reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny dawno się nie odzywałam, choć na bieżąco czytałam. Końcówka ciąży u mnie była już taka sobie. Wykryto wielowodzie na końcu się pojawiło, ciągle miałam przez to ktg a jutro miałam się stawić na próbę wywołania. W piątek rano gin pogmerala w szyjce, która była nadal wysoko i długa, choć brzuch się ładnie opuścił.
Leon urodził się wczoraj po północy po 4 godz porodu. Trafiłam na porodówke z 7 cm ale miałam tak mocne skurcze że dali mi zzo na rozluźnienie bo się mocno rzucałam niestety. Pomogło, zanim zeszła dawka przyszły parte, które mogłam łatwo kontrolować już. Faza parcia trwała pół godziny. Wody odeszły dopiero w trakcie porodu, było ich faktycznie dużo... Na koniec AFi miałam 20. Mały mierzył 53 cm i ważył 3960, zostałam nacięta, obywam się bez przeciwbólowych, po dobie zeszły skutki znieczulenia typu mrowienie w plecach. Trzymam kciuki za jeszcze nierozpakowane. :wink:
Gratulacje :) Jak się nie mylę, to już trzeci Leoś na listopadowkach :)
 
reklama
Wczoraj położna na szkole rodzenia powiedziała, że jest dużo domowych sposobów na wywołanie, ale jak dziecko nie jest gotowe wyjść to nic nie pomoże.
Wiem, tez mi tak mówiła, ale stwierdziłam, że jak i tak muszę się położyć do szpitala to nie chciałabym żałować, że czegoś nie spróbowałam, bo w szpitalu to za wiele nie wymysle. Powiedziała, że dziecku to nie zaszkodzi:)
 
U mnie to samo [emoji85] 2,5 h spaceru, skakanie na pilce, herbatki, ostre, seks - nic. Po seksie nawet brzuch mnie ani razu nie rozbolal, siedzi Franek pancernie w srodku, takze nastawiam sie na szpital we wtorek - nie ma innego wyjscia [emoji5]

O, no to podobnie jak u mnie, też nic nie działa ^^ Może mi w środę pani doktor szyjkę ruszy na wizycie, bo mój kręgosłup już średnio wytrzymuje...

@annamarta gratulacje!

Zimno jak nie wiem, a mi się już kurtka nie dopina, butów ciepłych nie mogę włożyć, jeszcze śnieg ma spaść :p
 
Więc jak ubrać dziecko do fotelika kiedy jest zimno a wiem ,że będę z nim po dworze chodzić? [emoji85]
Ale z dzieckiem ogólnie w foteliku nie powinno się spacerować. O spacer Ci chodzi?
Jeśli jest zimno i chcesz z tym fotelikiem przejść np. przez parking to niestety musisz dzidzie ubrać w aucie spowrotem. Są też takie specjalne koce do fotelików z otworami na pasy.
 
Myje za każdym razem i osuszam, no i zmieniam co 3 godziny minimum i czerwone trochę..

Mam bardzo dużo jedynek 5 paczek po 88szt i z 4 paczki 2ej, u nas jedynki jeszcze są troszkę za duże ale podwijam i nakładam po 0 się nie nadają, przelewa pampersa bo nie zachodzi dobrze na uda więc nakładam podwójne jedynki
emoji14.png

oj to duzO faktycznie:)
no a co do dupci .. to nie wiem .moze na razie czesciej jak co 3h aby zbiwelowac ta czerwona duocie a potem juz normalnie co 3.aby się nie pogorszyło



Dziewczyny jak to jest w witamina C? Podaje się ją wszystkim dzieciom od jakiegoś wieku? Pamiętam, że jak byłam nianią to dawałam taką w kroplach maluchom i tak się zastanawiam. Robie zamówienie w aptece gemini wiec wezmę jeśli się okaże że będzie potrzebna.

tez podaje Wit. D

jak dobrze pamiętam .....
paręnaście sztuk pampersów pampers 1 na początku dostalam
2 paczki pampersów lidl lupilu 1 (22chyba)
paczka lupilu 2 (44szt)
paczka tesco 2( 22szt)
paczka tesco 2(56szt) konczymy
i zaczynamy paczka 3 (54szt ) już kupiona
rozmiar 2 sięga młodemu pod pępek i moim.zdaniem są za małe ..

synek ponad 5 kg ma

stać mnie kupić pampki Pampers za 8f zamiast pampki Tesco za 3f ale dla mnie nie warto przepłacać bo te też się doskonale spisują

za promocjami się nie rozglądałam

za syna używałam dady pamiętam:)

ja dopiero wstałam...oO
posiedzieliśmy wczoraj do 1 w nocy i proszę..

