reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja prowadze ciaza na NFZ i z obowiazkowych badan mialam kile, glukoze i zwykla morfologie. Dodatkowo placilam za zalecane: toxo, tsh, hiv i cos tam co to sie robi na poczatku, ale duzo osob z innych regionow polski te badania mialy za darmo.. na nfz 3 usg+ewentualne po terminie porodu.. usg dopochwowe mialam tylko przy potwierdzeniu ciazy. Potem z badan jest cytologia i czystosc pochwy, usg piersi, krzywa, potem gbs. Od 30 ktoregos tyg co wizyte czyli co 2 tyg lub co 1 tydzien KTG, a po terminie co 2 dni KTG. Co wizyte reczne badanie szyjki.Morfologia i mocz chyba 2 razy na trymestr. Ja nie narzekam na nfz, bo mam dobrego lekarza, do ktorego mam zaufanie, a naprawde nie jest dla mnie super wazne zeby patrzec na usg na dzieciatko na kazdej wizycie, da sie bez tego przezyc :)
Zgadzam się z Tobą w 100%
Ja miałam na NFZ we wszystkich ciazach badania o których piszesz (te co robiłaś na własną rękę również) usg tak jak piszesz i uważam, że jest ok.
 
reklama
U mnie tez leniwa niedziela i dobrze, bo gardło mnie boli od wczoraj i mały katar mam [emoji53]

Co do opieki w Polsce kobiet w ciazy, to prywatnie mam te same badania co na NFZ, różnica jest to, że za nie płacę. I że mam zawsze usg dziecka na każdej wizycie. Na badania mnie kieruje zgodnie z kartą ciąży, taka sama, jak mają te kobiety co chodzą na NFZ [emoji3] wiec prywatnie lekarz wcale nie robi więcej badań bo tak ooo.. przynajmniej mój [emoji3]
Dla mnie morfologia, mocz, HIV, toxo, cytologia, różyczka, czy Vdrl to normalne badania w ciazy [emoji846] tym bardziej ze naprawdę zdarzają sie różne historie.. a krzywa cukrowa.. ja nie miałam cukrzycy ciążowej, niby nikt w rodzinie nie ma, ale czy teraz nie będę mieć to nikt nie da mi gwarancji [emoji5] jak sprawdzę nic sie nie stanie..[emoji6]

Ja ogólnie śmigam w ciąży, czasami zapominam, że w niej jestem [emoji23] twardnienia brzucha wg mnie są naturalne, i każda będzie je miała wcześniej czy pózniej - to macica sie stawia i ćwiczy przed porodem. Nie ma w tym nic złego i nieprawidłowego. A ze je już mam, a niektóre z nas nie maja? Moze jestem wyżej w ciazy, moze przez aktywny tryb życia (praca, obowiązki domowe, zabawy z dzieckiem itp.), a moze bo to druga ciąża... w każdym razie jestem w zdrowej, dobrze rozwijającej sie ciazy, a ze brzuch rośnie, a ja o tym czasami zapominam to i czasem zaboli Haha [emoji23][emoji23]

Karolina
Jutro lecisz??? [emoji33][emoji5] to udanego wypadu!!!![emoji8][emoji847][emoji4][emoji2]

Mi macica twardnieje od niecałego miesiąca. Czasami brzuch mnie zaboli- uważam, że to nic zadziwiającego. Cały czas biorę Acard, Folik, a zaczęłam też przyjmować Magne B6, Duphaston i w czwartek moja gin włączyła mi No-Spe Forte 3x1. Także tabletkami można się najeść.
W kwietniu moja szyjka miała długość ponad 42 mm, teraz 32...
 
Dziewczyny, koniecznie proscie ginekologa o zmierzenie szyjki!
Moja przyjaciolka spedzila w lozku 2 miesiace, o nerwach nie wspomne tylko dlatego ze lekarz stwierdzil u niej skracajaca sie szyjke. Pozniej okazalo sie ze punkt wyjsciowy byl u niej dosc krotki i nic sie nie dzialo, ale ze nie bylo porownania to przezyla swoj horror.

