reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Mam dwie córki, byłam nianią dziewczynki i nie spotkałam się z zarastaniem warg sromowych.
Może chodzi o sklejanie?
Moja koleżanka ze szkoły rodzenia za dużo sudocremu napakowała i się zlepiły, ale umyła ciepłą wodą i było ok.
Później wiedziała, że z sudocremem trzeba oszczędniej
O oszczędości sudocremu w stosunku do dziewczynek to słyszałam. Może rzeczywiście jest to jakoś powiązane.
 
reklama
Mam dwie córki, byłam nianią dziewczynki i nie spotkałam się z zarastaniem warg sromowych.
Może chodzi o sklejanie?
Moja koleżanka ze szkoły rodzenia za dużo sudocremu napakowała i się zlepiły, ale umyła ciepłą wodą i było ok.
Później wiedziała, że z sudocremem trzeba oszczędniej
Tak sklejanie, zrastanie głupi słownik mi na zarastanie zamienił:)
 
Pierwsze słyszę :laugh2: Generalnie, pielęgnacja wydawała mi się super prosta, żadnych napletków, przemywać z góry na dół, ale to chyba oczywiste :sorry::sorry:
Ja z kolei nie miałam do czynienia z chłopcem i wydaje mi się, że będzie to trudniejsze jakoś

Ale chyba odwrotnie? Dziewczynki trzeba pilnować w która stronę podcierać, żeby np.chusteczka nie zabierać bakterii z pupy do pipuni..zawsze w dobra stronę. Nawet tak przecież dorosłe kobiety musza pamiętać [emoji848][emoji847]No i jak dziewczynka zrobi kupkę w pampers to chyba wieksza masakra.... trzeba dokładnie czyścić i pupę i wargi. A chłopak? Nie ma znaczenia żadnego [emoji51]zrobi kupę to wycierasz i tyle, żadnej innej szpary nie czyścisz [emoji23][emoji23]i dlatego tez dziewczynki malutkie są bardziej podatne na infekcje moczowe niż chłopcy.. albo pobieranie siusiu do badań u maleństw - u chłopów tez dużo prościej [emoji28]
 
Ale chyba odwrotnie? Dziewczynki trzeba pilnować w która stronę podcierać, żeby np.chusteczka nie zabierać bakterii z pupy do pipuni..zawsze w dobra stronę. Nawet tak przecież dorosłe kobiety musza pamiętać [emoji848][emoji847]No i jak dziewczynka zrobi kupkę w pampers to chyba wieksza masakra.... trzeba dokładnie czyścić i pupę i wargi. A chłopak? Nie ma znaczenia żadnego [emoji51]zrobi kupę to wycierasz i tyle, żadnej innej szpary nie czyścisz [emoji23][emoji23]i dlatego tez dziewczynki malutkie są bardziej podatne na infekcje moczowe niż chłopcy.. albo pobieranie siusiu do badań u maleństw - u chłopów tez dużo prościej [emoji28]
E to dam rade, jak dziewczynke ogarnelam to i chłopca ogarne :D ;) bo tez ostatnio się do swojego zastanawiałam jak to bedzie z chłopcem i czy dam rade.
 
Ooo to mogę Ci powiedzieć, że jedno co mnie zdziwiło ze trzeba uważać na wargi sromowe, mogą się zarastać i trzeba ja tam dobrze wyczyścić. Czyszczenie to spoko ja rozumiałam logicznie ale ze mogą się zrosnąć :O ale to tyle co wiem z teorii. Może jakaś mamusia panienki się wypowie :)
Mam dwie córki, byłam nianią dziewczynki i nie spotkałam się z zarastaniem warg sromowych.
Może chodzi o sklejanie?
Moja koleżanka ze szkoły rodzenia za dużo sudocremu napakowała i się zlepiły, ale umyła ciepłą wodą i było ok.
Później wiedziała, że z sudocremem trzeba oszczędniej
Link do: Synechia czyli zrośniete wargi sromowe mniejsze u dziecka - Dziecko - m.mjakmama.pl

Pierwszy raz slowo "synechia" przeczytalam kilka miesiecy temu na lokalnej grupie mamowej. Mama szukala ginekologa dzieciecego, ktory sie tym zajmuje. A ze ja jestem czlowiekiem glodnym wiedzy od razu wygooglowalam czyze jest synechia.
Generalnie wydaje mi sie, ze problem nie jest jakas super rzadkoscia, bo na post tamtej mamy odpowiedzialo duzo kobiet.
 
Ale chyba odwrotnie? Dziewczynki trzeba pilnować w która stronę podcierać, żeby np.chusteczka nie zabierać bakterii z pupy do pipuni..zawsze w dobra stronę. Nawet tak przecież dorosłe kobiety musza pamiętać [emoji848][emoji847]No i jak dziewczynka zrobi kupkę w pampers to chyba wieksza masakra.... trzeba dokładnie czyścić i pupę i wargi. A chłopak? Nie ma znaczenia żadnego [emoji51]zrobi kupę to wycierasz i tyle, żadnej innej szpary nie czyścisz [emoji23][emoji23]i dlatego tez dziewczynki malutkie są bardziej podatne na infekcje moczowe niż chłopcy.. albo pobieranie siusiu do badań u maleństw - u chłopów tez dużo prościej [emoji28]
Jejku! Wlasnie mi uswiadomilas jak bardzo sie ciesze, ze bede miala kolejnego syna! [emoji23]
 
Mojej koleżanki corka miala zrosniete wargi sromowe. W centrum zdrowia dziecka jest ginekolog co sie tym zajmuje

Ja dzis jakas jestem dziwnie slaba nawet zwolnilam sie z pracy wczesniej i tak leze jakby zycie ze mnie uszlo. To chyba ta pogoda.

Jutro mam połówkowe o 17 juz sie nie moge doczekac .... W końcu
 
reklama
Do góry