reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ost. Czułam spojenieni to że zmusza mnie bym siadła na dupie..duzo chodzę codziennie także zależy
Mały wali w pęcherz i też miałam jego dzień lenia a od paru dni brzuch mi lata tak szaleje oO



Prowadzony jest wywiad chorób które się przeszło. Chorób w rodzinie. U mnie nikt nie ma cukrzycy np. a pod tym kątem też patrzą co do badań. Stylu życia nadwagi itd.
Pamiętajmy też że mówimy o państwowej służbie zdrowia. Prywatne prowadzenie ciąży też istnieje i znam osoby które Za to płaciły ogolnie

Sama uważam że nawet jeśli prowadziłabym ciążę w Polsce to nie chciałabym badania dopochwowego co wizyta np. Co 4 tyg ze względu na bol i dyskomfort a co najważniejsze by tam po prostu nie grzebać. Z jakiegoś powodu mają taki system a nie inny. Mi wystarczyło by sprawdzenie raz jeśli już. I to tym bardziej w tej sytuacji co do zabiegu na mojej szyjce choc uspokajaja ze zabieg nie byl inwazyjny co do dlugosci szyjki.bale tak . Przeprowadzają badanie po 25tyg.
Moje wszystkie znajome które tu rodziły tak przeszły ciążę i pracowaly takzE staram się nie sugerować prywatna opieka w Polsce. Nie wszystkie ciążę są bezproblemowe. Jedna moja znajoma miała problem z cukrem. Poza tym paliła lol i była całkowicie inaczej traktowana

Z.ta szyjka to różnie
Słyszałam że w Polsce panuje ..''syndrom krótkiej szyjki' sprzedawany przez lekarzy ale kto tam wie


Tak czy inaczej Trzeba zachować stoicki spokój hehe

U mnie też nie było cukrzycy w rodzinie a ja zawsze miałam dobry cukier, także ten argument mnie nie przekonuje w ogóle...

Na NFZ robia u nas na szczescie krzywa i rowniez wiele innych badan, ktorych w UK nie doswiadczysz panstwowo. Tez mieszkalam za granica i wiem, ze do problemow zdrowotnych podchodzi sie tam zupelnie inaczej, ale ja na szczescie moglam sobie zawsze pozwolic na prywatna sluzbe zdrowia, bo uwazam ze najlepiej zapobiegac a nie leczyc :) Wiadomo, ze kazda z nas moze miec do tego inne podejscie - najwazniejsze to zebysmy jednak wszystkie mialy jakis wybor :)
 
reklama
Hej ho nudy.. Musze sie wziac za sprzatanie ale od kad wrocilam z pracy to leżakuje i nic mi sie nie chce...buuu
U mnie w pracy mlyn bo sezon ślubny w pełni.
Urlopik z poczatkiem sierpnia.. Ale wyjedziemy pare dni pozniej bo tak jak wspominalam o bolach glowy mojego Nikodema tak nie pamietam czy powiedziałam ale musze z nim polozyc sie do szpitala. Mamy na koniec lipca zaplanowane przyjecie do centrum zdrowia dziecka na neurologie bedzie mial rezonans i inne badania.
Licze na toze bedzie zdrow jak ryba i pojedziemy do moich przyjaciol na podkarpacie :)
O a tak wyglada moja robota przy sobocieZobacz załącznik 874778 Zobacz załącznik 874778 Zobacz załącznik 874796 Zobacz załącznik 874801

Ale pieknie [emoji7] Zdolna jestes!

Marzylam o takiej fryzurze na slub, ale w koncu zdecydowalam sie na upiecie. Moje wlosy prostuja sie zawsze w przeciagu 2-3 godzin, mimo ze na samo zakrecanie sa bardzo podatne [emoji12]
 
Ale pieknie [emoji7] Zdolna jestes!