Ja mam swoją prawie cały czas na tym samym poziomie i właśnie dlatego się nie martwię ;) Bo gdybym nie wiedziała, że moja jest na poziomie 3,5cm, a później za parę tygodni to usłyszała i porównała z niektórymi po 6,5 czy 4!to bym się może wystraszyła haaha:laugh2: A tak luz blues :)


Hej ho nudy.. Musze sie wziac za sprzatanie ale od kad wrocilam z pracy to leżakuje i nic mi sie nie chce...buuu
U mnie w pracy mlyn bo sezon ślubny w pełni.
Urlopik z poczatkiem sierpnia.. Ale wyjedziemy pare dni pozniej bo tak jak wspominalam o bolach glowy mojego Nikodema tak nie pamietam czy powiedziałam ale musze z nim polozyc sie do szpitala. Mamy na koniec lipca zaplanowane przyjecie do centrum zdrowia dziecka na neurologie bedzie mial rezonans i inne badania.
Licze na toze bedzie zdrow jak ryba i pojedziemy do moich przyjaciol na podkarpacie :)
O a tak wyglada moja robota przy sobocieZobacz załącznik 874778 Zobacz załącznik 874778 Zobacz załącznik 874796 Zobacz załącznik 874801

Piękna fryzura :) Masz dar :)

No to wypoczywaj, udanego urlopu! [emoji4]Mnie jakiś tydzień temu też coś zaczęło łapać, wypiłam kilka razy mleko z czosnkiem i miodem, herbatkę z sokiem malinowym i zamówiłam nawet pastylki do ssania i syrop z apteki internetowej ale zanim mi to przyszło to sama się wyleczylam. Oby u Ciebie tez szybko minelo.

Dzięki :) na razie wkładam sobie do ucha watę z wodą utlenioną, stary sposób... coś pomogło na pewno, bo w sobotę mnie straaaaaaaaaasznie bolało gardło, a w niedzielę już bardzo tylko bolało, dzisiaj w pracy po prostu boli przy przełykaniu. Ogólnie takie małe rozbicie czuję, ale tylko małe...myślę, że niedługo mi przejdzie :) psikam też gardło, a dzisiaj jeszcze zastosuję mleko z miodem, bo wczoraj miodu nie miałam :o


Mi macica twardnieje od niecałego miesiąca. Czasami brzuch mnie zaboli- uważam, że to nic zadziwiającego. Cały czas biorę Acard, Folik, a zaczęłam też przyjmować Magne B6, Duphaston i w czwartek moja gin włączyła mi No-Spe Forte 3x1. Także tabletkami można się najeść.
W kwietniu moja szyjka miała długość ponad 42 mm, teraz 32...

A ja nic nie biorę... Oprócz witamin w ciąży. No-spy nie wziełam przez całą ciążę ani jednej tabletki... Ty przez te twardnienia brzucha bierzesz? A masz je długie czy bolesne? nie takie po 20sekund?

Może dzięki temu że połowa rzeczy które mi się dzieją nie potrafię nazwać lub nie wiem że to to ,to pewnie nawet bym uwagi nie zwróciła:)
Owszem coś koło pepka mnie zakluje ale dopóki nie widzę innych objawów wywołujących panikę to się tym nie przejmuje:)
Trochę spanikowalam przez te krzyże bo to co przeżyłam jak widać po nie wygodnym łóżku to żądanej ciężarnej nie życzę. Wszystko wróciło do normy od wczoraj jak jestem w domku:)
Ale ogólnie na spokojnie:)
Wczoraj miałabym wizytę ale nie ma doktor i mam dopiero 16.07 :) A w środę prenatalne wkoncu:) chciałabym wiedzieć kto mieszka w brzuszku i tak intensywnie mamusie kopie od kilku dni:)
Czuje codziennie wyraźne ruchy maleństwa:)
W określonych porach 4-6 kopow ,takich wypchniec (w okolicy co kilka minut ) i cisza ale jestem zadowolona :)))

