reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
kazdy czegos tam sie boi uwierz
musisz po prostu starac sie miec wiecej wiary w to ze bedzie dobrze i nie czytac nic o wczesnych porodach i ich symptomach!!!
a to ze bez wkladki odczulas tego wiecej to tak jest! jak jestem bez wkladki to caly czas mokro a tak wsiaka we wkladke i sie tego tak nie odczuwa no ale serio..wymieniam ich duzo w dzien ..czasem co wizyta w toalecie a jest ich czesto




hehe tez tak wolam by zwolnic haha
ale widze ze mamy to samo...mnie tez mlody tak nie raz uciska na pecherz jak chodze ze czasem wrecz musze stanac.... oO nie ma bata , siniejsze odemnie ..
dzis mi nieze kotlowal sie na pecherzu! co chwila musialam siadac!



no wlasniejak tojest???? tez to slyszalam ze wzrastac nie powinno hmm

@Dzidzi bobo ja to juz jak tyle czytam forum to i byly laski co bol w pachwinach maja przed 20 tyg i ledwo chodza takze to zalezy... jak to wszystko sie w srodku uklada i jak oddzialuje na reszte ciala

wiem jedno

jest to dolegliwosc dokuczajaca tobie, dzidzia jest w swietnej formie:) i przejsc musimy to czy inne atrakcje, wyjscia nie ma ale zostanie nam to wynagrodzone:)
Nie no to aż tak dużo tego nie ma [emoji15] może przy częstej wymianie ja tego nie zauważyłam po prostu, a teraz panikuję... mam nadzieję, że w czwartek doktorek mnie zbada i uspokoi, bo przecież ja zwariuję, a w piątek przecież miałam odebrać wózek![emoji47] [emoji23] przynajmniej syn mi tu stuka i chyba próbuje się wyprostować, żeby pokazać, że jemu to się nigdzie nie spieszy..[emoji4]
 
@Płomyk to już długo nie widziałaś dzieciaczka.
Może idź gdzieś indziej, żeby ktoś Ci zrobił usg.

@maksimas trzymam kciuki, żebyście się jakoś dogadali chociaż w sprawie alimentów.

@Weronikakrz może za bardzo intensywny był ten masaż? Że potem skurcze Cię męczyły?
A córka ile ma lat?
U mnie same wielkie stopy w domu, nie pamiętam kiedy kupowałam rozmiar 35 buta.
U mnie młodsza 41, starsza 43-44 ja taki sam, mąż 45 a syn 46-47 a maluch na połówkowym miał stopę ponad 3cm [emoji12]
Ja też zaczęłam 30 tydzień ale podchodzę do tego, że jeszcze 8 tygodni do skończonego 37 tygodnia a co za tym idzie donoszonej ciąży. Więc spokojnie jest czas prawie 2 mce :)

@Igorowelove czasem się nie przewidzi jak się urodzi.
Ja przy 3 porodzie jakby mi wody odeszły to bym nie dojechała.
Ma to swoje dobre strony, całą papierologię miałam z córką przy piersi [emoji16]
U mnie do terminu 77dni .

@Weronika00 no to ulga, że już po remoncie.
Fajnie, że masz wizytę już za tydzień. Ja muszę czekać jeszcze 3 tygodnie.

@Dita rozbawiłaś mnie tym dinozaurem [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja 3 dziecko urodziłam w wieku 28 lat a teraz 40 lat minęło jak jeden dzień. To ja dinozaur z brodą hihihi.

@Lovegirl Sandra nie czaję?
Mam ten babybrain ale piszesz, że 26+4 a zostało 80 dni.
Ja mam dziś skończony 29 tydzień i 77dni do porodu?!
Nie czaję, wytłumacz starej babce .

A wiadomo, kiedy remont?


Annulek ja też mam sporo, czasem to całkiem wodniste, gęstsze, rzadsze ale duuużo tego.
A skąd te obawy o przedwczesny poród? Coś się dzieje?

