reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Tzn konkretnie to dolne 8 i podobno musi widzieć korzenie nerwy itd bo istnieje ryzyko uszkodzenia czy coś..
Mam zwykle zdj panoramiczne sprzed ciazy A to jest też panoramiczne ale 3d więc sama nie wiem :( różne opinie są i człowiek głupieje:*
Sprzęt mają nowy to prywatna klinika ..wiec nie wiem
Uszkodzenie kanału nerwowego żuchwy może skutkować nawet paralizem więc jeżeli zdj panoramiczne nie wystarczy to będziesz musiała się wstrzymać. Panorama 3d to już tomografia.
 
Witam [emoji4] Jestem nowa bo dopiero znalazłam te forum niestety.. , ja też jestem listopadową mamą i mam termin na 22 listopada
Jestem w 27 tyg + 4dni, i będzie dziewczynka [emoji7][emoji7] Majka [emoji7][emoji7] Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamuśki !!! [emoji4]
 
Dzięki dziewczyny za porady. Dzwonilabym do gina z tym twardnieniem, ale jestem w trakcie zmiany lekarza... zreszta moi dotychczasowi potraktowali by mnie jak hipohondryczke, tego jestem pewna. Zacznę od magnezu, zobaczymy.
Brzuch mam praktycznie cały czas twardy, jak jest miękki to się dziwie, nie na odwrót :(

Jestem aktywna, ale tyle co muszę by nie zwariować i czuć się dobrze fizycznie. Nie wiem jak Wy, ale mnie najbardziej wszystko ciągnie, boli i uwiera jak siedzę długo i leżę.

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Dla mnie glukoza była ok, ale jak widać wszystko jest bardzo subiektywne :)

Ale cały czas masz twardy? W sensie, że czujesz dyskomfort i ciężko się chodzi z tym brzuchem? U mnie czasami dupkę albo plecy wypnie,to wtedy mogę mieć długo z jednej strony tak jakby właśnie twardy brzuch, ale wiem,że to nie twardnienie po pierwsze z 2.strony jest normalny, a po drugie to centralnie ciało mojego dziecko i przede wszystkim nie odczuwam tego dyskomfortu co przy twardnieniach i np.parcia na pęcherz.... Więc cały czas masz twardy brzuch???
Co do bóli i ciągnienia to chyba jeszcze tak długo nie leżałam, żeby mnie coś po tym bolało :laugh2: Chyba, że w nocy ale to nie zauważyłam bo śpię jak zabita :) Rano normalnie wstaję to chyba nie...


@Fili nie mam pojęcia skąd. Zaczęło się od pleców, nawet ginowi zgłosiłam, że mnie plecy swędzą, ale wtedy nic poza tym.
A od piątku całe ciało. Jak drapie to robią się czerwone paski i takie jak białe kropeczki.
Przez sen się drapie do krwi i mam pełno stropów.
Nie zmieniłam ani proszku, ani mydła, smaruje się tą samą oliwką.
Już sama nie wiem.
Rodzinna mi zleciła 15 badań, jeszcze muszę jutro donieść mocz i zobaczymy, jak wyniki odbiorę.

Ja mojego też budzę w nocy, ale po pierwsze dlatego, że on chrapie i mnie budzi.
A to siku,piciu, a to mi gorąco i tak się tłukę.

@Kasia i @Ewelina trzymam kciuki za glukozę. Kiedy ma być wynik?

Ojej, może jakieś uczulenie...Trzymam kciuki za wyniki, kiedy będą??

@Lovegirl ja robiłam RTG jednego zęba, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży i ginekolog powiedział, że nie ma się czym martwić, bo to znikome dawki, za to dentysta stwierdził, że żadnego RTG w ciąży nie zrobi. Więc co lekarz to opinia. A RTG 3d też na pewno dostarcza więcej promieniowania niż standardowe...Wiadomo, że czasem korzyści przewyższają ryzyko i właśnie to powinien ocenić lekarz. Jak napisała @Dita_333 nie sugeruj się forami w takim wypadku ;)
ja niejednokrotnie zastanawiam się, czy brać paracetamol, jak mnie boli głowa, bo sobie myślę, że jeszcze wytrzymam, a już nie chcę temu mojemu dziecku dokładać więcej leków, to nigdy nie jest dla niego obojętne ;P

Wizytujące, trzymam kciuki!
W ogóle widzę, że na początku września bardzo dużo wizytuje, ja 3 września. To dopiero będzie wysyp dobrych nowin, słodkich zdjęć, chwalenia się wagą naszych bobasów ;) Już się nie mogę doczekać!

