reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny dawno się nie odzywałam, choć na bieżąco czytałam. Końcówka ciąży u mnie była już taka sobie. Wykryto wielowodzie na końcu się pojawiło, ciągle miałam przez to ktg a jutro miałam się stawić na próbę wywołania. W piątek rano gin pogmerala w szyjce, która była nadal wysoko i długa, choć brzuch się ładnie opuścił.
Leon urodził się wczoraj po północy po 4 godz porodu. Trafiłam na porodówke z 7 cm ale miałam tak mocne skurcze że dali mi zzo na rozluźnienie bo się mocno rzucałam niestety. Pomogło, zanim zeszła dawka przyszły parte, które mogłam łatwo kontrolować już. Faza parcia trwała pół godziny. Wody odeszły dopiero w trakcie porodu, było ich faktycznie dużo... Na koniec AFi miałam 20. Mały mierzył 53 cm i ważył 3960, zostałam nacięta, obywam się bez przeciwbólowych, po dobie zeszły skutki znieczulenia typu mrowienie w plecach. Trzymam kciuki za jeszcze nierozpakowane. :wink:
Gratulacje dzielna kobieto. I dużo zdrówka Wam.



U mnie właśnie maratonik. Cyc, kupka, przebieram, ubrałam, patrzę pajac na plecach mokry, musiał zasiusiac, przebieram więc znów całego, kładziemy się do cyca... Ciągnie 4 razy i znów kupa... No to cycamy i znów przebieram. Przebrany, przy przebieraniu się ulalo więc znów szuka.... Ciekawe kiedy skończymy :) i u nas taki schemat jest bardzo często.

Więc odp na pytanie Sandry z pampersow przez 10 dni życia małego poszła nam mała paczka z Rossmann, duża paka 88 szt białych, kończymy mała pake 44 szt i już mamy kupiona kolejna 44 szt. Póki co rozmiar 1.
 
reklama
Dziewczyny dawno się nie odzywałam, choć na bieżąco czytałam. Końcówka ciąży u mnie była już taka sobie. Wykryto wielowodzie na końcu się pojawiło, ciągle miałam przez to ktg a jutro miałam się stawić na próbę wywołania. W piątek rano gin pogmerala w szyjce, która była nadal wysoko i długa, choć brzuch się ładnie opuścił.
Leon urodził się wczoraj po północy po 4 godz porodu. Trafiłam na porodówke z 7 cm ale miałam tak mocne skurcze że dali mi zzo na rozluźnienie bo się mocno rzucałam niestety. Pomogło, zanim zeszła dawka przyszły parte, które mogłam łatwo kontrolować już. Faza parcia trwała pół godziny. Wody odeszły dopiero w trakcie porodu, było ich faktycznie dużo... Na koniec AFi miałam 20. Mały mierzył 53 cm i ważył 3960, zostałam nacięta, obywam się bez przeciwbólowych, po dobie zeszły skutki znieczulenia typu mrowienie w plecach. Trzymam kciuki za jeszcze nierozpakowane. :wink:
Gratuluje :)
 
@Dusia94 my uzywamy spiworka do fotelika, nasz firmy Beztroska. Mlodego ubieram w bodziaka i na to cieplejszy pajac taki welurkowy, czapa cienka bawelniana kaptur, bo i spiworek ma sam w sobie tez kapturek. Zapinam pasy mlodego i dopiero na koncu zapinam spiworek. Do gondoli tez poki co nie ubieramy sie w kombinezon tylko wlasnie spiworek, ewentualnie na to kocyk.

@Sasanka14 no to niezly maratinik na przewijaku macie ;) Ja mlodego jak przewijam to myje pod kranem i “wysadzam”, robi zazwyczaj pieknego kupsztala i siusia po chwili. Dokladnie to samo bylo ze starszym, nie chcial w pieluszke robic dwojki, no chyba ze mokry baczek mu sie przytrafil. U nas tez juz troszke zadziej sa numery dwa, ale za to jak jest to konkret jajkownjca z 5ciu jaj ;)

U nas pieluszek poszlo 3x20, 1x50 i jestesmy w polownie opakowania 39 szt. Tyle, ze u nas juz zaczynaja dzialac pieluszki wielo, wiec pampkow bedzie coraz mniej uzywanych. Teo jutro konczy 3 tygodnie :)
 
Dziewczyny dawno się nie odzywałam, choć na bieżąco czytałam. Końcówka ciąży u mnie była już taka sobie. Wykryto wielowodzie na końcu się pojawiło, ciągle miałam przez to ktg a jutro miałam się stawić na próbę wywołania. W piątek rano gin pogmerala w szyjce, która była nadal wysoko i długa, choć brzuch się ładnie opuścił.
Leon urodził się wczoraj po północy po 4 godz porodu. Trafiłam na porodówke z 7 cm ale miałam tak mocne skurcze że dali mi zzo na rozluźnienie bo się mocno rzucałam niestety. Pomogło, zanim zeszła dawka przyszły parte, które mogłam łatwo kontrolować już. Faza parcia trwała pół godziny. Wody odeszły dopiero w trakcie porodu, było ich faktycznie dużo... Na koniec AFi miałam 20. Mały mierzył 53 cm i ważył 3960, zostałam nacięta, obywam się bez przeciwbólowych, po dobie zeszły skutki znieczulenia typu mrowienie w plecach. Trzymam kciuki za jeszcze nierozpakowane. :wink:

