reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@folka weźmie Cię z zaskoczenia, listopada jeszcze zostały 3 dni więc nie trać nadziei[emoji6] łatwo pisać osobie już po, dla mnie ten tydzień ostatni przed porodem był najgorszy z całej ciąży, w sensie psychicznie.... Dzień w którym urodziłam zaczął się tak zwyczajnie... A skończył magicznie [emoji170]

My od wczoraj w domu, noc całkiem spoko pobudka na cyca i dalej lulu[emoji4]plan mam taki żeby delektować się macierzyństwem bo to tak szybko zleci[emoji3590]lekki nawał mi się zrobił ale do opanowania[emoji4]

Pytanie już było ale ja jestem świeża i ponawiam jaka Wit D dla dzidziusiów podjęcie?
A czy robicie usg stawów biodrowych? Bo nie mam skierowania, tylko na wpisie pisze ze jest zalecane... Co rozumiem że muszę iść prywatnie [emoji848]

Teraz dajęw kapsułkach a później vigantol.

My idziemy prywatnie na usg, ale jeszcze nie umówiłam. Czekam aż wciągną Tomasza do mojego ubezpieczenia medycznego w pracy. Na początku grudnia będę dzwoniła go umówić jeszcze przed świętami.




Z tego co mi chirurg tłumaczył ( nie chcę czytać w książkach medycznych ani Wikipedii, że jak schodzą te jąderka to coś tam się nie zamknęło młodemu i płyn z otrzewnej dostał się do worka mosznowego.
Czasem jest tego płynu dużo i jaderka są powiększone i bolą.
Prawdopodobnie do 2 roku życia mu się wchłonie, mam nadzieję.
Ale bywa tak, że przyplątuje się przepuklina pachwinowa i wtedy jest niewesoło.
Dziś zmniejszona opuchlizna, kolejna wizyta w piątek.

Trzymam kciuki, żeby Matiemu się wchłonęło i nic go tam nie bolało.

Ekspertem od laktacji nie jestem, ale czytam na ten temat ostatnio dużo.
Mi tez nie leci z piersi za dnia, tylko w nocy jak mam dłuższe przerwy w karmieniu. A tek przez cały dzień to praktycznie miękkie piersi, mała jak ssie to aktywnie tez tylko na początku, a potem sobie wisi. Są dni (tak jak wczoraj i dzisiaj rano), ze do cyca chciała co 30min. Ciumka wtedy 5min i koniec. Myśle ze jakbym dała jej butle to by i tak całą wypiła.
Przystawiaj jak najwiecej Tomusia. On Ci bardziej wystymuluje laktację niż laktator. Im częściej będzie Ci opróżniał piers tym więcej mleka będziesz produkować.
Zobacz załącznik 920267
Zobacz załącznik 920270
Zobacz załącznik 920271


My wzięliśmy od pediatry recepte na Devikap [emoji4]


Co do usg bioderek... moja ze względu na położenie miednicowe powinna tym bardziej mieć je szybko zrobione (zalecany 4-6tydzien). Specjalnie poszłam do pediatry szybciej po skierowanie, żeby pójść na NFZ... i dupa. Wszędzie gdzie nie dzwonię to nie maja terminów do końca roku. Będę dzisiaj dzwonić i spróbować umówić gdzieś prywatnie, ale tez boje się, ze może być ciężko z terminami :/

Dziękuję [emoji4] jeszcze butli mm mu nie podałam, na razie ciągle cyc. Ile wlezie tyle mu daje, raz jeden, za chwilę drugi jak już mija zainteresowanie pierwszym. Ale jeszcze przedwczoraj pięknie jadł z piersi. Bite 10 a nawet 15 min słychać było jak doi i przełyka. Teraz jest zupełnie inaczej. Czasami jak doi to tak szybko i jakby jeszcze próbował główką tą pierś uderzać i wyciągać...tak jakby był lekko poirytowany tym, że on ciągnie a nie leci-nie słychać połykania. Głupio może zabrzmi ale tak jak cielak bodzie krowę w wymiona podczas dojenia hehehe

Dziewczyny u mnie tak:
Spojenie lonowe jest ok na 1.5 cm
Więc młody musi się główka pchać skoro tak boli. Do tego mam nie wymiarowy rytm serca więc czekam na kardiologa i wysoka tarczyce. Więc pewnie sobie posiedzę termin na 8 a podejrzewam że na 2 dni holter założą. Ajc i te zastrzyki w brzuch przeciw zakrzepowe. Najgorsze jest to że człowiek nic nie wie.