Ja mam 4 września wizytę :)


@majacyr ja zawsze jak robie badania to nie odbieram wcześniej , zazwyczaj robię tydz przed wizytą . Wyniki idą prosto do gina ,teraz też mam taki zamiar dopiero przy wizycie dowiedzieć się co i jak . Tak to bym zaraz porównywała wyniki , szperała , wynajdywała tysiące problemów i oczywiście zamartwiała się na zapas a tak to - będzie coś nie tak to lekarz powie :happy2:
Tak jak myślałam przy trzecim pobieraniu był już problem , żeby trzeci raz nie brać z tej samej żyły to szukała gdzie indziej. Udało się jakimś cudem z drugiej ręki ale teraz obok tego miejsca czuje takie pieczenie i ból że szok.

Ja na glukozie jak byłam miałam tez normalną morfologie i mnie pani 4razy kłuła, po dwa razy z jednej ręki. Jakoś poszło :) Szybko się zagoi :)
Ja wyniki mam zawsze na necie, to sobie sprawdzam, ale nie szaleję.. Może też do tej pory miałam to szczęście, że wszystko ok było... o_O

Preglife :)

Mi też często brzuch twardnieje, ale głównie po południu/wieczorem. Zgłaszałam mojej już to na poprzednich dwóch wizytach, ale nic, ani żadnych leków mi nie daje, magnezu, w ogóle od początku ciąży nigdy nie miałam leków oprócz kwasu foliowego i witamin po 3 miesiącu ciąży. Jedynie jak miałam tę kolkę to nospę lub buscopan, ale przeżyłam bez tego. Nie żebym się skarżyła, bo się cieszę, że nie muszę nic brać, ale magnez chyba nie szkodzi :D A Wy jakie bierzecie witaminy? Bo ja z Pregny.

Ja biorę tylko i wyłącznie Femibion 2 plus co drugi dzień kwas DHA, żeby dostarczyć większą dawkę tego kwasu, bo z diety praktycznie go w ogóle nie dostarczam...Ryb nie jem w ogóle. Żadnej no-spy, magnezu, żelaza, tylko te witaminy. Zobaczę czy hemoglobina mi teraz spadła, to może dostanę żelazo...Ale nie ma co wyprzedzać faktów na razie :D
 
Cześć Dziewczyny :) Mogę dołączyć? Czytam Wasze wpisy już od maja, ale cały czas nie byłam w stanie być z Wami na bieżąco. Głównie przez pracę. Dzisiaj w końcu się udało, dlatego piszę :)
Od 1,5 tygodnia jestem na L4. Ciężko było się zdecydować, szczególnie dlatego, że bardzo lubię swoją pracę. Stwierdziłam jednak, że czas zacząć ich przyzwyczajać do mojej nieobecności, póki mogą swobodnie do mnie dzwonić i pisać:-p
@Dita_333 mój lekarz musiał wpisać jakiś powód L4, ale dał zwolnienie bez żadnego ale.

Mam spore problemy z hormonami i każdy lekarz przygotowywał mnie na to, że będę miała duże problemy z zajściem w ciążę. Udało się za pierwszym podejściem... Jaki był mój szok i niedowierzanie jak zobaczyłam dwie kreski :rofl: Wiedza lekarska to jedno, ale natura i tak swoje :)

