reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@ONAONAONA dokładnie tak jak piszesz, dzieciątko tak naparza na pęcherz, że nie jestem w stanie iść. W aucie spędziłam ok 40 min zanim dojechałyśmy z córką do ortodonty i też już myślałam, że pęknie mi pęcherz i brzuch ciągle twardy w aucie.Także z trzecia ciążą nie ma żartów hehhehe na czwartą raczej się nie zdecydujemy-no chyba, że samo wyjdzie :)

@maksimas z całego serca życzę Ci aby było tak jak tego chcesz. Może uda Wam sie porozumieć. Nie mówię, że macie razem mieszkać i takie tam, ale może uda Wam się wspólnie wychowywać Wasze dziecko, żeby miało i mamę i tatę.
 
reklama
@Płomyk to już długo nie widziałaś dzieciaczka.
Może idź gdzieś indziej, żeby ktoś Ci zrobił usg.

@maksimas trzymam kciuki, żebyście się jakoś dogadali chociaż w sprawie alimentów.

@Weronikakrz może za bardzo intensywny był ten masaż? Że potem skurcze Cię męczyły?
A córka ile ma lat?
U mnie same wielkie stopy w domu, nie pamiętam kiedy kupowałam rozmiar 35 buta.
U mnie młodsza 41, starsza 43-44 ja taki sam, mąż 45 a syn 46-47 a maluch na połówkowym miał stopę ponad 3cm [emoji12]
Ja też zaczęłam 30 tydzień ale podchodzę do tego, że jeszcze 8 tygodni do skończonego 37 tygodnia a co za tym idzie donoszonej ciąży. Więc spokojnie jest czas prawie 2 mce :)

@Igorowelove czasem się nie przewidzi jak się urodzi.
Ja przy 3 porodzie jakby mi wody odeszły to bym nie dojechała.
Ma to swoje dobre strony, całą papierologię miałam z córką przy piersi [emoji16]
U mnie do terminu 77dni .

@Weronika00 no to ulga, że już po remoncie.
Fajnie, że masz wizytę już za tydzień. Ja muszę czekać jeszcze 3 tygodnie.

@Dita rozbawiłaś mnie tym dinozaurem [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja 3 dziecko urodziłam w wieku 28 lat a teraz 40 lat minęło jak jeden dzień. To ja dinozaur z brodą hihihi.

@Lovegirl Sandra nie czaję?
Mam ten babybrain ale piszesz, że 26+4 a zostało 80 dni.
Ja mam dziś skończony 29 tydzień i 77dni do porodu?!
Nie czaję, wytłumacz starej babce .

A wiadomo, kiedy remont?


Annulek ja też mam sporo, czasem to całkiem wodniste, gęstsze, rzadsze ale duuużo tego.
A skąd te obawy o przedwczesny poród? Coś się dzieje?

@Dzidzibobo no mały rośnie sobie ładnie.
Mój cały czas ułożony poprzecznie, często kopie w pęcherz. Są dni że czuję tylko wiercenie i się denerwuje tym.
Z reguły po dniu dużej aktywności ma dzień dwa takich przekrętów, lenia. Wczoraj po raz pierwszy miał 3 taki dzień i jakby przed północą nie zaczął się wiercić to miała już jechać na IP, ale jak zaczął szaleć i kopać to i pęcherz i nad pępkiem i górki tyłkiem robił i tak do 2 w nocy.
Dziś jest normalnie, co rusz pojedynczo kopnie, trochę się powierci.

@Elson witaj.
Piękna waga synka, miedniczki nerkowe masz Ty czy dziecko poszerzone?
Kiedy się o tym dowiedziałaś?
A jak się objawia nadciśnienie macicy?!
Masz jakieś leki?

Miedniczki poszerzone u dziecka :( wykryte na USG połówkowym. Lekarz mówi że to nic strasznego, po prostu bobas będzie potrzebował diagnostyki po porodzie. Nadciśnienie niczym się nie objawia, a biorę na to acard..
 
Hej dziewczynki. Nadrobilam po całym dniu. I kuszą znowu tymi slodkosciami! Ech ;)

Co do usg to chwilowo nie bardzo mam kasę żeby iść prywatnie :sorry2: właśnie jestem po pazurach na kolejne wesele. W kopertę trzeba dać. Chłop mi się rozlazl i musi garniak kupić. Kredyt już się spłaca a za moment musimy robić zakupy typu płytki i wszystko co potrzebne do łazienki a i wyprawka jeszcze w proszku. No i młoda do przedszkola jeszcze trzeba wyszukiwać.

Także póki czuje malutką i nic mnie nie niepokoi to zaufa systemowi, poczekam jeszcze troszkę na to usg.
 
Mam to samo i nawet pytalam sie mojego gina. Powiedzial,ze to normalne, ze to typowy sluz ciazowy. Puki nie ma przykrego zapachu, nie ma koloru brunatnego czy zielonkawego i puki nic "tam" nie piecze czy swedzi, to mam sie nie przejmowac. Ale uzywam wkladek, bo chwilami jest tego sporo.....
Ufff[emoji27] Oby mój potwierdził to samo, to już będzie ok.
 