Dobrze, że jesteś w szpitalu, tam mają Cię na oku i w razie czego mogą szybko reagować. Wszystko będzie dobrze i niedługo będziesz rozpakowana [emoji4]
 
reklama
A kiedy masz mieć wywoływany poród? Może jeszcze coś się samo zacznie...

@Góraleczka89 Cały czas mam jakąś tam nadzieję, ale tak naprawdę to nawet nie wiem co to skurcz, śpi mi się coraz lepiej, spaceruję coraz dalej i jakoś tak ciężko mi uwierzyć, że mogę urodzić :p

O, jeszcze @kasia98 i @ainola. To jeszcze kilka nas zostało ;) Trzymam kciuki żeby się samo zaczęło. I za wizytę :)

@folka dzis lekarz powiedzial ze ode mnie zalezy czy przyjade do szpitala w piatek czy w poniedzialek. ( na ostatnim KTG powiedzial ze w piatek - nie wiem czy to zalezy od dnia tak mowi ;)
Dzis na KTG to odnotowal sie jeden alaskurcz - dobil do 40, ale w nocy odczuwam mocniejsze takze moze sie cos jeszcze rozkreci
 
Teraz dajęw kapsułkach a później vigantol.

My idziemy prywatnie na usg, ale jeszcze nie umówiłam. Czekam aż wciągną Tomasza do mojego ubezpieczenia medycznego w pracy. Na początku grudnia będę dzwoniła go umówić jeszcze przed świętami.






Trzymam kciuki, żeby Matiemu się wchłonęło i nic go tam nie bolało.



Dziękuję [emoji4] jeszcze butli mm mu nie podałam, na razie ciągle cyc. Ile wlezie tyle mu daje, raz jeden, za chwilę drugi jak już mija zainteresowanie pierwszym. Ale jeszcze przedwczoraj pięknie jadł z piersi. Bite 10 a nawet 15 min słychać było jak doi i przełyka. Teraz jest zupełnie inaczej. Czasami jak doi to tak szybko i jakby jeszcze próbował główką tą pierś uderzać i wyciągać...tak jakby był lekko poirytowany tym, że on ciągnie a nie leci-nie słychać połykania. Głupio może zabrzmi ale tak jak cielak bodzie krowę w wymiona podczas dojenia hehehe



Dobrze, że jesteś w szpitalu, tam mają Cię na oku i w razie czego mogą szybko reagować. Wszystko będzie dobrze i niedługo będziesz rozpakowana [emoji4]
[emoji2956]
 
Ja też nadal dwupak. Wczoraj bardziej niż przy skurczach spanikowalam bo miałam takie silne napieranie maluszka na wyjście aż czułam takie mocne klócie, skurcze bardziej bolą, ale tego jakoś bardziej się bałam. Napierał tak, że zaczęłam się na wypadek ubierać Mialyscie tak przed porodem?..
@MMMagdalena @folka niby nie można samemu sprawdzić rozwarcia, ale czy jest jakaś różnica to można odczuć chociaż to nie pewniak tylko takie dla siebie. Ja mam wizytę u gina jutro bo stwierdził, że dziś ma za dużo osób na ktg. Zazdroszczę mu tego luźnego podejścia bo mi przy 40+5 już go brak.
Nie wiem czy się rozpakuje dziś, ale chociaż niech innym dziś się poszczesci :*
@Dzidzi bobo daj znać czy będą już Cię trzymać do rozwiązania
@urs mam nadzieję, że poszło wszystko dobrze
 
Teraz dajęw kapsułkach a później vigantol.

My idziemy prywatnie na usg, ale jeszcze nie umówiłam. Czekam aż wciągną Tomasza do mojego ubezpieczenia medycznego w pracy. Na początku grudnia będę dzwoniła go umówić jeszcze przed świętami.






Trzymam kciuki, żeby Matiemu się wchłonęło i nic go tam nie bolało.



