reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
A i jeszcze jedno pytanie dotyczące szpitala. Jak już się zdecyduje, gdzie chce rodzić to czy muszę wcześniej zgłosić ten fakt w danym miejscu?
Jak zacznę rodzić to po prostu tam jadę nawet w nocy o północy?
Ostatnio nie mogę zasnąć i tak leżę i myślę i zaczynam się bać, że nic nie wiem i że nie dam rady :hmm:.

U mnie w szpitalach jest tak, że jak się na któryś zdecydujesz to położna lub pielęgniarka oprowadzają po oddziale i mówią co i jak, dlatego wcześniej planuje się przejechać do wybranego szpitala.
 
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Wczoraj zaczęłam się zagłębiać w ten temat i doszłam do wniosku że musimy to załatwić przed porodem. Też z tego powodu żeby ojciec mógł sam potem zarejestrować dziecko ale głównie gdyby coś mi się stało podczczas porodu np śpiączka. Naczytałem się historii i dopiero sobie uświadomiłam, że nawet dziecka ze szpitala nie odbierze bez wyznaczenia kuratora przez sąd. Nie będzie mógł podjąć żadnej decyzji itd.
Muszę też uporządkować swoje miejsce zameldowania bo z lenistwa przez lata jakoś nie wymeldowalam się od rodziców . I tak od nitki do kolebka otworzyły mi się artykuły o żłobkach i załapałam się za głowę że już powinnam o tym myśleć bo miejsc malo.

Mam pytanie do mam. Powiedzcie mi czy w szpitalu wymagają podania imienia dziecka do jakiś dokumentów? Co wydaje szpital?
Nie, mążbpodawał dopiero w urzedzie.
 
Byłam dziś na szybkich zakupach . Body 7zl szt. w e.leclerc wzięłam rozmiar 56.62.68 bo nie mogłam się zdecydować [emoji6]A to na dole to pojemniczek do przechowywania smoczka [emoji6]
20180627_141939~2.jpg
 

Załączniki

  • 20180627_141939~2.jpg
    20180627_141939~2.jpg
    109,5 KB · Wyświetleń: 325
Mam pytanie do dziewczyn, które nie są w związku małżeńskim. Czy będziecie załatwiać uznanie ojcostwa w urzędzie oraz kwestie nazwiska po porodzie czy przed?
Kurczę, nie ogaraniam jeszcze tematu. Myślalam, że jak weszła rejestracja dziecka przez profil zaufany, to nie będę musiała latać po urzędach. Muszę się dowiedzieć i jakby co, zrobię to przed porodem.

Dziewczyny, idziecie na połówkowe z partnerem/osobą towarzyszącą? Zastanawiam się, czy to badanie ma charakter takiego, na które można wziąć kogoś by zobczył maleństwo, czy nie bardzo.

Dzisiaj pierwszy raz przepuszczono mnie w banku w kolejce. Oczywiście młoda mama. Bardzo miło mi się zrobiło, ale też zdziwiłam się, że widać :D
 
Ja pierwszy raz rodziłam na Karowej i byłam zadowolona, ale jak poczytam opinie w necie to połowa z nich to jakieś straszne opisy..

jak bylas zadowolona i jesteś zdecydowana to ja bym sie tego trzymała. Ja rodzilam na Solcu, też byłam, ale teraz chce wybrać szpital lepiej zaopatrzony pod względem neonatologocznym.
A w necie piszą częsciej te niezadowolone, czesto przesadzając. Myślę, że na tyle porodów nie da się wszystkim dogodzić na 100% :)
 
reklama
Karowa specjalizuje się w prowadzeniu ciąż u mam z problemami zdrowotnymi i większość tych mam tam później rodzi dlatego ja nie chcę zajmować tam miejsca. Byłam zadowolona z Madalińskiego i tam zamierzam wrócić. Większość moich znajomych też tam rodzi ale są też mniej zadowolone np moja ciotka przy drugim już sie nie zdecydowała tam tylko wybrała inflancka. Wydaje mi się że tam zjeżdża cała Warszawa bo odnowiony szpital ale nie wiem bo nigdy tam nie byłam :p
 
Do góry