reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja mam dziś wizytę w końcu :) Już tak niewiele się wydaje :-D
 

Załączniki

  • Screenshot_20180827-084645.png
    Screenshot_20180827-084645.png
    85,3 KB · Wyświetleń: 77
reklama
Dziewczyny temat jak każdy inny ale dla mnie Supa ważny!
Wyrwanie dolnej 8 ,no nie lada wyzwanie,miałam zrobić ekstrakcjie wszystkich zębów tego roku ale jest jak jest (tylko 8 ) ale nie zdarzyłam zrobić zdj RTG 3d żeby chirurg widział zęba nerwy itp.
Na forach piszą że śmiało i tylko ciemnota myśli że nie wolno,a podobno to dawka mniej niż 0.01 czegoś tam...A zeby były szkody musi być powyżej 10 czegoś tam więc to tak minimalistyczna dawka zwłaszcza w fartuchu że nawet nie szkodliwa .
Zastanawiam się czy robić czy nie.
Bo na zwykłym zdj rtg twierdzi że nie wyrwie zęba .
A mi znowu wypychaja się dwie dolne 8, wypychaja mi 5 że wypadła wgl z jak to się mówi szeregu, obdziera mi się policzek, krzywi przednie zeby ze jak poczekam do lutego marca po połogu po wszystkim to jedynie aparat na zeby który kosztuje majątek ...;( sama nie wiem;(

Najlepiej byloby sie poradzic gina w tej sprawie. Jakis czas temu Nicola mowila u siebie na profilu o zebach, aparatach itd. Wspomniala wtedy ze rtg mozna zrobic jak jest konieczne, natomiast nie powinno sie robic panoramy. Nie wiem czy to czego Ty potrzebujesz to panorama, czym sie rozni 3d od zwyklego rtg ?? A moze zadzwon do jakiegos radiologa i jego zapytaj o rade. Ja bym tak zrobila. Z zebami jest tak, ze teraz dodatkowym problemem bedziesz to ze stana sie slabsze, wiec jesli masz takie problemy ze 8ki Ci wypychaja reszte i ogolnie sieja spustszenie, to dodatkowo zeby moga popekac, badz sie kruszyc. Dlatego ja bym sie zdecydowala na wykonanie zdjecia i resekcje.
 
Tak na dobry poniedziałek dziewczyny, znalazłam na necie:p

Postanowiliśmy dziś z mężem kupić wreszcie kryształowy abażur do naszego mieszkania. Baaaardzo drogi, pół roku zbieraliśmy. Pojechaliśmy więc do sklepu, zakupili i na skrzydełkach szczęścia popędziliśmy do domu. Po drodze kupiliśmy jeszcze butelkę koniaku, żeby ten nasz nowy nabytek... opić. Zasiedliśmy, wypiliśmy po kieliszku, potem po drugim i wtedy pytam męża, a może byśmy ten abażur od razu powiesili? I on bądź pod wpływem koniaku, bądź też widząc moje szczęście, zgodził się. Ustawiliśmy krzesło, na krzesło taboret mały, mąż wspiął się po tej piramidzie a ja go ubezpieczałam. Dumna i szczęśliwa obserwowałam jak mój orzeł pod sufitem majstruje (a on był nie wiem po co - w luźne bokserki ubrany) sięgam wzrokiem niżej i co widzę? Z tych luźnych bokserek wypadło mu jedno jajeczko... Widok ten rozczulił mnie doszczętnie i ja go tak delikatnie pstryknęłam w to jajeczko. A on jak nie runie z tej naszej budowli ,z naszym nowiuśkim abażurem, który rozbił się na drobne kawałeczki, jak nie podskoczy do mnie z jego szczątkami, już myślałam, że mnie zabije, ale on mówi: "K...a, ale mnie prądem pier...o, aż do jąder doszło!!! Dobrze, że nie na śmierć!"
1f642.png
:)))
 
Dzień dobry. Jestem 15minut po wypiciu glukozy i walczę, żeby nie zwrócić... :-('piłam cytrynową i szczerze mówiąc to ledwo wypiłam :-(

Walcz walcz i zajmij sie czyms innym najlepiej, zebys nie musiala tego drugi raz wypijac lepiej przetrzymac.

@majacyr a skad to sie przypaletalo u Ciebie ?? Zmienialas kosmetyki, proszek do prania ?? Oby lekarz cos poradzil. I mam nadzieje, ze to nie cholestaza.

@pollyyoanna kciuki za wizyte. A czas zapitala jak szalony, juz tak niewiele zostalo.


Dziewuszki nasze nocki juz teraz stana sie coraz bardziej dokuczliwe, dzis nad ranem to nawet moj menzu sie przebudzil i stwierdzil, ze lazikuje po nocy jak jakas mysza. Jak nie siku, to za duszno, wiec poszlam do salonu spac, pozniej cos do jedzenia potrzebowalam, za chwile zas siusiu, bo brzucho twardy jak kamor, polozylam sie, a dzidzio czkawki dostal. Na sofie zrobilo sie niewygodnie i heja do sypialni spowrotem, no jak bum cyk cyk przysiegam nocny wloczykij.
 
Ja też dzisiaj robie test glukozy. Przyznaje - smak okropny i też było ciężko, na szczęście jedynie mi się odbija po wypiciu. O 10 ostatnie pobranie, ale ciężko u mnie z tymi żyłami więc nie wiem skąd pobiorą trzeci raz.
Fajnie, że nie jestem sama :-) mi też się odbijało, ale dałam radę :-) O 10:10 ostatnie pobranie :-)
 
reklama
Dziewczyny temat jak każdy inny ale dla mnie Supa ważny!
Wyrwanie dolnej 8 ,no nie lada wyzwanie,miałam zrobić ekstrakcjie wszystkich zębów tego roku ale jest jak jest (tylko 8 ) ale nie zdarzyłam zrobić zdj RTG 3d żeby chirurg widział zęba nerwy itp.
Na forach piszą że śmiało i tylko ciemnota myśli że nie wolno,a podobno to dawka mniej niż 0.01 czegoś tam...A zeby były szkody musi być powyżej 10 czegoś tam więc to tak minimalistyczna dawka zwłaszcza w fartuchu że nawet nie szkodliwa .
Zastanawiam się czy robić czy nie.
Bo na zwykłym zdj rtg twierdzi że nie wyrwie zęba .
A mi znowu wypychaja się dwie dolne 8, wypychaja mi 5 że wypadła wgl z jak to się mówi szeregu, obdziera mi się policzek, krzywi przednie zeby ze jak poczekam do lutego marca po połogu po wszystkim to jedynie aparat na zeby który kosztuje majątek ...;( sama nie wiem;(
Więc tak ja robiłam panoramę dziewczynie w 7 msc ciąży, ale za pozwoleniem lekarza, założyłysmy dwa fartuchy. Przy panoramie jest nie duża dawka, bodajże taka dawkę dostajemy dziennie podczas spaceru, promieniowanie ziemskie, wcale nie dużo więcej od zdj punktowego robione go analogowe. Za to przy 3d to jest już tomografia, zdjęcie przestrzenne, aparat musi zrobić sporo małych zdjęć żeby zrekonstruowac całość. Największe ryzyko jest w pierwszym trymestrze kiedy u dziecka rozwijają się najistotniejsze narządy. Więc jeżeli panorama nie wystarczy to znaczy że pewnie Twoja 8 przechodzi przez kanał żuchwy i lekarz musi dokładnie obejrzeć Twoje korzenie. Spytaj gina, ale ja bym tomografii nie robiła.
 
Do góry