reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Cześć dziewczyny :)

Również jestem listopadową mamą, termin wg OM 5.11 ale czuję że nasz chłopczyk będzie z nami szybciej :) aktualnie 30+1 waga z dzisiaj 1471 gram :) mamy niestety poszerzone miedniczki nerkowe, ja mam cukrzycę ciążowa i nadciśnienie macicy ...trzymam kciuki za Was wszystkie i życzę szczęśliwych rozwiązań ! :*
 
reklama
hej :)
ja dzisiaj po wizycie i po uzg :) wychodzi na to ze wszystko idzie w dobrym kierunku
maly wazy 840 gram i ma jakies 23 cm :) szyjka macicy wydolna 36 mm ale niestety od 2 tygodni jak nie lepiej maly mi sie kreci ale mimo tego jest w pozycji podluznym miednicowym jakos dziwnie sie usadzil ha ha ha ha. niestety na te bolace mnie od kilku dni pachwiny nic lekarz nie moze poradzic jedynie co to wiecej odpoczywac. Tylko jak ja siedze jest ok nic nie boli ale jak wstaje jak to sie wszystko zastanie to przez prawie 5 min dochodze do siebie zeby normalnie funkcjonowac pozniej jak chodze to tez boli ale znosnie... nie umiem tak caly czas siedziec albo lezec juz niewiem co ma robic tak zle tak nie dobrze ehhh...
a jak tam u wasze maluszki wierca kreca sie daja funkcjonowac czy nie bardzo hehe
Mój miał sporo leniwych dni ostatnio. Ale od dwóch dni znów daje porządnie znać o sobie. K akurat mógł zobaczyć tą kulke z jednej strony brzucha i poczuć jak się rusza. W nocy jak się przekręciłam i miałam brzuch przy jego plecach to też go skopał. Uwielbiam to uczucie jak się rusza, cudowne [emoji7]
 
Cześć dziewczyny :)

Również jestem listopadową mamą, termin wg OM 5.11 ale czuję że nasz chłopczyk będzie z nami szybciej :) aktualnie 30+1 waga z dzisiaj 1471 gram :) mamy niestety poszerzone miedniczki nerkowe, ja mam cukrzycę ciążowa i nadciśnienie macicy ...trzymam kciuki za Was wszystkie i życzę szczęśliwych rozwiązań ! :*
Witam[emoji16]
Co to znaczy nadciśnienie macicy???[emoji43]

Dziś zrobiłam taki przysmak. Już długo za mną chodziło to ciasto (z kaszą manną i kakaem) mniam
IMG_20180828_175524.jpg
IMG_20180828_180841.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180828_175524.jpg
    IMG_20180828_175524.jpg
    70,3 KB · Wyświetleń: 365
  • IMG_20180828_180841.jpg
    IMG_20180828_180841.jpg
    55,2 KB · Wyświetleń: 429
Wiesz co, tak stopniowo od dłuższego czasu widziałam, że coś się zwiększa ta ilość, a że wczoraj świeżutko założyłam piżamę, a na codzień noszę wkładki, to mnie to zszokowało, bo przy wkładkach tak tego nie czuć. No właśnie takie białe lub kremowe, zupełnie jak mówisz. Już szukam naprawdę dziury w całym, ale skoro to normalne, a dyduś dokazuje, to chyba za wcześnie, żeby bać się o przedwczesny poród... Chociaż, ja i tak się boję.

kazdy czegos tam sie boi uwierz
musisz po prostu starac sie miec wiecej wiary w to ze bedzie dobrze i nie czytac nic o wczesnych porodach i ich symptomach!!!
a to ze bez wkladki odczulas tego wiecej to tak jest! jak jestem bez wkladki to caly czas mokro a tak wsiaka we wkladke i sie tego tak nie odczuwa no ale serio..wymieniam ich duzo w dzien ..czasem co wizyta w toalecie a jest ich czesto