Ja gdyby nie forum to w ogóle nie zdawałabym sobie z więcej niż połowy dolegliwości sprawy hahaha :-D Dopiero jak któraś coś napisze to sobie przypominam,że miałam coś takiego :D
Trzymam kciuki za określenie płci już takie pewne :)


Wydaje mi się, że - odpukać - większość z nas na forum ma raczej zdrowo funkcjonujące ciąże, bez jakichś niepokojących objawów. Może ze dwie, trzy były w szpitalu, jakieś dwie mają zalecone leżenie, ale cała reszta chyba jest na nogach i nie może narzekać ;) I dobrze! Oby tak było do samego końca :)

Kto dziś wizytuje?
Dzień dobry i miłego dnia :tak:
 
Dziewczyny miłego dnia. Kto dziś wizytuje?
Ja dzis, ale pewno dostane tylko skierowania na badania, bo na tych polowkowych bylam poltora tyg temu a i u niego mialam wizyte nieplanowana tydzien temu.
Mialam miec tez dzis usg tarczycy, ale mi przelozyli.

Co do pigulek to mi tez sie arsenal juz zaczyna robic, euthyrox, acard, witaminyi teraz dopegyt 2 razy dziennie. Niestety jak mus to mus.
 
Dzięki :) na razie wkładam sobie do ucha watę z wodą utlenioną, stary sposób... coś pomogło na pewno, bo w sobotę mnie straaaaaaaaaasznie bolało gardło, a w niedzielę już bardzo tylko bolało, dzisiaj w pracy po prostu boli przy przełykaniu. Ogólnie takie małe rozbicie czuję, ale tylko małe...myślę, że niedługo mi przejdzie :) psikam też gardło, a dzisiaj jeszcze zastosuję mleko z miodem, bo wczoraj miodu nie miałam :o
Aż mi się dzieciństwo przypomniało i wkładanie do ucha waty nasączonej olejkiem kamforowym :) Na przeziębienie w aptece polecili mi ostatnio Prenale.n w syropie wzmacniający i w tabletkach na ból gardła.
 
Ja dzisiaj połówkowe! I ekscytacja miesza mi się z przerażeniem. Z jednej strony cieszę się, bo na pewno dowiem się jaka płeć, a z drugiej się boję o to, żeby bobas był zdrowy. A wizyta dopiero o 13.
A tak na miłe rozpoczęcie dnia byłam w lidlu i kupiłam małej istotce komplecik spodnie, body i bluzę :)
Miłego Dnia dziewczyny :)
 
Ja dzisiaj połówkowe! I ekscytacja miesza mi się z przerażeniem. Z jednej strony cieszę się, bo na pewno dowiem się jaka płeć, a z drugiej się boję o to, żeby bobas był zdrowy. A wizyta dopiero o 13.
A tak na miłe rozpoczęcie dnia byłam w lidlu i kupiłam małej istotce komplecik spodnie, body i bluzę :)
Miłego Dnia dziewczyny :)
W takim razie powodzenia na połówkowych [emoji4] Nie martw się, wszystko będzie dobrze [emoji4] Trzymam kciuki [emoji4] Daj później znać jak po badaniu [emoji4]
 
reklama
Ja nic nie biorę... Oprócz witamin w ciąży. No-spy nie wziełam przez całą ciążę ani jednej tabletki... Ty przez te twardnienia brzucha bierzesz? A masz je długie czy bolesne? nie takie po 20sekund?

Twardnieje mi raczej bezbólowo. Robi się taka bardziej wypukła górka z podbrzusza i za jakiś czas puszcza. Ale to nie są sekundy. Mam tak czasem codziennie do kilku razy, czasem wcale.
Nospe mi włączyli, bo szyjka przy tym wszystkim się skróciła 11 mm przez niecałe 3 miesiące. Oczywiście jeśli każdy pomiar był prawidłowy.
 
Do góry