reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja właśnie też oglądam wszystkie mecze. Lubię piłkę i pierwszy raz mam taki "luksus", bo w sumie niewiele mi wolno, że mogę wszystko oglądać. I też myślę, że w sumie to razem z Arabią Saudyjską wypadliśmy najsłabiej. Niestety, ale raczej duża w tym wina trenera, wystawianie Milika jest nieporozumieniem. Zresztą Cionka też. Miał tylu młodych piłkarzy do wyboru, którym się chce grać, to nie...



A może masz termin miesiączki teraz? Ja miałam wczoraj i przedwczoraj bóle i kłucia i wyliczyłam, że wypada mi to w terminie miesiączki.

Powodzenia na wizytach :)
Nie, raczej nie. U mnie jest tak już od ponad tygodnia. Mam brać magnez, nie masowac brzucha, nie współżyć i odpoczywać.
Lekarz na góry raczej niezbyt przychylnym okiem patrzył, ale nie zabronił.
 
reklama
Dziewczyny powodzenia na wizytach :)
Jeżeli chodzi o wymiary to z powodu moich lęków o bobasa mój gin mierzy głowę, brzuch, kość udową i jeszcze jakiś wymiar i sprawdza czy się mieścimy w danym tygodniu.
Ale jak zapytam to mi powie np że ma mniej więcej 13cm crl.
Dokładnie mierzy te 4 wymiary co potrzebne są do ustalenia wieku ciąży.
Ostatnio było z usg idealnie termin 13 listopada.
Teraz na połówkowych ma zważyć malucha.

Dziewczyny, a jak to jest z tymi terminami porodu?

Ja mam z OM termin na 27.11, z pierwszego USG w 7 tyg. był 04.12, z USG prenatalnego 26.11.
Moja ginekolog powiedziała, że zostawiamy datę 27.11. Czy Wy po każdym USG zmieniacie datę czy chodzi tylko o sprawdzenie czy dziecko mieści się w odpowiednim centylu?
 
A mogłabyś napisać swoje objawy?
W niedziele z synkiem mielismy goraczke ja 38.5 a maly 39.8, przestal jesc i nic nie chcial polykac pojechalismy do lekarza, mnie gardlo w poniedzialek dopadlo a w ten dzien mialam ginekologa ktory mnie zbadal i tez dostalam antybiotyk. Wczoraj babcia,ktora sie opiekuje skarzyla sie na bol glowy i biegunke,a dzis to samo mnie dopadlo. Po smekcie jest lepiej

Sent from my LG-K420 using Forum BabyBoom mobile app
 
Dziewczyny, a jak to jest z tymi terminami porodu?

Ja mam z OM termin na 27.11, z pierwszego USG w 7 tyg. był 04.12, z USG prenatalnego 26.11.
Moja ginekolog powiedziała, że zostawiamy datę 27.11. Czy Wy po każdym USG zmieniacie datę czy chodzi tylko o sprawdzenie czy dziecko mieści się w odpowiednim centylu?

Ja pierwszą wizytę u ginekologa miałam u pani do której już nie wróciłam, położna zapytała mnie o dzień ostatniej miesiączki, ja powiedziałam i zaczęła liczyć na kalendarzu, ja powiedziałam, że doliczyłąm się 4 listopada no i tak wpisała. Potem z tą kartą ciąży poszłam już do obecnej i to co wpisane na karcie ciąży było zostało. Na jednym ze zdjęć usg prenatalnego zauważyłam napis EDD (przybliżona data porodu) i jest napisane 2.11.2018, ale ani lekarka ta ani prowadzące nic o tym nie mówiły. Teraz na zdjęciu z usg połówkowego widzę EDD 05.11.2018. Ale też lekarka nic nie mówiła na to. Teraz we wtorek mam regularną wizytę to zapytam o to.
 
Nie, raczej nie. U mnie jest tak już od ponad tygodnia. Mam brać magnez, nie masowac brzucha, nie współżyć i odpoczywać.
Lekarz na góry raczej niezbyt przychylnym okiem patrzył, ale nie zabronił.

No to mam nadzieję,że bóle ustaną i będzie już lepiej :)

Dziewczyny, a jak to jest z tymi terminami porodu?

Ja mam z OM termin na 27.11, z pierwszego USG w 7 tyg. był 04.12, z USG prenatalnego 26.11.
Moja ginekolog powiedziała, że zostawiamy datę 27.11. Czy Wy po każdym USG zmieniacie datę czy chodzi tylko o sprawdzenie czy dziecko mieści się w odpowiednim centylu?

