reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@Lovegirl ja robiłam RTG jednego zęba, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży i ginekolog powiedział, że nie ma się czym martwić, bo to znikome dawki, za to dentysta stwierdził, że żadnego RTG w ciąży nie zrobi. Więc co lekarz to opinia. A RTG 3d też na pewno dostarcza więcej promieniowania niż standardowe...Wiadomo, że czasem korzyści przewyższają ryzyko i właśnie to powinien ocenić lekarz. Jak napisała @Dita_333 nie sugeruj się forami w takim wypadku ;)
ja niejednokrotnie zastanawiam się, czy brać paracetamol, jak mnie boli głowa, bo sobie myślę, że jeszcze wytrzymam, a już nie chcę temu mojemu dziecku dokładać więcej leków, to nigdy nie jest dla niego obojętne ;P

Wizytujące, trzymam kciuki!
W ogóle widzę, że na początku września bardzo dużo wizytuje, ja 3 września. To dopiero będzie wysyp dobrych nowin, słodkich zdjęć, chwalenia się wagą naszych bobasów ;) Już się nie mogę doczekać!
 
reklama
@majacyr ja zawsze jak robie badania to nie odbieram wcześniej , zazwyczaj robię tydz przed wizytą . Wyniki idą prosto do gina ,teraz też mam taki zamiar dopiero przy wizycie dowiedzieć się co i jak . Tak to bym zaraz porównywała wyniki , szperała , wynajdywała tysiące problemów i oczywiście zamartwiała się na zapas a tak to - będzie coś nie tak to lekarz powie :happy2:
Tak jak myślałam przy trzecim pobieraniu był już problem , żeby trzeci raz nie brać z tej samej żyły to szukała gdzie indziej. Udało się jakimś cudem z drugiej ręki ale teraz obok tego miejsca czuje takie pieczenie i ból że szok.
 
@Weronika00 jeżeli ma Cię to uspokoić to pojedź na IP.
Ale tak czy siak to dziś na Twoim miejscu bym sobie zafundowała leżenie i magnez z nospą.

@LassHa gratulacje 30 tygodnia. Skończony czy zaczęty?
Nie idziesz na L4?
Duży remont planujesz?

@Balonsbalons mam koleżankę z cukrzycą ciążową i z tego co wiem jak za długą masz przerwe w jedzeniu w nocy to będzie cukier rósł.
Może warto się skonsultować z diabetologiem?

@Koka27 gratuluję rozpoczęcia 3 trymestru [emoji4]
Na 1 aplikacji mi pisało po skończonym 27 tygodniu 3 trymestr a na drugiej po skończonym 28 tygodniu.
Jak zwał tak zwał, u mnie 28+4 dni.

@Fili ja obstawiam, że pierwsza się rozpakuje Dita i tak jakoś mi się wykręca 25 października.
Ale zobaczymy jak to będzie?

@Weronika00 uwierz mi, mi też ciężko było zwolnić. Chciałabym sama to i tamto zrobić.
Jak mi lekarz pozwolił wstawać to już turbo w tyłku, a tu brzuch się stawia i trzeba zwolnić.
Dziś byłam chwilę w pracy, pacjenci za mną tęsknią. Oj ja też i za pracą, ale najważniejszy dla mnie teraz maluch.

@Jumma mój kolega z pracy mnie kiedyś ochrzanił, bo chora przychodziłam z antybiotykiem, bo jak to mam pójść na zwolnienie.
Facet zrobił w ogóle doktorat i mi mówi: wiesz że chora pracując obciążasz serducho a masz dla kogo żyć. Powikłania czasem gorsze od choroby, a jak chcesz to Ci mogę dać medal z kartofla[emoji23] bo nikt i tak tego nie doceni.

@sasanka super wieści z wizyty, kawał chłopa rośnie [emoji4]
A ile płacisz za prenatalne? Że czujesz się naciągana?
Ja mam dopiero 18 września 3 prenatalne w 32 tygodniu skończonym, bo mój gin ma szkolenie i nie może wcześniej.
Mi gin tłumaczył, że na 3 prenatalnym lepiej widać wszystkie narządy i można sprawdzić ile jest wód, w jakiej kondycji jest łożysko i oszacować wagę do porodu itd.
Moim zdaniem warto zrobić to badanie, ja płacę 200zł.
Tak jak warto drugi raz zrobić badanie na hiv.
Tym bardziej, że kłujemy się co miesiąc lub częściej, korzystamy z wizyty u kosmetyczki itd. Więc lepiej się zbadać.