Marzylam o takiej fryzurze na slub, ale w koncu zdecydowalam sie na upiecie. Moje wlosy prostuja sie zawsze w przeciagu 2-3 godzin, mimo ze na samo zakrecanie sa bardzo podatne [emoji12]


Hmmm te wlosy na zdjeciu to z natury proste druty. Kazde wlosy da sie przeksztalcic tak by sie trzymaly potrzebne sa tylko odpowiednie narzedzia i kosmetyki. Widocznie za mocne produkty byly uzyte dlatego klapły. Bo niestety wielu fryzjerow wychodzi z zalozenia ze in wiecej lakieru i im mocniejszy tym trwalsze uczesanie niestety to mit
 
Hmmm te wlosy na zdjeciu to z natury proste druty. Kazde wlosy da sie przeksztalcic tak by sie trzymaly potrzebne sa tylko odpowiednie narzedzia i kosmetyki. Widocznie za mocne produkty byly uzyte dlatego klapły. Bo niestety wielu fryzjerow wychodzi z zalozenia ze in wiecej lakieru i im mocniejszy tym trwalsze uczesanie niestety to mit

Ja wydałam tak duzo swego czasu na fryzjerow i kosmetyki [emoji85], ze przed slubem stwierdzilam ze juz nie eksperymentuje ;) Ale fajnie byloby kiedys miec takie loki
 
U mnie też nie było cukrzycy w rodzinie a ja zawsze miałam dobry cukier, także ten argument mnie nie przekonuje w ogóle...

Na NFZ robia u nas na szczescie krzywa i rowniez wiele innych badan, ktorych w UK nie doswiadczysz panstwowo. Tez mieszkalam za granica i wiem, ze do problemow zdrowotnych podchodzi sie tam zupelnie inaczej, ale ja na szczescie moglam sobie zawsze pozwolic na prywatna sluzbe zdrowia, bo uwazam ze najlepiej zapobiegac a nie leczyc :) Wiadomo, ze kazda z nas moze miec do tego inne podejscie - najwazniejsze to zebysmy jednak wszystkie mialy jakis wybor :)

Czyli że cukier skoczył dopiero w ciąży? Też się zdarza i ten argument Ciebie nie musi do niczego przekonywać ..każdy robi jak czuje według siebie i własnego zdrowia.
Także ja nie czulam bym musiała się domagać tego badania ( koleZanka miała i upiera się że zbadają mi cukier we krwi teraz na następnej. Wizycie jak już nie zbadali bobpo tych lekarskich skrótach ciężko odczytac) tym bardziej gdzie w pierwszej ciąży prowadzonej prywatnie czy drugiej nie miałam wskazań i tego typu problemow:) full blood count wyszło mi bardzo dobrze. Mocz również także tyle mi wystarczy a co do opieki prywatnej to również mnie na nią stać co nie znaczy że czuje że jest to dla Mnie niezbędne bo nie jest
Czuję się spokojna a to najważniejsze . Może taka już jestem
I też uwazam że lepiej zapobiegać niż leczyć uwierz... Bo już samo moje podejście do zdrowego odżywiania czy ruchu o czymś świadczy

Moje cudenka na szybko bo lecę się pakowac:):)

Sandra ten kok ? Bardzo ubogo wyszedł hmm. Dobrze że uparlas się na swoją wizję! Bez porównania

I lubię tez takie fryzury niewiasty heh jak Balonbalons zrobiła. Piękne proste a jakie efektowne!
 

Załączniki

  • IMG_20180707_171158.jpg
    IMG_20180707_171158.jpg
    2,9 MB · Wyświetleń: 119
Hej ho nudy.. Musze sie wziac za sprzatanie ale od kad wrocilam z pracy to leżakuje i nic mi sie nie chce...buuu
U mnie w pracy mlyn bo sezon ślubny w pełni.
Urlopik z poczatkiem sierpnia.. Ale wyjedziemy pare dni pozniej bo tak jak wspominalam o bolach glowy mojego Nikodema tak nie pamietam czy powiedziałam ale musze z nim polozyc sie do szpitala. Mamy na koniec lipca zaplanowane przyjecie do centrum zdrowia dziecka na neurologie bedzie mial rezonans i inne badania.
Licze na toze bedzie zdrow jak ryba i pojedziemy do moich przyjaciol na podkarpacie :)
O a tak wyglada moja robota przy sobocieZobacz załącznik 874778 Zobacz załącznik 874778 Zobacz załącznik 874796 Zobacz załącznik 874801
Piękny efekt. Masz talent
 
reklama
Do góry