@Dzidzibobo no mały rośnie sobie ładnie.
Mój cały czas ułożony poprzecznie, często kopie w pęcherz. Są dni że czuję tylko wiercenie i się denerwuje tym.
Z reguły po dniu dużej aktywności ma dzień dwa takich przekrętów, lenia. Wczoraj po raz pierwszy miał 3 taki dzień i jakby przed północą nie zaczął się wiercić to miała już jechać na IP, ale jak zaczął szaleć i kopać to i pęcherz i nad pępkiem i górki tyłkiem robił i tak do 2 w nocy.
Dziś jest normalnie, co rusz pojedynczo kopnie, trochę się powierci.

@Elson witaj.
Piękna waga synka, miedniczki nerkowe masz Ty czy dziecko poszerzone?
Kiedy się o tym dowiedziałaś?
A jak się objawia nadciśnienie macicy?!
Masz jakieś leki?
 
Nie no to aż tak dużo tego nie ma [emoji15] może przy częstej wymianie ja tego nie zauważyłam po prostu, a teraz panikuję... mam nadzieję, że w czwartek doktorek mnie zbada i uspokoi, bo przecież ja zwariuję, a w piątek przecież miałam odebrać wózek![emoji47] [emoji23] przynajmniej syn mi tu stuka i chyba próbuje się wyprostować, żeby pokazać, że jemu to się nigdzie nie spieszy..[emoji4]
U mnie też tej wydzieliny jest sporo, zazwyczaj po nocy czy jak dużo pochodzę ale w ciągu mniej aktywnego dnia też. I to na tyle sporo że czuję się naprawde niekomfortowo mimo wkładki
Na Twoim miejscu nie przejmowałabym się ale jak się martwisz to na wizycie powiedz o tym lekarzowi, będziesz spokojniejsza :-)
 
@Płomyk to już długo nie widziałaś dzieciaczka.
Może idź gdzieś indziej, żeby ktoś Ci zrobił usg.

@maksimas trzymam kciuki, żebyście się jakoś dogadali chociaż w sprawie alimentów.

@Weronikakrz może za bardzo intensywny był ten masaż? Że potem skurcze Cię męczyły?
A córka ile ma lat?
U mnie same wielkie stopy w domu, nie pamiętam kiedy kupowałam rozmiar 35 buta.
U mnie młodsza 41, starsza 43-44 ja taki sam, mąż 45 a syn 46-47 a maluch na połówkowym miał stopę ponad 3cm [emoji12]
Ja też zaczęłam 30 tydzień ale podchodzę do tego, że jeszcze 8 tygodni do skończonego 37 tygodnia a co za tym idzie donoszonej ciąży. Więc spokojnie jest czas prawie 2 mce :)

@Igorowelove czasem się nie przewidzi jak się urodzi.
Ja przy 3 porodzie jakby mi wody odeszły to bym nie dojechała.
Ma to swoje dobre strony, całą papierologię miałam z córką przy piersi [emoji16]
U mnie do terminu 77dni .

@Weronika00 no to ulga, że już po remoncie.
Fajnie, że masz wizytę już za tydzień. Ja muszę czekać jeszcze 3 tygodnie.

@Dita rozbawiłaś mnie tym dinozaurem [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja 3 dziecko urodziłam w wieku 28 lat a teraz 40 lat minęło jak jeden dzień. To ja dinozaur z brodą hihihi.

@Lovegirl Sandra nie czaję?
Mam ten babybrain ale piszesz, że 26+4 a zostało 80 dni.
Ja mam dziś skończony 29 tydzień i 77dni do porodu?!
Nie czaję, wytłumacz starej babce .

A wiadomo, kiedy remont?


Annulek ja też mam sporo, czasem to całkiem wodniste, gęstsze, rzadsze ale duuużo tego.
A skąd te obawy o przedwczesny poród? Coś się dzieje?

@Dzidzibobo no mały rośnie sobie ładnie.
Mój cały czas ułożony poprzecznie, często kopie w pęcherz. Są dni że czuję tylko wiercenie i się denerwuje tym.
Z reguły po dniu dużej aktywności ma dzień dwa takich przekrętów, lenia. Wczoraj po raz pierwszy miał 3 taki dzień i jakby przed północą nie zaczął się wiercić to miała już jechać na IP, ale jak zaczął szaleć i kopać to i pęcherz i nad pępkiem i górki tyłkiem robił i tak do 2 w nocy.
Dziś jest normalnie, co rusz pojedynczo kopnie, trochę się powierci.