Hej dziewczynki :) ja jak zwykle w uśpieniu...tylko czytam, czytam i czytam, co piszecie, bo co mam napisać, to z głowy mi wylatuje... mam takie pytanie... natury intymnej, a trochę się krępuję.
Czy wy też zauważyłyście większą ilość wydzielanego śluzu? Mnie złapało wczoraj późnym wieczorem... niby standardowo, tak jak powinno wyglądać w ciąży, białe, nie ma konsystencji galaretki... Ale po prostu jest tego więcej i trochę mnie to martwi, bo to pierwsza ciąża i nic nie wiem. Ruchy ok, bo akurat szaleje, ale to mi spokoju nie daje i zaczynam panikowac, że to może już... A w czwartek mam wizytę...[emoji47] [emoji32]

Normalne. Czasami nawet mam wrażenie jakbym się posiusiała- przepraszam za wyrażenie [emoji18] także żadne wody płodowe, tylko śluz [emoji5]

Jak termin minie, a dziecko nadal będzie w brzuchu to zgłoszę się po reklamacje [emoji23][emoji23][emoji23]

Haha nie ma problemu! [emoji85] ale pamiętaj, że po odejściu od kasy reklamacji nie uznajemy [emoji23][emoji23][emoji23]

hej :)
ja dzisiaj po wizycie i po uzg :) wychodzi na to ze wszystko idzie w dobrym kierunku
maly wazy 840 gram i ma jakies 23 cm :) szyjka macicy wydolna 36 mm ale niestety od 2 tygodni jak nie lepiej maly mi sie kreci ale mimo tego jest w pozycji podluznym miednicowym jakos dziwnie sie usadzil ha ha ha ha. niestety na te bolace mnie od kilku dni pachwiny nic lekarz nie moze poradzic jedynie co to wiecej odpoczywac. Tylko jak ja siedze jest ok nic nie boli ale jak wstaje jak to sie wszystko zastanie to przez prawie 5 min dochodze do siebie zeby normalnie funkcjonowac pozniej jak chodze to tez boli ale znosnie... nie umiem tak caly czas siedziec albo lezec juz niewiem co ma robic tak zle tak nie dobrze ehhh...
a jak tam u wasze maluszki wierca kreca sie daja funkcjonowac czy nie bardzo hehe

Pięknie ci podrosła dziecina [emoji106][emoji16] już nie jest taki malutki jak się obawiałaś[emoji847]

tak mi sie wydaje ze powinien miec 23 cm bo lekarz ktory mi robil uzg nie byl laskaw powiedziec ile ma cm w opisie jest tylko ze 840 g =52 percentyl
BPD 65MM
HC 236MM
AC 220MM
FL 44MM
wiec zerknelam w internecie ile powinno miec cm z waga 840 g rosnie prawidlowo wiec ....

Wszystko w porządku [emoji106] bobasek zdrowy i waga prawidłowa, tylko się cieszyć!

Cześć dziewczyny :)

Również jestem listopadową mamą, termin wg OM 5.11 ale czuję że nasz chłopczyk będzie z nami szybciej :) aktualnie 30+1 waga z dzisiaj 1471 gram :) mamy niestety poszerzone miedniczki nerkowe, ja mam cukrzycę ciążowa i nadciśnienie macicy ...trzymam kciuki za Was wszystkie i życzę szczęśliwych rozwiązań ! :*
Witamy nową mamuśkę[emoji5]
Też mam nadzieje, że synek wyjdzie szybciej jak jego starszy brat [emoji106]

Witam[emoji16]
Co to znaczy nadciśnienie macicy???[emoji43]

Dziś zrobiłam taki przysmak. Już długo za mną chodziło to ciasto (z kaszą manną i kakaem) mniamZobacz załącznik 892669Zobacz załącznik 892670

Pychota!! Kiedyś chyba robiłam, ale na spodzie z kruszonych ciasteczek i masła... jakoś tak.. dawno to było. Przypomniałaś mi[emoji5]

@Płomyk to już długo nie widziałaś dzieciaczka.
Może idź gdzieś indziej, żeby ktoś Ci zrobił usg.

@maksimas trzymam kciuki, żebyście się jakoś dogadali chociaż w sprawie alimentów.

@Weronikakrz może za bardzo intensywny był ten masaż? Że potem skurcze Cię męczyły?
A córka ile ma lat?
U mnie same wielkie stopy w domu, nie pamiętam kiedy kupowałam rozmiar 35 buta.
U mnie młodsza 41, starsza 43-44 ja taki sam, mąż 45 a syn 46-47 a maluch na połówkowym miał stopę ponad 3cm [emoji12]
Ja też zaczęłam 30 tydzień ale podchodzę do tego, że jeszcze 8 tygodni do skończonego 37 tygodnia a co za tym idzie donoszonej ciąży. Więc spokojnie jest czas prawie 2 mce :)

@Igorowelove czasem się nie przewidzi jak się urodzi.
Ja przy 3 porodzie jakby mi wody odeszły to bym nie dojechała.
Ma to swoje dobre strony, całą papierologię miałam z córką przy piersi [emoji16]
U mnie do terminu 77dni .