Dziękuję [emoji4] jeszcze butli mm mu nie podałam, na razie ciągle cyc. Ile wlezie tyle mu daje, raz jeden, za chwilę drugi jak już mija zainteresowanie pierwszym. Ale jeszcze przedwczoraj pięknie jadł z piersi. Bite 10 a nawet 15 min słychać było jak doi i przełyka. Teraz jest zupełnie inaczej. Czasami jak doi to tak szybko i jakby jeszcze próbował główką tą pierś uderzać i wyciągać...tak jakby był lekko poirytowany tym, że on ciągnie a nie leci-nie słychać połykania. Głupio może zabrzmi ale tak jak cielak bodzie krowę w wymiona podczas dojenia hehehe



Dobrze, że jesteś w szpitalu, tam mają Cię na oku i w razie czego mogą szybko reagować. Wszystko będzie dobrze i niedługo będziesz rozpakowana [emoji4]

Moja tez tak robi. Denerwuje się, ciągnie sutek we wszystkie strony i dalej później ssie. Czasami po takim epizodzie słyszę, ze połyka, a czasem ze nie. Jak nie połyka to przystawiam do drugiej piersi i wtedy ładnie połyka. Jak przy drugiej to samo a ona ciagle chce jeść to znowu daje do pierwszej i wtedy i tam połyka :)
Dzieci maja te skoki rozwojowe, kiedy potrzebują więcej pokarmu. Chyba trzeba to przetrwać i po prostu przystawiać często :)
 
Myśle ze kazdy pediatra da Ci skierowanie, pytanie czy będą miejsca bo zalecane chyba między 4-6 tyg a wiadomo jak na NFZ terminy. U nas może tez się skończyć na prywatnym.
My robimy prywatnie i u nas kosztuje to 100 zł. Też nie dostaliśmy skierowania że szpitala a na wizycie u pediatry zapomniałam poprosić o skierowanie
 
My robimy prywatnie i u nas kosztuje to 100 zł. Też nie dostaliśmy skierowania że szpitala a na wizycie u pediatry zapomniałam poprosić o skierowanie
Oj to sporo u Was. U nas w zaleznosci od przychodni to koszt 60-70 zl.
Apropo lekarzy to dzwonilam dzis o tego dermatologa dla mlodej, to najblizsza wizyta na nfz 18 grudnia, w tej samej poradni prywatnie w piatek, bez zapisow koszt 80 zl. Musze iść w piatek, bo do 18 grudnia to za dlugo czekania.
 
Hey! Dzieciaki posnely więc mam chwilkę [emoji6] mała ma ostatnie nocki problemy z brzuszkiem... pręży się i widać że jej ciężko ale jak już coś zrobi to zawsze na rzadko - czasem aż wystrzeli na otwartym pampersie [emoji28] położna polecila narazie espu misan i dostaje 2 dni więc zobaczymy co z tego będzie... poza tym super. Dzielnie sobie radzimy w z młodym i małą (bo tatuś niestety już w pracy).
Było kilka tematów na które chciałam odp ale oczywiście nie pamietam[emoji848]
Palilam przed każdą ciąża i rzucalam jak tylko pojawiały się 2 kreski... mam nadzieję teraz karmić dłużej i że tym razem nie wrócę do nałogu!
U nas skierowanie na bioderka daje pediatra na pierwszej wizycie czyli ok 1 m-ca. Ale zapisać się można od razu jak się ma PESEL (termin jest zawsze wyznaczone między 4-6 tydzień i nigdy nie słyszałam żeby był u nas z tym problem).
Ktoś pisał o odpoczynku między skurczami - da się zasnąć nawet na 30 sekund i można się w tym czasie nieźle zregenerować [emoji6][emoji123]
Dziewczyny które jeszcze zostały do rozpakowana - powodzenia życzę! Aby poszło raz dwa![emoji9]
 
Hej dziewuszki. Jakich butelek używacie dla swoich maluszköw?
Dzisiaj odciagnełam troche pokarmu, chciałam podać małemu z butelki a on nie chce jeść.. Mam butelke aventa i tomme tippee. W poniedziałek muszę go na chwile zostawić więc musze kupić jeszcze jakąś butle z której zje w razie gdybym nie zdarzyła na kolejne karmienie
 
reklama
Heej...

@majacyr mam nadzieję,że u Matiego to nic groźnego.

@urs chyba już jesteście z Franiem razem? :)

@SlodkaM @MMMagdalena jak u Was?

A ja to raczej już straciłam nadzieję, że będę listopadową mamą. Wysprzątałam wczoraj mieszkanie, poszłam na zakupy i tylko kręgosłup mnie rozbolał, nic więcej...
Ja myślę że bardziej grudzień ..teraz mam ktg i zaraz wizytę u lekarza. Zobaczymy jak on to widzi
 
Do góry