Jeżeli różnica z terminu OM i USG nie jest powyżej tygodnia to termin porodu zostaje taki sam. To tak jak ja, najpierw miałam 6 grudnia z USG, później na prenatalnych 27 listopada, ale cały czas zostaje 30 listopada, bo różnica nie była powyżej tygodnia. Tak mi pani doktor tłumaczyła jak pytałam o te różnice.
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry wszystkim. U mnie armagedon. Ja i synek od niedzieli jestesmy na antybiotyku,angina nas dopadla,a mnie jeszcze dzis biegunka. Ledwo zyję. W poniedzialek bylam na wizycie, malutka ma sie dobrze, ma 300g, termin zmienił się na tydzien po terminie. Zyczę wszystkim milego dnia
Biegunka pewnie przez ten antybiotyk, a te wstręne choroby to przez tą zmienną pogodę, zdrówka zycze dla Ciebie i synka[emoji4]
 
Nie, raczej nie. U mnie jest tak już od ponad tygodnia. Mam brać magnez, nie masowac brzucha, nie współżyć i odpoczywać.
Lekarz na góry raczej niezbyt przychylnym okiem patrzył, ale nie zabronił.
To lepiej podziwiaj widoki i odpoczywaj a na spacery po górach będziesz miała jeszcze czas[emoji4] swoją drogą ciężko nie głaskać się po brzuszku[emoji848]
 
No właśnie szukałam info na ten temat i tak..
SMP obliczają z określonych tyg . Z 8 tyg ..licząc w tył od 15 tyg przed porodem więc nie . I teraz patrzę że jeśli nie dam rady dotrwać jak zaplanowałam i będę chciała wsiąść sicka ( ja mam w umowie że mam 100%platne) to mogą wysłać mnie wcześniej na maternity mimo że zaplanowałam inaczej . Także tak to pewnie rozwiazuja

Masakra dla mnie to 145£ na tydz a tyle dostane po tych 6 tyg. bo to ok 1/3 moich zarobkow SzLAK no ale liczylam się z.tym ..będę żerować na Mezu hahahah a tak serio to będę dorabiać bo mając tyle czasu wolnego coś czuję że będę często wypady na miasto robić.:p oO



Syn mój wnerwiony jak nie wiem....masakra

Swoją drogą byłam na połówkowym..wszystko pięknie ładnie..piękne usteczka ..nosek .buźka ..itd. pani doszła sprawdzić serduszko ..4 chamber heart ok..LVOT ok. RVOT ok. I 15 min mnie męczyła by sprawdzić 3VTV i maluszek zaspany jak nie wiem..w złej pozycji..w poprzek brzucha mojego.. że umówiła mnie na następny scan 4 lipca ! Uspokajała mnie że tyle lat robi USG i się tak często zdarza przez ułożenie dziecka więc jestem dobrej myśli. Musi być dobrze.

A brzucho czułam jakby mnie kto poobijal..dramat...już się boje tego nast scanu :( koszmar tak dociskają ta głowica ze szok

Mały kopał w Glowice w odwecie he

A i zapytałam jak duży..to powiedziała że idealny co do tego tyg. Ciąży hahahha takE się dowiedziałam:p
Chociaż mam wymiary
Moje badania też b. Dobrze..wszystko po srodku

Na pewno wszystko w porządku z synkiem [emoji5] lepiej niech sprawdzą dokładnie niż byle jak.. a ty przynajmniej znowu zobaczysz dzidziolka[emoji16][emoji106]

Gratulacje synka ;)

Sandrus jeszcze na 100% nie wiadomo jest mała iskierka nadziei i ja trzymam za Ciebie kciuki do Twojej następnej wizyty :)

Zazdroszczę piękne tereny,córcia super dziewczyna ;)
Co do meczu to nic nie napisze zasnąć nie mogłam :crazy:
Kto dziś wizytuję ? Zgłaszam że ja o 16.30:wink:

Kciuki za wizytę [emoji5][emoji106]


Ja dzis na 9 rano musze wyjechac godzine wczesniej bo to 60 km ale moze mnie wkoncu ktos uspokoii mam tyle pytan tylko pewnie polowy zapomne

Czekam na info [emoji5]

Dzien dobry wszystkim. U mnie armagedon. Ja i synek od niedzieli jestesmy na antybiotyku,angina nas dopadla,a mnie jeszcze dzis biegunka. Ledwo zyję. W poniedzialek bylam na wizycie, malutka ma sie dobrze, ma 300g, termin zmienił się na tydzien po terminie. Zyczę wszystkim milego dnia

