reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja wiem co to śpiworek ale jakoś mam wrażenie że ciężko na bok w tym ułożyć. Poprzednio miałam rożek i teraz raczej też kupię rożek ;)

U mnie rożków nie ma. Ale kumpela młodą trzymała w takim śpiworku i on jest dość szeroki. Nóżki leżą luzem, ciałko też nie jest skrępowane i spokojnie ją na boku kładła na drzemkę.
Sorry, któraś z dziewczyn porównywała to do śpiworka wózkowego czy coś w ten styl.
 
reklama
Ile czasu piłaś laktulozę? Mi też to ginekolog zalecił, ale jeszcze tyle miesięcy przed nami, nie chcę się przyzwyczaić. Uważam na dietę, ale i tak jest coraz gorzej. Nawet ogórki kiszone popijane maślanką mnie nie ruszają ;)


Ja się w tym gubię, bo to będzie pierwsze dziecko. Może spać po prostu w rożku, prawda? To też jest bezpieczne z tego co pamiętam.
Powiem Ci ze od 1 trymestru, oczywiste z przerwami. Ja ogólnie zauważyłam że największy problem u mnie jest jesień zima, kiedy jest mniej świeżych owoców. Chociaż cytrusy też mają moc[emoji6] w tej ciąży nie piłam jeszcze lactulozy, ratuje się dietą, tzn zjem : raz szpinak podziała, drugi raz też ale za trzecim już nie bardzo dziala to zmieniam na czeresnie i tak do trzech razy sztuka i znowu zmiana na coś innego[emoji4] taki znalazłam sposób na moje jelita, po prostu nie lubia rutyny[emoji39]
 
A my dziewczyny kupilismy wozek :) co prawda jest 3w1, bo ciezko bylo kupic sama gondole lub 2w1, ogladalismy kilka i stan byl rozny, ale z tego nosidla z zestawu w samochodzie korzystac nie bedziemy, bo kupimy lepszy fotelik typu cybex czy maxi cosi z atestami itd. Generalnie zrobilismy tak jak planowalam, kupilismy wozek z drugiej reki, bo spacerowke na wiosne i tak bede kupowac nową, mniejszą itd a chcąc kupic gleboki nowy to i tak dwa razy tyle musiala bym dac co dalismy za zestaw dzis :) wrzucam foto w wersji glebokiej :)

Super!!! [emoji106][emoji16]
Każda z nas robi jak jej pasuje, bo to najważniejsze [emoji57][emoji3] ja będę mieć 2w1 i z tej spacerówki zamierzam korzystać jak najdłużej.. [emoji846]ale jak wyjdzie tez sie okaże [emoji6]

Ja mówiąc o śpiworku to mam coś takiego na myśli...Zobacz załącznik 877238Zobacz załącznik 877239

O... coś takiego bardzo fajne! Masz jakas stronę z tym? Czy tylko w USA można to kupić??[emoji53]

Nie, nie. To takie śpiworki zastępujące kołdrę czy kocyk. I chyba nie da się stosować otulacza ze śpiworkiem na raz.
My tak samo jak Dita, mamy dość chłodno w zimie w domu. Temperatury 22-23c chyba jeszcze nigdy nie osiągnęliśmy zimą.
Lepiej nam się śpi i mieszka jak jest chłodniej. I mniej tez chorujemy z tego co zauważyłam.

Właśnie [emoji3] szukam takiego śpiworka- otulacza- czy jak to sie zwie, co jest grubsze od bawełny.... Pierworodny jest z lipca, wiec takie cienkie było ok, ale teraz na zimę potrzebuje czegoś w wersji troszkę cieplejszej niż sama bawełna [emoji28]

Ja wiem co to śpiworek ale jakoś mam wrażenie że ciężko na bok w tym ułożyć. Poprzednio miałam rożek i teraz raczej też kupię rożek ;)

Rożek tez moze być [emoji3]myślę że jeden na pewno kupie i tak [emoji5]

Ile czasu piłaś laktulozę? Mi też to ginekolog zalecił, ale jeszcze tyle miesięcy przed nami, nie chcę się przyzwyczaić. Uważam na dietę, ale i tak jest coraz gorzej. Nawet ogórki kiszone popijane maślanką mnie nie ruszają ;)


Ja się w tym gubię, bo to będzie pierwsze dziecko. Może spać po prostu w rożku, prawda? To też jest bezpieczne z tego co pamiętam.
Moze być rożek, becik, śpiworek czy tam otulacz [emoji854] co ci pasuje... wybierasz rodzaj, fason, a także grubość materiału i oczywiście kolory o wzorki [emoji7]

Dlatego też chyba kupię chociaż jeden komplet kołderki, śpiworek, rożek już jeden mam. Myśle czy by drugiego nie kupić...
jejku ile tego! Przy pierwszym dziecku najtrudniej...

Hehe ja drugie a dylematy mam, bo teraz dziecko zimowe, a wcześniej letnie [emoji23][emoji28]

U mnie rożków nie ma. Ale kumpela młodą trzymała w takim śpiworku i on jest dość szeroki. Nóżki leżą luzem, ciałko też nie jest skrępowane i spokojnie ją na boku kładła na drzemkę.
Sorry, któraś z dziewczyn porównywała to do śpiworka wózkowego czy coś w ten styl.