@Elson witaj.
Piękna waga synka, miedniczki nerkowe masz Ty czy dziecko poszerzone?
Kiedy się o tym dowiedziałaś?
A jak się objawia nadciśnienie macicy?!
Masz jakieś leki?
No wlasnie niewiem powiem mu w poniedzialek ja bede na wizycie zapytam czy to normalne
Idziemy rowno ja tez mam nadzieje ze bedzie to 37- 38 tydzien
Dziewczyny co myslicie o saunie w ciazy pytalam rodzinnego lekarza niby niema przeciwwzkazan tylko nie byc dluzej jak 8 minuut i nie wchodzic do suchych ja czesto kozystalam z sauny przed ciaza w pierwszym trymestrze tez zrezygnowalam a teraz mam ochote skozystac
 
Kciuki za rozmowę... Nie wiem jak to jest z tym uznaniem przez mężczyznę dziecka i alimentami, a później z tą jego zgodą na wszystko? Musiałabyś się zorientować...Tak coś kojarzę, że moja siostra miała w pracy koleżankę, która rozstała się z mężem, on pił i ją paskudnie traktował...I chyba płacił alimenty - to znaczy miał zarządzone, bo z płaceniem to już rożnie, był uznany jako ojciec, ale chyba miał ograniczone prawa, bo np.mogła z nim wyjechać z kraju (na wczasy) bez jego zgody. Ale nie wiem dokładnie jak to wyglądało... :sorry:
No wlasnie czekam na niego by sie dogadac. W naszym zwiazku, nigdy nie bylo alkoholu, wyzwisk czy jakiejkolwiek przemocy. Szczerze, to nikt nigdy mnie nie traktowal z takim szacunkiem jak on. Dlatego jego reakcja zwalila mnie z nog. Moja rodzina do tej pory jest w szoku. Wszyscy mi mowia,ze to tylko przejsciowe i ze zmieni zdanie. Ze sie tylko przestraszyl i potrzebuje dojrzec. Ale dla mnie to juz nie ma znaczenia. Mysle ze wczesniej czy pozniej i tak bysmy sie roztali. Na poczatku Dziecko mialo miec jego nazwisko, ale to on musi byc osobiscie by je uznac. Ale potem jak rozmawialismy, to stwierdzilam, ze bedzie mialo tylko moje. Bedzie mi po prostu latwiej. Bo za kazdym razem bede musiala prosic go o zgode lub on bedzie musial osobiscie przyjezdzac by cos tam podpisac. Jednak sprawy alimentow chcialaby miec na pismie a nie na slowo. Roznie to w zyciu bywa.
A jesli chodzi o remont, to zblizam sie ku koncowi:) Troche pokrzyczalam i prosze, jak sprawnie to idzie. Do soboty powinno byc juz po.wszystkim.Kilka mebelkow zamowilam w "Agacie" i dzisiaj dzwonili, ze juz wszystko maja na stanie. Mam nadzieje, ze w przyszlym tyg przyjda i w koncu bede mogla zaczac miaszkac. Moja siostra z mama juz szykuja sie na wielkie sprzatanie, a tego to troche jest, heheheh
 
Hej dziewczynki :) ja jak zwykle w uśpieniu...tylko czytam, czytam i czytam, co piszecie, bo co mam napisać, to z głowy mi wylatuje... mam takie pytanie... natury intymnej, a trochę się krępuję.
Czy wy też zauważyłyście większą ilość wydzielanego śluzu? Mnie złapało wczoraj późnym wieczorem... niby standardowo, tak jak powinno wyglądać w ciąży, białe, nie ma konsystencji galaretki... Ale po prostu jest tego więcej i trochę mnie to martwi, bo to pierwsza ciąża i nic nie wiem. Ruchy ok, bo akurat szaleje, ale to mi spokoju nie daje i zaczynam panikowac, że to może już... A w czwartek mam wizytę...[emoji47] [emoji32]
Mam to samo i nawet pytalam sie mojego gina. Powiedzial,ze to normalne, ze to typowy sluz ciazowy. Puki nie ma przykrego zapachu, nie ma koloru brunatnego czy zielonkawego i puki nic "tam" nie piecze czy swedzi, to mam sie nie przejmowac. Ale uzywam wkladek, bo chwilami jest tego sporo.....
 
reklama
Do góry