A tobie zmienia termin co wizytę? Nie trzyma sie karty? [emoji848]

Dziewczyny powodzenia na wizytach :)
Jeżeli chodzi o wymiary to z powodu moich lęków o bobasa mój gin mierzy głowę, brzuch, kość udową i jeszcze jakiś wymiar i sprawdza czy się mieścimy w danym tygodniu.
Ale jak zapytam to mi powie np że ma mniej więcej 13cm crl.
Dokładnie mierzy te 4 wymiary co potrzebne są do ustalenia wieku ciąży.
Ostatnio było z usg idealnie termin 13 listopada.
Teraz na połówkowych ma zważyć malucha.

Mi też ostatnio tak mierzył, co się zdziwiłam... główkę, kość udowa, brzuszek i cos jeszcze. Ale nie podaje mi tego terminu usg jak nowego terminu porodu, tak chyba tylko sprawdza jak synek rośnie [emoji846][emoji5] i waży[emoji10]


A ja czytałam ostatnio, że po tych połówkowych to już dochodzą cechy osobowe i niektóre dzieci będą mniejsze niektóre większe, tak jak my jesteśmy niżsi i wyżsi. Także to już nie będzie pokazywać wieku ciąży.

Tez tam słyszałam i też tak uważam [emoji5][emoji106]im starsze dzieci tym bardziej rozwijają sie we własnym tempie i nie ma co porównywać. Ja miałam np.wiejsze dziecko ale w sensie, że i na prenatalnych i tych usg do 10tygodnia była ciąża starsza, ale teraz myśle ze dużego dziecka mieć nie będę i będzie mniejsze od innych albo przeciętne ale to wcale nie oznacza, że urodzę po terminie i żeby przesuwać termin porodu na późniejszą datę, bo dziecko nie będzie miało 4kg[emoji5][emoji16]
Uważam, że urodzę przeciętniaka 3plus (do 3,5kg) ale w październiku [emoji5][emoji846]tak jak Młodego [emoji51][emoji16]

Dziewczyny, a jak to jest z tymi terminami porodu?

Ja mam z OM termin na 27.11, z pierwszego USG w 7 tyg. był 04.12, z USG prenatalnego 26.11.
Moja ginekolog powiedziała, że zostawiamy datę 27.11. Czy Wy po każdym USG zmieniacie datę czy chodzi tylko o sprawdzenie czy dziecko mieści się w odpowiednim centylu?

Pisałam właśnie wyżej. Nie, nie zmienia mi lekarz. Byłoby to absurdalne wg mnie [emoji5]teraz już dzieci rosną jak chcą, są większe i mniejsze, byleby za bardzo nie odbiegały od norm [emoji16][emoji5]

No to mam nadzieję,że bóle ustaną i będzie już lepiej :)



Jeżeli różnica z terminu OM i USG nie jest powyżej tygodnia to termin porodu zostaje taki sam. To tak jak ja, najpierw miałam 6 grudnia z USG, później na prenatalnych 27 listopada, ale cały czas zostaje 30 listopada, bo różnica nie była powyżej tygodnia. Tak mi pani doktor tłumaczyła jak pytałam o te różnice.

Ale ty miałaś różnicę 9 dni? 6grudzien a 27listopad? Czy nie bierzesz pod uwagę tego usg do 10tygodnia? Tylko prenatalne i z kalendarzyka? [emoji5]
 
Ale ty miałaś różnicę 9 dni? 6grudzien a 27listopad? Czy nie bierzesz pod uwagę tego usg do 10tygodnia? Tylko prenatalne i z kalendarzyka? [emoji5]

Źle napisałam :) Według OM mam 30 listopada, na tym pierwszym usg wyszło 6 grudnia, później chyba jeszcze był 4 grudnia, później zgodnie z miesiączką 30 listopada, na prenatalnych 27 listopada i tak mniej więcej teraz wyszło znowu na usg. I właśnie pytałam o to i pani doktor mówiła, że jak nie ma ponad tygodniowych odchyleń to trzymamy się terminu z OM, bo dzieci różnie rosną itp. :)

Oglądam wózki i chyba ciężko będzie znaleźć coś lekkiego,co się nadaje na zimę... Czuję się jak dziecko we mgle patrząc na te wszystkie modele...
 
reklama
Do góry