Daj linka na ten śpiworek!’ Podoba mi sie bardzo [emoji3][emoji5]
 
Super!!! [emoji106][emoji16]
Każda z nas robi jak jej pasuje, bo to najważniejsze [emoji57][emoji3] ja będę mieć 2w1 i z tej spacerówki zamierzam korzystać jak najdłużej.. [emoji846]ale jak wyjdzie tez sie okaże [emoji6]



O... coś takiego bardzo fajne! Masz jakas stronę z tym? Czy tylko w USA można to kupić??[emoji53]



Właśnie [emoji3] szukam takiego śpiworka- otulacza- czy jak to sie zwie, co jest grubsze od bawełny.... Pierworodny jest z lipca, wiec takie cienkie było ok, ale teraz na zimę potrzebuje czegoś w wersji troszkę cieplejszej niż sama bawełna [emoji28]



Rożek tez moze być [emoji3]myślę że jeden na pewno kupie i tak [emoji5]


Moze być rożek, becik, śpiworek czy tam otulacz [emoji854] co ci pasuje... wybierasz rodzaj, fason, a także grubość materiału i oczywiście kolory o wzorki [emoji7]



Hehe ja drugie a dylematy mam, bo teraz dziecko zimowe, a wcześniej letnie [emoji23][emoji28]



Daj linka na ten śpiworek!’ Podoba mi sie bardzo [emoji3][emoji5]

Z polskiej strony znalazłam sporo nawet.

Np coś takiego

Link do: torba do spania dla niemowlaka - Szukaj w Google:

A to jest ten ze zdjęć :

Link do: Snuzpod - Snuzpouch Clever Sleeping Bag 2.5 Tog - Wave Rose
 
Super!!! [emoji106][emoji16]
Każda z nas robi jak jej pasuje, bo to najważniejsze [emoji57][emoji3] ja będę mieć 2w1 i z tej spacerówki zamierzam korzystać jak najdłużej.. [emoji846]ale jak wyjdzie tez sie okaże [emoji6]



O... coś takiego bardzo fajne! Masz jakas stronę z tym? Czy tylko w USA można to kupić??[emoji53]



Właśnie [emoji3] szukam takiego śpiworka- otulacza- czy jak to sie zwie, co jest grubsze od bawełny.... Pierworodny jest z lipca, wiec takie cienkie było ok, ale teraz na zimę potrzebuje czegoś w wersji troszkę cieplejszej niż sama bawełna [emoji28]



Rożek tez moze być [emoji3]myślę że jeden na pewno kupie i tak [emoji5]


Moze być rożek, becik, śpiworek czy tam otulacz [emoji854] co ci pasuje... wybierasz rodzaj, fason, a także grubość materiału i oczywiście kolory o wzorki [emoji7]



Hehe ja drugie a dylematy mam, bo teraz dziecko zimowe, a wcześniej letnie [emoji23][emoji28]



Daj linka na ten śpiworek!’ Podoba mi sie bardzo [emoji3][emoji5]
Ja z tej tez bym pewno korzystala dluzej, ale u nas problem z transportem takiego duzego wozka by byl, a czesto jeździmy do moich przyszlych teściów do Wadowic i w nasz samochod ciezko by bylo sie z tym zabrać. Ale wszystko w praniu wyjdzie, najważniejsze, że na poczatek dzidek ma juz pojazd :)
 
Ja mam córę ze stycznia. Na początku, około miesiąca, może półtora spała w rożku. Spokojnie mogłam ja ułożyć na boczku;) potem jak wyrosła z rożka to były śpiworki. Zapinane od dołu bo łatwiej było w nocy przewijać ;) w śpiworku spała długo bo miałam pewność, ze się nie odkryje i nie nakryje! Są śpiworki zimowe i letnie wiec to żaden problem dostosować do pory roku ;) pod kołderka nie pamiętam kiedy zaczęła spać, ale na pewno miała ponad rok. Poduszki nie miała długo, ale ochraniacze tak. Teraz rezygnuje z ochraniaczy. Wole dmuchać na zimne ;) a Dita wspominała o klinie zamiast poduszki. My mieliśmy patent inny [emoji23] pod materac włożyliśmy dwa duże segregatory [emoji23] puste oczywiście i był idealny spadek [emoji23][emoji23][emoji23][emoji111]️ aaaa i tak mi się przypomniało jeszcze z karuzela. Moja Ala była rehabilitowana i rehabilitantka zwróciła mi uwagę ze karuzela musi być przyczepiona na wysokości pępka dziecka a nie głowy ;) dzięki temu dziecko prawidłowo patrzy, nie wykrzywia się itd itd [emoji6] ale się rozpisałam haha może komuś coś pomoże ;)
 
A co myslicie o spiworku do wozka z minky? Nie bedzie dziecku w tym zimno? Biorac pod uwage, ze bedzie tez kombinezon, cos pod spodem i okrycie gondoli... No i wezcie pod uwage, ze u mnie nad morzem nieco cieplej niz w centralnej polsce [emoji14]

Myśle, ze jak kombinezon i minky to na luzie. A masz coś konkretnego ? Ja zaczynam ruszać z wyprawka, skoro już mam pewność ze będzie syn ;)
 
reklama
Myśle, ze jak kombinezon i minky to na luzie. A masz coś konkretnego ? Ja zaczynam ruszać z wyprawka, skoro już mam pewność ze będzie syn ;)
No mysle o takim.. moja siostra miala z tego typu, z tym ze jej urodzony na koniec sierpnia wiec zanim zaczela uzywac, to jej maluch juz byl troche "podrosniety"
Screenshot_2018-07-13-20-13-50.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-07-13-20-13-50.jpg
    Screenshot_2018-07-13-20-13-50.jpg
    34,1 KB · Wyświetleń: 336
Do góry