reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Kurczę, nie ogaraniam jeszcze tematu. Myślalam, że jak weszła rejestracja dziecka przez profil zaufany, to nie będę musiała latać po urzędach. Muszę się dowiedzieć i jakby co, zrobię to przed porodem.

Dziewczyny, idziecie na połówkowe z partnerem/osobą towarzyszącą? Zastanawiam się, czy to badanie ma charakter takiego, na które można wziąć kogoś by zobczył maleństwo, czy nie bardzo.

Dzisiaj pierwszy raz przepuszczono mnie w banku w kolejce. Oczywiście młoda mama. Bardzo miło mi się zrobiło, ale też zdziwiłam się, że widać :D
Nie powinnaś mieć problemu z osobą towarzyszącą na usg. Ja na usg I trymestru byłam z partnerem A na II (połówkowe) z mamą. Oczywiście lekarze są różni ale Ty masz do tego prawo.
Co do rejestracji to jeżeli jesteś mężatką A ojcem dziecka jest Twój mąż, to zarejestrujesz dziecko przez Internet. W akcie małżeństwa jest informacja jakie nazwisko będą nosić dzieci z tego związku i z automatu jak godzisz ojcostwo jest przypisywane mężowi. Jeżeli nie jesteście małżeństwem to musicie razem pójść do usc. Potrzebne jest Twoje oświadczenie kto jest ojcem i partnera, że uznaje ojcostwo. Można uznać dziecko przed porodem i potem ojciec może załatwiać wszystko sam. Jeżeli nie ma uznania dziecka przed porodem a kobieta nie jest przytomna to się pojawia problem.
 
reklama
Rodziłam pierwsze dziecko w miedzylesiu, szpital remont przechodził 40 lat temu;) łazienka jedna na korytarzu, ale mało rodzących wiec opieka spoko. Teraz wybieram woloska, mam stamtąd lekarza. Opinie maja dobre. Miałam rodzic w brodnowskim bo mam pod domem, ale wszyscy mi odradzają niestety choć maja super neonatologie:/
 
Co myślicie o tych butelkach?
allegro.pl/tommee-tippee-zestaw-poczatkowy-dla-noworodka-i7062659003.html
Zamierzam karmić piersią ale warto mieć butelki chyba :sorry:
Ja kupiłam butelkę z lovi kupię jeszcze jedną innej firmy . Też jakiś czas temu pytałam o butelki opinie były różne. Doszłam do wniosku ,że każde dziecko jest inne , jakie będzie moje to się okaże dlatego kupuje 2 różne może któraś będzie mu odpowiadać A jak nie to będziemy szukać dalej [emoji6]
 
Karowa specjalizuje się w prowadzeniu ciąż u mam z problemami zdrowotnymi i większość tych mam tam później rodzi dlatego ja nie chcę zajmować tam miejsca. Byłam zadowolona z Madalińskiego i tam zamierzam wrócić. Większość moich znajomych też tam rodzi ale są też mniej zadowolone np moja ciotka przy drugim już sie nie zdecydowała tam tylko wybrała inflancka. Wydaje mi się że tam zjeżdża cała Warszawa bo odnowiony szpital ale nie wiem bo nigdy tam nie byłam :p
Ja tam rodziłam ze względu że tam właśnie chodziłam na szkołę rodzenia no i też przemawiał fakt że jest to szpital o 3 stopniu referencyjności. Myślałam że to Bielański przoduje w trudniejszych ciążach :confused:
 
Ja tam rodziłam ze względu że tam właśnie chodziłam na szkołę rodzenia no i też przemawiał fakt że jest to szpital o 3 stopniu referencyjności. Myślałam że to Bielański przoduje w trudniejszych ciążach :confused:
Mi moja gin proponował karową na prowadzenie ciąży z tym menierem tłumacząc że właśnie tam się specjalizują w kłopotliwych ciążach przez choroby mam. Ale nigdy tam nie byłam ;)
W brudnowskim byłam na laryngologii i jeśli oddział polozniczy wygląda tak samo to nie zdecydowała bym się tam rodzic. Ale właściwie wszystkie szpitale tak wyglądają. chyba tylko te typowo ginekologiczno poloznicze remontują
 
Ja już po połówkowym, będzie syn. Zdrowy i ruchliwy :)

Nie wiem czy oglądałyście ranking, są tam szczegółowe opisy szpitali i opinie kobiet, które rodziły.
Link do: Gdzie rodzić - wyszukiwarka: szpitale, porodówki - lokalizacje, opinie, oceny - Warszawa
Rodziłam pierwsze dziecko w miedzylesiu, szpital remont przechodził 40 lat temu;) łazienka jedna na korytarzu, ale mało rodzących wiec opieka spoko. Teraz wybieram woloska, mam stamtąd lekarza. Opinie maja dobre. Miałam rodzic w brodnowskim bo mam pod domem, ale wszyscy mi odradzają niestety choć maja super neonatologie:/
Chyba mieszkamy niedaleko siebie ;) W Bródnowskim ostatnio odremontowali porodówkę, ale pomijając ten fakt, to słyszałam niekoniecznie dobre opinie o nim.
Link do: Nowa porodówka w Szpitalu Bródnowskim. Czy teraz będzie miała lepszą opinie?

A jeżeli chodzi śmierć łóżeczkowa to dzieje się samoistnie czy przez uduszenie np niepotrzebnym gadżetami w łóżeczku? Przepraszam za taki nie miły temat.
Gadżety typu ochraniacze na szczebelki, poduszki, czy inne miękkie rzeczy w łóżeczku (zwłaszcza wokół głowy) mogą przyczynić się do podduszenia dziecka.
 
Co do rejestracji to jeżeli jesteś mężatką A ojcem dziecka jest Twój mąż, to zarejestrujesz dziecko przez Internet. W akcie małżeństwa jest informacja jakie nazwisko będą nosić dzieci z tego związku i z automatu jak godzisz ojcostwo jest przypisywane mężowi. Jeżeli nie jesteście małżeństwem to musicie razem pójść do usc. Potrzebne jest Twoje oświadczenie kto jest ojcem i partnera, że uznaje ojcostwo. Można uznać dziecko przed porodem i potem ojciec może załatwiać wszystko sam. Jeżeli nie ma uznania dziecka przed porodem a kobieta nie jest przytomna to się pojawia problem.
Niestety, ślub dopiero za rok. Dziękuję za wyjaśnienie, załatwimy to niebawem :)
 
reklama
Ja już po połówkowym, będzie syn. Zdrowy i ruchliwy :)

Nie wiem czy oglądałyście ranking, są tam szczegółowe opisy szpitali i opinie kobiet, które rodziły.
Link do: Gdzie rodzić - wyszukiwarka: szpitale, porodówki - lokalizacje, opinie, oceny - Warszawa

Chyba mieszkamy niedaleko siebie ;) W Bródnowskim ostatnio odremontowali porodówkę, ale pomijając ten fakt, to słyszałam niekoniecznie dobre opinie o nim.
Link do: Nowa porodówka w Szpitalu Bródnowskim. Czy teraz będzie miała lepszą opinie?


Gadżety typu ochraniacze na szczebelki, poduszki, czy inne miękkie rzeczy w łóżeczku (zwłaszcza wokół głowy) mogą przyczynić się do podduszenia dziecka.

Oooo fajnie:) to może spotkamy się gdzieś na spacerze z bobasami:) my mieszkamy niedaleko urzędu ;) a córa chodzi do przedszkola na suwalskiej ;)
 
Do góry