reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Powiem wam ,że ja naprawdę dobrze się czuje w ciąży. Czytam ,że wam brzuch twardnieje , ciśnienie skacze, macie skurcze itp. Mnie to nie dotyczy w zasadzie i tylko czekam aż i mi się coś dziać zacznie . Owszem kiedy robię coś co obciąża brzuszek czuje później lekki dyskomfort i napięcie ale nie jest to nic strasznego wystarczy chwilka odpoczynku i przechodzi. Głowa bolała mnie może 2 razy i raz źle się czułam z powodu strasznego wzdęcia. Mam nadzieję, że tak zostanie i moja dziewczynka na następnej wizycie okaże się zdrowiutka i już niczym nie będę musiała się martwić. Oby wam też wszystkie przykre dolegliwości przestały dokuczać A wasze maleństwa były zdrowiutkie [emoji4]
 
reklama
Ja mam kalafiorową z wczoraj. Na drugie mąż ugotował ziemniaki i jajka sadzone.
Dziś wreszcie przestał mnie napierniczać brzuch.
To szafę umyłam, no i przejrzałam ciuchy. W efekcie wyrzucone 3 worki ciuchów, tzn mąż wyniósł do kontenera.
Mąż umył okna, ja firanki wstawiłam.
Z córką troszkę poustawiałam książek do regału.
Teraz leżę bo trochę się zmęczyłam.
 
Majacyr bardzo aktywna niedziela!
My dziś rosołek, później pójdziemy na spacer. Narazie nie czuję się na siłach żeby iść, bo obiedzie złapałam lenia.
Jutro w lidlu będą rzeczy dla dzieci i coś też dla nas. Dzieci zawiozę na basen i skoczę na shopping do lidla, może coś upoluję
 
Ja też się melduję przy niedzieli. Już po obiadku, dzisiaj były mielone, ziemniaki i fasolka szparagowa w bułce :)
W nocy coraz gorzej śpię, już nie wiem jak sobie z tym radzić :no2: dzisiaj zasnęłam dopiero jak już się widno robiło a później spałam do południa i po kawie od razu za obiad się wzięłam. Teraz młoda z tatusiem na placu zabaw. No i walczymy z anginą więc dyżur w przedszkolu nam przepadł
 
Powiem wam ,że ja naprawdę dobrze się czuje w ciąży. Czytam ,że wam brzuch twardnieje , ciśnienie skacze, macie skurcze itp. Mnie to nie dotyczy w zasadzie i tylko czekam aż i mi się coś dziać zacznie . Owszem kiedy robię coś co obciąża brzuszek czuje później lekki dyskomfort i napięcie ale nie jest to nic strasznego wystarczy chwilka odpoczynku i przechodzi. Głowa bolała mnie może 2 razy i raz źle się czułam z powodu strasznego wzdęcia. Mam nadzieję, że tak zostanie i moja dziewczynka na następnej wizycie okaże się zdrowiutka i już niczym nie będę musiała się martwić. Oby wam też wszystkie przykre dolegliwości przestały dokuczać A wasze maleństwa były zdrowiutkie [emoji4]
Ja tak samo czuję się dobrze i to od początku, czasami myślę że aż za dobrze [emoji16]
 
U mnie też nie było cukrzycy w rodzinie a ja zawsze miałam dobry cukier, także ten argument mnie nie przekonuje w ogóle...

Na NFZ robia u nas na szczescie krzywa i rowniez wiele innych badan, ktorych w UK nie doswiadczysz panstwowo. Tez mieszkalam za granica i wiem, ze do problemow zdrowotnych podchodzi sie tam zupelnie inaczej, ale ja na szczescie moglam sobie zawsze pozwolic na prywatna sluzbe zdrowia, bo uwazam ze najlepiej zapobiegac a nie leczyc [emoji4] Wiadomo, ze kazda z nas moze miec do tego inne podejscie - najwazniejsze to zebysmy jednak wszystkie mialy jakis wybor :)

A u mnie opieka w ciąży widzę w połowie drogi między PL a UK.

Krzywa cukrowa tak, żadne usg dopochwowo.

Co wizyta sikanie do kubka na cukier i proteiny.

Główne badania były na pierwszej wizycie, ale nie wszystkie pokrywały się z polskimi.
U mnie jednym z badań obowiązkowym w ciąży jest CT ( cystic fibrosis - mukowiscydoza), ale za to nie robią badania na toksoplazmozę.
Tak jak podstawowym badaniem ( w ciąży czy nie) jest cytologia i!! HPV.

Badania ginekologicznego przez pochwę jeszcze ani razu nie miałam. Moja gin mówi, że jeśli wywiad ze mną wykaże jakieś nieprawidłowość to dopiero to jest podstawa do badania manualnego. A tak to kubek z moczem + ciśnienie + badanie tętna dziecka.

Miałam dwa USG: na początku i później połówkowe.
Byłby to koniec gdyby nie to że jestem stara i wtedy mam jeszcze jedno 36 tc.
No i Harmony test.
Krzywa 24 tc. I poki co to tyle.

Poza tym dziewczyny z Polski z tymi Usg na każdej wizycie, badaniem lekarskim i morfologia, to chyba z tych prywatnych wizyt głównie. Bo wytyczne NFZ są chyba brane z WHO, i nie są aż tak szczegółowe i powtarzalne jak dziewczyn z wizyt prywatnych. Z NFZ opieka w ciąży jest chyba bardziej zbliżona do tej co u mnie czy UK.
Tylko w Polsce chyba trudno trafić na raz ze termin na NFZ dwa na lekarza który jest dobry.

Tak mi się osobiście wydaje, porównując opowieści tu na forum, mojej rodziny czy przyjaciół z Polski. Którzy przeważnie przy pierwszym dziecku decydują się prywatnie, a przy kolejnych już NFZ.
 
Ostatnia edycja:
Hmmm te wlosy na zdjeciu to z natury proste druty. Kazde wlosy da sie przeksztalcic tak by sie trzymaly potrzebne sa tylko odpowiednie narzedzia i kosmetyki. Widocznie za mocne produkty byly uzyte dlatego klapły. Bo niestety wielu fryzjerow wychodzi z zalozenia ze in wiecej lakieru i im mocniejszy tym trwalsze uczesanie niestety to mit

Ja to tylko psa umiem wyczesać [emoji85].

Fryzura przepiękna!!
 
U nas w holandii jest podobnie 3 usg przez brzuch i jedno dodatkowe polowkowe raz pobieraja krew do badania zadnych badan moczu i badan przez pochwe ciaze prowadza polozne
Jak sie cos dzieje to do ginekologa ja jestem pod obieka gina i co wizyta to przez brzuch usg i dopochwowe i jeszcze badanie ginekologicznie
Krzywa cukrowa tylko jak jest wskazanie czyli wysokie BMI albo we wczesniejszej ciazy byla cukrzyca to robia w 24 tygodniu
Ja nie nazekam teraz na opieke
 
reklama
Dusia u Mnie podobnie choć skurcze braxtona czasem mam ktore jednorazowo trwaja max 25 s także tak trzymać

Ale mam nudna niedzielę ........ Zaraz wybiorę się na spacer bo idzie zwariować tym domem
I też rosołek już o 9 wstawiony zjedzony . Musi być co niedziela


A jutro fruu ale jak będę wylegiwać się na plaży to do was zajrzę:p Zobacze
 
Do góry