reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Melduję dwupak :) ostatnia metoda, która testowalam ... Olejek rycynowy też na mnie nie działa, nawet mnie nie przeczyscilo porządnie :(

Wczoraj położna na szkole rodzenia powiedziała, że jest dużo domowych sposobów na wywołanie, ale jak dziecko nie jest gotowe wyjść to nic nie pomoże.
 
Dziewczyny, jakich pampersów używacie/będziecie używać? Ja na start kupiłam 2x26szt. Dada fioletowe i się zastanawiam czy zdają egzamin.
Ja też właśnie kupiłam te , narazje jedną paczkę 26 właśnie . W moim otoczeniu znam wiele Mam które używają i są zadowolone . No ale wiadomo , każdy dzidziuś inny więc zobaczymy :)
 
Dziewczyny, jakich pampersów używacie/będziecie używać? Ja na start kupiłam 2x26szt. Dada fioletowe i się zastanawiam czy zdają egzamin.
My na poczatku jedziemy na pampers premium ale potem tez bede chciala przejsc na dady fioletowe. Teraz bede zamawiac jeszcze z Pampersa, bo z kuponem na allegro wyjda po chyba 40 gr sztuka, wiec oplaca się.
 
Nam polozna doradziła od razu po wyjściu do domu dawac. Moje dostają dicoflor w kropellach ;)
Z tymi probiotykami itd ja polecam ostrożnie. Moja sis od urodzenia dawała coś dzieciom profilaktycznie, cała trójka miała kolki a w późniejszym okresie problemy z kupka... Nie wspominając już o trudnościach z odstawieniem tych kropli bo wtedy to już była masakra.

Teraz gdy ja biorę cały czas antybiotyki pytałam i neonatolog w szpitalu i położnych tam i mojej położnej i wszyscy zgodnie stwierdzili że dopóki sam sobie z tym radzi i ja biorę osłonę to nie dawać. A miałam naprawdę silne leki. Kupiłam ten dicoflor i leży w szufladzie ale czekam. Podobno w momencie kiedy się tego naduzywa jelita się rozleniwiaja i same swojej flory nie budują. Pewnie co położna czy lekarz to teoria ale myślę że coś w tym może być.
 
Melduję dwupak [emoji4] ostatnia metoda, która testowalam ... Olejek rycynowy też na mnie nie działa, nawet mnie nie przeczyscilo porządnie :(

U mnie to samo [emoji85] 2,5 h spaceru, skakanie na pilce, herbatki, ostre, seks - nic. Po seksie nawet brzuch mnie ani razu nie rozbolal, siedzi Franek pancernie w srodku, takze nastawiam sie na szpital we wtorek - nie ma innego wyjscia [emoji5]
 
Dziewczyny, ratujcie.
1) Mały nie chce spać, bo ma problemy z brzuszkiem. Napina się, budzi po 10 minutach. Noce to chodzenie z nim na rękach i uspokajanie z płaczu. Zaczęłam pić koper włoski. Czy mogę zrobić coś więcej żeby mu pomóc?
2) Po szyciu, dosyć sporym, ogromnie boli mnie krocze w miejscu szwu. Urodziłam 4 dni temu. Nie mogę przekręcić się z boku na bok, siedzieć i długo chodzić. Lekarz przy wypisie się dziwił, bo wszystko goi się ładnie. Myję się codziennie szarym mydłem i podmywam zaparzoną szałwią (jak poleciła położna), wycieram do sucha ręcznikami higienicznymi, wietrzę w miarę możliwości i biorę paracetamol. Co dalej? :(
Możesz sobie robić okłady z rivanolu. Buteleczke stawiasz do kubka z ciepłą wodą, potem na wacik ten duży dziecięcy i do rany :) Mi tak położna zaleciła :) A Twoja była już? Oglądała ranę? Może coś się z nią dzieje tak jak u mnie?
 
Dziewczyny, jakich pampersów używacie/będziecie używać? Ja na start kupiłam 2x26szt. Dada fioletowe i się zastanawiam czy zdają egzamin.

Ja uzywalam Kit&Kin, Naty i Pampers Pure. Zdecydowanie te pierwsze byly najfajniejsze. Niestety cenowo mega drogie, w przeliczeniu na zlotowki niecale 20 zl za 20 szt. Na szczescie mlody juz dorasta do wielo ;)
 
reklama
Dziewczyny, jakich pampersów używacie/będziecie używać? Ja na start kupiłam 2x26szt. Dada fioletowe i się zastanawiam czy zdają egzamin.
My używamy pampersy zielone i białe choć dla mnie fajniejsze są zielone bo są cieńsze. Z córką używałam jeszcze happy i daddy czasami ale jak dla mnie były za grube i sztywne. Najlepiej nam pasowały pomarańczowe pampersy ale one chyba są od rozmiaru 3.
 
Do góry