Myślę, że nie masz się czym stresować. To raczej normalne.
Głowa do góry i zero stresów :)

hehhehe aż się w głos zaśmiałam z tej reklamacji

Ja dziś chwilę pochodziłam z córeczką po sklepach. To już nie dla mnie, młody jest bardzo nisko i przy chodzeniu bardzo mocno go czuję. Zuzia brykała po sklepie a ja za nią wołałam, żeby zwolniła, bo nie nadążam...hehehhe
Pachwiny również zaczynają mnie boleć, ale nie jest to bardzo upierdliwy ból. Po prostu czuję, że coś jest na rzeczy.
Wczoraj wypiłam pierwszy koktajl warzywny, dziś była druga seria, ale ledwo wlałam to w siebie. Wydaje mi się, że dzięki temu dwójeczka dziś jak marzenie :)


hehe tez tak wolam by zwolnic haha
ale widze ze mamy to samo...mnie tez mlody tak nie raz uciska na pecherz jak chodze ze czasem wrecz musze stanac.... oO nie ma bata , siniejsze odemnie ..
dzis mi nieze kotlowal sie na pecherzu! co chwila musialam siadac!

Wydaję mi się, że nie powinny wzrastać wartości po dwóch godzinach :o

no wlasniejak tojest???? tez to slyszalam ze wzrastac nie powinno hmm

@Dzidzi bobo ja to juz jak tyle czytam forum to i byly laski co bol w pachwinach maja przed 20 tyg i ledwo chodza takze to zalezy... jak to wszystko sie w srodku uklada i jak oddzialuje na reszte ciala

wiem jedno

jest to dolegliwosc dokuczajaca tobie, dzidzia jest w swietnej formie:) i przejsc musimy to czy inne atrakcje, wyjscia nie ma ale zostanie nam to wynagrodzone:)
 
reklama
Jezu, z tego co piszecie, to załamka jacy ci faceci potrafią być do dupy ;/ W moim otoczeniu nie ma takich przykładów i myślalam, że to bardziej książkowo-filmowe historie, ale jak widać nadal zostawiają kobiety w ciąży...


Tak i zawsze ma merytoryczną odpowiedź :)
Polubiłam też grupę Złe Matki Zjednoczone, tam już mamuśki się wypowiadają, ale życzliwie (nie to co na niektórych grupach, gdzie są tzw. MADKI).
Grupa powstała wokół książki "Złe matki są najlepsze. Poradnik szczęśliwej mamy". Bardzo polecam, pochłonęłam w mig. Pozwala nabrać dystansu, a i dowiedzieć się co nieco, zwłaszcza w pierwszej ciąży.


Ja też mam termin z miesiączki na 22.11, ale liczę ze uda się bliżej terminu z usg czyli 16.11.
Znając jednak życie...;)


Moja koleżnanka chodziła na wszystkie tego typu warsztaty i chwaliła sobie. Ja jestem zapisana na Świadomą Mamę, a dzięki Twojemu postowi dopisałam się na Bezpieczonego Malucha, bo też będzie we wrześniu.

Ze szkoły rodzenia mam w czwartek warsztaty chustonoszenia, potem pierwsza pomoc i masaż noworodka. Mam nadzieję, że będą owocne :)

TRzymam kciuki za Waszą krzywą, dawajcie znak o wynikach!
To super :) w jakim mieście będziesz?


Witam[emoji16]
Co to znaczy nadciśnienie macicy???[emoji43]

Dziś zrobiłam taki przysmak. Już długo za mną chodziło to ciasto (z kaszą manną i kakaem) mniamZobacz załącznik 892669Zobacz załącznik 892670
Ciasto wygląda extra. Narobilam sobie ochoty na słodkie. Zjadlam maliny, ale były bez smaku:-p
Dzięki Dziewczyny za kciuki. Wyniki mam dobre! Ale ulga:):)
 
Do góry