni. Dziecko zaczyna płakać i chce cyca. Co robicie? :D Bo ja tak się zapuszczam coraz dalej na te nasze spacerki i tak myśle, ze byłaby katastrofa jakby nagle Mała chciała jeść.

2. Jak chodzicie na zakupy do jakiś marketów to gdzie wkładacie te zakupy na sklepie? Bo logiczne ze mając duży wózek (gondole) to nie będzie się brało jeszcze dodatkowego wózka albo koszyka. Wkładacie do jakiejś torby albo do kosza od wózka i potem wyciągacie przy kasie? Bo tak się wydaje najlogiczniej, ale ja jestem jakiś dzikus i bałabym się ze zaraz mnie posadzą, ze kradnę [emoji23]
Ja karmilam wszędzie, łącznie z parkiem ale ja to taki dzikus z buszu jestem, mi tam nie wstyd ani nie straszne nigdzie [emoji28][emoji1787] Siadalam na ławce w parku, rozpinalam kurtale i dzieciaka dostawałam w kombinezonie czy w czym tam innym [emoji6][emoji23]
 
Moja tez tak robi. Denerwuje się, ciągnie sutek we wszystkie strony i dalej później ssie. Czasami po takim epizodzie słyszę, ze połyka, a czasem ze nie. Jak nie połyka to przystawiam do drugiej piersi i wtedy ładnie połyka. Jak przy drugiej to samo a ona ciagle chce jeść to znowu daje do pierwszej i wtedy i tam połyka :)
Dzieci maja te skoki rozwojowe, kiedy potrzebują więcej pokarmu. Chyba trzeba to przetrwać i po prostu przystawiać często :)
Czytałam wczoraj, że pierwszy kryzys jest w 3 tygodniu życia dziecka drugi w 6 tygodniu. Także u mnie by się zgadzało, Tomasz we wtorek skończył 3 tygodnie.
Dziś w ciągu dnia nie ma tragedii, zobaczymy po kąpieli. Może nie będzie tak źle i wszystko się unormuje.
 
reklama
Znajoma bardzo chwali sobie butelke z Medeli Calma. Jako jedyma jest przystosowana dla niemowlakow, ktora nie zakloca natutalnego rytmu ssania i bez problemu przechodzi z piersi na butelke i odwrotnie

Link do: Calma
Tez mam ta, rzeczywiście bobas się musi napracować żeby leciało. Tutaj nic nie wypływa samo, musi zaciągnąć mocno, tylko trZeba ja głęboko wsadzać, aż zrobi glonojada buźka dziecko na końcu przy rozszerzeniu. Ja wkładałam za płytko i widać było ze młoda robiła dziubek ciagle, teraz już jej przeszło.
 
Do góry