Od początku ciąży miałam bardzo niski progesteron. Dostałam duphaston, ale na moje oko niewiele mi pomógł, bo progesteron wzrósł bardzo niewiele. Na szczęście przeszłam pierwszy trymestr bez żadnych plamień i stresów z tym związanych. Za to miałam inny problem. W tych pierwszych wynikach wyszły mi przeciwciała HCV. Miałam wykonywane rozszerzone badania w szpitalu chorób zakaźnych i .. okazało się, że albo kiedyś to przeszłam i sama wyleczyłam albo wynik był zafałszowany w ciąży. Odetchnęłam.. :):)
Teraz obawiam się o glukozę. Miałam już wcześniej badania glukozy po obciążeniu. Stwierdzono hipoglikemię. Po glukozie cukier mi spadał. Natomiast na czczo miałam raz 91, drugi 92,2. Niestety już 92 oznacza cukrzycę ciążową. Lekarz mi powiedział, że jeśli będę miała stwierdzoną tę przypadłość to będę musiała rodzić w szpitalu o III stopniu referencyjności..A szpital o którym myślałam ma tylko I.. Lekarz mówił, że nie oznacza to, że nie poradzą sobie z porodem, tylko nie mogą wypełniać odpowiednich formalności. W zasadzie nie spytałam co jeśli pojadę już rodząc. No cóż.. Może spytam na następnej wizycie :) Wyniki, o których pisałam są sprzed ciąży. Na test obciążenia prawdopodobnie pójdę jutro. Trzymajcie proszę kciuki :)
Odnośnie szyjki, bo też o tym pisałyście. Na ostatniej wizycie wyszło, że szyjka skróciła mi się z 3,8 cm na 3,1 cm. Lekarz mówił, że póki nic mnie nie boli i nie ma plamień to mam się nie martwić. Dostałam magnez i sprawdzimy na następnej wizycie. Oczywiście jakby się coś działo to mam niezwłocznie jechać do szpitala.
Jeszcze powiem coś o sobie, w zasadzie od tego powinnam zacząć :-p:-p Mam na imię Marta, 29 lat, pierwsze dziecko. Będzie chłopiec :) Termin mam na 24.11, czyli raczej już po większości z Was.
@piorunem mam pytanie odnośnie cybexa. Patrzyłam na niego. O ile cena jest wysoka, ale do przejścia. o tyle zwróciłam uwagę, że wszystkie dodatki, np.torbę trzeba zakupić dodatkowo, a z tego już powstaje spora kwota. W innych wózkach jest to w zestawie. Dokupowałaś te dodatki? Mogę zapytać ile Cię to wyniosło?
 
@kasia98 ja robię wyniki na 2-3dni przed wizytą u gina.
Tyle, że miałam wizytę 18ego i następną mam dopiero 18ego września, a od kilku dni mnie swędzi jak cholera cała skóra, że nie idzie wytrzymać.
Dlatego teraz poszłam na badania, mam nadzieję, że to tylko alergia, ale lepiej to skontrolować.
Gdyby nic się nie działo to bym czekała do wizyty, ale to jeszcze 3 tygodnie.

@LassHa to troszkę do przerobienia.
Ale dasz radę, trzymam kciuki za szybki remont.

@sandra a nie wiem może by się dało na jakimś usg zobaczyć czy coś?
Ja bym osobiście nie zrobiła tego zdjęcia, ale może skonsultuj z ginem.

@Pollyoanna ja biorę prenatal duo, magne b6 i czasem buscopan lub nospe.
No i od kilku mcy euthyrox.

@Weronikakrz i jak po masażu? Lepiej?

@Naan nospa w warunkach szpitalnych może wpłynąć na szyjkę a tak to działa p/ skurczowo.

@Ewela2805 witaj z Majeczką:)
Jak się czujesz?
Kiedy masz wizytę?

@Dita wyniki jutro albo w środę.

@magnolia witaj. Trzymam kciuki za test obciążenia glukozy.
Ja na szczęście mam ze sobą to badanie.
Masz imię dla synka wybrane?
 
Witam [emoji4] Jestem nowa bo dopiero znalazłam te forum niestety.. , ja też jestem listopadową mamą i mam termin na 22 listopada
Jestem w 27 tyg + 4dni, i będzie dziewczynka [emoji7][emoji7] Majka [emoji7][emoji7] Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamuśki !!! [emoji4]
Witaj! No to pięknie! Również mam termin na 22.11 i tak jak u Ciebie będzie Majka [emoji38] napisz coś więcej o sobie[emoji4]
 
@Lovegirl ja robiłam RTG jednego zęba, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży i ginekolog powiedział, że nie ma się czym martwić, bo to znikome dawki, za to dentysta stwierdził, że żadnego RTG w ciąży nie zrobi. Więc co lekarz to opinia. A RTG 3d też na pewno dostarcza więcej promieniowania niż standardowe...Wiadomo, że czasem korzyści przewyższają ryzyko i właśnie to powinien ocenić lekarz. Jak napisała @Dita_333 nie sugeruj się forami w takim wypadku ;)
ja niejednokrotnie zastanawiam się, czy brać paracetamol, jak mnie boli głowa, bo sobie myślę, że jeszcze wytrzymam, a już nie chcę temu mojemu dziecku dokładać więcej leków, to nigdy nie jest dla niego obojętne ;P

Wizytujące, trzymam kciuki!
W ogóle widzę, że na początku września bardzo dużo wizytuje, ja 3 września. To dopiero będzie wysyp dobrych nowin, słodkich zdjęć, chwalenia się wagą naszych bobasów ;) Już się nie mogę doczekać!
Ja też mam wizytę 3 września :) Dokładnie równy tydzień, bo wizyta o 14 :)
 
reklama
Do góry