reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Hej dziewczyny
Ja juz w domciu jestem w koncu wyszlam z tego szpitala synus ma sie dobrze coraz czesciej sie wierci mam 18t 6d. Z dzihdzia wszystko w porzadku gorzej ze mna mam Arytmie i z tad skoki pulsu... Dostalam witaminki magnez apap na bol glowy bo często mnie boli :( kolejna wizyta w szpitalu 7 sierpien ale nie mysle teraz o tym tetaz pakuje sie na jutrzejszy wyjazd nad jeziorko :) musze troszke ochlonac od tego wszystkiego...

Mam do was takie pytanie jak wy liczycie tygodnie ? Np 18t i 7 d a nastepny dzien to juz 19t czy 18i 7 to jiz 19 ? Bo już niewiem jak to liczyc... teraz mam 18i 6 a na uzg w szpitalu 18i6 powiedzieli mi ze mialam w sobote więc cos mi sie nie zgadzalo....
Ja też dzisiaj wyszłam. Na badaniu ordynator powiedział mi, że z powodu tego, że jestem szczupła to moja macica będzie się bardziej napinać. Że w związku z tym trzeba sprawdzać szyjkę. Moja Mała wg wypisu ze szpitala ma 340g - mierzyli ją w poniedziałek, a wcześniej w czwartek miała 260g. Dzieci tak szybko rosną? Może to błąd pomiaru.

Z tego co piszesz zdrowo rozsądkowo podchodzisz do tematu.
Ja pierwsze dziecko urodziłam w grudniu i akurat spadł śnieg na wyjście ze szpitala. A potem jak młody miał 2 tygodnie dowalił mróz i go werandowałam w wózku przy otwartym oknie przez kilka dni. A potem łaziłam w mróz i śnieg. Jak śnieg sypał to jeszcze folię zakładałam na wózek i mkneliśmy przez zaspy.
Haha. Foty znalazłam. Tu ma 2 tygodnie kombinezon na 80 rozmiar:) a teraz ten mój facecik ze zdjęcia ma 195cm i w grudniu skończy 20 lat [emoji87][emoji85]
Słodziak :) Mi pani ze sklepu z wózkami mówiła, że dużo ludzi nie zwraca uwagi na głębokość gondoli, bo mówią, że nie będą w zimę wychodzić na spacery tylko autem wozić dziecko jak będzie trzeba. Ja tam zamierzam chodzić jak Ty :)
 
Ostatnia edycja:
Weronika super :)

Słuchajcie wpadłam dziś na pomysł, może sobie damy namiary na insta?
Może być na priv i będziemy się obserwować, oczywiście jeżeli ktoś chce?

Nie mam insta[emoji23][emoji23][emoji23]

Witajcie Kochane Gratulacje Waszych wizyt i dzisiejszych połówkowych ;)
Podczytuje Was na bieżąco jak mam chwilkę super kombinezony i Wasze zakupy ;)
Jestem po połówkowych wszystko ok synuś waży 450g był spokojny dziś więc badanie można było dokładnie zrobić tak jakby drzemkę sobie zrobił.Do zdjęcia nie chciał pozować tylko tak z boczku ale ładnie pokazał że jest w 100% chłopcem(zdjęcie wygląda jakby kucał i od tylu zrobione).
Kciuki i to mocne za wizyty :tak::tak::tak:

Gratuluję zdrowego synka[emoji16][emoji106]
A fotka z siusiakiem- wymiata! Miałam podobną w pierwszej ciąży[emoji6]

Hej. No tak mi się spodobał ten kombinezon że smyka że poszłam i kupiłam haha. Te wyprzedaże takie że grzech nie skorzystać ;)
Wzięłam 62 bo już mi ginka zapowiedziała na usg że urodzi się w okolicy 3500g czyli tak jak starsza to sobie mogę rozmiarów tak samo kupować. Powinien starczyć do pierwszych mrozów a zimowy kupię później. Pamiętam jakby to było wczoraj taka zima była 5 lat temu że 30 listopada wychodząc że szpitala młodą ubrałam w ciepłą bluzę na body i pajaca :p i póki co spodziewam się podobnej zimy. Później miała lekki kombinezon a na mrozy ciepłą kurteczka i ocieplane spodnie na rajstopki no i pod grubszy kocyk. No cóż gdybym sama kupował wyprawkę pewnie wyglądałoby to zupełnie inaczej ale jak mi teściowa bez pytania przynosiła z ciucha w którym pracowała to się przyjmowało i kombinowało z tego co się dostało ;)

Ach i nie mogłam się oprzeć jak zobaczyłam body batgirl haha musiałam kupić chociaż najmniejsze były 68... Dorosnie ;)

To kto jeszcze został przed polowkowym?