Gratuluję[emoji5]

Więc jak ubrać dziecko do fotelika kiedy jest zimno a wiem ,że będę z nim po dworze chodzić? [emoji85]


Ja mam i otulacz,i śpiwór z dziurami na pasy. Wiec wkładam np.otulacz, przeciągam przez pasy, pózniej do niego wkładam dziecko, zapinam mu porządnie pasy i dopiero wtedy zapinam ten otulacz czy śpiwór - jak już ma zapięte pasy.
Kiedyś chyba nawet Mango wklejała zdjęcie jak to wyglada.

Gratulacje dzielna kobieto. I dużo zdrówka Wam.



U mnie właśnie maratonik. Cyc, kupka, przebieram, ubrałam, patrzę pajac na plecach mokry, musiał zasiusiac, przebieram więc znów całego, kładziemy się do cyca... Ciągnie 4 razy i znów kupa... No to cycamy i znów przebieram. Przebrany, przy przebieraniu się ulalo więc znów szuka.... Ciekawe kiedy skończymy :) i u nas taki schemat jest bardzo często.

Więc odp na pytanie Sandry z pampersow przez 10 dni życia małego poszła nam mała paczka z Rossmann, duża paka 88 szt białych, kończymy mała pake 44 szt i już mamy kupiona kolejna 44 szt. Póki co rozmiar 1.

U mnie tez sie tak zdarza [emoji23] z ta kupką i przesikaniem, i znowu kupka [emoji28] w ogole Kubuś robi o wiele więcej kup niż jego brat w tym czasie. Zaczynam karmić -kupa, dlatego jak Karolina nie przebieram przed, pózniej go przebieram i czesto znowu kupa po jedzeniu, a jeszcze zdarza mu sie przesikać wszystko i od nowa cała zabawa. Strasznie dużo pampersow idzie [emoji33] na razie używam dwójek.

Haha rzeczywiście [emoji23][emoji85][emoji23]
 
@Dusia94 50 w Auchan jest na prawdę niewielka, weź sobie ciuszki i przyłóż ja kupil 50 dla mojej małej i może z tydzień pochodzi:D jak chcesz to Ci odsprzedam za niedługo. Mam super welurowe pajacyki i komplecik spodenki z kaftanikiem.
 
U nas sie już zimno zrobiło i wczoraj na spacer wyciągnęłam pierwszy raz cieplejszy kombinezon. Tak to chodziłam z młodym w miękkiem cieplejszym pajacyku i do tego otulacz plus kocyk -jak bylo chłodniej, a wczoraj już taki kombinezonik ubrałam. Było 2stopnie na plusie, odczuwalna temperatura niższa [emoji85] dzisiaj już minusowa [emoji33] także chyba czas wyciągnąć śpiwór na zimę [emoji848] i zimowa kurtkę, bo wczoraj mi dupka zmarzła w jesiennym płaszczyku [emoji28] zapowiadają także śnieg od jutra do czwartku ☃️[emoji944][emoji300]️ także zima zima zima [emoji16]
 
U nas sie już zimno zrobiło i wczoraj na spacer wyciągnęłam pierwszy raz cieplejszy kombinezon. Tak to chodziłam z młodym w miękkiem cieplejszym pajacyku i do tego otulacz plus kocyk -jak bylo chłodniej, a wczoraj już taki kombinezonik ubrałam. Było 2stopnie na plusie, odczuwalna temperatura niższa [emoji85] dzisiaj już minusowa [emoji33] także chyba czas wyciągnąć śpiwór na zimę [emoji848] i zimowa kurtkę, bo wczoraj mi dupka zmarzła w jesiennym płaszczyku [emoji28] zapowiadają także śnieg od jutra do czwartku ☃️[emoji944][emoji300]️ także zima zima zima [emoji16]

Ojeeeja to faktycznie juz po bandzie widze z pogoda. U nas wczoraj piekne sloneczko swiecilo i ok 10 stopni bylo ;) Na snigi to zdecydowanie cieply kombinezon i dla mamusi kurtka zimowa coby sie pociagajaca nosem nie zrobila ;)
 
reklama
Dziewczyny ja znów mam problem z kroczem [emoji21][emoji21] boli jak diabli jak z boku na bok się przekręcam jak wstaje to kilka kroków to jakaś masakra albo z pozycji leżącej usiąść to też boli [emoji21][emoji21] myślę że w przyszłym tygodniu już się rozdwoje [emoji848] ale zobaczymy.
U mnie to samo .. nie przechodzi
 
Do góry