@Weronika00 no to ulga, że już po remoncie.
Fajnie, że masz wizytę już za tydzień. Ja muszę czekać jeszcze 3 tygodnie.

@Dita rozbawiłaś mnie tym dinozaurem [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja 3 dziecko urodziłam w wieku 28 lat a teraz 40 lat minęło jak jeden dzień. To ja dinozaur z brodą hihihi.

@Lovegirl Sandra nie czaję?
Mam ten babybrain ale piszesz, że 26+4 a zostało 80 dni.
Ja mam dziś skończony 29 tydzień i 77dni do porodu?!
Nie czaję, wytłumacz starej babce .

A wiadomo, kiedy remont?


Annulek ja też mam sporo, czasem to całkiem wodniste, gęstsze, rzadsze ale duuużo tego.
A skąd te obawy o przedwczesny poród? Coś się dzieje?

@Dzidzibobo no mały rośnie sobie ładnie.
Mój cały czas ułożony poprzecznie, często kopie w pęcherz. Są dni że czuję tylko wiercenie i się denerwuje tym.
Z reguły po dniu dużej aktywności ma dzień dwa takich przekrętów, lenia. Wczoraj po raz pierwszy miał 3 taki dzień i jakby przed północą nie zaczął się wiercić to miała już jechać na IP, ale jak zaczął szaleć i kopać to i pęcherz i nad pępkiem i górki tyłkiem robił i tak do 2 w nocy.
Dziś jest normalnie, co rusz pojedynczo kopnie, trochę się powierci.

@Elson witaj.
Piękna waga synka, miedniczki nerkowe masz Ty czy dziecko poszerzone?
Kiedy się o tym dowiedziałaś?
A jak się objawia nadciśnienie macicy?!
Masz jakieś leki?

Haha to moja koleżanka taka miła [emoji28] ona zawsze jak cos powie to już powie... [emoji85]

@Elson potem zamiast acardu lekarze piszą clexane.

@magnolia gratuluję dobrych wyników.

@Ewelina1406 na razie się nie stresuj. Powinno po 2 godzinach spadać, ale to najlepiej niech lekarz oceni.

@Annulek więc się nie stresuj i nie czytaj głupot, bo można wszystko wyczytać.

@Dzidzibobo poczytaj o położeniu miednicowym


Link do: Położenie miednicowe - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Ja poczytałam i mam nadzieję, że co do temperamentu to sie nie sprawdza! Mojej dziecko na każdej wizycie w innej pozycji - nawet podczas potrafiło sie obrócić [emoji58] o nie nie nie !!! Teraz zamierzam mieć spokojne, grzeczne dziecko![emoji56]
 
Pytanie dla doswiadczonych mamusiek. Dzisiaj mialam dwie takie same sytuacje. Jedno rano a drugie po poludniu. Ogolnie czuje sie dobrze, ale dzisiaj w pewnym momencie moj brzuch jakby zdretwial i zrobil sie mega twardy. Nie trwalo to dlugo, taka ktotka chwilke. Ale brzusio mialam jak skala. Czy tez tak macie? powinnam sie tym martwic? wizyte mam dopiero na 18 wrzesnia.... Moja siostra mowi, ze to normalne, ze to macica powoli przygotowuje sie do porodu. Slyszalam o skurczach przepowiadajacych, czy nie jest to za wczesnie? to dopiero 27 tydzien...
Siostra ma pewnie racje ;)
 
Wooww, dziewczyny! Nie bylo mnie kilka dni a tu tyle stron! Nadrabialam wszystko godzine [emoji16]

Witajcie “nowe” mamusie!

Ja zaczelam w koncu czuc ciaze - pojawily sie pierwsze napinania w brzuchu nieprzyjemne i czekam tylko do czwartkowej wizyty, zeby sprawdzic czy nic sie nie dzieje.
Franus z kazdym dniem, a raczej z kazda noca, szaleje coraz bardziej! Ja jestem z natury duzym spiochem, a teraz budze sie w nocy z koszmarami i nie moge zasnac. Maz ma mnie dosyc, bo jestem wariatka, ktora zawsze na bezsennosc oglada Harrego Pottera ;) Juz zaczelam druga ture wczoraj. No ale nic nie poradze na to, ze nic mnie tak nie uspakaja [emoji23]

Cukry dalej mi szaleja, ale tylko poranne. Jak widze wartosci niektorych mam na FB to w ogole przestaje sie zamartwiac, bo u mnie nie przekraczaja 100, ale insuline dzielnie podwyzszam dalej ;)

Kończe już powoli ubrankowa czesc wyprawki, jutro mozliwe, ze uda mi sie kupic komode - na OLXie pojawila sie moja wymarzona w idealnym stanie. Zostanie lozeczko i troche kosmetykow plus koszule i bielizna dla mnie ;)

Sciskam Was mocno i postaram sie o troche wiecej regularnosci w zagladaniu tutaj, bo ciezko pozniej nadazyc ;) Buziaki
Racja, 2 dni mnie tu nie bylo i nadrobic nie mozna .....ufff
 
reklama
Do góry