i kiedy używam fotelika bo jedziemy gdzieś to normalnie ubieram . i bluza i kocykiem przykrywam a potem odkrywam jak coś tam załatwić musiałam a nie brałam wozka

do wózka dopiero wczoraj użyłam kombinezonu 2 raz może misiowego bo tak to nie było najgorzej na dworzu i pozatym kiedy wiem że gdzieś muszę wstąpić to wole moc małego poodkrywac kiedy śpi więc kombinezon odpada. dam fotkę na prywatny

ale potem bo teraz lecę się ogarnąć poki maly spi..rosół wstawiony a potem wypad robimy
 
Z tymi probiotykami itd ja polecam ostrożnie. Moja sis od urodzenia dawała coś dzieciom profilaktycznie, cała trójka miała kolki a w późniejszym okresie problemy z kupka... Nie wspominając już o trudnościach z odstawieniem tych kropli bo wtedy to już była masakra.

Teraz gdy ja biorę cały czas antybiotyki pytałam i neonatolog w szpitalu i położnych tam i mojej położnej i wszyscy zgodnie stwierdzili że dopóki sam sobie z tym radzi i ja biorę osłonę to nie dawać. A miałam naprawdę silne leki. Kupiłam ten dicoflor i leży w szufladzie ale czekam. Podobno w momencie kiedy się tego naduzywa jelita się rozleniwiaja i same swojej flory nie budują. Pewnie co położna czy lekarz to teoria ale myślę że coś w tym może być.
To prawda. U dorosłych którzy przesadzających z probiotykami i jogurtami typu actimmel flora z jogurtu wypiera tą jelitową i zaczynają się przeboje...

@annamarta gratulacje :)
 
Dziewczyny, jakich pampersów używacie/będziecie używać? Ja na start kupiłam 2x26szt. Dada fioletowe i się zastanawiam czy zdają egzamin.
Ja planowałam tetrę.
Na początek kupiłam baby dream 2 i bambusowe 1 i odebrałam w Rossmanie za 1gr pampersy 1.
Trafił mi się wcześniaczek na którego rozmiar 0 teraz jest dobry. W szpitalu przez 20 dni poszło 4 opakowania pampers 0 x 30 sztuk.
Teraz około 10 dziennie idzie.
Czekam aż mu dupka urośnie i marzę o tym, aby przejść na tetrę, choć pewnie 2x częściej będę go przebierać, ale mam plan na tetrze i drugi plan marzenie o karmieniu z piersi.
Ale cieszę się każdym dniem kpi
 
Melduję dwupak :) ostatnia metoda, która testowalam ... Olejek rycynowy też na mnie nie działa, nawet mnie nie przeczyscilo porządnie :(
Hahaha u mnie to samo! Jedyne co miałam po olejku, to mnie odgazowaloo [emoji23] aż mąż się wsciekal, że tyle pierdzę [emoji23]
Wczoraj położna na szkole rodzenia powiedziała, że jest dużo domowych sposobów na wywołanie, ale jak dziecko nie jest gotowe wyjść to nic nie pomoże.
I tak jest, ja przecież wszystko przetestowałam[emoji849] A Leoś wyszedł i tak kiedy chciał [emoji14]
 
reklama
Dziewczyny dawno się nie odzywałam, choć na bieżąco czytałam. Końcówka ciąży u mnie była już taka sobie. Wykryto wielowodzie na końcu się pojawiło, ciągle miałam przez to ktg a jutro miałam się stawić na próbę wywołania. W piątek rano gin pogmerala w szyjce, która była nadal wysoko i długa, choć brzuch się ładnie opuścił.
Leon urodził się wczoraj po północy po 4 godz porodu. Trafiłam na porodówke z 7 cm ale miałam tak mocne skurcze że dali mi zzo na rozluźnienie bo się mocno rzucałam niestety. Pomogło, zanim zeszła dawka przyszły parte, które mogłam łatwo kontrolować już. Faza parcia trwała pół godziny. Wody odeszły dopiero w trakcie porodu, było ich faktycznie dużo... Na koniec AFi miałam 20. Mały mierzył 53 cm i ważył 3960, zostałam nacięta, obywam się bez przeciwbólowych, po dobie zeszły skutki znieczulenia typu mrowienie w plecach. Trzymam kciuki za jeszcze nierozpakowane. :wink:
Gratulacje :) a zanim wstawiłaś się na porodówkę z tymi 7cm długo męczyłaś się w domu?
 
Do góry