@Mama Zuzi i Antosia piękny tort dla córki i wszystkiego najlepszego dla Zuzi [emoji512][emoji320]

30tydz zaczety [emoji4] no remont nie jakiś wielki ale ekipa znów przełożyła termin na przyszły tydz a mi coraz ciężej i nie wiem jak bede po nich sprzątać [emoji33] mieszkamy w domu teściów i mamy jeszcze jeden pokój na naszym piętrze,którego nie używaliśmy a teraz zrobimy z niego sypialnie, chodzi o postawienie małej ścianki z regipsu i włożenie nowych drzwi no i mebli bo przy okazji zmieniamy łóżko [emoji4]
Chciałabym już zacząć prać rzeczy małego no ale przed remontem nie ma sensu a ekipa termin co chwile przekłada tyle mają pracy [emoji849]
 
Ostatnia edycja:
Więc tak ja robiłam panoramę dziewczynie w 7 msc ciąży, ale za pozwoleniem lekarza, założyłysmy dwa fartuchy. Przy panoramie jest nie duża dawka, bodajże taka dawkę dostajemy dziennie podczas spaceru, promieniowanie ziemskie, wcale nie dużo więcej od zdj punktowego robione go analogowe. Za to przy 3d to jest już tomografia, zdjęcie przestrzenne, aparat musi zrobić sporo małych zdjęć żeby zrekonstruowac całość. Największe ryzyko jest w pierwszym trymestrze kiedy u dziecka rozwijają się najistotniejsze narządy. Więc jeżeli panorama nie wystarczy to znaczy że pewnie Twoja 8 przechodzi przez kanał żuchwy i lekarz musi dokładnie obejrzeć Twoje korzenie. Spytaj gina, ale ja bym tomografii nie robiła.

Tzn konkretnie to dolne 8 i podobno musi widzieć korzenie nerwy itd bo istnieje ryzyko uszkodzenia czy coś..
Mam zwykle zdj panoramiczne sprzed ciazy A to jest też panoramiczne ale 3d więc sama nie wiem :( różne opinie są i człowiek głupieje:*
Sprzęt mają nowy to prywatna klinika ..wiec nie wiem
 
Gratulacje :) co to za aplikacja?
Preglife :)

Mi też często brzuch twardnieje, ale głównie po południu/wieczorem. Zgłaszałam mojej już to na poprzednich dwóch wizytach, ale nic, ani żadnych leków mi nie daje, magnezu, w ogóle od początku ciąży nigdy nie miałam leków oprócz kwasu foliowego i witamin po 3 miesiącu ciąży. Jedynie jak miałam tę kolkę to nospę lub buscopan, ale przeżyłam bez tego. Nie żebym się skarżyła, bo się cieszę, że nie muszę nic brać, ale magnez chyba nie szkodzi :D A Wy jakie bierzecie witaminy? Bo ja z Pregny.
 
Preglife :)

Mi też często brzuch twardnieje, ale głównie po południu/wieczorem. Zgłaszałam mojej już to na poprzednich dwóch wizytach, ale nic, ani żadnych leków mi nie daje, magnezu, w ogóle od początku ciąży nigdy nie miałam leków oprócz kwasu foliowego i witamin po 3 miesiącu ciąży. Jedynie jak miałam tę kolkę to nospę lub buscopan, ale przeżyłam bez tego. Nie żebym się skarżyła, bo się cieszę, że nie muszę nic brać, ale magnez chyba nie szkodzi :D A Wy jakie bierzecie witaminy? Bo ja z Pregny.
Ja prenatal duo plus magnez B6
 
Preglife :)

Mi też często brzuch twardnieje, ale głównie po południu/wieczorem. Zgłaszałam mojej już to na poprzednich dwóch wizytach, ale nic, ani żadnych leków mi nie daje, magnezu, w ogóle od początku ciąży nigdy nie miałam leków oprócz kwasu foliowego i witamin po 3 miesiącu ciąży. Jedynie jak miałam tę kolkę to nospę lub buscopan, ale przeżyłam bez tego. Nie żebym się skarżyła, bo się cieszę, że nie muszę nic brać, ale magnez chyba nie szkodzi :D A Wy jakie bierzecie witaminy? Bo ja z Pregny.
Ja Femibion jeszcze przed ciąża zaczęłam i tak dalej na nim lece, póki co też bez innych leków i dolegliwości:)
 
reklama
Dziewczyny co do stwardnienia brzucha to już na początku ciazy lekarz mi mówił, żeby brać magnez. Zaczynałam profilaktycznie 2 razy dziennie po 2 tabletki Asmag forte. Max można 3 razy dziennie po 2 tabletki.
Na początku nie miałam twardnien ale Jak się zaczęło to brałam Max dawkę. Potem mi przeszło i zmniejszyłam dawkę. Skończyło się na bardzo bolesnych i długotrwałych twardmienisch. Zaczęłam znowu brać Max i przeszło jak ręką podjął. Asmag forte jest bez recepty i kosztuje ok 8 zł.
Nospy raczej nie powinno się brać w III trymestrze. Podobno wpływa na skracanie się szyjki.
 
Do góry