Sześć lat temu zima była piękna [emoji5] śnieg po pas, nawet na ulicę nie mogłam wyjechać wózkiem i tylko koło domu gdzie odśnieżone było [emoji6]późniejsze lata juź słabe, to fakt, ale ja mieszkam w górach i u nas zawsze zimą chłodniej i więcej śniegu, a latem gorąco[emoji6][emoji16]

Oki to czekam na info co i jak [emoji4]

Napiszę do moderatorki żeby cię dodała.. nie wiem ile to potrwa, zależy kiedy będzie miała czas [emoji106]

Mnie już do kasy w sklepach zapraszają poza kolejnością haha w sobotę w biedrze kobitka dla mnie kasę otwazyla i mnie poprosiła i dzisiaj w smyku znowu słyszałam jak kasjerki między sobą mówiły "weź stan na chwilę bo tu pani w ciąży jest' taki mi bebzol już wychodzi :-D
A mała szaleje coraz bardziej i oczywiście najmocniej tlucze w środku nocy. Jak spać nie mogę to się zawsze zalapie na balety

Kurde, mnie jeszcze nikt nigdzie nie przepuścił [emoji53]☹️

Ja też dzisiaj wyszłam. Na badaniu ordynator powiedział mi, że z powodu tego, że jestem szczupła to moja macica będzie się bardziej napinać. Że w związku z tym trzeba sprawdzać szyjkę. Moja Mała wg wypisu ze szpitala ma 340g - mierzyli ją w poniedziałek, a wcześniej w czwartek miała 260g. Dzieci tak szybko rosną? Może to błąd pomiaru.


Slodziak

Chyba tak szybko nie... to znaczy nie na tym etapie [emoji17] wystarczy ze raz był mierzony z pełnym pęcherzem, raz bez i już masz różnicę[emoji5]
 
Wydaje mi się, że warto szukać produktów pojedynczo - takich, które wzbudzają nasze zaufanie. Ja sama zanim coś kupię to wertuję opinie w prawo i lewo. Wszystko jedno czy w kwestii produktów da mnie, czy w przypadku zakupów dla dziecka. Druga sprawa, w takiej paczuszce trudno zweryfikować czy ceny są okazyjne, czy nie. Może się okazać, że niektóre rzeczy mogłabyś kupić taniej w innym sklepie. A pieluchy to już w ogóle jak kupisz hurtowo to wychodzi taniej :)
Moja Mała wg wypisu ze szpitala ma 340g - mierzyli ją w poniedziałek, a wcześniej w czwartek miała 260g. Dzieci tak szybko rosną? Może to błąd pomiaru
To są tylko wyliczenia, algorytm, a nie faktyczne pomiary wagi i gdzieś czytałam, że mogą odbiegać od rzeczywistości nawet o 15%. Więc jeśli według badań przybrała zaskakująco dużo, to i tak nie przejmowałabym się tym za bardzo :) A zakładam, że badania miałaś wykonywane na dwóch różnych sprzętach, przez dwóch różnych lekarzy.
 
@Dita_333 na pewno zależy od miejsca ;)
U nas wtedy zimy było max 2 tygodnie a tak to cieplutko.
Zdjęcie z lutego :D trawka zielona haha
IMG_20180711_171600.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180711_171600.jpg
    IMG_20180711_171600.jpg
    428,2 KB · Wyświetleń: 62
Nie mam insta[emoji23][emoji23][emoji23]



Gratuluję zdrowego synka[emoji16][emoji106]
A fotka z siusiakiem- wymiata! Miałam podobną w pierwszej ciąży[emoji6]



Sześć lat temu zima była piękna [emoji5] śnieg po pas, nawet na ulicę nie mogłam wyjechać wózkiem i tylko koło domu gdzie odśnieżone było [emoji6]późniejsze lata juź słabe, to fakt, ale ja mieszkam w górach i u nas zawsze zimą chłodniej i więcej śniegu, a latem gorąco[emoji6][emoji16]



Napiszę do moderatorki żeby cię dodała.. nie wiem ile to potrwa, zależy kiedy będzie miała czas [emoji106]



Kurde, mnie jeszcze nikt nigdzie nie przepuścił [emoji53][emoji852]️



Chyba tak szybko nie... to znaczy nie na tym etapie [emoji17] wystarczy ze raz był mierzony z pełnym pęcherzem, raz bez i już masz różnicę[emoji5]
Super dzięki [emoji6]
 
reklama
Wiecie co.. Może to głupie ale boję się że podczas porodu nie będe wiedziała co robić albo będę robić to źle czy nie będe umiała zajać się własnym dzieckiem. Im bliżej tym mam więcej obaw
To normalne ale od tego są położne żeby Ci pomagać najpierw przy porodzie a później pokażą ci co i jak z maluszkiem. Nie przejmują się ;) będzie dobrze
 
Do góry